Vegas – Minnesota 6:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
6:2 (1:1, 3:1, 2:0) Stav série: 4:3
Minnesota Wild
cz Sobota 29.05.2021, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Osemfinále

Hokejisté Las Vegas vyhrávají tento zápas 6:2 a v sérii vyhrávají 4:3 na zápasy. Před play-off chtěli hráči Vegas skončit na prvním místě západní divize. To se jim vinou výher v prodloužení a ne v základní hrací době nepodařilo.

První Colorado šlo na čtvrté St. Louis Blues, které porazilo jednoznačně 4:0 na zápasy. Naopak druhé Vegas šlo na třetí Minnesotu a bylo to drama od prvního do sedmého zápasu.

Hokejistům z města neonů pomohla domácí atmosféra. Las Vegas doma klíčový mač vyhrálo, ale ve druhém kole výhody prvního domácího prostředí bude mít Colorado. (06:16:54)

Statistické okénko

Střely na bránu: 34 – 20 | Přesilová hra: 0/1 – 1/2 | Trestné minuty: 10 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (VEG) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0%, odchytal 60:0
    Cam Talbot (MNS) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8%, odchytal 58:11

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Mattias Janmark (VEG) – 3+0
    2. Max Pacioretty (VEG – 1+0
    3. Zach Whitecloud (VEG) – 0+1

Dnešní utkání sleduje 12 156 diváků.

Vegas Golden Knights vyhráli klíčový sedmý zápas 6:2 a postoupili do druhého kola Play-Off Stanley Cupu. Minnesotě Wild končí sezona.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:32
    Zakázané uvolnění Wild, buly před brankou Vegas. Wild se pokouší hrát aktivně, ale nemají už mnoho času.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v této sérii.

57:38
    Elektrizující atmosféra v T-Mobile Areně, Vegas míří za výhrou a k postupu do druhého kola.
    56:53 Mattias JANMARK - 6:2

56:53
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas tento zápas vyhraje, svou třetí branku a hattrick dává MATTIAS JANMARK. Přebruslil obránce soupeře a dokázal trefit z dobré pozice prázdnou branku. Vegas jde dál a po velkém srdnatém boji pro Wild sezona končí. Asistence: Nicolas Roy a Alex Pietrangelo.

56:46
    Vhazování v útočném pásmu Wild se bude nyní opakovat. Jeden z hráčů Wild má v obličeji krvavý šrám.

56:37
    Wild riskují, hrají bez brankáře, ale Alex Pietrangelo ze svého pásma prázdnou branku trefit nedokázal. Píská se icing.

56:00
    Čtyři minuty zbývají, Chandler Stephenson bekhendem netrefil prázdnou branku.

55:24
    Ryan Suter (Minnesota) rozehrává v útočném pásmu. Ale stabilněji se hosté nemohou usadit v útočném pásmu.

55:11
    Zakázané uvolnění Vegas, buly v útočném pásmu Wild.

55:04
    Hosté hrají v šesti.

55:04
    Komerční přestávka.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. Janmark (Holden, N. Roy), 23. Hague (W. Karlsson), 28. Pacioretty (Stephenson, Theodore), 34. Whitecloud (Theodore, Stephenson), 53. Janmark (N. Roy), 57. Janmark (N. Roy, Pietrangelo) – 17. Parise (J. Eriksson Ek, Suter), 25. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo, Holden, Theodore, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Tuch – W. Carrier, P. Brown, Reaves.
    Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Cole, Addison – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Parise, Hartman, Fiala – Bonino, Sturm, Bjugstad.

Rozhodca: Wes McCauley, Gord Dwyer – Matt MacPherson, Michael Cormier

Diváci: 12 156