Pittsburgh – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Montreal – Toronto 1:2 (kon.) | Florida – Tampa Bay 4:1 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 4:3 (po pr.) | Vegas – Minnesota 2:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 2:3
New York Islanders
cz Utorok 25.05.2021, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Osemfinále

54:03
    Frédérick Gaudreau (PIT) podsekl ve vlastním obranném pásmu Nelsona a jak to měli domácí rozjeté pěkně, tak mohou ještě o výhru přijít. Po komerční přestávce se rozehraje druhá přesilovka Newyorčanů v zápase.

30:14
    Andy Greene (NYI) přímo před domácí střídačkou zasáhl do obličeje Guentzela a je odeslán na dvě minuty na trestnou lavici za hru vysokou holí. Přesilovku domácí rozjedou až po komerční přestávce.

24:39
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování).

07:47
    Hosté jsou i nadále pod tlakem a práce Kapanena jim vůbec nepomohla. Scott Mayfield (NYI) nestíhal jeho pohyb a jednoduše mu seknul do ruky, tudíž dostává dvě trestné minuty za tento přestupek.

Tomáš Kalas

Góly a asistencie: 9. Malkin (Letang, Rust), 28. Rust (Crosby, Letang) – 20. Beauvillier (Josh Bailey, Leddy), 49. Eberle (Komarov, Pageau), 81. Josh Bailey

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Kapanen – McCann, J. Carter, F. Gaudreau – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev.
    New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Komarov, Barzal, Beauvillier – Eberle, B. Nelson (A), Josh Bailey (A) – Palmieri, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodca: O´Rourke, Rehman – Gibbons, Suchánek

Diváci: 9 344