CFC Janov – Bergamo 3:4 (kon.) | Spezia – Turín 4:1 (kon.) | Juventus – Inter 3:2 (kon.)
AS Rím – Lazio 2:0 (kon.)
CFC Janov
3:4 (0:3)
Atalanta Bergamo
cz Sobota 15.05.2021, 15:00Talianska Seria A • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky italského klubového fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Janov CFC a Atalanta Bergamasca Calcio.

Atalanta Bergamasca Calcio prožívá povedenou sezonu, v tabulce soutěže je na druhé pozici a na první Inter ztrácí 12 bodů. Z posledních pěti zápasů Atalanta bodovala ve všech. Poradila si s Bolognou 5:0, Parmou 5:2 a Beneventem 2:0. Tým remizoval s AS Řím 1:1 a Sassuolo 1:1.

Janov CFC odehrál 36 zápasů s bilancí 9-12-15 a ziskem 39 bodů. V tabulce soutěže je tým na čtrnácté pozici. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve třech. Vyhrál nad Speziou 2:0 a Bolognou 2:0, remizoval s Beneventem 2:2. Janov nestačil na Lazio 3:4 a Sassuolo 1:2.

Poslední dva vzájemné ligové zápasy skončili remízou, 2. 2. 2020 zápas skončil 2:2 a naposledy 17. ledna 2021 to bylo bez branek. Tentokrát se remíza neočekává, favoritem je hostující celek.

Hrát se bude bez diváků na stadionu Stadio Luigi Ferraris v Janově.

Janov CFC: Marchetti – Onguéné, Radovanović, A. Masiello – Ghiglione, Zajc, Rovella, Melegoni, Cassata – Pjaca, Destro.
    Náhradníci: Paleari, Perin – Behrami, Caso, Eboa Ebongue, Portanova, Pandev, Šomurodov, Strootman, C. Zapata, Zappacosta.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Romero, Tolói, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Al. Mirančuk, Malinovskyj – D. Zapata.
    Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Caldara, Iličić, S. Lammers, Maehle, Palomino, Muriel, Pašalić, Pessina, Ruggeri, Šutalo..

1

1
    Domácí hrají v červeném, hosté v bílém. utkání začalo.

2
    Domácí rozehrávají od své branky, Paolo Ghiglione (Janov) se dostal do problémů, ale dokázal si poradit.

2
    Federico Marchetti (Janov) se zapojil do rozehrávky do své branky, následně po rychlé akci zakončoval jeho spoluhráč. Filippo Melegoni (Janov) to vzal na sebe a zakončoval. Míč vyrazil brankář na rohový kop.

3
    Andrea Masiello (Janov) pálil po rohovém kopu z první, dostal se k němu odražený míč, ale balon končí vedle branky.

4
    Filippo Melegoni (Janov) se dostal na útočbnou polovinu hrací plochy, zatím kombinují, ale na nějakou výraznější šanci čekají.

6
    Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

7
    Hostující celek si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, ale Robin Gosens to vzal na sebe. Jeho rána byla zblokovaná.

9
    Atalanta kombinuje na útočné polovině.

9
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se z jedné z mála šancí dostává do vedení. Po rychlé přihrávce se prosazuje z bezprostřední blízkosti DUVÁN ZAPATA. U míče byl první a gólman na něj nedosáhl. Asistence: Ruslan Malinovskyj.
    9. Duván ZAPATA - 0:1

11
    Úvodní pasáž hry je pryč, nyní hraje aktivně dál Atalanta, která se dokázala prosadit jako první.

13
    Pierluigi Gollini (Atalanta BC) rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči dostali do zakončení, ale rána byla zblokovaná.

14
    Atlanta se dál snaží hrát aktivně, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Domácí se tak tak brání.

15
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně nenmůže dostat do výraznější šance.

16
    Robin Gosens (Atalanta BC) dostal přihrávku v pokutovém území, ale přihrávka před branku postrádala přesnost.

17
    Duván Zapata (Atalanta BC) se propracoval k zakončení, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop.

18
    Atalanta pokračuje v aktivní hře, Remo Freuler přihrával spoluhráči, ten následně zkoušel individuální akci, ale neuspěl.

20
    Dvacet minut hry, zatím jsem viděli jednu jedinou branku, hostující celek se dokázal prosadit jako první. Dál pokračují v aktivní hře, Berat Djimsiti (Atalanta BC) se dostal do zakončení, ale brankáře nepřekonal.

22
    Mattia Destro se dostal k hlavičce, ale mířila jen do středu branky, kde byl připravený gólman.

25
    Ruslan Malinovskyj (Atalanta BC) a Berat Djimsiti (Atalanta BC) kombinovali na útočné polovině hrací plochy, následně se fotbalisté v bílém dostali do zakončení, ale rána byla zblokovaná. Následně má míč brankář.

26
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše na polovině hrací plochy a na nějakou výraznější šanci čekáme.

27
    Aktivně hrající celek navyšuje své vedení. Míč málem opustil hrací plochu, ale hosté ho stihli na hřišti, a pak mohl poměrně snadno zakončovat do odkryté části branky RUSLAN MALINOVSKYJ.
    27. Ruslan MALINOVSKYJ - 0:2

29
    Platnost branky potvrdil VAR, hostující celek tedy navýšil své vedení. Domácí Janov na nějakou výraznější šanci čekají.

30
    Půlhodina hry je pryč, Federico Marchetti vykopává od své branky, přenechal míč na obránce, kteří následně rozehrávají.

32
    Souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy.

33
    Atalanta rozehrává od své branky, domácí akci vedl Filippo Melegoni, ale k zakončení se dostat nedokázal.

34
    Pierluigi Gollini (Atalanta BC) vykopává od své branky, následně Alexej Mirančuk pokračoval v akci, ale nedokázal přesněji přihrát.

36
    Aktivní hra Atalanty pokračuje dál, domácí obrana si na poslední chvíli dokázala poradit.

38
    Janov se nyní usadil na útočné polovině, ale k výraznější šanci se domácí celek nedostal.

39
    Ruslan Malinovskyj vymyslel zajímavou akci, kterou ale jeho spoluhráči nedokázali přetavit ve výraznější šanci. Miha Zajc odehrál do bezpečí.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry, obrázek hry je poslední minuty stejný. Hostující celek má převahu, navíc nyní vybojoval vhazování. Hans Hateboer (Atalanta BC) bleskově rozehrával. Následná rána, kteoru vyslal Ruslan Malinovskyj, byla zblokovaná na roh.

41
    Centr se od praporku snesl před branku, následně si obrana poradila. Robin Gosens (Atalanta BC) pak znvou centroval před branku a defenziva odvrátila jen za cenu dalšího rohu.

42
    K hlavičce se před brankou dostal Hans Hateboer. Jeho zakončí končí vysoko nad brankou

43
    Robin Gosens (Atalanta BC) si nabíhal do volného prostoru, ale obrana pokus o přihrávku odhalila a dokázala si poradit.

44
    V naprosté pohodě hrající hostující celek přidává další branku, nyní se z bezprostřední blízkosti prosazuje díky důrazné hře ROBIN GOSENS.
    44. Robin GOSENS - 0:3

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik se bude nastavovat.

45

Hostující celek potvrzuje roli favorita, po prvním poločase vede poměrně jednoznačně 3:0 a míří za výhrou v tomto zápase. Atalanta hraje velmi aktivně, naopak Janov na nějakou šanci čeká.

46

46
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Francesco Cassata, přichází Eldor Šomurodov.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Matteo Pessina.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Mario Pašalić.
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Goran Pandev.
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Giuseppe Caso.

47
    Utkání pokračuje druhým poločasem, sledovali jsme poměrně hodně střídání během poločasu.

49
    Janov právě vstřelil branku!
    Z kraje druhého poločasu se prosazuje domácí celek a zadělal na drama v zápase. Po obrovské chybě hostů se prosazuje ELDOR ŠOMURODOV. Jeho rána se od tyče odrazila do brány.
    49. Eldor ŠOMURODOV - 1:3

50
    Atalanta nyní měla velkou šanci, ale nedokázala využít zaváhání brankáře soupeře. Gólman vyběhl z branky, ale Atalanta nedokázala přesněji vypálit.

51
    Hostující celek navyšuje své vedení. Domácí se ze snížení neradovali dlouho, protože se po pěkné individuální akci středem prosazuje z hranice vápna MARIO PAŠALIĆ.

54
    Volný kop nyní budou rozehrávat fotbalisté Janova.

54
    Rafael Tolói (Atalanta BC) to vzal na sebe, šikovně si obhodil brankáře a pospíchal za předkopnutým míčem. Hostující hráč ale nestihl vypálit.

56
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, momentálně mnoho šancí k vidění není. Gólman Federico Marchetti rozehrává od své branky.

57
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Paolo Ghiglione, přichází Manolo Portanova.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Sam Lammers.

59
    Sledujeme zajímavý zápas, ve kterém jsme viděli jsme zatím pět branek a to ještě zbývá půlhodina hry.

60
    Půlhodina zbývá do konce zápasu, Atalanta vede o tři branky a míří za výhou v tomto zápase.

61
    Marten de Roon (Atalanta BC) hledal spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale obrana si dokázala poradit.

62
    Manolo Portanova (Janov) si nabíhal do zajímavé střelecké pozice, ale obrana si dokázala na poslední chvíli poradit.

62
    Žlutou kartu dostává Berat Djimsiti (Atalanta Bergamasca Calcio).

63
    Volný kop pro domácí fotbalisty. Gólman Pierluigi Gollini si postavil zeď. Rána byla rychle zblokovaná.

64
    Filippo Melegoni (Janov) rozehrává od své branky, následně se pokoušel něco vymyslet na útočné polovině.

65
    Filippo Melegoni (Janov) rozehrává na polovině, následně jeho spoluhráč pokračoval v akci. Finální přihrávka však postrádala přesnost.

65
    Nyní pálil Matteo Pessina. Jeho rána končí mimo branku.

66
    Do akce jde VAR.

66
    Robin Gosens (Atalanta BC) hrál možná rukou v pokutovém území, zdá se, že uvidíme penaltu.

66
    Penalta pro domácí.

67
    Centr se snesl před branku Atalanty a jeden z obránců zahrál rukou. Po konzultaci s VARem uvidíme penaltu. S přehledem ji proměnil GORAN PANDEV. Ze svého pohledu kopal na pravou stranu, gólman si vybral druhou.
    67. Goran PANDEV - 2:4

69
    Atalanta vede o dvě branky, domácí díky penaltě dokázali snížit. Domácí celek se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu. Domácí prohrávají o dvě branky a zatím marně čekají na možnost zdramatizovat zápas.

71
    Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Atalanta Bergamasca Calcio).

72
    Jérôme Junior Onguéné (Janov) rozehrává volný kop z dobré pozice. Rána to nebyla špatná, ale míč končí vysoko nad brankou.

73
    Pierluigi Gollini (Atalanta BC) vykopává od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu.

74
    Atalanta rozehrává na své polovině, následně ale přišla o míč, a tak se do rozehrávky zapojil brankář. Federico Marchetti bleskově vykopává.

76
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází José Luis Palomino.

77
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

79
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Filippo Melegoni, přichází Steeve Mike Eboa Ebongue.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, hostující celek vede podle předpokladů.

81
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, dostáváme se do finální fáze zápasu.

82
    Atalanta se nyní usadila na polovině soupeře, kde se pokouší něco vymyslet.

82
    Mario Pašalić (Atalanta BC) si nabíhal do střelecké pozice, ale obrana si velmi dobře dokázala poradit.

83
    Vhazovat na útočné polovině budou hosté. Ti sice mohli pokračovat v akci, ale obrana jim nedala mnoho prostoru.

84
    Domácí celek dává gól, je sníženo na rozdíl jediné branky. Po rychlé akci se prosazuje ELDOR ŠOMURODOV. Dostal se před branku a uspěl střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Goran Pandev.
    84. Eldor ŠOMURODOV - 3:4

87
    Manolo Portanova (Janov) rozehrává na své polovině hrací plochy,

88
    Žlutou kartu dostává Nicolo Rovella (Janov CFC).

89
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Luis Muriel.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Čtyřmi minuty uvidíme navíc, tolik času mají domácí na vyrovnání.

90+2
    Nicolo Rovella (Janov) rozehrával volný kop z dobré pozice, centroval před branku, ale jeho spíše střílená přihrávka končí nad brankou. Gólman bude vykopávat.

90+3
    Ani jeden celek se nemůže dostat před branku soupeře. V poklidném tempu se duel dohrává.

90+4

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:8.

Hostující celek vedl po prvním poločase o tři góly, ale domácí nakonec dokázali zápas zdramatizovat. Překvapení se nekonalo a body zůstávají v Janově. (17:13:49)

Jan Prošek

Góly: 49. Šomurodov (Pandev), 67. Pandev (pen.), 84. Šomurodov (Pandev) – 9. D. Zapata (Malinovskyj), 27. Malinovskyj (D. Zapata), 44. Gosens (Hateboer), 51. Pašalić (Al. Mirančuk)

Karty:   88. Rovella (JAN) – 62. Djimsiti (ABC), 71. Tolói (ABC)

CFC Janov: Marchetti – Onguéné, Radovanović, A. Masiello – Ghiglione (57. Portanova), Zajc (46. Caso), Rovella, Melegoni (79. Eboa Ebongue), Cassata (46. Šomurodov) – Pjaca, Destro (46. Pandev).

Atalanta Bergamo: Gollini – Romero, Tolói, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (46. Pessina), Gosens (76. Palomino) – Al. Mirančuk (89. Muriel), Malinovskyj (57. S. Lammers) – D. Zapata (46. Pašalić).

Rozhodca: Marinelli