Luxembursko – Írsko 1:1 (kon.) | S. Macedónsko – Srbsko 0:0 (kon.) | Kazachstan – Dánsko 0:1 (kon.)
Bosna – Švédsko 1:1 (kon.) | Fínsko – Chorvátsko 0:2 (kon.) | Litva – Španielsko 0:2 (kon.)
Bulharsko – Wales 0:4 (kon.) | Taliansko – Čierna Hora 1:0 (kon.) | Rakúsko – Azerbajdžan 6:0 (kon.)
Rusko – Malta 6:0 (kon.) | Cyprus – Lichtenštajnsko 6:0 (kon.) | Gibraltar – Švajčiarsko 0:4 (kon.)
Ukrajina – Arménsko 2:1 (kon.) | Lotyšsko – Nemecko 1:3 (kon.) | Turecko – Škótsko 1:1 (kon.)
Estónsko – Nórsko 0:5 (kon.) | Holandsko – Moldavsko 3:0 (kon.) | Island – Grécko 1:1 (kon.)
Poľsko – Izrael 1:2 (kon.) | Anglicko – Kosovo 2:0 (kon.) | San Maríno – Maďarsko 0:4 (kon.)
Sev. Írsko – Slovensko sk 1:0 (kon.)
Fínsko
0:2 (0:0)
Chorvátsko
cz Utorok 07.09.2021, 17:00 • Raatin stadion (Oulu) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Chorvatsko
    Chorvati, jakožto hlavní aspirant na celkové prvenství v tabulce A a postup na ME, taky zvládli první zápas, když porazili 2:0 Ázerbájdžán. V zápase měli Chorvati herní převahu. O svém vítězství rozhodli již v prvním poločase, kdy vstřelili v první půl hodině dvě branky. Následně si zápas kontrolovali a svého soka nepustili k žádné snižující trefě.

Finsko
    Kvalifikace U21 je nyní ve svém začátku a Finové dnes odehrají své druhé kvalifikační utkání. To prnví zvládli na jedničku, když si hravě poradili s Estonskem (3:0). Dnes však severský celek čeká daleko těžší soupeř a v tomto zápase už nebudou Finové favority, ač hrají v domácím prostředí.

Finsko: Sinisalo (C) – Hämäläinen, Tihi, Koski, Tauriainen – Antman, Suhonen, Markhiev, Mömmö – Olusanya, Skyttä.
    Náhradníci: Leislahti – Vainionpää, Walta, Kallinen, Hannola, Hakans, Peltola, Pyyhtiä, Rale

Chorvatsko: Pandur – Čolina, Krizmanić, J. Šutalo, B. Šutalo (C) – Marin, Sučić, Liber – Biuk, Šimić, Kačavenda
    Náhradníci: Kotarski – Pršir, Ljubičić, Mitrović, Čuić, Dolček, Vidović, Bušnja, Soldo

Rozhodčí: V. Ferreira – P. Ribeiro, P. Brás (všichni POR).

1

1
    Ihned v první minutě se dostali domácí do velké šance. Pandur nerozehrál dobře od své branky a na krátkou přihrávku dosáhl Skyttä, který však ve vápně zakopl a nezakončil přesně!

2
    A další chybná rozehrávka z pohledu Chorvatska, ta však nyní nevedla k nebezpečné situaci.

3
    Na středu hrací plochy se pokoušel pokračovat ve hře Marin, ale byl faulován.

4
    Velmi hezká kombinace Finska, ve které byla k vidění i hezká povedená patička na hráče z druhé vlny. I následný průnik do vápna byl z pohledu Finska bezchybně zahraný a celé situaci už chybělo jen povedené zakončení!

6
    Jeden z hráčů Chorvatska nejspíše neunesl předchozí souboj, kdy přišel o míč a následně tvrdě fauloval svého soka.

7
    A další chorvatský faul a nyní už hlavní sudí nebude mít pro Chorvaty pochopení. Šimić jako první dostává žlutou kartu.

8
    Hosté působí v úvodních minutách nervózním dojmem a zatím se jim moc nedaří a dělají chyby ve své kombinaci.

10
    Žlutou kartu dostává Markhiev (Finsko).

11
    Chorvati kombinují na polovině hrací plochy a vůbec se jim nedaří prosadit na polovině Finska, které naopak začalo velmi aktivně.

12
    Chorvatsko se nyní dostalo po pravé straně do útoku, ovšem centr se jim nepodařilo dostat do pokutového území.

13
    Vysoký odkop od Sinisala skončil až hluboko na polovině soupeře, kde Finové sebrali míč a ihned jej vrací na chorvatskou polovinu hřiště.

14
    Na rozdíl od Chorvatů, se Finům nyní podařilo zakončit a křižná rána skončila kousek vedle levé tyčky!

15
    V krátké době musel Pandur opět zasahovat a vysoký míč si sebral do svých rukavic.

16
    Čolina nyní zahrával rohový kop a poslal přízemní přihrávku na střed vápna, odkud zakončoval Marin, ale poslal míč nad branku.

17
    Chorvati si v krátké době vybojovali další rohovou možnost a nyní se k míči staví Sučić.

18
    Hosté ubránili útok soupeře, ale následně se jim nepodařila rozehrávka a spíše odevzdávají míč Finsku.

20
    V úvodních dvaceti minutách hry mají o něco více ze hry Finové, ač Chorvati již trochu zvedli svou hru v posledních pěti minutách hry.

21
    Hráč Finska nyní neměl kudy přihrát a zvolil přenesení hry na druhou stranu, kde však míč skončil v místech, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

22
    Olusanyan dostal dobrý pas do vápna, ale byl hlídán hned dvěma hráči a netroufl si jít přímo na branku a zkusil přihrávku pod sebe, kterou však dokázala obrana Chorvatů eliminovat.

23
    Boško Šutalo vhazoval aut, který doletěl až do vápna. Obrana Finů ihned odrazila míč do hřiště.

24
    Žlutou kartu dostává Suhonen (Finsko).

25
    Chorvati na krátkou chvíli dokázali zaměstnat soupeře na jeho pravé straně, ten se však postupně dokázal dostat z tohoto kratšího sevření.

26
    J. Šutalo nyní nepřihrál ideálně a našel jen soupeře. Finsko má nyní trochu problémy na delší dobu udržet míč.

28
    Kačavenda ve snaze znovu získat míč, nakonec o něj přišel a ještě fauloval Suhonena.

30
    Nyní už to Kačavenda trochu přehnal a rozhodčí mu zajisté připsal i nedávný zákrok a ukazuje mu žlutou kartu.

31
    Finové si nyní vybojovali slibnou standardní situaci, kdy Chorvati měli problémy v defenzívě a nakonec vše vyřešili faulem.

32
    Pokus o přímou střelu, respektive takový padáček směrem do vápna soupeře, Pandur neměl problémy sebrat míč.

33
    Vzápětí musel dávat na pěkný centr z levé strany, který před brankou odhlavičkoval bránící spoluhráč.

35
    Finský celek, který měl svou slabší pasáž hry, opět oživil svou útočnou iniciativu a aktivně hledá cestu do branky Chorvatska.

37
    Jeden z hráčů Finska se snažil hlavičkou tečovat prudký centr z pravé strany, ale o kousek nedosáhl na letící míč.

39
    Čolina sice měl na zádech napadajícího soupeře, ale pohlídal si míč, který se odkutálel do zázemí a brankář hostí bude zahrávat odkop od své branky.

41
    V další uběhlé dvou minutovce se hraje spíše uprostřed hrací plochy, kdy si oba celky střídají míč.

42
    Najednou se Finsko nemůže dostat do útočení a iniciativu nyní přebral jejich soupeř, ten však není zatím tak přímočarý.

44
    Pandur nyní musel rychlé ven ze své branky, protože obrana trochu propadla a jeden z hráčů Finska se dostával do úniku. Pandur byl však u míče dříve a skluzem zahrál míč do autu.

45
    Běží nám poslední minuta prvního poločasu a vypadá to, že se v něm úvodní branky nedočkáme.

45

Rozhodčí nenastavoval nic nad rámec první poloviny zápasu. V ní jsme viděli aktivní hru Finska, kterou místy vystřídala zase aktivní hra jejich soupeře. Ovšem Finové byli ve svých útočných akcí nebezpečnější. Chorvatsko naopak volí postupnější styl útočení, které jim zatím příliš velkých šancí nepřineslo.

46

47
    Mommo se neohroženě vydal za pasem mezi dva bránící hráče, kteří jej doslova dostali do kleští a Mommo skončil na travnaté ploše.

48
    Chorvati i nadále lpí na kombinační cestě do vápna soupeře, ten ji má však dobře přečtenou a dobře brání.

49
    Zdlouhavá kombinace na polovině hřiště a Finové nyní trpělivě vyčkávají, k čemu se Chorvati odhodlají.

51
    Chorvatská standardní situace nám nepřinesla nic zásadního. Míč proletěl pokutovým územím až mimo branku ven ze hřiště.

52
    Finové nyní běhají bez míče a brání se přesné kombinaci svého soka, který i přenáší hru z jedné strany na druhou. Zatím však bez kýženého úspěchu.

53
    Antman zvolil přízemní přihrávku do vápna, odkud střílel Skyttä, který nezvolil razantní přesnmou ránu a míč se odkutálel mimo branku. Ještě v lepší pozici mohl dorážet další hráč Finska, ale ten rozhodně sraženou střelu nečekal!
    53. Antman vybídl spoluhráče ke skórování, ten šancí pohrdl

55
    Chybná rozehrávka Chorvata a ten na poslední chvíli ještě stačil zamezit úniku soupeře!

56
    Žlutou kartu dostává Hämäläinen (Finsko).

56
    Tvrdý faul a nyní budou hosté mít další zajímavou standardní situaci!

57
    Ovšem tato střela se moc nepovedla a Finsko po chvíli získává míč a ubránilo tuto situaci.

59
    Olusanya hledal před šestnáctou cestu ke střele. Nakonec nenašel a zahájil kombinaci před pokutovým územím soupeře.

60
    Ona kombinace pokračovala delší dobu, až se Chorvatsku podařilo soupeře vytlačit k půlící čáře.

60
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mömmö, přichází Hakans.

61
    Tvrdou střelu z pravého úhlu vyrazil Pandur nad sebe a následně se strhl boj o míč před jeho brankou. Chorvatsko se sice ubránilo, ale Finsko bylo opět blízko k otevření skóre.

62
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Biuk, přichází Pršir.

62
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Šimić, přichází Ljubičić.

63
    Roh Chorvatům nepřinesl nic zajímavého. Poté se jim nepodařilo dál v útoku pokračovat a Finové mají možnost provést další útočný pokus.

65
    I když paradoxně jsou Finové lepší v útoku a taky nebezpečnější, tak zatím nevyslali ani jednu střelu mezi tři tyče. Zatímco Chorvati mají ve statistikách dva pokusy. Ovšem na střely mimo branku vedou Fini 4:1 nad svým sokem.

67
    Suhohen si udělal kličku na pravé straně chtěl jít do vápna. Bránící hráč jej musel takticky faulovat a je tu standardní situace.

68
    Tu však severský celek nezahrál nejlépe a Chorvatsko odráží míč až na polovinu Finska, kde však nemá míč pod svou kontrolou.

70
    Marin byl faulován ve vápně a zatím leží na hřišti a nejspíše bude potřebovat ošetření. Poté bude následovat pokutový kop pro Chorvatsko.

71
    S Marinem to nevypadá dobře a kulhá za pomocí realizačního týmu za postranní čáru. Nejspíše bude mít něco s levou nohou.

72
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marin, přichází Bušnja.

73
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je LUKA SUČIĆ, který střílel do pravé strany branky a Sinisalo skočil přesně na druhou stranu.
    73. Luka SUČIĆ - 0:1

75
    Na roh Finska si našel cestu brankář Pandur a neohroženě ve vzduchu vyboxoval míč daleko od své branky.

77
    Chorvatsko nyní operuje na polovině Finska, které po inkasované brance spadlo do herního útlumu.

79
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Olusanya, přichází Pyyhtiä.

79
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Markhiev, přichází Walta.

80
    Už jen deset minut řádné hrací doby zůstává Finsku k tomu, aby dokázali vyrovnat hru.

81
    Domácímu celku se nyní nedaří jejich útočná hra, která je zdobila hlavně v prvním poločase. Chorvatsko je rázem lepším týmem a zatím si kontroluje své těsné vedení.

83
    Finové se alespoň dostávají více k míči, ale jejich kombinace se odehrává na polovině hřiště, což je pro Pandura vítaná záležitost.

84
    Suhohen nedokázal projít před defenzivní blok soupeře a opět je nucen zahrávat míč zpět na svou polovinu.

84
    Žlutou kartu dostává B. Šutalo (Chorvatsko).

85
    Zničehonic ve vápně dopadl míč na hranici šestnáctky a ten se zastavil přesně před stojící Skyttäou a ten zareagoval rychle, ale jeho střela šla nad branku!

86
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Sučić, přichází Mitrović.
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Liber, přichází Čuić.

87
    Pěkný centr z dálky v pokutovém území odhlavičkoval Tihi, ale jeho hlavička nebyla dostatečně důrazná. MARIN LJUBIČIĆ si zpracoval následně míč a vystřelil přízemní střelu k pravé tyčce, kterou už Sinisalo tolik nečekal.
    87. Marin LJUBIČIĆ - 0:2

89
    Suhonen udělal parádičku pro diváky, když si bravurně obhodil s míčem dva obránce a dostal se k přímé střele na branku. Pandur vyrazil na roh!

90
    Druhý poločas je nastaven o čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Antman, přichází Peltola.

90+2
    V nastavenén čase se už víceméně dohrává utkání, Chorvatsko drží soka daleko od své branky a Finsko už tuší, že v dnešním zápase nezaboduje.

90+5
    Ihned po závěrečném hvizdu došlo k nějakým nemístním poznámkám směrem k rozhodčímu a mezi hráči a členy organizačního týmu. Rozhodčí ještě dodatečně udělil červenou kartu Suhonenovi a Mitrovićovi.

90+5

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 17:16.

Chorvatsko nakonec ve druhém poločase vstřelilo dvě branky a bere si z tohoto utkání tři body do tabulky. Finsko však bylo důstojným soupeřem a hlavně v prvním poločase bylo místy lepším mužstvem na hřišti. Finové však po první inkasované brance trochu herně odpadli. Po druhé brance už zcela rezignovali něco se zápasem udělat. (18:53:22)