Vancouver – Toronto 3:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Chicago 5:1 (kon.)
Minnesota – Carolina 3:2 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Washington – Ottawa 1:4 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:5 (kon.) | NJ Devils – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Colorado 0:4 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Carolina Hurricanes
cz Nedeľa 13.02.2022, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

59:19
    Tentokrát Greenwayovi scházely jen centimetry, puk se otřel o brankovou konstrukci a bylo z toho jen další zakázané uvolnění.

58:34
    Hosté si před vhazováním u Talbota vybírají oddechový čas.

57:59
    Až nyní je Andersen na střídačce, hosté hrají v šesti!

54:59
    Domácí Kirill Kaprizov dostal dvě minuty za hrubost, stejně jako hostující Vincent Trocheck.

49:52
    Je tu další vyloučení, nyní na straně hostů. Kaprizov byl na brankovišti tvrdě atakován a Jaccob Slavin dostal dvě minuty za hákování. Trest je celkem zvláštní, neboť domácí útočník byl atakován na hlavu a tekla mu z nosu krev...

47:23
    Je tu další potíž pro Minnesotu, Matt Boldy totiž vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.
    46:23 Andrej SVEČNIKOV - 3:2

46:23
    Carolina právě vstřelila branku!
    No a přesilovka je využitá! Po kombinaci přišla přihrávka skrz pásmo na zcela volného ANDREJE SVEČNIKOVA, ten neváhal, střelou z první se trefil k bližší tyčce a dvou dnes druhou brankou upravil na 3:2. Asistence: Teuvo Teräväinen, Anthony DeAngelo.

45:35
    Navíc je tu vyloučení na straně Minnesoty, dvě minuty za podrážení dostal Mats Zuccarello.
    45:02 Andrej SVEČNIKOV - 3:1

45:02
    Vzápětí ale přichází hostující úder a snížení. Ve středním pásmu převzal puk ANDREJ SVEČNIKOV, tělem si jej při přechodu modré čáry dobře pokryl a poté švihem zamířil na Talbotovu vyrážečku. Trefil se naprosto přesně, od tyčky puk zaplul za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Jaccob Slavin, Anthony DeAngelo.
    42:34 Frédérick GAUDREAU - 3:0

42:34
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí tým pokračuje s chutí v útočení a přidává třetí gól. Fiala vypíchl rozehrávku soupeře, sám se dostal do útočného pásma, kde si převzal puk FRÉDERICK GAUDREAU a střelou na Andersenovu vyrážečku upravil na 3:0. Asistence: Kevin Fiala.
    41:16 Kirill KAPRIZOV - 2:0

41:16
    Domácí se dostávají dvoubrankového náskoku. Na modré čáře vybojoval puk Zuccarello, okamžitě vyslal do akce rozjetého KIRILLA KAPRIZOVA, jehož první střelu Andersen vyrazil, ale bekhendová dorážka už skončila v síti – 2:0. Asistence: Mats Zuccarello.

32:32
    Je tu druhé vyloučení na straně domácího celku, dvě minuty za sekání dostal Jared Spurgeon.
    30:14 Kevin FIALA - 1:0

30:14
    Další výpad už ale domácím vyšel a je tu první gól zápasu. Po akci pravou stranou, průniku do útočného pásma a tečované příhře na střed si lehce doleva najel KEVIN FIALA, našel si střeleckou pozici a svou ranou se trefil přesně pod horní tyčku Andersenovy branky – 1:0. Asistence: Fréderick Gaudreau, Jon Merrill.

24:00
    Už se ale pískalo a dvě minuty za podrážení dostal Dmitrij Kulikov.
    22:10 Jarvis nevyužil velkou šanci na otevření skóre

22:10
    Zatím největší šance utkání. Trocheck prostrčil puk na domácí branku, k puku se dostával ještě Jarvis a na něj čekala polovina odkryté branky. Jenže útočník Caroliny naprázdno promáchl!

04:44
    Teď se už ale pískalo a Minnesota si dá přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Martin Nečas.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 31. K. Fiala (F. Gaudreau, Merrill), 42. Kaprizov (Zuccarello), 43. F. Gaudreau (K. Fiala) – 46. A. Svečnikov (Slavin, A. DeAngelo), 47. A. Svečnikov (T. Teräväinen, A. DeAngelo)

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Duhaime, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Dewar, N. Sturm, V. Rask.
    Tréner: Dean Evason

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – M. Nečas, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Stepan, Kotkaniemi, Martinook (A).
    Tréner: Rod Brind'Amour

Rozhodca: Markovic, Pollock – Suchánek, Murchison

Diváci: 18 802