Gruzínsko – Kosovo 0:1 (kon.) | Švédsko – Španielsko 2:1 (kon.) | Taliansko – Bulharsko 1:1 (kon.)
Litva – Sev. Írsko 1:4 (kon.) | Česko – Bielorusko 1:0 (kon.) | Estónsko – Belgicko 2:5 (kon.)
Andorra – San Maríno 2:0 (kon.) | Maďarsko – Anglicko 0:4 (kon.) | Poľsko – Albánsko 4:1 (kon.)
Island – Rumunsko 0:2 (kon.) | Lichtenštajnsko – Nemecko 0:2 (kon.) | S. Macedónsko – Arménsko 0:0 (kon.)
Estónsko
2:5 (1:2)
Belgicko
cz Štvrtok 02.09.2021, 20:45 • A. Le Coq Arena, Tallinn • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina E

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:58:16)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 2:10. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:7.

Je dobojováno a favorit zápasu duel dotáhl do pohodlného vítězství. V 52. minutě skóroval dnes podruhé Romelu Lukaku a definitivně tak uklidnil svůj tým. Na něj pak v 65. minutě navázal Axel Witsel a v 76. minutě se prosadil i střídající Thomas Foket, pro kterého to znamenalo premiérovou trefu v reprezentačním dresu. V 83. minutě pak ještě snížil domácí Erik Sorga ,byla to však jen kosmetická úprava skóre a utkání skončilo výsledkem 2:5. Belgie je tak i nadále lídrem skupiny E, má deset bodů, Estonsko je poslední a stále čeká na první bod.

90+4

90+3
    Dlouhý Heinův výkop končí u hostujících hráčů, sudí se již kouká na hodinky.

90+2
    Přesto se ještě za obranou Estonska zjevil Benteke, při pokusu o kličku mu ale pod nohy skočil gólman Hein a šanci zmařil.

90+1
    Sledujeme poklidnou kombinaci hostů u půlky, už se vážně nikam neženou.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

89
    Rozhodčí si nechal u videa zkontrolovat jednu situaci, zda hosté nehráli v šestnáctce rukou, po chvíli dal ale míč Courtoisovi a ten bude rozehrávat.

88
    Erik Sorga se opět cpal do zakončení, ránu levačkou mu ale Boyata srazil na roh.

87
    Estonsko by rádo ještě alespoň jedním gólem snížilo, využívá již lehce ležérní hry soupeře.

86
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Konstantin Vassiljev, přichází Sergej Zenjov.

85
    Chystá se další střídání na domácí straně, alespoň chvíli si zahraje Sergej Zenjov.

84
    Alespoň malé zmírnění vysoké porážky pro domácí tým...
    83. Erik SORGA - 2:5

83
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují! Na pravém křídle dostal dost času i prostoru na centr Lilander, po zemi poslal přihrávku na malé vápno a před brankou stojící ERIK SORGA už pouze sklepával za brankovou čáru – 2:5.

83
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Dodi Lukebakio.

83
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Toby Alderweireld, přichází Leander Dendoncker.

82
    Hosté nachystali další změny na hřišti, jedná se o dvojnásobné střídání.

Aleš Pur

Góly: 2. Käit, 83. Sorga (Lilander) – 22. Vanaken (E. Hazard), 29. R. Lukaku, 52. R. Lukaku (Vanaken), 65. Witsel (Trossard), 76. Foket (Carrasco)

Karty:   55. Tamm (EST) – 47. R. Lukaku (BEL), 61. Saelemaekers (BEL)

Estónsko: Hein – Puri (80. Lilander), Tamm, Kuusk, Mets, Pikk (69. Kallaste) – Vassiljev (C) (86. Zenjov), Kreida, Käit – Anier (80. Siňavskij), Sappinen (69. Sorga).
    Náhradníci: Igonen, Vallner – Kallaste, Lilander, Kirss, Peetson, Lukka, Paskotši, Siňavskij, Poom, Sorga, Zenjov.

Belgicko: Courtois – Alderweireld (83. Dendoncker), Boyata, Denayer – Saelemaekers (66. Foket), Witsel, Vanaken, Carrasco (83. Lukebakio) – Trossard, R. Lukaku (74. Ch. Benteke), E. Hazard (C) (74. Lokonga).
    Náhradníci: Casteels, Sels – Batshuayi, Ch. Benteke, Castagne, Dendoncker, Foket, Lukebakio, Mechele, Praet, Vanheusden, Lokonga.

Rozhodca: G. Fernandez (ESP) – R. Fernandez (ESP), Barbero (ESP)