Chabarovsk – Čeljabinsk 0:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavľ 1:5 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (kon.)
Nižnekamsk – Dinamo Minsk 3:4 (po pr.)
Severstaľ Čerepovec
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavľ
cz Štvrtok 07.10.2021, 18:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Československá stopa po utkání
    Adam Liška (ČER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:08 (20:20:35)

Zápas je u konce. Jaroslavl v poslední třetině přidala ještě jednu branku. Jinak byla ale závěrečná perioda pomalá a utkání se spíše dohrávalo. Čerepovec po čtyřech inkasovaných gólech jako by prostě vypnul. Přestože statisticky bylo utkání skoro vyrovnané, obraz hry ve skutečnosti jednoznačně hovořil pro hosty, kteří si vítězství opravdu zasloužili.

59:50
    Poslední sekundy zápasu se dohrávají na útočné třetině domácího týmu, který se ale spíše snaží jen držet kotouč.

59:31
    Pasquale zastavil lehké nahození Guslistova. Následně hru přerušil a ještě minimálně jednou se před ním bude vhazovat.

58:55

58:24
    Domácí už jen vyčkávají, až jejich trápení konečně skončí. Na ledě se skoro nehýbou.

58:10
    Rychlý nájezd Lokomotivu Jaroslavle do pásma zastavuje ofsajd.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.

57:10
    Obrovskou šanci měl nyní David Liška! Ten v oslabení unikl do samostatného úniku a mohl přidat dnešní třetí gól v početních nevýhodách! To se ale nakonec nekonalo, Pasquale ho parádně vychytal.

56:55
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Joonas Nättinen – 2 min., držení).

56:28
    Polunin se proháčkoval do útočného pásma mezi čtyři hráče soupeře úplně sám a podržel tam kotouč několik sekund, než dojeli jeho spoluhráči ze střídačky.

55:49
    Ivanov chtěl zasunout zpoza branky do odkrytého místečka, ale kotouč vykopl Šugajev betonem. Ten se následně dostal ke Kajumovovi, jenž ale minutl.

54:24
    Domácí stagnují a vypadá to, jako by se už nesnažili hrát. Na své polovině si přihrávají, na útočné jsou pasivní.

53:43
    Alexejev čekal před brankou na přihrávku spoluhráče zpoza ní, ale nakonec ji nedostal, protože puk zablokoval jeden z domácích.

53:24
    Další individuální akce Kraskovského. Ten v posledních minutách opravdu hýří aktivitou. Tentokrát ho zastavil brankář Čerepovce.

52:21
    Kraskovskij pálil těsně vedle levé tyčky Šugajevovy branky!

52:00
    Hru nám přeruší poslední reklamní pauza v tomto duelu.

51:52
    Dumbadze se prezentoval hezkou individuální akcí, při které nabruslil na levý kruh a následně vypálil milimetry nad horní tyčku.

Jiří Polášek

Góly a asistencie: 12. D. Dumbadze – 8. J. Averin (Kraskovskij, Čerepanov), 9. Maxim Šalunov (Boucher), 21. Boucher (Čerepanov, Rafikov), 26. Denis Alexejev (A. Marčenko), 49. Kajumov (Čerepanov, Georgij Ivanov)

Severstaľ Čerepovec: Šostak (9. Šugajev) – Stenqvist, Press, M. Tichonov, M. Chabarov, Timašov, Rykov, N. Makejev – J. Morozov, Joonas Nättinen, Liška – Geraskin, Guslistov, Vovčenko – D. Dumbadze, Kodola, Rooba – Dmitrij Moisejev, Kolmykov, A. Alexejev – Čezganov.
    Lokomotiv Jaroslavľ: Pasquale (D. Isajev) – A. Marčenko, Rafikov, Barancev, Jelesin, M. Osipov, Čerepanov – Boucher, Maxim Šalunov, J. Averin – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Denis Alexejev, Georgij Ivanov, Kajumov – P. Kudrjavcev, Arťom Iljenko, M. Beljajev – S. Nikulin.