Manchester United – Leeds 5:1 (kon.) | Burnley – Brighton 1:2 (kon.) | Everton – Southampton 3:1 (kon.)
Chelsea – Crystal Palace 3:0 (kon.) | Leicester – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Watford – Aston Villa 3:2 (kon.)
Norwich – Liverpool 0:3 (kon.)
Chelsea FC
3:0 (2:0)
Crystal Palace FC
Sobota 14.08.2021, 16:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 1. kolo

Konečný hvizd a zaslúžené tri body pre domácu Chelsea. Tá sa ujala vedenia v 27. minúte, keď sa famózne presadil z priameho kopu Marcos Alonso. Päť minút pred koncom prvého polčasu to bolo už o dva góly, potom čo sa najlepšie v šestnástke zorientoval dorážkou Pulišič.

Rovnaký obraz hry sme videli aj v druhej časti a definitívna bodka prišla po hodine hry, keď sa z diaľky odvážil vystreliť debutant Trevoh Chalobah a jeho bomba skončila za bezmocným gólmanom súpera.

Na dnes je to už odomňa všetko. Uvidíme sa pri ďalších online-textových prenosoch. S pozdravom komentátor stretnutia, Rastislav Štrauch

90+1
    Na štadióne Stamford Bridge už počuť oslavné chorály. Po takto skvelom výkone si domáci futbalisti nič iné nezaslúžia a z prvého stretnutia si pripíšu prvé tri body v tejto sezóne.

90
    Rozhodca nadstavuje k tomuto zápasu posledné dve nadstavené minútky.

89
    Jorginho poslal k zemi Zahu – štandartná situácia Palace.

88
    Zmeniť to chcel Ward, lenže tomu po prihrávke od Zahu nevyšlo spracovanie. Bude sa teda opäť len odkopávať od brány Mendyho.

87
    Hostia si prihrávajú na vlastnej polovici ale rovnako ako počas celého stretnutia sa nevedia dostať do jasnej gólovej príležitosti.

86
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Marcos Alonso, prichádza Emerson.

84
    Werner v šestnástke oklamal Guehiho, ale nemecký hráč nedokázal vymyslieť gólovú prihrávku.

83
    Nový muž na ihrisku Havertz sa chcel okamžite ukázať v najlepšom svetle, no jeho pas dokázal skrotiť defenzíva súpera.

82
    Dokonca stretnutia ostáva už len necelých desať minút. O víťazovi je rozhodnuté a tak sa bude zrejme už len dohrávať.

81
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Christian Pulisic, prichádza Kai Havertz.

81
    Po nedovolenom zákroku Bentekeho je však lopta opäť v moci Blues.

80
    Môže sa to však podariť po štandartnej situácií, pretože Christensen zahral rukou v nebezpečnej vzdialenosti.

79
    Zverenci Patricka Vieru skúšajú vstreliť aspoň kontaktný gól, ale obrana domácej Chelsea je dnes bezchybná.