Španielsko – Chorvátsko 2:1 (po pr.) | Holandsko – Francúzsko 2:1 (kon.) | Portugalsko – Taliansko 5:3 (po pr.)
Dánsko – Nemecko 2:2 (5:6 po pen.)
Španielsko
2:1 (0:0)
Chorvátsko
cz Pondelok 31.05.2021, 18:00 • Ljudski vrt (Maribor) • Majstrovstvá Európy U21 • Štvrťfinále

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:17. (20:30:23)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Španělska, které svého soupeře porazilo výsledkem 2:1. Španělsko se po necelé hodině hry dostalo do vedení a i nadále mělo více ze hry. Jenomže v nastaveném čase přišel nepochopitelný zkrat, který nabídl pokutový kop soupeři. Chorvatsko ho dokázalo zužitkovat a dovedlo tak utkání do prodloužení, ve kterém se o postupovou branku postaral španělský útočník Javier Puado.

120
    Žlutou kartu dostává Luka Ivanušec (Chorvatsko).

118
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prodloužení, zcela určitě musíme ještě s nastavením počítat.

116
    K rozehrávce volného kopu se staví sám brankář Fernández, dost možná se dá očekávat dalekonosný odkop na druhou polovinu.

115
    Kousek od opačného pokutového území si útočným faulem pomohl Ivanušec, který místo míče trefil pouze nohu protihráče.

113
    Krátce po rozehrávce si nedovoleným způsobem pomohl Cucurella, který byl v souboji příliš pozdě, a nakonec poslal na zem protihráče.

112
    Chorvatsko to tedy bude mít znovu extrémně složité. Podruhé v tomto duelu prohrává o jednu branku a znovu se musí pokusit o vyrovnání.
    110. Javi PUADO - 2:1

110
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělé jdou podruhé v tomto duelu do vedení! Sledovali jsme pas za chorvatskou obranu, na který si dokázal seběhnout JAVIER PUADO. Ten se dostal před brankáře, kterého dokázal hravě oběhnout a poté zakončit do opuštěné branky.

110
    Gvardiol poměrně dlouho váhal s kombinací, nakonec se mu povedlo najít osamoceného Djuraska, jehož centr ale zablokoval Cuenca.

109
    Následoval vysoký odkop na španělskou polovinu, jenomže daleko k míči měl nakonec Ivanušec. Autové vhazování si vyzkouší Mingueza.

108
    Útočným faulem se prezentoval dotírající Pino, který poslal k zemi jednoho z protihráčů. K rozehrávce volného kopu se postavil Šemper.

107
    Odstartovalo nám druhé prodloužení, tentokráte si rozehrávku vzalo na starost Španělsko, které bude hrát zprava doleva.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První poločas prodloužení skončil.

104
    První prodloužení nám spěje ke svému konci, žádnou vyloženou šanci jsme zatím neviděli.