2:0 (1:0)
AS Rím
cz Utorok 08.02.2022, 21:00 • San Siro, Milán • Taliansky pohár • Štvrťfinále

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:18. (23:02:50)

Návrat Josého Mourinha na San Siro se nevydařil, fotbalisté AS Řím neporazili milánský Inter podesáté v řadě a v Italském poháru končí ve čtvrtfinále. Rozhodující gól dal hned ve 2. minutě po Perišićově centru z voleje Edin Džeko. Hned nato trefil Barella břevno, ale šance k vyrovnání měli i hosté, tu největší Zaniolo. Hra pak dlouho upadla do šedi, až uprostřed druhého poločasu se po výborných zákrocích obou brankářů ujala nádherná střela Alexise Sáncheze do šibenice a vedení 2:0 již modročení zaslouženě a bez potíží udrželi.

90+4

90+4
    Mancini nahrál Pellegrinimu, jehož nákop naslepo domácí hladce odvracejí ze svého území.

90+3
    El Shaarawy zbytečně fauluje na půlce, toto domácím naprosto vyhovuje a mohou opět podržet míč a přiblížit se postupu.

90+2
    Cristante ztratil míč a provinil se podražením domácího Vecina.

90+1
    Milan Škriniar odvrací Zaniolův centr do zámezí.

90+1
    Inter Milán dělí od semifinále 4 nastavené minuty.

89
    Také AS Řím má dostřídáno: místo zraněného Abrahama přichází na hřiště Afena-Gyan.

88
    Ovšem nehrálo se dlouho, na trávníku zůstal ležet Tammy Abraham a toho za stavu 2:0 pro domácí asi nikdo nebude podezírat ze simulování.

87
    Hra pokračuje, Inter je prozatím v deseti.

86
    Kumbulla naskočil v plné rychlosti ze strany na hlavu Alexise Sáncheze, kterého tak doslova sestřelil.

85
    Inter Milán provádí najednou zbylé tři změny v sestavě: ze hřiště odcházejí Vidal, Perišić a Barella, nastupují Vecino, Dumfries a Dumfries.

83
    Barella už dnes předvedl dvě skvostné rány, tento poslední pokus se k nim nezařadil. Udělal alespoň radost jednomu z diváků na tribuně, který míč efektně chytil do koše. Dívali se přítomní skauti dobře?

82
    Sánchez posadil trestný kop na hlavu Ivana Perišiće, který trkl míč v tlačenici o zem těsně vedle římské brány.

80
    Albánský náhradník Kumbulla zezadu zajel do Martíneze, píská se proti AS Řím.

79
    Handanović si snadno došel pro nakopávaný míč, který Abraham hlavou jen posouval mimo postavení spoluhráčů.

78
    Vidal sklepl míč pěkně proti noze čerstvého Lautara Martíneze, který prudce vypálil metr nad břevno.

76
    Současně střídá Inter Milán: místo střelce zatím vítězné branky Džeka nastupuje Lautaro Martínez.

76
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Viña, přichází El Shaarawy.

76
    Abrahamova hlavička po rohu sice skončila na břevně, ale to už rozhodčí pískal jeho předchozí faul. Nigerijec zezadu povalil oběma rukama D´Ambrosia.

75
    Hosté to ještě nevzdávají a vybojovali další rohový kop.

73
    Na Karsdorpův centr naskakoval Viña, ovšem toho nepustil k míči D´Ambrosio.

72
    Domácí se zatáhli do obrany a nechávají hrát soupeře do plných s aktivním napadáním už nedaleko středové čáry.

70
    Dvojnásobné střídání proběhne v mužstvu AS Řím: ze hřiště odcházejí Veretout a Oliveira, opačným směrem míří Cristante a Pellegrini.
    68. Alexis SÁNCHEZ - 2:0

68
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Další rána do šibenice se však již ujala. Z 23 metrů vyslal po Darmianově přihrávce nechytatelný projektil do vinglu ALEXIS SÁNCHEZ a výrazně přibližuje modročerné barvy do semifinále!

67
    Dnešní utkání sleduje 33 100 diváků.

65
    Naopak vzrušení po brejku hostů, kdy míč za překonaným Handanovićem vyhlavičkoval Škriniar z brankové čáry, bylo zbytečné. Gól by stejně neplatil pro předchozí jasný ofsajd.
    64. Barellovu výstavní střelu vyškrabuje Patrício

64
    Nicolo Barella nechal famózní akcí vyniknout také hostujícího brankáře! Vyhnul se dvěma skluzujícím protihráčům a rána do šibenice mu sedla náramně, Rui Patrício se však vrhl po míči včas a vytahuje ho také na roh.

63
    Inter ustrážil čtvrtý roh hostů a přechází do protiútoku.
    62. Oliveirovu tečovanou střelu vyškrabuje Handanović

62
    Oliveirovu dalekonosnou ránu tečoval Brozović ramenem do protipohybu Samira Handanoviće, který prokázal výborný postřeh a vyškrabuje míč zpod břevna na roh.

60
    Hráči AS Řím se nedočkali přesné přihrávky od Ricka Karsdorpa. Jeho centr se snesl mimo hřiště.

59
    Oliveira prostrčil míč na velké vápno Zaniolovi, který neprolomil střeleckou smůlu a přízemní pokus z otočky nasměroval vedle brány.

58
    ...tomu se však hosté bez problémů ubránili a zakopávají míč na soupeřovu polovinu hřiště.

57
    Hosté se marně domáhali odpískání faulu na Oliveiru, z protiútoku Interu vzešel rohový kop...

56
    Viña si naběhl na polovysoký centr a nastřelil jen protihráče před sebou. Odražený míč si narychtoval na střelu Mchitarjan, o dva metry však přestřeluje bránu Interu.

54
    Darmianem založený útok Interu uvízl na velkém vápně, kde se o míč rozpoutala skoro ragbyová tlačenice. Vydoloval ho římský kapitán Mancini.

52
    Barella zachytil odražený míč a posouval ho příliš čitelně na Brozoviće. Abraham jeho úmysl vystihl a založil protiútok, který však také nedospěl daleko.

52
    Z rychlého protiútoku vybojoval roh Matteo Darmian.

51
    Milan Škriniar oplatil Abrahamovi předchozí prohraný souboj a skluzem zablokoval jeho ostrý centr zprava.

50
    Ani na druhé straně neprošla Sánchezova diagonála na Darmiana.

48
    Abraham se to pokusil změnit křížnou přízemní přihrávkou do běhu Zaniolovi, u míče byl však dříve domácí brankář Handanović.

48
    Do druhé půle vstoupila obě mužstva v podobné náladě, jako končila tu první. Sledujeme zatím opatrnou hru zezadu.

46
    José Mourinho posílá do druhého poločasu na hřiště Marashe Kumbullu, který vystřídal Rogera Ibañeze.

46

Statistiky první půle:
    Držení míče 60% – 40%, střely na bránu 3:1, střely mimo 3:1, rohy 4:3, fauly 6:11, ofsajdy 0:0.

Hned ve druhé minutě padl jediný gól úvodního poločasu. Z voleje ho po Perišićově centru vsítil Edin Džeko. Inter pokračoval v mohutném náporu a z několika šancí byla největší Barellova rána do břevna.
    AS Řím se ovšem po čtvrthodině vzpamatoval a také mohl dvakrát vyrovnat. Následně zhruba od 20. minuty dominují obrany a nic zajímavého se již do přestávky na hřišti neudálo.

45+3

45+3
    Perišićův centr mohl ještě nadělat paseku před bránou AS, v obraně však výborně zapracoval Smalling.

45+3
    D´Ambrosio lacino odevzdal míč na půlící čáře, hosté však rozehrávají získaný balon dozadu.

45+1
    Rozhodčí Di Bello nastaví tři minuty.

45
    Následuje očekávané střídání Interu Milán: zraněného Bastoniho nahrazuje ještě před přestávkou Stefan de Vrij.

44
    Podpírán z obou stran opouští hřiště Alessandro Bastoni a určitě nebude schopen v zápase pokračovat.

42
    Darmian si zpracovával míč paží, což rozhodčímu neuniklo a Inter musí na rychlý protiútok, založený Perišićem, zapomenout.

41
    Škriniar musel hlavičkovat proti směru svého běhu, Oliveirův nákop však dostal z vápna bravurně.

39
    Sánchezův roh opět odvrací Abraham a zakládá brejk AS Řím, který zastavují domácí faulem.

39
    Následný přímý kop odhlavičkoval Chris Smalling zbytečně na roh a vysvětluje si to se spoluhráči, kteří měli zakřičet, že za ním již nikdo není.

38
    Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).

37
    Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím) za faul na Bastoniho.

35
    Stejně tak dopadl zásluhou Milana Škriniara na druhé straně Viñův přízemní diagonální nákop.

35
    Dvakrát Sánchez a jednou Barella nakopávali míče do římské šestnáctky, ale ani jeden z nich neprošel.

34
    Sánchezův roh odhlavičkoval snadno z malého vápna Tammy Abraham.

33
    Po pohledné spolupráci Darmiana s Barellou vybojoval Inter Milán roh.

32
    Hostující Karsdorp dostal od Manciniho těžký míč po čáře, při zpracování mu ho odebral Perišić.

30
    Po přímém kopu Říma z hloubi pole hlavičkoval ve výskoku metr vedle brány Roger Ibañez.

30
    Sánchez se dostal do strkanice s Mancinim, rozhodčí si zatím vystačil s ústním varováním.

29
    Zápas si vybírá po vzrušující dvacetiminutovce hlušší pasáž, hraje se pouze uprostřed hřiště.

26
    Darmian se snažil zezadu obtěžovat u koncové čáry Ibañeze, který se však dokázal vymanit a konstruktivně rozehrát. Hosté rozehrávají postupný útok do plných.

24
    Po Sánchezově ztrátě vyrazili hosté do rychlého brejku. Mchitarjan vysunul Abrahama, který předal Zaniolovi, ovšem domácím se podařilo přerušit akci za cenu vhazování.

24
    Alessandro Bastoni se ukázal i v obranné práci, když nepustil k míči Nicola Zaniola.

22
    Domácí přerušili úsek náporu soupeře. Bastoni sklepl míč na pokutovém oblouku Džekovi, jehož rána bez přípravy letí vysoko nad břevno a bosenský kanonýr nespokojeně vraští čelo.
    19. Zaniolo neprostřelil ve velké šanci Handanoviće

19
    Abraham dokázal vybojovaný míč před velkým vápnem Interu posunout ideálně na Zaniola, který placírkou po zemi neprostřelil Handanoviće a dorážku promáchl.

17
    Nakonec to byla série tří rohů pro AS Řím, teď je ovšem míč definitivně v rukavicích Samira Handanoviće.

16
    Rohový kop se bude opakovat z opačné strany hřiště.

15
    Hosté poprvé zahrozili. Mchitarjan se protáhl po pravé straně a posílal přízemní centr před bránu Abrahamovi. Brankáři Handanovićovi se povedlo do centru sáhnout, takže musel Abraham zakončovat stehnem a ještě jednou tečovaný míč zblízka přeletěl obloukem na horní síť.

14
    Abraham s Mchitarjanem zpacifikovali Sánchezův centr, vhazovat ovšem budou „nerazzuri“.

13
    Po Smallingově teči si domácí kopnou první roh zápasu.

12
    Pokračuje hra na jednu bránu. Po krouceném pasu D´Ambrosia se však Perišić natahoval marně, odkopávat bude Patrício.

10
    Perišić se prosadil přes Karsdorpa u rohového praporku, jeho ostrý centr pak lízl hlavou Sánchez opět jen do míst, kde stál Rui Patrício. Portugalský brankář není vůbec spokojen s hrou obrany AS.

9
    Alexis Sánchez načechral míč na malé vápno, kam si naběhl Milan Škriniar a prudce hlavičkoval. Ke své škodě však přímo do Patríciovy náruče.

9
    Inter Milán rozehrává trestný kop takřka přímo z kratší strany šestnáctky po faulu na Barellu.

8
    Vidal vyslal vpřed Perišiće, kterého římští obránci okamžitě zdvojili a chorvatský vicemistr světa přihrával dozadu Barellovi, u jehož nepřesné přihrávky celá akce ztroskotala.

6
    Barellova nádherná rána z dálky otřásla břevnem za překonaným Patríciem! Inter mohl v šesté minutě vést 2:0.

5
    Inter rozehrává na jistotu dozadu, uzdravený Škriniar se dostal pod tlak a vypomohl si malou domů.

4
    Na trávníku se lékař Interu sklání nad sedícím Milanem Škriniarem, který se střetl při odkopu míče s nohou hostujícího Zaniola.
    2. Edin DŽEKO - 1:0

2
    Smrtící úder zasadil exteplický EDIN DŽEKO bombou z voleje přímo do sítě. Třináctý zásah sezóny mu připravil centrem Ivan Perišić po chytré hlavičkové narážečce Alexise Sáncheze

1

Inter nastupuje v modro-černých dresech se čtyřmi změnami oproti prohranému milánskému derby s AC, v sestavě v bílém hrajícího Říma jsou obměny dvě.

José Mourinho se ve svém bývalém působišti dočkal vřelého přijetí, fanoušci v kotli Interu vítají trenéra soupeře doma.

Inter Milán: Handanović /C/ – D´Ambrosio, Škriniar, Bastoni – Darmian, Barella, Brozović, Vidal, Perišić – Sánchez, Džeko.

Náhradníci: Cordaz, Radu – de Vrij, Dimarco, Dumfries, Kolarov, Ranocchia, Çalhanoğlu, Gagliardini, Vecino, Martínez.
    Trenér: Inzaghi.

AS Řím: Patrício – Mancini /C/, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Oliveira, Mchitarjan, Veretout, Viña – Zaniolo, Abraham.

Náhradníci: Boer, Fuzato – Kumbulla, Cristante, Bove, Maitland-Niles, Zalewski, Pellegrini, Afena-Gyan, El Shaarawy, Pérez, Šomurodov.
    Trenér: Mourinho.

Rozhodčí: Di Bello – Galetto, Vecchi.

Vzájemné zápasy
    Interu se proti soupeři z hlavního města znamenitě daří, naposledy s ním prohrál před téměř pěti lety. Od té doby z devíti zápasů vyhrál třikrát milánský celek a šestkrát se body dělily. V letošní ligové sezóně zvítězil Inter Milán v Římě 3:0, když góly nasázeli ještě před přestávkou Çalhanoğlu, Džeko a Dumfries.

AS Řím
    Hosté se pohybují na hraně postupu do evropských pohárů, v lize jim patří sedmá příčka se ztrátou 14 bodů na vedoucí Inter. O víkendu hráli doma bez branek s FC Janov.
    Také římský celek byl v poháru nasazen do osmifinále, v němž doma přehrál druholigové Lecce 3:1.
    Zajímavostí sezóny je, že AS Řím ještě na hřištích soupeřů napříč všemi soutěžemi neremizoval. V 15 utkáních si připsal osm vítězství a sedm porážek.

Nejlepší střelci: 17 – Abraham, 9 – Pellegrini, 6 – El Shaarawy.

Inter Milán
    Modročerní prožívají pekelné anglické týdny, a to doslova. Mezi ligová utkání s největšími konkurenty v boji o titul AC Milánem a Neapolí se jim vměstnal pohár s AS Řím a osmifinále Ligy mistrů s Liverpoolem.
    První těžká zkouška pro ně dopadla hořce, v sobotu v městském derby s úhlavním rivalem skončila výsledkem 1:2 série 14 ligových utkání bez porážky a Serii A vedou již jen o pouhý bod.
    V Italském poháru byl Inter nasazen rovnou do osmifinále a až po prodloužení udolal doma Empoli 3:2.

Nejlepší střelci: 12 – Džeko, Martínez, 6 – Çalhanoğlu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.