Alaškert – Almaty 3:2 (po pr.) | Helsinki – Neftçi Baku 3:0 (kon.) | Famagusta – Rapid Viedeň 2:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Mura 0:1 (kon.) | St. Johnstone – Galatasaray 2:4 (kon.) | Celtic – Jablonec 3:0 (kon.)
VMFD Žalgiris Vilnius
0:1 (0:1)
NŠ Mura
cz Štvrtok 12.08.2021, 19:00 • LFF stadionas, Vilnius • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:53:25)

Bojovný výkon dnes Muře k postupu stačil. Žalgiris ani přes drtivý tlak v závěru druhé půle nezvládl srovnat krok a poslat klání alespoň do prodloužení. Zato slovinský celek uspěl zásluhou trefy Kouse z 12. minuty, žádný další gól jsme v tomto dvojzápase totiž neviděli. Domácí musí být zklamaní, dnes na průnik do další fáze soutěže rozhodně měli, nechali si ovšem vstřelit laciný gól a sami nebyli v koncovce efektivní. Suma sumárum, je z toho konečný výsledek 0:1. Mura bude vyhlížet další soupeře.

90+3

90+3
    Žalgiris má posledních třicet vteřin. Všichni hráči už se stěhují před vápno.

90+2
    Centr Mikoliūnase příliš krátký. Už běží poslední minuta nastaveného času.

90+2
    Balon zakopnutý do sedmé řady domácím na sebevědomí nepřidá. Navíc se neomaleně vyhání až ke svému vlastnímu brankáři.

90+1
    Nastavení potrvá poměrně hubené tři minuty. Vilnius už musí vše vsadit na ofenzivní kartu.

90
    Znovu to vzal všechno na sebe Vidémont, spokojený nicméně v žádném případě nebude. Standardní situace se nepovedla a čas se nemilosrdně krátí.

89
    Žlutá karta pro Škofleka za nevybíravý střet ve vzduchu. Co je však důležitější, bude následovat přímý kop z velmi dobré vzdálenosti.

89
    Gólman Mury přece jen poprvé ve vzduchu zaváhal. Dorážka ovšem neměla kudy proniknout.

88
    Míč jen na roh poslal Karničnik, takže musí zpět na malé vápno.

87
    Chystá se další roh, to když neprošel Vidémont. Už si také nastavuje merunu.

86
    Ani tato příležitost gólem neskončí, za pět minut dvanáct se totiž opět zachránil slovinský tým. Hrobníkovi z lopaty zatím uniká úspěšně, v případě vyrovnání by následovalo prodloužení.

85
    Šturm poslal vhazování na střed a Kozar zkusil parádičku z poloviny hřiště ve stylu Patrika Schicka na letošním EURU. Jeho rána ale nebyla tolik povedená a Gertmonas ji v pohodě chytí.

84
    Splněno má také Uzėla, kterého nahradil Gamakov. Měl by jen znásobit současný tlak VMFD.

82
    Na zemi si moc rád poleží Obradović. Většina míčů mířících do vápna je přetažená, brankář má pak snadnou práci.

81
    Maruško se půjde napít k postiženému hráči, zdá se, že je to kapitán Kozar. Hrdě ze hřiště kulhá.

80
    Na pozoru se musel mít Gorenc, přesto míč ztratil. A byla z toho velká šance, jelikož Tadić proskočil až do vápna a pálil těsně vedle. Hosté navíc kvůli zranění dohrávali akci o deseti.

78
    Tlak Žalgirisu trvá, ale nepropustná tvrz před Obradovićem zatím zacelila všechny mezery. Platí to i po centru Onaziho, který sebral hostující brankář.