Alaškert – Almaty 3:2 (po pr.) | Helsinki – Neftçi Baku 3:0 (kon.) | Famagusta – Rapid Viedeň 2:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Mura 0:1 (kon.) | St. Johnstone – Galatasaray 2:4 (kon.) | Celtic – Jablonec 3:0 (kon.)
VMFD Žalgiris Vilnius
0:1 (0:1)
NŠ Mura
cz Štvrtok 12.08.2021, 19:00 • LFF stadionas, Vilnius • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:53:25)

Bojovný výkon dnes Muře k postupu stačil. Žalgiris ani přes drtivý tlak v závěru druhé půle nezvládl srovnat krok a poslat klání alespoň do prodloužení. Zato slovinský celek uspěl zásluhou trefy Kouse z 12. minuty, žádný další gól jsme v tomto dvojzápase totiž neviděli. Domácí musí být zklamaní, dnes na průnik do další fáze soutěže rozhodně měli, nechali si ovšem vstřelit laciný gól a sami nebyli v koncovce efektivní. Suma sumárum, je z toho konečný výsledek 0:1. Mura bude vyhlížet další soupeře.

90+3

90+3
    Žalgiris má posledních třicet vteřin. Všichni hráči už se stěhují před vápno.

90+2
    Centr Mikoliūnase příliš krátký. Už běží poslední minuta nastaveného času.

90+2
    Balon zakopnutý do sedmé řady domácím na sebevědomí nepřidá. Navíc se neomaleně vyhání až ke svému vlastnímu brankáři.

90+1
    Nastavení potrvá poměrně hubené tři minuty. Vilnius už musí vše vsadit na ofenzivní kartu.

90
    Znovu to vzal všechno na sebe Vidémont, spokojený nicméně v žádném případě nebude. Standardní situace se nepovedla a čas se nemilosrdně krátí.

89
    Žlutá karta pro Škofleka za nevybíravý střet ve vzduchu. Co je však důležitější, bude následovat přímý kop z velmi dobré vzdálenosti.

89
    Gólman Mury přece jen poprvé ve vzduchu zaváhal. Dorážka ovšem neměla kudy proniknout.

88
    Míč jen na roh poslal Karničnik, takže musí zpět na malé vápno.

87
    Chystá se další roh, to když neprošel Vidémont. Už si také nastavuje merunu.

86
    Ani tato příležitost gólem neskončí, za pět minut dvanáct se totiž opět zachránil slovinský tým. Hrobníkovi z lopaty zatím uniká úspěšně, v případě vyrovnání by následovalo prodloužení.

85
    Šturm poslal vhazování na střed a Kozar zkusil parádičku z poloviny hřiště ve stylu Patrika Schicka na letošním EURU. Jeho rána ale nebyla tolik povedená a Gertmonas ji v pohodě chytí.

84
    Splněno má také Uzėla, kterého nahradil Gamakov. Měl by jen znásobit současný tlak VMFD.

82
    Na zemi si moc rád poleží Obradović. Většina míčů mířících do vápna je přetažená, brankář má pak snadnou práci.

81
    Maruško se půjde napít k postiženému hráči, zdá se, že je to kapitán Kozar. Hrdě ze hřiště kulhá.

80
    Na pozoru se musel mít Gorenc, přesto míč ztratil. A byla z toho velká šance, jelikož Tadić proskočil až do vápna a pálil těsně vedle. Hosté navíc kvůli zranění dohrávali akci o deseti.

78
    Tlak Žalgirisu trvá, ale nepropustná tvrz před Obradovićem zatím zacelila všechny mezery. Platí to i po centru Onaziho, který sebral hostující brankář.

76
    Po dalším svižném výpadu míč v rukavicích Obradoviće. Svým výkopem může přece jen na chvíli spoluhráče uklidnit.

75
    Daleko od gólu nebyl ani Onazi! Jeho rána se nakonec vykutálela jen několik decimetrů vedle levé tyče. Mura více méně přežívá, ale otázkou zůstává, jak dlouho jí to vydrží.

74
    Stejně jako karta kartu. Gorenc vidí žlutě, to ale v tomto utkání není nic zas tak překvapivého.

73
    Ruce za hlavou třímá Škoflek. Střídající muž mohl definitivně rozhodnout, ale kousek za hranicí vápna napálil míč do blokujícího beka. Šance teď střídá šanci.

72
    Třebaže Ljubisavljević prosil, nedokázal se zbavit cejchu v podobě žluté karty.

70
    Nyní už celý Vilnius viděl míč v brance, ale Tadić nedokázal využít přihrávky Slováka Sylvestra před prázdnou branku. Obrovské selhání v koncovce.

70
    Příliš agresivity do souboje vnesl Diaw a musí se stáhnout na stoperskou pozici. Všechny takové chybky sráží výkon domácího mužstva.

69
    Ofsajd zastavil zajímavou akci, útočník Škoflek ale do míče přesto rád kopnul, aby natáhnul čas o dalších pět, možná deset vteřin.

68
    Slovinské mužstvo vyrazilo na výlet na útočnou polovinu, ale ani další jedenáctka – Žiga Kous – nezvládla setrvat na hrací ploše.

66
    Do obranné ulity se již definitivně zatáhli hosté. Teď ale Vidémont u postranní čáry neudržel balon a útok tím končí.

64
    Je tu první střídání také na straně Mury. Cipot se z trávníku stahuje, naopak přijde Škoflek.

63
    Mikoliūnas sice zase nikoho nenašel, ale domácí obrana odvrátila míč přímo před Bopesua. Ten zkusil rovnou pálit, ale kolem levé tyče balon prosvištěl bez zájmu.

62
    I když Tadić sbírá ohlasy za svou aktivitu, na přední tyči chtěl vytěžit více než jen další roh.

61
    A zase po delší době práce pro Gertmonase. Ten dnes nechytá ideální zápas, jelikož většinu času nehybně stojí a pak nesmí udělat chybu.

60
    Centr ale přišel a poměrně vysoko se zvládl vyšpuntovat Tadić. Zezadu byl sice zjevně postrčený, ale to rozhodčí nezvládl postřehnout.

60
    Domácí se radují, na zemi je totiž Kiš a to znamená zajímavou standardní situaci. Na přímé ohrožení to nebude.

58
    Domácí posílají na hřiště slovenskou stopu. Sylvestr nahradil Kyeremeha a bude se snažit pohnout s nulou na světelné tabuli.

56
    Na zeď v podobě Ljubisavljeviće narazil Kous. Je z toho faul v neprospěch hostů, vše končí přátelskou domluvou a podáním rukou.

55
    Zajímavý balon opět snášel Mikoliūnas, ale jeho razantní řešení bylo přece jen enormně složité ke zpracování.

54
    Zpětná přihrávka našla nohy Obradoviće, Mura nemá kam pospíchat.

53
    Před vápnem se k zemi poroučel Tadić – žádný faul, říká tentokrát polský sudí. Hra plyne dál.

52
    Vyloženě zpackané přečíslení. Kous měl výtečnou nabídku, ale namířil přízemní centr rovnou na brankáře. Mura se nemůže odlepit od hubeného vedení.

51
    Rychlý balon vpřed poslal Horvat, ale domácí rychle otáčejí kurz. Rána z nějakých 25 metrů jim nevychází.

50
    Bez žlutého kartónku už nedohraje ani druhý kapitán. Kozar dorazil do souboje jako parní válec, jeho skluz navíc přišel pozdě.

49
    Technickou parádu předvedl Mikoliūnas, ne nadarmo zastává roli kapitána. Domácí zvládli složitou situaci u vápna právě díky něj.

48
    Chvíle vzrušení, vcelku zbytečná. I když byl Žalgiris rozjetý, předávka před vápnem nevyšla a Obradović se znovu vměstnal do úlohy sběrače.

46
    Do souboje vlétl Kyeremeh, ale nepodařilo se mu napoprvé získat míč. Pak už hosté hrají jen do autu.

46

I když litevští fanoušci předvádí se svými nástroji a hlasivkami parádní show, na hřišti už to tak slavné není. Žalgiris prohrává o gól poté, co už ve 12. minutě nečekaně udeřil Žiga Kous. Jeho číhání na zadní tyči se vyplatilo, další zářez už totiž nepřišel. Relativně blízko byl Vidémont, když o půl hodiny později vypálil z hranice vápna těsně nad. Jinak šlo ale o tuhý boj, který vynesl mimo jiné čtyři žluté karty. Stav je 0:1.

45+2

45+2
    Závěrečný tlak vyústil ve střelu Mikoliūnase. Znovu míří vedle a ukončí tuto půli.

45+1
    Autor jediné dosavadní branky Kous nacentroval do vápna, odražený míč z první trefil Lotrić, ale jen několik metrů vedle levé tyče.

45
    Míč po standardní situaci létal po celé šíři šestnáctky, ale ani Cipot nezakončí mezi tři tyče. Další odkop od brány.

44
    Je tu čtvrté napomenutí v tomto poločase. Se žlutou kartou odchází ze souboje Uzėla.

42
    Do míče se snažil opřít Vidémont, který zůstává nadále aktivní. Teď ho ale kopací technika vůbec neposlouchá.

41
    Faul si chtěl vyžádat Kous, který se neprokousal přes dva protihráče. Diaw byl dokonce tak šikovný, že zařídil odkop od brány.

40
    Tentokrát se Lotrić zjevil za obranou zcela sám, přesto nedokázal podruhé Gertmonase překonat. To by ještě mohlo hosty mrzet, šlo o jejich ojedinělou šanci.

39
    Míč se několikrát nebezpečně odrazil, nakonec ho na přední tyč zkoušel zametat Lotrić. Jeho pokus nebyl přesný.

37
    Úctyhodný sprint Horvata nekončí úspěchem a na druhé straně se ke skluzu v pokutovém území přichystal Tadić. Od přesného zakončení byl pěkně daleko, bude ovšem následovat roh.

36
    Po delší době si na balon sáhne také Gertmonas, když chytá centr z levé strany. Jinak se ale v bráně spíše nudí.
    34. Atraktivní atak Vidémonta branku neohrozil.

34
    Nyní už Vidémont mnohem zajímavěji, třebaže se mu pod nohy montoval Onazi. Jeho rána bude příliš vysoká, přesto sympatický pokus o strh hry na střed a rychlou palbu.

34
    Přihrávku Vidémonta nezachytil vůbec nikdo v zelenobílé kombinaci. Míč pozdravil Obradoviće.

33
    Rozehrávka nakrátko a pak centr, který skončil až za zadní tyčí. Ani z tohoto rohového kopu nezaprší.

32
    Po ledabylém centru Bopesua musí přijít rohový kop. To je šance, jak projít do šestnáctky.

31
    Pohledem se k obráncům vrací Uzėla. Žalgiris se snaží vybudovat možnost k útoku, zatím se to ale hrubě nedaří.

30
    Z pravé strany to centrem dvakrát zkoušel Onazi, který je dnes opatřen také maskou skrze celý obličej. Nepovedlo se mu najít svého adresáta.

28
    Tentokrát už Vilnius dospěl až do šestnáctky, ovšem centr Mikoliūnase o kousek přelétl hlavu Tadiće. Právě kapitán domácích rozjíždí drtivou většinu akcí.

27
    Žlutou kartu spatří Diaw, Polák Frankowski s nimi tedy určitě nešetří.

26
    Po delší době si hosté vypracovali příležitost a bude z toho rohový kop. Na zemi zůstává nicméně Lotrič, který schytal úder do hlavy.

25
    Dlouhým balonem zkoušel Bopesu oslovit Tadiće, který si seběhl k levé postranní čáře. Neměl ale šanci obejít obránce.

24
    Horvat si sice ještě stihl zavázat tkaničky, žlutá karta ho ale stejně nemine. Je potrestán právě za faul na Mikoliūnase.

23
    Domácí i v ponechané výhodě chtěli dotáhnout zajímavou akci, Mikoliūnas se stal pro soupeře vánočním stromečkem. Centr pak nevyšel.

21
    Fanoušci se hodně rozvášnili po zákroku na Kyeremeha, jinak ale vytvářejí fantastickou atmosféru. Jeden by se cítil jako na festivalu v Riu de Janeiru.

20
    Nakonec zřejmě nějaká tržná rána v Gorencově obličeji přece jen zůstala. Po dvou minutách v péči lékařů je odváděn ze hřiště.

18
    Srážku v pokutovém území po standardní situaci odnesli hned dva hráči Mury, ale nakonec se vše obejde bez vážnějšího úrazu. Lékaři se podívají aspoň na Gorence, který ale zůstává na trávníku stát.

17
    Prvních pět minut po úvodní brance je hodně klidných, neviděli jsme pořádný pokus o útok a i nyní kombinují obránci Karničnik a Maruško.

16
    Mikoliūnas záhy předvádí zbytečnou ztrátu na středu a po ní zákrok, za který dostává trest v podobě žluté karty. Obránce pod hrozbou vyloučení, to nikdy nevěstí nic dobrého.

14
    Střelu zpoza šestnáctky do rukavic sbírá Obradović, vytáhnout se na něj chtěl kapitán Mikoliūnas.
    12. KOUS - 0:1

12
    Mura právě vstřelila branku!
    A domácí jsou za polevení v uplynulých minutách řádně potrestáni. Ideální pas dostal ŽIGA KOUS, z pozice na zadní tyči by míč do branky patrně uklidil i šestiletý žáček. Mura má vedení a Žalgiris bude muset dotahovat.

11
    Hosté zkusili zaskočit rychlou akcí po faulu křídelního útočníka Onaziho, ale nepoveda se jim přihrávka zprava.

10
    Na středu fauluje Uzėla, čímž jen potvrdil, že litevský tým mírně polevil po svém zdařilém vstupu do utkání.

10
    Pokus o zakončení přišel z nohy Horvata, míč ovšem netrefil vůbec ideálně a ten tak zapadl do náruče Gertmonase.

9
    Brankář Obradović sebral překvapivou přihrávku vpřed v pohodě do rukavic. Okamžitě zakládá útočnou akci.

8
    Obranu soupeře nyní motal Vidémont, jeho střílený centr ovšem minul vzdálenější tyč i s přispěním bránícího hráče. První náznak gólové šance.

7
    Korničnik se snažil vyzvat Kozara, který hned z první hledal jednoho ze dvou hrotových útočníků. Míč ovšem doskákal jen za brankovou čáru, šlo o nepovedený pas.

6
    Průnik nezvládl Kous, pak ale dochází k faulu na středu pole a následuje rozehrávka hostí.

5
    Míč prosvištěl kolem levé tyče branky Getmonase. Ten slabou střelu po zemi jen kontroloval pohledem.

4
    Domácí si od počátku vytváří tlak. Po úvodní, bezgólové remíze by dnes rádi rozhodli dvojzápas v samém počátku poločasu.

3
    Faulu se dopustil krajní bek Bopesu. Polský sudí mu okamžitě domlouvá.

2
    Dobře zahraný roh v podání Vidémonta, ale zakončení si pohlídal brankář Mury Obradović.

1

VMFD Žalgiris Vilnius: Gertmonas – Mikoliūnas (C), Diaw, Ljubisavljević, Bopesu – Onazi, Kiš, Uzėla – Kyeremeh, Tadić, Vidémont
    Náhradníci: Duka – Jarusevičius, Kuklys, Sylvestr, Gamakov, Tatomirović, Verbickas, Mikulenas, Pavelić, Piliukaitis, Ralys

Náhradníci: Erjavec – Mandić, Zalokar, Lorbek, Brkić, Cipot, Škoflek, Pučko, Klepač, Maroša.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.