Trenčín – Poprad 3:2 (kon.) | Košice – Prešov 2:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Nové Zámky 4:1 (kon.)
Zvolen – B. Bystrica 4:3 (2:1 po s.n.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 4:3 (po pr.) | Michalovce – HC Slovan 5:3 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
HC SLOVAN Bratislava
Piatok 08.10.2021, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 6. kolo

Veľké víťazstvo pre Michalovce. Tie síce dvakrát v zápase prehrávali, ale ako kľúčový moment sa ukázal zásah dve sekundy pred koncom druhej tretiny, keď v presilovke naklonil misky váh na stranu domácich Antti Erkinjuntti. V tretej tretine hrala Dukla veľmi skúsene, strážila si jednogólové vedenie a po odvolaní gólmana Gudlevskisa skóroval po druhý krát do odkrytej brány Erkinjuntti.

Na dnes je to už odomňa všetko. Uvidíme sa pri ďalších online-textových prenosoch. S pozdravom komentátor stretnutia, Rastislav Štrauch. (20:47:48)

59:50
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Stefan Fournier – 2 min., napadnutie + 2 min., nešportové správanie).

59:01
    Dukla Michalovce dala gól!
    Dukla dáva piaty gól do prázdnej brány a vyhrá tento dramatický zápas! Keranen výborne zapracoval v defenzíve, našiel Erkinjunttiho, ktorý nakorčuľoval do priestoru a nekompromisne poslal puk do opustenej siete – 5:3! Asistencie: Keranen, Mudrák.

58:31
    Takáč vo skvelej príležitosti, ale Kaarlehto predviedol skvelý zákrok a podržal svoj tím v závere stretnutia.

58:00
    Dve minúty dokonca tretej tretiny. Slovanisti usadení v útočnej tretine.

57:35
    Slovan už hrá bez brankára, čo mohol využiť Regenda, ale ten dlho váhal so strelou, čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

57:05
    Sukeľova strela z kruhov bola zblokovaná, následne Kaarlehto puk pokryl a bude sa teda vhadzovať pred jeho svätyňou.

56:51
    Dukla sa bráni výborne aj v záverečnej fáze zápasu a nepúšťa belasých takmer do žiadnej možnosti na vyrovnávajúci zásah.

55:57
    Slovan je nasťahovaný v útočnom pásme, ale gólman Kaarlehto môže zatiaľ v bráne Dukly ostať pokojný.

55:00
    Slovanu ostáva na vyrovnávajúci zásah ešte záverečná päť minútovka.

53:31
    Frustrácia Slovana pokračuje aj naďalej, keďže nepresná prihrávka belasých znamená icing a vhadzovanie pred Gudlevskisom.

53:04
    Galamboš sa šikovne dostal s pukom do útočnej tretiny, tam následne síce neuspel, ale napriek tomu získal cenné sekundy pre svoj tím.

51:39
    Tutová možnosť Michaloviec na zrejme rozhodujúci gól. Keranen našiel pred bránou Žitného, ten vytiahol blafák do bekhendu, ale Gudlevskis predviedol fenomenálny zákrok lapačkou.

51:02
    Žitný šikovne hľadal pred bránou Cameranesiho, ale ten sa nedostal do poriadneho zakončenia.

50:00
    Dokonca stretnutia ostáva ešte záverečná desať minútovka. Dokáže Slovan vyrovnať a pôjde sa do predĺženia, alebo Dukla bude oslavovať veľké víťazstvo?

49:41
    Jaaskelainen nahodil po pobyte v útočnom pásme puk smer brána, ale Kaarlehto mal tentokrát príliš jednoduchú prácu.

49:09
    Sersen pálil po skvelej prihrávke, no jeho pokus skončil na bočnej sieti.

48:01
    Žitný sa ocitol vo veľkej možnosti po prihrávke Cameranesiho, ale ten po chybe obrany Slovana nedokázal vstreliť piat gól svojho tímu.

Rastislav Štrauch

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Galamboš (Regenda), 29. Suja (Regenda, Galamboš), 33. Žitný (Cameranesi, Pavlin), 40. Erkinjuntti (Regenda, Galamboš), 60. Erkinjuntti (Keranen, Mudrák) – 2. Jaaskelainen (Rapuzzi, Gachulinec), 5. Harris (Yogan), 24. Zigo (Jaaskelainen, Rapuzzi)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Kaarlehto (Vojvoda) – Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Ťavoda, Mudrák, Valtola – Žitný, Cameranesi, Karanen – Kukuča, Erkinjuntti, Fournier – Galamboš, Suja, Regenda – Chalupa, Tibenský, Mašlonka.
    HC SLOVAN Bratislava: Gudlevskis (Beke) – Golian, Mackenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Štajnoch – Takáč, Harris, Yogan – Zigo, Rapuzzi, Jaaskelainen – Sukeľ, Urbánek, Fominykh – Lukošik, Preisinger, Kundrik.

Rozhodca: Orolin, Kalina – Šoltés, Ordzovenský, Ország