Chabarovsk – Čeljabinsk 0:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavľ 1:5 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (kon.)

Tomáš Hyka (ČLJ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:00
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:15 (13:22:16)

Statistiky zápasu

Střely na bránu 51:18 (19:5, 15:6, 17:7)
    Vhazování 27:26
    Hity 15:14
    Čas v útoku 10:19 – 8:40
    Vyloučení 4:5, navíc Bailen (ČLJ) 5 minut a do konce
    Využití 0:1
    Oslabení 0:1

Fenomenální Roman Will vynuloval více než půl stovkou zásahů hokejisty Chabarovsku, kteří měli většinu zápasu drtivou převahu. Českému brankáři pomohla i tyčka, vítězný gól vstřelil krátce nato po Hykově přihrávce z protiútoku ve vlastním oslabení Lukáš Sedlák.
    Amur nedokázal využít ani pětiminutovou přesilovku po faulu na Jordána, naopak v závěrečné třetině ještě zvýraznil vítězství hostů v přesilovce Nikita Těrtyšnyj.
    Traktor Čeljabinsk si veze z Chabarovsku páté vítězství v řadě.

59:30
    Zoufalý tlak Amuru pokračoval, Will ale odpálil kotouč do rohu a nyní se hostům podařilo vyhodit.

59:12
    Po kombinaci s Butuzovem a Gorškovem dostal kotouč na hůl Tomášek, ale přes obránce střílí jen do Willovy výstroje.

58:53
    Vyhozený kotouč přes celé hřiště klouže vedle prázdné brány Amuru, píská se samozřejmě zakázané uvolnění.

58:23
    Alikin zůstává na střídačce, domácí hrají power-play.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty. Hosté drží kotouč a nahazují ho za bránu Amuru.

57:27
    Sergej Těreščenko střílí křížem nepřesně a s odraženým pukem se vydali do přečíslení ve dvou na jednoho Sedlák s Hykou, který zakončil po ledě metr vedle brány.

56:59
    Dnešní utkání sleduje 3023 diváků.

55:35
    Mašín zablokoval obětavě Karpuchinovu střelu.

54:55
    Jordánovu střelu ztlumila hokejka bránícího hráče, k puku se přesto před brankovištěm dostal Radan Lenc. Z rychlé otočky a z těžkého úhlu však minul.

53:56
    Jarullinovu střelu po buly chytá Jevgenij Alikin do lapačky, následuje poslední reklamní přestávka.

52:30
    Traktoristé převzali na chvíli iniciativu a Byvalcev vyzkoušel Alikina od modré.

50:29
    Roman Will si povyjel na hranici brankoviště a vyráží Šarovovu ránu zblízka. Zákrok číslo 44!

49:32

48:48
    Hráči Čeljabinsku sestavili klasický přesilovkový vzorec, Jarullin pálí do brankáře a akce hostů pokračuje zatím jen kolem mantinelů.

47:32
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., hákování).

46:59
    Radan Lenc z rohu kluziště objel bránu a vybídl Alexandra Šarova. Will nevěděl, kde je kotouč, a zvolil správné řešení pádem na záda.

46:24
    Naopak trmu-vrmu před Willem domácí nevyužili, po komerční přestávce získávají alespoň buly v útočném pásmu.
    45:33 Nikita TĚRTYŠNYJ - 0:2

45:33
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Při závaru na domácím brankovišti v závěru přesilovky zůstal kotouč volně ležet a nejproduktivnější hráč Traktoru NIKITA TĚRTYŠNYJ ho došťouchnul za čáru.
    Asistence: Alexej Byvaľcev.

44:54
    Hyka chtěl od brankové čáry prostrčit kotouč na Tkačova, ale domácí jeho úmysl vystihli a vyhazují.

43:48

43:40
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

43:11
    Do brejku se po vyhraném vhazování rozjel Sergej Kalinin a vyprášil betony Jevgenije Alikina.

43:03
    Jordánovu střelu švihem dorážel zblízka Vladimir Galuzin jen do roztaženého betonu Romana Willa.

42:04
    Vladimir Butuzov střílí z pravého kruhu jen doprostřed. S takovými pokusy nemá český reprezentační brankář potíže.

41:48
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., hákování).

41:39
    Hosté trestuhodně ztratili kotouč před vlastní bránou, Galuzin přihrál pod sebe Zyrjanovovi a ten ze tří metrů pálí golfákem opět jen do dobře postaveného Willa.

40:56
    Z otočky z nulového úhlu zakončoval Ljubimov, od hole jednoho z čeljabinských obránců přeletěl kotouč plexisklo.

40:01
    Hokejový zpravodaj má v Chabarovsku dobré promo

Druhá třetina nepřinesla žádný gól. Domácí mají nadále výraznou převahu, i když po vypršení pětiminutového trestu z první části hry už nehráli další přesilovku a naopak se sami museli dvakrát bránit v oslabení.

Střely na bránu 34:11 (19:5, 15:6), vhazování 17:18, hity 11:9, čas v útoku 6:50 – 5:46, vyloučení 2:4, navíc Bailen (ČLJ) 5 minut a do konce, bez využití, oslabení 0:1.

40:00

39:26
    Aljajev promáchl na modré čáře a kotouč mu proklouzl mezi bruslemi do středního pásma. Hráči Chabarovsku spěchají zadržet protiútok hostů.

38:26
    Neúčinné útoky na obou stranách, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před čeljabinským brankářem.

37:13

36:11
    Domácím se podařilo zablokovat Pulkkinena a vyhodit do středního pásma. Při pokusu o návrat si hosté nepohlídali ofsajd.

35:13
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Galuzin – 2 min., sekání).

34:40
    Mnohem méně zaměstnaný z mužů s maskou Jevgenij Alikin chytá Byvalcevovu střelu doprostřed. Po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Amuru.

33:30
    Nadějný brejk rozjel po levém křídle hostující Vladimir Tkačov, domácí bránu však zápěstím netrefil.

32:42
    Za bránou se ke kotouči, volně klouzajícímu podél mantinelu, dostal Vladimir Butuzov a bleskovou kličkou zpoza brány chtěl překvapit Willa, který opět utěsnil prostor včas.

31:43
    Zakázané uvolnění Amuru.

31:06

30:07
    Šarov ujel do brejku, ale místo na bránu namířil do rohu kluziště, aby spoluhráči mohli prostřídat. Naskakující Archipov od něj dostal výbornou přihrávku, ale na Willa poslal jen slabou žabičku.

29:34
    Vladimir Tkačov šikovně tečoval nastřelený puk. Alikin hodil na místo svůj beton a Pulkkinenovu tvrdou dorážku z levého kruhu zablokoval vkleče Znacharenko.

29:06
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dominik Mašín – 2 min., držení).

27:56
    David Tomášek vysunul na pravý kruh Vladimira Galuzina, který skvěle nabil mezi kruhy Michalu Jordánovi. Ten pálil na Willa už pošesté a má tedy stejně střel jako celé mužstvo Čeljabinsku. Gólman Traktoru však dnes chytá fenomenálně.

27:19
    Roman Will vyráží i Těreščenkovu střelu příklepem z pravého kruhu.
    26:55 Fajzullinovu střelu vyráží Will hranou betonu

26:55
    Do velké šance se protáhl mezi kruhy Danil Fajzullin. Tváří v tvář Willovi však švihem trefuje jen jeho levý beton.

26:46
    O výstroj Alexandra Kuzněcova se kotouč odráží k jeho spoluhráčům na střídačce.

25:13
    Roman Ljubimov se hbitou kličkou napravo dostal do palebné pozice, po ledě však trefuje pouze Willův beton.

24:40
    Až teď pískli rozhodčí poprvé do píšťalky. Vhazuje se v domácím pásmu.

24:18
    Stále se hraje od začátku druhé třetiny bez přerušení. Domácí Danil Fajzullin napřáhl z plné jízdy a střílí do zadního mantinelu.

22:43
    Hosté v plném počtu. Ani celkem 12 minut a 53 vteřin přesilovek nestačilo chabarovským hokejistům k vymazání Willova čistého konta.

22:06
    Sedlákův protiútok tentokrát neměl gólové následky, ale výrazně ušetřil zbylý čas z oslabení.

20:50
    Jordán je naštěstí v pořádku a pokračuje v ostřelování svého krajana v čeljabinské kleci.

20:01
    Chabarovské roztleskávačky

Více než polovinu hrací doby úvodní třetiny odehráli hokejisté Čeljabinsku v oslabení, které bude ještě pokračovat 2 minuty a 43 vteřin po přestávce. Přesto míří do šaten s náskokem v zádech. Roman Will všem ranám Amuru odolal, jednou mu pomohly obě tyčky a naopak z ojedinělého protiútoku Traktoru skóroval po Hykově přihrávce Lukáš Sedlák.

Střely na bránu 19:5, vhazování 12:9, hity 6:2, čas v útoku 3:59 – 2:12, vyloučení 0:6, bez využití, oslabení 0:1.

20:00

19:17
    Domácím dlouho trvalo, než se usadili v útočném pásmu. Na levý kruh si najel Ivan Nikolišin a švihem zápěstím zaměstnal Willa, který vyráží nad betonem položenou lapačkou.

17:50
    Sedm vtetřin ve třech Traktor přežil, na led skáče Manuchov. Pokračovat se bude 5 na 4.
    17:43 Bailen je za útok na Jordána vyloučen do konce

17:43
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
    Hosty čekají další horké chvilky. Bailen u mantinelu ramenem tvrdě narazil do obličeje Jordána, který otřesen míří z ledové plochy v předklonu na ošetřovnu.
    17:28 Lukáš SEDLÁK - 0:1

17:28
    Do brejku ujel ve vlastním oslabení LUKÁŠ SEDLÁK. Napoprvé Alikina nepřekonal, ale k odraženému puku se dostal Hyka, vrátil krajanovi kotouč a reparát složil českobudějovický rodák skvělým blafákem po ledě.
    Asistence: Tomáš Hyka.

17:08
    Vladimir Butuzov dostal křížnou přihrávku od Gorškova mezi brusle, než si puk zpracoval ke střele, vložil mu do ní svou hůl Kulik a přizvedl ji do ochranné sítě.

16:23
    Michal Jordán se vrhl skokem plavmo na led a špičkou hokejky udržel puk na modré čáře v útočném pásmu.

15:50
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).

15:38
    Obrovský závar na chabarovském brankovišti. Postupně Lenc, Šarov a Zyrjanov neprocpali kotouč přes hromadu ležících těl za čáru.

14:45
    Hosté přežili i třetí oslabení a jsou znovu v plném počtu.

14:15
    Hosté podrželi puk na svých hokejkách, vyhazují přes všechny čáry a na led míří čerstvá čtveřice.
    12:51 Aljajev trefuje jednou ranou obě tyče

12:51
    Traktor měl z pekla štěstí! Aljajevova střela od modré hned po vyhraném buly zazvonila za překonaným Willem o obě tyčky a vyletěla zpět.

12:45
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Albert Jarullin – 2 min., podrážení).

11:20
    Hosté jsou v plném počtu. Současně s vypršením trestu pálí od modré Arťom Aljajev jen do obránce.

10:09
    Tomášek našel na bližší tyčce Ljubimova, který si parádně prohodil puk mezi bruslemi a sám zblízka neprostřelil Willa mezi betony.

9:35
    Obránce Jordán má již třetí přímou střelu, od pravého hrazení střílí k bližší tyčce, ale Will se stačil přesunout.

9:20
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Will – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

8:55

8:28
    Na Willa to po plynulém úseku hry znovu zkoušel Jordán, po zákroku českého reprezentačního brankáře se vhazuje v čeljabinském pásmu.

6:10
    Na druhé straně si Will poradil s protiútokem Dmitrije Archipova. Bylo to po pěti střelách obránců první ohrožení čeljabinské brány z hole některého z útočníků, ale všechny zatím směrují hráči Amuru doprostřed.

5:47
    Hyka zadovkou uvolnil Tělegina, který přistrčil Bailenovi a jeho golfový úder zazvonil o brusle Radana Lence.

5:20
    Kapustin prověřil pozornost domácího brankáře Alikina.

4:22
    Z pokračujícího tlaku si Traktor pomáhá zakázaným uvolněním, po buly střílí Ruslan Pedan a Willova lapačka byla na místě.

3:56

3:53
    Další pumelici od modré vyslal na Willa obránce Jordán, ale opět trefuje jen střed brány.

3:38
    Až ve druhé minutě přesilovky se Amuru podařilo udržet kotouč v útočném pásmu. Tomášek dlouho míchal s pukem, než oslovil Těreščenka, který tvrdou střelu namířil do hrudi Romana Willa.

1:56
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Abramov – 2 min., podrážení).

1:50
    Po chybě Dominika Mašína pálí vedle brány z pravého kruhu Vitalij Abramov.

1:22
    První série střídání nepřinesla šanci. Vhazuje se po sražené střele Kirilla Kapustina v pásmu Chabarovsku.

0:01

V dnešním duelu se můžeme těšit na ledě hned na sedm českých reprezentantů. Z osmičky na soupiskách obou klubů dnes schází v nominaci pouze domácí brankář Bartošák.
    Na gólmanský souboj kolegů z národního mužstva tedy nedojde, ale zajímavý bude třeba střet mladoboleslavských odchovanců a dříve spoluhráčů z jedné útočné řady Radana Lence z Chabarovsku a Tomáše Hyky v dresu Čeljabinsku.

Amur Chabarovsk: Alikin (Lozebnikov, Jevgrafov) – Aljajev, Znacharenko, Jordán, Těreščenko, Mašín, Pedan, Byčkov – Nikolišin, Butuzov, Gorškov – Galuzin, Ljubimov, Tomášek – Šarov, Lenc, Zyrjanov – Kuzněcov, Archipov, Fajzullin.

Traktor Čeljabinsk: Will (Podskrebalin, Garipov) – Manuchov, Jarullin, Bailen, Tělegin, Kulik, Karpuchin, Kirpičnikov – Pulkkinen, Byvalcev, Kalinin – Hyka, Sedlák, Těrtyšnyj – Tkačov, Kapustin, Abramov – Fatějev, Osnovin, Šolochov – Gorjunov-Rolgizer.

Rozhodčí: Ravodin, Sergejev – Parikov, Stroganov.