Slovensko – Lotyšsko sk 5:2 (kon.) | Fínsko – Švédsko 4:3 (po pr.) | Čína – Kanada 0:5 (kon.)
USA – Nemecko 3:2 (kon.)
Čína
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Kanada
Nedeľa 13.02.2022, 14:10 • National Indoor Stadium, Peking • Olympijské Hry - muži • Skupina A

Vítáme vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:10.

Príjemné popoludnie všetkým pri pokračovaní olympijského hokejového turnaja. Spoločne sa pozrieme na stretnutie skupiny A medzi Čínou a Kanadou.

Čína

Domáca hokejová reprezentácia je po dvoch odohraných zápasoch bez bodu, avšak včera ukázala, že dokáže hrať vyrovnanú partiu aj so silnejšími tímami. Prvý zápas na turnaji síce Čína prehrala s USA vysoko 0:8, proti Nemecku to ale bola už iná káva. Nemci sa museli až do samého konca obávať o výsledok a nakoniec vyhrali tesne 3:2.

Kanada

Kto čakal, že kanadský výber skupinou bez prehry, musí byť zatiaľ sklamaný. V prvom zápase síce porazil Nemecko 5:1, v druhom ale nestačil na USA. Za Kanadu sa presadili len Robinson a Knight, zatiaľčo za Spojené štáty skórovali Miele, Meyers, Brisson a Agostino a zápas tak skončil 4:2 pro USA.

Zápas v National Indoor Stadium v Pekingu začne o 14:10, nič si teda na popoludnie neplánujte a buďte pri našom prenose.

Čína: P. O'Brien (Chan) – D. Osipov, Sproul, Chelios, T. Schultz (A), Yuen, Fram, Čchen, Jen – P. Foo, Lockhart, S. Foo – Werek, C. Kane, Jen – Yip (C), Tyler Wong (A), C. Čang – Siang, Ying, Čung.
    Trenér: Ivano Zanatta

Kanada: Tomkins (Levi) – Power, M. Robinson, Wotherspoon, Noreau (A), Barberio, Demers, A. Grant – McTavish, E. Staal (C), Jack McBain – Weal, Tambellini, C. Knight – Street, O'Dell, Johnson – Ho-Sang, Winnik, Desharnais (A) – Cracknell.
    Trenér: Claude Julien

Rozhodca: Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS).

V týchto chvíľach sledujeme nástup oboch mužstiev na ľadovú plochu.

00:01

00:54
    Kanaďania vyhrali úvodné vhadzovanie a ihneď sa vrhli do útočného pásma Číňanov, kde mali aj niekoľko streleckých pokusov na čínskeho gólmana.

02:09
    Kanada dala gól!
    Veľmi zlá rozohrávka Čiňanov vo vlastnom obrannom pásme vyústila k tomuto gólu Kanady. Najprv sa jeden z reprezentácie javorových listov natlačil pred bránu, kde ale bol branakár pozorný, no na bekendovú dorážku BENA STREETA už nárok nemal. Asistencie: Johnson, O'Dell.
    02:09 Ben STREET - 0:1

3:28
    Vylúčenie v tíme Kanada (Alex Grant – 2 min., podrazenie).

03:42
    Domáci už zdvíhali ruky nad hlavu, no puk skončil po zákroku Tomkinsa len na ochrannej sieti.

04:40
    Aj v oslabení hrozia Kanaďania, teraz sa do veľmi dobrej streleckej pozície pri situácii 2 na 2 dostal Desharnais.

05:58
    Ihneď po skončení presilovej hry Číny sa Kanaďania vrátili ku svojej veľmi dobrej útočnej hre. Do obrovskej šance sa dostal obranca Power.

6:44
    Veľmi dobrá rozohrávka Kanaďanov z obranného pásma. Hru z pravej strany ihriska následne prenášal prihrávkou na tú opačnú Grant, kde našiel v jazde ADAMA TAMBELLINIHO, za ktorým absolútne nestíhali domáci a spomínaný Kanaďan využil túto možnosť bezchybne a prekonal čínskeho brankára O'Briena.
    6:44 Adam Tambellini (CAN) - 0:2

6:54
    Hra bola na niekoľko minút prerušena, dôvodom bolo krvavé zranenie Kanaďana Weala, ktorému krv vytekala z ľavého ucha. Okamžite odišiel do šatne s tímovým lekárom.

08:09
    Veľmi často vidíme na ľade v drese s javorovým listom mladého obrancu Owena Powera, ktorý si tento zápas naplno užíva.

08:35
    Strelecký pokus od modrej čiary z hokejky jedného z kanadských obrancov skončila len na vyrážačke O'Briena.

10:06
    Nádherná kombinácia Kanady znamená už tretí gól v sieti domáceho O'briena. Ho-Sang nádherne zaviedol puk do útočného pásma, kde prihrávkou do predbránkového priestoru našiel úplne voľného ERICA O'DELLA, ktorý zakončil do prázdnej brány bez akýchkoľvek problémov. Asistencie: Ho-Sang, Wotherspoon.
    10:06 Eric O'Dell (CAN) - 0:3

11:43
    Hrá sa ešte len 12 minút a Číňania toho majú už teraz dosť, ani náhodou nestíhajú s rýchlym kanadským tempom.

12:53
    Strely: Čína 6:13 Kanada

13:30
    Pre Číňanov je tento zápas ako zo zlého sna. V každom jednom súboji sú domáci len ako druhí a Kanaďania neustále zovierajú Číňanov v ich obrannom pásme.

14:55
    Ku streleckému pokusu sa konečne dostali aj hráči v červených dresoch. Od modrej čiary pálil obranca Sproul, Tomkins s úspešným zákrokom.

15:07
    Kanaďania spravili chybu v obrannom pásme a bolo z toho prečíslenie 2 na 1 pre domácich. Čang to ale zobral na seba, no jeho strela bola veľmi nepresná.

15:30
    Vylúčenie v tíme Čína (Tyler Wong – 2 min., podrazenie).

16:57
    Kanaďania hrajú početnú prevahu na akcie až do prázdnej brány Číňanov, zatiaľ im to nevychádza podľa predstáv.

17:40
    Ihneď po skončení trestu vyštartoval z trestnej lavice Wong, ktorý sa dostal aj do streleckého pokusu, Tomkins pozorný.

18:38
    Dobrá pasáž hry pre domácich, keď dokázali pracovať s pukom niekoľko sekúnd v útočnom pásme Kanaďanov. Sledovali sme aj niekoľko dobrých streleckých pokusov, no zatiaľ bez gólu.

20:00

Je za nami prvá tretina zápasu, ktorý by sa dal pokojne prirovnať k súboju Dávida s Goliášom. Kanaďania okamžite po úvodnom buly začali totálnu demoláciu domáceho mužstva a zápas si naplno užívajú. Po prvej tretine vedú 3:0 zásluhou troch rôznych strelcov, Streeta, Tambelliniho a O'Della. Číňania sa len ojedinele dostali do väčších šancí, ktoré ale napokon neboli nebezpečnými. Druhá tretina sa začne približne o 15:00.

21:03
    Číňania sa dostali v pásme Kanaďanov dostali k niekoľkým streleckým pokusom.

22:21
    Aj v momente, keď chcú Číňania hrať v obrannom pásme Kanady tak je to zväčša hra na náhodu.

22:37
    Vylúčenie v tíme Kanada (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Joshua Ho-Sang.

23:15
    Prvých 45 sekúnd presilovky Číňania celkom statočne hrali vo svojom útočnom pásme, gól z toho ale nie je a Kanada sa oslobodzuje.

24:12
    Po strele domáceho Sproula zazvonila tyč za Tomkinsom. Ani šťastie dnes nehrá s Číňanmi.

24:33
    Vylúčenie v tíme Čína (Ethan Werek – 2 min., nedovolené bránenie).

26:01
    Zdá sa, že druhú tretinu začali Kanaďania ležerným spôsobom a není na nich vidieť takú bojovnosť ako v prvej časti zápasu.

27:02
    Sledujeme množstvo tvrdých zákrokov na oboch stranách, arbitri ale takýto štýl hry zatiaľ púšťajú bez vylúčenia.

28:54
    Hralo sa dlhšie bez prerušenia, hru teraz prerušil až po nahodení Kanaďanov domáci brankár O'Brien. Nasleduje reklamná prestávka.

Na ploche sledujeme aktuálne opravu kanadsekj svätyne, ktorá nechcel držať spoločne s ľadom. Problém je už ale vyriešený.

29:20
    Strely na bránu: Čína 13:22 Kanada

29:57
    Kanaďania sa držia v útočnom pásme a počas svojho útočenia dokázali dokonca prestriedať celú formáciu.

30:43
    Dostali sme sa už do druhej polovice tohto stretnutia a môžeme konštatovať, že aj keď nie úplne, tak aspoň čiastočne hrajú Číňania očosi lepšie ako tomu bolo v prvej tretine.

32:15
    Po Powerovom nahodení pred bránu čínskeho gólmana sa do zakončenia po otočke dostal Stall, O'Brien pozorný.

33:34
    Pri Číňanoch teraz stálo všetko štastie, keď po strele jedného z Kanaďanov skončila strela po zákroku O'Briena na brvne.

34:27
    Strela jedného z Číňanov končí po zákroku Tomkinsa na ochrannej sieti.

34:27
    Vylúčenie v tíme Kanada (Mark Barberio – 2 min., krosček).

36:27
    Kanaďania sa ubránili.

37:03
    Dobrá prihrávka Wereka spoza brány na jedného zo spoluhráčov, avšak strela z prvej mieri nepresne.

38:03
    Tak javorové listy sa napokon predsa dočkali gólu v prostrednej tretine. Demers po peknej prihrávke cez celé pásmo našiel KENTA JOHNSONA, ktorý strelou z ľavej strany trafil presne medzi O'Brienove betóny. Asistencie: Demers, Weal.
    38:03 Kent Johnson (CAN) - 0:4

40:00

Je za nami aj prostredná časť hry tohto duelu, v ktorej sme videli len jeden gól a to po strele medzi betóny od Kanaďana Johnsona, ktorý zvýšil vedenie svojho mužstva už na 4:0. Číňania pôsobili lepším dojmom ako v prvej tretine, no na gól to naďalej nesačilo. Záverečná tretina sa začne približne o 15:49.

40:55
    Číňania vstúpili do záverečnej tretiny rovnako ako do tej druhej, aktívnejšie než Kanaďania, avšak bez zakončenia.

42:35
    Čína sa snaží silou mocou streliť pre domácich fanúšikov aspoň jeden gól, zatiaľ neúspešne.

43:33
    Gólman O'Brien vyrazil puk len pred seba, kde sa poň naťahoval Stall. Dorážka ale skončila mimo bránu.

44:25
    Vylúčenie v tíme Čína (Cory Kane – 2 min., nedovolené bránenie).

44:52
    O'Dell takmer zaznamenal svoj druhý gól v tomto stretnutí, keď sa pokúšal tečovať strelu Weala.

46:23
    Ako jednoducho dokážu využiť presilovú hru javorové listy nám práve v tejto chvíli ukázali. Owen Power sa pohral s pukom na modrej čiare a následne ho nahodil pred bránu kde ho tečoval CORBAN KNIGHT a je z toho vedenie už o päť gólov. Asistencie: Power, Ho-Sang.
    46:23 Corban Knight (CAN) - 0:5

48:48
    Kanaďania naďalej v útočnom pásme Číny, tentoraz strelecký pokus Tambelliniho minul bránu len o malý kúsok.

49:42
    Vylúčenie v tíme Kanada (Eric O'Dell – 2 min., hrubosť).

50:02
    Strelia Číňania aspon jeden gól do kanadskej siete?

51:05
    Strely na bránku Čína 24:35 Kanada

51:20
    Český čiarový rozhodca Hynek teraz schytal puk do tváre. Nepríjemne vyzerajúci moment, ale našťastie neznamená koniec pre Hyneka v tomto dueli, pokračuje ďalej.

52:20
    Veľmi pekne to teraz skúšal Power, keď sa natlačil až pred bránu a skúsil bekendové zakončenie na brankára O'Briena, ten je však pozorný.

53:20
    Zatiaľ čo sú Číňania aktívni v útočnom pásme ja len pridám jednu zaujímavosť. Keďže počítame s tým, že Kanada dnes už vyhrá za 3 body, tak si zahrá v osemfinále opäť proti Číne. Pri následnom postupe do štvrťfinále by to bol pre javorové listy zápas proti Švédsku.

54:12
    Barberio príklepom mieril len do dobre postaveného O'Briena.

54:34
    V týchto minútach to vyzerá už ako tréningový zápas. Číňania sa snažia vybojovať zo všetkých síl aspoň jeden strelený gól do siete Kanady.

56:00
    Dlhšie sa neprerušuje, duel sa už len dohráva a Kanaďania sa môžu v kľude sústrediť na osemfinále.

56:53
    Kanaďania mohli ešte navýšiť svoje vedenie, keď sa dostali do prečíslenia 2 na 1, avšak prihrávka Staala na Ho-Sanga neprešla.

57:52
    Vylúčenie v tíme Čína (Jake Chelios – 2 min., podrazenie).

59:03
    Kanaďanom sa v tejto presilovke nedarí udržať na dlhšie v útočnom pásme. Tentoraz sa neujalo ani nastrelenie Powera.

59:23
    Vylúčenie v tíme Čína (Denis Osipov – 2 min., hákovanie).

59:35
    Vylúčenie v tíme Kanada (Jordan Weal – 2 min., hákovanie).

Štatistiky zápasu:

Strely na bránku Čína 26:44 Kanada
    Úspešnosť streľby Čína 0%:11,36% Kanada
    Vylúčenia (min) Čína 8:8 Kanada
    Vyhrané vhadzovania Čína 26:27 Kanada

Stretnutie medzi domácou Čínou a Kanadou zvládlo podľa očakávaní lepšie zvládlo druhé menované mužstvo. Javorové listy si s domácimi poadili hravo 5:0, keď sa postupne presadili Street, Tambellini, O'Dell, Johnson a Knight. Číňania pôsobili v prvej tretine úplne stratení, no s pribúdajúcim časom sa viac a viac dostali do zápasu. Na strelenie gólu im to však nestačilo a Tomkins si dnes udržal na svojom konte 0. S týmto konštatovaním Vám ešte pekný záver víkendu od klávesnice želá Adam Pančák. (16:25:54)

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Adam Pančák

Góly a asistencie: 3. Street (Johnson, O'Dell), 7. Tambellini (A. Grant, Wotherspoon), 11. O'Dell (Ho-Sang, Wotherspoon), 39. Johnson (Demers, Weal), 47. C. Knight (Power, Ho-Sang)

Tréner: Ivano Zanatta

Tréner: Claude Julien

Rozhodca: Ansons (LAT), Bruggeman (USA) – Hynek (CZE), Lazarev (RUS)