Chabarovsk – Čeljabinsk 0:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavľ 1:5 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (kon.)

Tomáš Hyka (ČLJ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:00
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:15 (13:22:16)

Statistiky zápasu

Střely na bránu 51:18 (19:5, 15:6, 17:7)
    Vhazování 27:26
    Hity 15:14
    Čas v útoku 10:19 – 8:40
    Vyloučení 4:5, navíc Bailen (ČLJ) 5 minut a do konce
    Využití 0:1
    Oslabení 0:1

Fenomenální Roman Will vynuloval více než půl stovkou zásahů hokejisty Chabarovsku, kteří měli většinu zápasu drtivou převahu. Českému brankáři pomohla i tyčka, vítězný gól vstřelil krátce nato po Hykově přihrávce z protiútoku ve vlastním oslabení Lukáš Sedlák.
    Amur nedokázal využít ani pětiminutovou přesilovku po faulu na Jordána, naopak v závěrečné třetině ještě zvýraznil vítězství hostů v přesilovce Nikita Těrtyšnyj.
    Traktor Čeljabinsk si veze z Chabarovsku páté vítězství v řadě.

59:30
    Zoufalý tlak Amuru pokračoval, Will ale odpálil kotouč do rohu a nyní se hostům podařilo vyhodit.

59:12
    Po kombinaci s Butuzovem a Gorškovem dostal kotouč na hůl Tomášek, ale přes obránce střílí jen do Willovy výstroje.

58:53
    Vyhozený kotouč přes celé hřiště klouže vedle prázdné brány Amuru, píská se samozřejmě zakázané uvolnění.

58:23
    Alikin zůstává na střídačce, domácí hrají power-play.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty. Hosté drží kotouč a nahazují ho za bránu Amuru.

57:27
    Sergej Těreščenko střílí křížem nepřesně a s odraženým pukem se vydali do přečíslení ve dvou na jednoho Sedlák s Hykou, který zakončil po ledě metr vedle brány.

56:59
    Dnešní utkání sleduje 3023 diváků.

55:35
    Mašín zablokoval obětavě Karpuchinovu střelu.

54:55
    Jordánovu střelu ztlumila hokejka bránícího hráče, k puku se přesto před brankovištěm dostal Radan Lenc. Z rychlé otočky a z těžkého úhlu však minul.

53:56
    Jarullinovu střelu po buly chytá Jevgenij Alikin do lapačky, následuje poslední reklamní přestávka.

52:30
    Traktoristé převzali na chvíli iniciativu a Byvalcev vyzkoušel Alikina od modré.

50:29
    Roman Will si povyjel na hranici brankoviště a vyráží Šarovovu ránu zblízka. Zákrok číslo 44!

49:32

48:48
    Hráči Čeljabinsku sestavili klasický přesilovkový vzorec, Jarullin pálí do brankáře a akce hostů pokračuje zatím jen kolem mantinelů.