Tampa Bay – Florida 5:6 (po pr.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:5 (kon.) | Toronto – Montreal 1:2 (kon.)
Minnesota – Vegas 2:5 (kon.)
New York Islanders
4:5 (0:1, 1:2, 3:2) Stav série: 1:2
Pittsburgh Penguins
cz Piatok 21.05.2021, 01:10 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York • Play-off NHL • Osemfinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:15:26)

Utkání sledovalo 6 800 diváků.

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 16:20

Utkání je u konce a třetí zápas této série byl skutečnou reklamou na play-off. I když domácí ztráceli dvě branky, tak se nevzdali a ve 46. minutě už bylo po gólech Cala Clutterbucka a Anthony Beauvilliera srovnáno. Jenže na konci 47. minuty vrátil hostům vedení Jeff Carter a vypadalo to, že tohle by mohl být zlomový gól. Ne. V 55. minutě totiž od modré vystřelil Mayfield a Cal Clutterbuck svou dnes druhou brankou opětovně vyrovnal skóre. Prodloužení bylo na spadnutí, to ale v 57. minutě odmítl baseballovým zakončením Brandon Tanev a tentokrát už Pittsburgh své těsné vedení udržel až do závěrečné sirény. Hosté tak zvítězili 5:4 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy.

59:47
    Tohle už pro hosty vypadá dobře, ti neprodyšně brání modrou čáru.

59:11
    Puk zase letí mimo pásmo Pittsburghu, tentokrát to ale nebude zakázané uvolnění a hosté mohou vystřídat.

58:55
    Dumoulin vyhodil na zakázané uvolnění, hosté teď nebudou moci střídat.

58:30
    New York hraje v šesti, Varlamov je na střídačce!

57:58
    Jarry levou rukou vytěsnil prudký švih z kruhu.

56:59
    Mohli jsme mít zase srovnáno, ale proti tomu byl Crosby, když předvedl skvělý obranný zákrok skokem do střely, která by mířila do části branky, kterou Jarry neměl pokrytou.
    56:24 Brandon TANEV - 4:5

56:24
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Dnes je možné zřejmě vše, hosté zase vedou. Letangova střela byla sražena, puk se vznesl do výšky a na úrovni břevna jej do odkryté branky sklepl BRANDON TANEV – 4:5. Asistence: Kris Letang, Zach Aston-Reese.

55:40
    Zase tu máme nápor New Yorku, do útoku žene domácí hráče hlasité publikum.
    54:17 Cal CLUTTERBUCK - 4:4

Aleš Pur

Góly a asistencie: 32. Mayfield (Barzal, Eberle), 44. Clutterbuck (Cizikas, Mayfield), 46. Beauvillier (Barzal, Dobson), 55. Clutterbuck (Mayfield) – 3. Letang, 34. J. Carter (F. Gaudreau, M. Pettersson), 39. Zucker (Malkin, Letang), 47. J. Carter (Malkin), 57. B. Tanev (Letang, Aston-Reese)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodca: Rank, Sutherland – Murray, Mills

Diváci: 6 800