West Ham – Watford 1:0 (kon.) | Newcastle – Everton 3:1 (kon.) | Burnley – Manchester United 1:1 (kon.)
Burnley FC
1:1 (0:1)
Manchester United
Utorok 08.02.2022, 21:00 • Turf Moor • Anglická Premier League • 24. kolo

90+4
    Burnley a Manchester United sa rozchádzajú nerozhodne. United po dominantnom prvom polčase, v ktorom vstrelili len jeden gól sa domáci dokázali prebudiť a takmer hneď po prestávke vyrovnali.
    Odvtedy sme videli viacero príležitostí na oboch stranách, ale nikomu sa už sieť rozvlniť nepodarilo.
    Manchester klesne v tabuľke na piate miesto a Burnley ostáva posledné. (22:54:28)

90+4
    V záverečnej nadstavenej minúte to skúšajú Ronaldo aj Lingard, no oba pokusy boli zrazené.

90+3
    Prízemným pokusom skúsil šťastie Bruno Fernandes, ale lopta skončila iba na jednom z obrancov.

90+3
    Vysoký center Manchestru boxuje Nick Pope na už deviaty roh.

90+1
    Center Elangu našiel dobre postaveného Ronalda, ktorému však lopta príliš nesadla a aj touto hlavičkou prestreľuje bránu.

90
    Jadon Sancho nakopával loptu do ohňa, ale našiel iba Jamesa Tarkowskiho, ktorý ju odkopol preč.

88
    V zápase končí aj jediný strelec domácich Jay Rodriguez. Nahradí ho Ashley Barnes.

85
    Na záverečných pár minút príde na trávnik Elanga. Zápas končí pre Marcusa Rashforda.

83
    Na druhej strane lopta mierila na Weghorsta, ale jeho akrobatické zakončenie de Gea chytá.

82
    Diogo Dalot sa rozhodol nacentrovať, no neurobil to vôbec najlepšie. Lopta z jeho kopačky nenašla nikoho z hosťujúcich hráčov.

81
    Tréner United Ralf Rangnick prichádza s ofenzívnym striedaním. McTominaya nahradí Lingard.
    79.

79
    Ani z nasledujúceho rohu gól nebude. Cristiano Ronaldo síce vyskočil zo všetkých najvyššie, no loptu poslal tesne nad brvno.

78
    Po Rashfordovej individuálnej akcii zakončoval efektne Raphael Varane, no jeho pokus zablokoval Ben Mee.

78
    Priamy kop United odvrátil Pieters a uvidíme už siedmy roh Červených diablov.

77
    Ďalším potrestaným hráčom na strane Burnley je Josh Brownhill.

75
    Center z kopačky Bruna Fernandesa bol privysoký pre Pogbu a a ani následný Francúzov pokus o vysunutie Rashforda úspech neslávil.

74
    Prvým potrestaným hráčom na strane domácih je Erik Pieters.

72
    Roh, ktorý bol rozohraný na krátko, nepriniesol žiadny väčší zmätok pred Popeom a lopta je už v strede poľa.

Martin Kožiak

Góly: 48. Jay Rodriguez – 19. P. Pogba

Karty:   74. Pieters (BLY), 77. Brownhill (BLY) – 62. Maguire (MAN)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
    Burnley FC: Pope – C. Roberts, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Cornet (68. Lennon), A. Westwood, Brownhill, McNeil – Jay Rodriguez (88. A. Barnes), Weghorst.
    Náhradníci: Hennessey – Bardsley, A. Barnes, Collins, Cork, Lennon, K. Long, Lowton, D. Stephens.

Tréner: S. Dyche

Manchester United: de Gea – Dalot, Varane, Maguire (C), Shaw – P. Pogba, McTominay (81. Lingard) – Rashford (85. Elanga), B. Fernandes, Sancho – Cavani (68. Ronaldo).
    Náhradníci: D. Henderson – Elanga, P. Jones, Lindelöf, Lingard, Mata, N. Matić, Wan-Bissaka, Ronaldo.

Tréner: R. Rangnick

Rozhodca: M. Dean