Montreal – Ottawa 4:5 (1:2 po s.n.) | Tampa Bay – Florida 6:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
NJ Devils – NY Islanders 0:0 (zruš.) | Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Dallas – Colorado 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Vegas – Arizona 1:3 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Chicago Blackhawks
cz Piatok 08.10.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Príprava NHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji nerušen zbytek noci! (04:50:45)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:29 (12:8, 8:9, 10:12 – 1:0)
    Zblokované střely – 18:13
    Vyhraná vhazování – 30:28
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 11:12

Minnesota nakonec poráží Chicago 3:2 v prodloužení! Domácí dlouho vedli nejtěsnějším rozdílem poté, co v 8. minutě využil přesilovku Joel Eriksson Ek. Kralování obou gólmanů pak ukončil až ve 46. minutě hostující Dylan Strome, jenž v početní výhodě tečoval do branky střílenou nabídku Kirbyho Dacha. Wild rychle vrátil těsný náskok Alex Goligoski, ovšem v 54. minutě srovnal na 2:2 Brandon Hagel. Ten mazácky proměnil trestné střílení. Do prodloužení si Blackhawks přenesli přesilovou hru, kterou však nedokázali využít a v 63. minutě se radovali naopak Divočáci. Přesnou střelou zápěstím rozhodl Matt Dumba.

62:34 Matt DUMBA - 3:2

62:34
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí v prodloužení vítězí! MATT DUMBA dostal přihrávku na osu kluziště a vystřelil zápěstím. Puk zapadl nad lapačku Lankinena, jemuž zřejmě v rozhodující chvíli někdo zakryl výhled a gólman Chicaga tak nestihl adekvátně reagovat. Asistence: Kevin Fiala a Jon Merrill.

62:15
    Kevin Fiala našlápl na levém křídle. Jeho střelu vyrazil Lankinen za branku.

61:40
    Domácí jsou kompletní!

61:03
    Kirby Dach zajížděl s pukem za branku, ale poté ho nečekaně poslal do brankoviště. Moc nescházelo a domácí si dali vlastní gól!

60:01

Po 60 minutách končí zápas nerozhodně 2:2. Hosté dokázali ve třetí třetině dvakrát srovnat a do prodloužení vstoupí v početní výhodě.

60:00

59:53
    Hosté mohli rozhodnout! Jujhar Khaira zasáhl puk bruslemi a Talbot ho vyrazil před sebe na hokejku Adama Gaudetta. Ten dorážel bekhendem nad horní tyčku!

59:39
    Ryan Hartman je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovka Chicaga!

59:01
    Je tu poslední minuta řádné hrací doby.

58:40
    Dělovku Rileyho Stillmana od pravého mantinelu zachytil Talbot. Do kabin kulhá domácí útočník Matt Boldy, jenž si zjevně nepříjemně poranil levou nohu.

57:32
    Nick Bjugstad se prosadil do zakončení z pravé strany. Lankinen nalezl kotouč pod betony!

57:02
    Kevin Fiala málem v šanci. Své sólo ale nedotáhl do úspěšného konce.

56:40
    Momentálně to stále více vypadá na prodloužení. Oba tým mají ještě něco přes tři minuty na jeho odvrácení.

56:05
    Reese Johnson si na Talbota nepřišel. Po zákroku domácího gólmana následuje poslední z reklamních přestávek.

55:30
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, bez dalších šancí.

53:55
    Jon Merrill to zkoušel v podstatě z rohu kluziště. Lankinen byl pozorný.
    53:29 Brandon HAGEL - 2:2

53:29
    Chicago právě vstřelilo branku!
    BRANDON HAGEL trestné střílení proměnil s grácií! Naznačením bekhendové kličky si poslal Talbota na jednu stranu, stáhl si puk na forhend a bezpečně ho zvedl přes pravý beton gólmana Wild – 2:2.

53:29
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – trestné střílení, hákování).
    53:29 Dumba fauloval ujíždějícího Hagela - trestné střílení pro hosty.

53:29
    Trestné střílení pro hosty! Brandon Hagel se dostal za záda obrany a už to vypadalo, že bude po forhendové kličce zasouvat do prázdné branky. V tom mu však zabránil faulem Matt Dumba.

53:08
    Další šance Wild! Přečíslení 2 na 1 řešil Marco Rossi střelou, která minula vzdálenější tyčku!

52:34
    Hosté, kteří přežili tutovky Rossiho či Hartmana, stále ztrácejí pouze jeden gól a mohou tak myslet na obrat.

51:50
    Addisonovu střelu srazil do ochranné sítě Khaira. Následuje další reklamní pauza.

51:15
    Ryan Hartman najížděl sám na hostující branku. Šel do bekhendové kličky, ovšem Lankinen se natáhl a zasáhl vyrážečkou!

50:44
    Ozývají se i domácí fanoušci, kteří si chystají hlasivky na ostrou sezónu.

49:56
    Jujhar Khaira to zkusil z dálky. Talbot byl pozorný.

49:06
    Marco Rossi mohl navýšit vedení Wild! Po jeho šanci zachraňoval Lankinen na brankové čáře!

48:15
    Chicago tedy zase musí dohánět. Rána Mitchella minula domácí branku.
    46:47 Alex GOLIGOSKI - 2:1

46:47
    Divočáci si berou zpět ztracené vedení! Po střele Kirilla Kaprizova zůstal puk před hostujícím brankovištěm. Dorážku Matse Zuccarella ještě Lankinen pokryl, ale z druhé vlny se do situace vložil zadák ALEX GOLIGOSKI a ten už kotouč za záda gólmana Chicaga doklepl. Asistence: Mats Zuccarello a Joel Eriksson Ek.
    45:19 Dylan STROME - 1:1

45:19
    Hosté využívají přesilovku a vyrovnávají! Po vyhraném buly v útočném pásmu se dostal puk k českému obránci Jakubovi Galvasovi. Ten nahrál doprava Kirbymu Dachovi, který poslal střílený pas na vzdálenější tyčku, kde hrací předmět usměrnil za Talbotova záda DYLAN STROME – 1:1. Asistence: Kirby Dach a Jakub Galvas.

44:52
    Jared Spurgeon je vyloučen za podrážení. Přesilovka pro hosty.

43:16
    Hostům bylo nyní odpískáno postavení mimo hru.

41:41
    Reese Johnson měl na holi dobrou příležitost, zblízka však nepřekonal Talbota! Následně ještě mohl pálit Osipov, jeho ránu však zablokoval Foligno.

41:20
    Další práce pro Talbota, který likvidoval střelu, která přišla bezprostředně po vhazování.

41:15
    Po buly v domácím obranném pásmu se puk snášel na branku. Talbot si pro něj sáhl lapačkou.

40:56
    Mackenzie Entwistle se na druhé straně dostal k nebezpečné střele z mezikruží, kterou musel vyrážet Talbot.

40:22
    Od modré čáry vystřelil Jonas Brodin. Lankinen má první zákrok ve třetí třetině.

Hity – 7:7

Ve druhé třetině se skóre neměnilo. Minnesota tak stále vede 1:0. Šance si vytvořily oba týmy, více určitě domácí Wild, ovšem Blackhawks drží brankář Lankinen, jenž podává výborný výkon. Díky němu jsou tak hosté stále na dostřel. Na druhé straně je zatím bezchybný Cam Talbot.

40:00

39:06
    Matt Dumba vyslal do samostatného nájezdu Marcuse Foligna. Ten volil střelu, kterou Lankinen vyráží levým betonem!

38:42
    Hosté přestáli závar před svou branku. Do zakončení nebyl připuštěn nejprve Zuccarello a po něm také Eriksson Ek.

37:46
    Stillmanovu střelu od modré vyrazil pravým betonem Talbot. O chvíli později to zkoušel Calvin de Haan a brankář Wild přerušil hru.

37:17
    Addisonova rána hostující branku minula. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil na levý kruh, odkud přišla další nepřesná střela.

37:06
    Domácí se snaží, ale stále se nemohou znovu střelecky prosadit. Pokus Adama Beckmana zleva pokryl Lankinen. Následuje další z reklamních přestávek.

36:40
    Střely na branku – 18:15

35:16
    Na druhé straně pálil z mezikruží Kirby Dach. Netrefil však zařízení.

34:52
    Mats Zuccarello viděl před branku najíždějícího Matta Dumbu. Poslal mu tam přesnou přihrávku, ale obránce Wild kotouč nedostal přes pravý beton skvělého Lankinena!

33:17
    Velký tlak Blackhawks! Talbot nejprve na poslední chvíli reagoval na teč Mikea Hardmana. Poté se otevřel prostor před Rileyem Stillmanem, po jehož ráně puk z Talbota vypadl a dorážet do odkryté klece mohl Dylan Strome. V tom mu však zabránil Nick Bjugstad, jenž kotouč srazil do ochranné sítě!

32:25
    Mike Hardman prověřil domácího brankáře Talbota z levé strany. Strážce svatyně Minnesoty zakročil betonem.

31:40
    Gaudreau se snažil uvolnit obránce Johna Merrilla, který by byl v dobré palebné pozici, puk mu však přeskočil hůl.

31:19
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

30:48
    Nahození Murphyho od modré čáry skončilo v lapačce domácího Talbota. Následuje reklamní přestávka.

30:15
    Kevin Lankinen zatím chytá výborný zápas a drží Blackhawks ve hře.

29:36
    Spurgeon nabil na pravý kruh Fialovi, který vyprášil betony Lankinena. Brankář hostí pak pokryl i dorážku Erikssona Eka a o pár vteřin později také ránu Kirilla Kaprizova z mezikruží! Chicago je už kompletní.

29:04
    Střílenou přihrávku Kevina Fialy nezachytil na vzdálenější tyčce právě Kaprizov.

28:11
    Kirill Kaprizov se přes dva protihráče prokličkoval až před brankáře Lankinena, který odolal! Ruský útočník každopádně ukázal, čím si vysloužil tak dobrou smlouvu, jež v létě podepsal.

27:33
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., sekání).

27:33
    Puk skončil někde v prostoru střídaček. Čas na reklamní přestávku.

26:50
    Matt Dumba se dostal k puku na ose hřiště. Už se chystal na střelu, ovšem čistým způsobem ho srazil Dmitrij Osipov.

25:42
    Od modré čáry střílel domácí obránce Calen Addison, který minul branku Kevina Lankinena.

25:24
    Do střely Kirbyho Dacha vložil hůl bránící Boldy a puk skončil v ochranné síti za brankou Wild.

25:07
    Domácí se dopustili postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

24:17
    Prostor na ose hřiště se otevřel před hostujícím obráncem Rileyem Stillmanem, který dojel až mezi kruhy a odsud se pokusil prostřelit Cama Talbota. Ten ale předvedl efektní semafor, kterým zabránil gólu!

23:10
    Ian Mitchell to zkoušel od modré čáry. Jeho pokus byl sražen vedle domácí svatyně.

22:20
    Změnit se to snažil Kevin Fiala. Ten se tlačil před branku z pravé strany, do zakončení mu však vložil hokejku obránce Murphy.

21:23
    Úvod druhé třetiny se zatím obešel bez nějakých zajímavějších momentů.

Hity – 2:5

První třetina je minulostí. Domácí Wild po ní vedou 1:0 přesilovkovým zásahem Joela Erikssona Eka z 8. minuty. Domácí byli poté střelecky aktivnější, další góly však zatím nepřidali.

20:00

19:37
    Dumba vyslal dopředu na levém křídle našlápnutého Nicka Bjugstada. Ten vystřelil do připraveného Lankinena.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první části utkání.

18:11
    Skóre se nemění ani teď, kdy bylo před brankovištěm Blackhawks poměrně horko. Vše vzniklo ranou Jareda Spurgeona od modré čáry. Lankinen ji vyrazil a po pokusech domácích o dorážku kotouč skončil pod ním.

18:01
    Dvě minuty do konce první třetiny. Domácí zatím drží těsný náskok.

16:50
    Výbornou přihrávku do jízdy dostal Marcus Foligno, který najížděl z pravé strany na hostujícího brankáře Lankinena. Ten střelu na vyrážečku pokryl!

16:20
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Hra se stěhuje před Cama Talbota.

15:40
    Střely na branku – 9:6

15:19
    Z poměrně ostrého úhlu to zkusil Nick Bjugstad a Lankinen raději přerušil hru. Černí jestřábi teď byli pod tlakem.

14:58
    Přihrávku na levou stranu útočného pásma dostal Marco Rossi. Jeho rána branku hostí minula.

14:20
    Kevin Fiala dostal přihrávku zpoza branky, zblízka však zamířil jen do Lankinena! Poté ještě pálil od modré čáry Matt Dumba, i zde Lankinen zakročil úspěšně.

13:38
    Ryan Hartman zadovkou přenechal puk Alexovi Goligoskimu, který z vrcholu levého kruhu těsně minul vzdálenější tyčku. Dobrá příležitost Divočáků!

13:01
    Od modré čáry vypálil Calvin de Haan. Cam Talbot jeho pokus vykopl.

12:10
    Na pronikajícího Marca Rossiho si pro změnu počíhal Jake McCabe, jenž mladého Rakušana v dresu Wild poslal k ledu.

10:40
    Domácí Brandon Duhaime byl tvrdě sražen v rohu útočného pásma. Bylo to ale čisté a hra tak pokračuje.

10:11
    Domácí se vymanili z tlaku soupeře a zaútočili. Střela Goligoskiho však byla sražena do ochranné sítě. Následuje druhá komerční přestávka.

09:05
    Po vyjetí zpoza branky střílel Adam Gaudette. Talbot byl pozorný a jeho spoluhráči pak vyhodili na icing.

08:12
    Od modré čáry vypálil Kirby Dach. Ránu mladého útočníka Blackhawks vyrazil Talbot.

07:50
    Hosté se snažili rychle odpovědět. Z dobrých pozic stříleli obránci Connor Murphy a Jake McCabe. V obou případech však kotouč vychýlili vedle branky bránící hráči Wild.
    07:13 Joel Eriksson EK - 1:0

07:13
    Domácí využívají početní výhodu bleskově! Mats Zuccarello nahodil puk směrem na branku. Před Lankinenem ho pohotově zachytil JOEL ERIKSSON EK, který si ho stáhl na forhend podél pravého betonu brankáře hostí a zasunul do odkryté klece. Asistence: Mats Zuccarello a Kevin Fiala.

07:06
    První vyloučen na straně Chicaga. Dvouminutový trest obdržel Calvin de Haan.

06:37
    Někdo z hráčů se dotkl puku vysokou holí. Následuje reklamní přestávka.

06:04
    Ryan Hartman to zkoušel z levé strany na zadní tyčku. Lankinen vyráží.

05:39
    Až teď si tedy Kevin Lankinen připsal první oficiální zákrok. Nahození Joela Erikssona Eka od modré čáry dobře viděl a chytil puk do lapačky.

04:56
    Fialova střela možná směřovala vedle, statistiky totiž říkají, že Blackhawks vedou na střelecké pokusy mezi tyče 1:0.

03:40
    Na pravém křídle vyrazil dopředu domácí útočník Kevin Fiala. Jeho střelu pokryl brankář Lankinen.

03:31
    Domácí jsou v plném počtu.

02:58
    Z osy kruhů se dostal ke střele Adam Gaudette. Domácí branku však minul.

02:44
    Dylan Strome si z pravé strany vyjel s kotoučem před branku a Cam Talbot si připsal první zákrok.

01:30
    Domácí Alex Goligoski dostal dvouminutový trest za krosček. Přesilovku si zahraje Chicago.

00:37
    Marcus Foligno hlídkoval před hostujícím brankovištěm, kam také puk směřoval. Domácí útočník ale nedokázal zasáhnout skákavý kotouč tak, aby ohrozil brankáře Lankinena.

00:01

Minnesota Wild: Talbot (Kahkonen) – Merrill, Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Goligoski, Addison – Boldy, Eriksson Ek, Foligno (A), Fiala, Rossi, Bjugstad, Zuccarello, Hartman, Beckman, Duhaime, Gaudreau, Kaprizov.

Chicago Blackhawks: Lankinen (Subban) – Murphy (A), McCabe (A), Galvas, Stillman, Mitchell, de Haan (A) – Borgström, K. Dach, Hagel – Gaudette, Strome, C. Dach – Osipov, Johnson, Barratt – Hardman, Entwistle, Khaira.

Rozhodčí: Chmielewski, Sandlak – Barton, Gawryletz.

Minnesota Wild:
    Kádrem Minnesoty se v létě neprohnal nějaký větší vítr. Největší událostí byla nová smlouva pro nejlepšího nováčka loňské sezóny Kirilla Kaprizova, který údajně koketoval s návratem do KHL. Klub se také rozloučil s dlouholetou oporou Zachem Parisem, jenž bude v kariéře pokračovat v New Yorku Islanders. Za zmínku pak stojí příchod zkušeného obránce Alexe Goligoskiho, ten poslední sezóny nastupoval za Arizonu.

Minnesota má za sebou rovněž čtyři přípravné zápasy a také ona dva vyhrála a dva prohrála. Začala porážkami venku, 2:6 se St. Louis a 4:6 s Coloradem. Doma ale Laviny zdolala 3:1 a Bluesmany pak 4:3 v prodloužení.

Chicago Blackhawks:
    Blackhawks odrostla úspěšná generace hráčů, která pod vedením kouče Joela Quennevilla získala Stanley Cupy v letech 2010, 2013 a 2015 a tak přišel ústup ze slávy. Z posledních čtyř sezón scházel tento tým v play-off hned třikrát. Letos by to v Chicagu rádi změnili. Velkou posilou by měli být zkušený brankář Marc-Andre Fleury a také obránce Seth Jones, jenž působil poslední roky v Columbusu. Samostatnou kapitolou je pak návrat kapitána Jonathana Toewse, ten vynechal minulý ročník kvůli nemoci. V sestavě Blackhawks už naopak neuvidíme dlouholeté opory defenzivních řad Duncana Keitha a Brenta Seabrooka. První byl vyměněn do Edmontonu, druhý ukončil kvůli zranění kariéru. Jeho smlouvu v létě přebrala Tampa.

V přípravě mají Černí jestřábi za sebou čtyři utkání. Začali domácími porážkami 3:4 po nájezdech s Detroitem a 3:6 se St. Louis. Sejné soupeře však dokázali přehrát venku. 5:1 Bluesmany a 6:4 Detroit.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci nás čeká další várka přípravných zápasů před blížícím se novým ročníkem NHL. Já Vás provedu soubojem mezi Minnesotou Wild a Chicagem Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 8. Eriksson Ek (Zuccarello, Fiala), 47. Goligoski (Zuccarello, Eriksson Ek), 63. Dumba (Fiala, Merrill) – 46. Strome (K. Dach, Galvas), 54. Hagel (t.s.)

Rozhodca: Chmielewski, Sandlak – Barton, Gawryletz

Diváci: 14 419