Island – Francúzsko 0:2 (kon.) | Dánsko – Rusko 3:0 (kon.) | Chorvátsko – Anglicko 1:2 (kon.)
Švajčiarsko – Portugalsko 0:3 (kon.)
Švajčiarsko
0:3 (0:1)
Portugalsko
cz Streda 31.03.2021, 18:00 • Stadion Stožice, Ljubljana • Majstrovstvá Európy U21 • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 3. kole skupiny D se proti sobě utkají týmy Švýcarsko a Portugalsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2018 v kvalifikaci na Euro, kdy Portugalsko vyhrálo na půdě jeho soupeře 4:2. Dnes se bude hrát na stadionu Stožice v Lublani. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Švýcarsko

Švýcarsko je momentálně ve skupině na 3. místě se 3 body a skóre 3:3. Nejprve si sice poradilo s Anglií poměrem 1:0, ale následně přišlo na řadu Chorvatsko. Už v 8. minutě šli Chorvati do vedení po brance Ivanušece a byl to také jediný gól první půle. V 61. minutě zvýšil vedení Moro z penalty a v 64. minutě poslal domácí do tříbrankového vedení Vizinger. V 79. minutě sice snížil z penalty Imeri a v 89. minutě si dal vlastní gól Kulenovič, ovšem Švýcaři nedokázali vstřelit ještě jednu branku a prohráli 2:3.

Portugalsko

Portugalci zatím na tomto turnaji dominují a jsou na 1. pozici se 6 body a skóre 3:0. V prvním zápase porazili Chorvatsko poměrem 1:0, když se jako jediný trefil Vieira. Ve druhém utkání přišla na řadu Anglie. První poločas sice branku nenabídl, ale v 64. minutě poslal domácí do vedení Dany Mota. O deset minut později potvrdil výhru Portugalska 2:0 z penalty Trincao.

Švýcarsko: Racioppi – Rüegg (C), Bamert, van der Werff – Lotomba, Jankewitz, Domgjoni, Imeri, Muheim – Ndoye, Mambimbi.
    Náhradníci: Fayulu, Köhn – Pusic, Guillemenot, Rieder, Sohm, Stergiou, Stojilković, Toma, Zeqiri, Zesinger.

Portugalsko: D. Costa – T. Correia, D. Queirós (C), Leite, Dalot – Vitinha, Braganca, P. Gonçalves – Vieira – Trincão, Tomás.
    Náhradníci: Maximiano, Virginia – Mota, Conceição, Djaló, G. Fernandes, F. Luís, Mário, P. Pereira, Ramos, F. Soares, T. Tavares.

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist.

1

2
    Hosté se snažili něco vymyslet po levé straně, kde byl zfaulován Tiago Tomás.

3
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Skvělý vstup hostujícího celku do tohoto utkání! Standardní situace sice nic nepřinesla, ale posléze přišel centr Vitinha z pravé strany, který přesně našel hlavu DIOGA QUEIRÓSE a ten zakončil k levé tyči. Asistence: Vitinha.
    3. Diogo QUEIRÓS - 0:1

4
    Posléze ještě byla hra chvíli přerušená, neboť Diogo Leite měl nějaké zdravotní problémy a tekla mu krev z nosu.

5
    Domácí celek se sice snažil rychle odpovědět, ale nakonec z toho byl pouze ofsajd.

6
    Portugalsko má znovu míč na svých kopačkách a Diogo Leite už je zpět na trávníku.

7
    Hostující celek je lehce pod tlakem při rozehrávce na své polovině, ale domácí Felix Mambimbi se následně provinil jen faulem.

8
    Trincão sice předvedl na pravém křídle skvělou techniku a vedení s míčem, ale posléze zkazil přihrávku na dva metry.

10
    Momentálně se toho na hrací ploše v Ljubljani moc neděje, jelikož se balón pohybuje především ve středu hry.

11
    Následně se ovšem Portugalci dostali do protiútoku a Tiago Tomás se snažil lobem za obranu najít Vitinhu, ale jeho hlavička nebyla přesná.

12
    Hosté znovu začínají novou útočnou akci bezpečně zpoza své obrany a nechtějí udělat zbytečnou chybu.

13
    Diogo Dalot si ale nedokázal zpracovat skákavý pas na levou stranu a následovat bude odkop od svatyně Anthonyho Racioppy.

15
    Dan Ndoye se procpal až ke střele, ale tu poslal jen vedle brány soupeře.

16
    Švýcaři zvýšili své tempo v posledních minutách, ale další míč do vápna skončil pouze u obránce Dioga Leiteho.

18
    Hosté mají míč opět ve svém držení a bohužel po úvodní brance toho momentálně k vidění moc není.

19
    Pedro Gonçalves dostal míč na levou stranu, ale posléze přes Bragancu obrátil hru na pravou stranu hrací plochy.

20
    Portugalsko se opět nikam nežene a spíše vyčkává s míčem na své polovině na napadání soupeře.

21
    Posléze sice přišel centr hostů z pravé strany, ale tam se Tiago Tomás dopustil faulu na brankáře Racioppiho.

23
    Míč skončil pouze v zámezí a Švýcaři tak získali autové vhazování na své polovině.

24
    Ovšem následně se Dan Ndoye ocitl jen v ofsajdové pasti a ani nyní se tak nedočkáme nějaké záživnější situace.

26
    Trincão se dopustil faulu na Miro Muheima a domácí mužstvo tak má k dispozici volný kop z levé strany.

27
    Ovšem standardní situace domácího mužstva nepřinesla rovněž nic zajímavého a Portugalci budou znova u míče.

28
    Diogo Dalot se na levé straně dostal přes Kevina Rüegga a posléze se snažil šajtlí procpat míč před bránu, ale jeho pokus zblokoval domácí obránce.

29
    Rohový kop hostů ale nepřinesl takřka nic a míč se postupně dostal až k brankáři Diogu Costovi.

30
    Půl hodina tohoto velmi důležitého utkání je za námi a Portugalsko vede nad Švýcarskem 1:0 po brzké brance Dioga Queiróse.

32
    Diogo Leite nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul, kdy přerušil rozvíjející se brejk Švýcarska.

33
    Jordan Lotomba dával míč do dobré šance pro Dana Ndoyeho, ale ten nedokázal trefit balón, který mu proletěl mezi nohama na hranici vápna.

34
    Trincão se snažil uvnitř pokutového území najít Pedra Gonçalvese, ale jeho střela byla zablokována, stejně tak i pokus Dalota posléze.

35
    Následný rohový kop Portugalska ale nepřinesl zkrátka vůbec nic, ovšem Švýcaři odkopli míč pouze na nohy obránců soupeře.

37
    Daniel Braganca poslal k zemi Kastriota Imeriho a Švýcaři získali přímý kop.

38
    Následné exekuce standardní situace se ujal právě Kastriot Imeri, ale jeho rána skončila pouze nad bránou Dioga Costy.

39
    Tiago Tomás se dostal po skvělé přihrávce Pedra Gonçalvese za obranu do velké šance, ale jeho zakončení nakonec dokázal vyrazit brankář Anthony Racioppi!
    39. Tiago Tomás nedokázal prostřelit Racioppu!

40
    Diogo Dalot sice centroval do vápna z levé strany, ale jeho míč byl odvrácen. Posléze přišel další balón před bránu Racioppho, ale znovu si obrana Švýcarska poradila.

42
    Hosté už budou chtít dohrát tento poločas bez nějaké újmy a znovu drží míč bezpečně v obranné řadě.

43
    Trincão tentokrát zkoušel vystřelit z pravé strany, ale jeho pokus minul švýcarskou svatyni.

44
    Dan Ndoye dostal přihrávku od Mambimbiho na půlkruh vápna, ale jeho následná střela byla velmi nepřesná.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45+1
    Portugalci nikam nespěchají a mají míč pod dominantní kontrolou.

45+1

První půle tohoto utkání je minulostí a Portugalsko vede nad Švýcarskem poměrem 1:0. Hosté vstoupili do tohoto zápasu velmi dobře a už ve 3. minutě otevřel brankový účet Diogo Queirós. Posléze se ovšem nebylo moc na co dívat a ve 39. minutě se dostal do šance Tiago Tomás, který ale vedení nezvýšil.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

46

47
    Miro Muheim se dopustil na začátku druhé půle faulu na soupeře a hosté tak budou u míče.

48
    Alexandre Jankewitz se nyní provinil rovněž nedovoleným zákrokem.

49
    Diogo Dalot přes sebe nepustil soupeře a následuje tak autové vhazování pro Švýcarsko.

51
    Dan Ndoye se snažil prodrat ke střele uvnitř vápna, ale jeho rána byla zblokována.

52
    Posléze přišel faul Fábia Vieiry a domácí mužstvo tak má k dispozici volný kop.

53
    Ovšem standardní situace Švýcarů nepřinesla nic nebezpečného a míč skončil v rukou brankáře Dioga Costy.

55
    Jordan Lotomba centroval z pravé strany, ale jeho pokus zblokoval Diogo Dalot. Švýcaři se domáhali penalty, neboť se měl hostující obránce dopustit ruky, ale nakonec je z toho jen rohový kop.

56
    Centr z rohu byl ale velmi přetažený a skončil pouze v zámezí, což znamená odkop od svatyně Anthonyho Racioppy.

58
    Thierry Correia předvedl velmi dobrou obrannou práci a následovat tak bude autové vhazování soupeře.

59
    Jordan Lotomba centroval z pravé strany, ale právě Thierry Correia odhlavičkoval míč do zámezí a následovat tak bude rohový kop Švýcarska.

60
    Přesně po hodině tohoto utkání zvyšují hosté svůj náskok na dvě branky! Fábio Vieira skvělým pasem za obranu dostal do obrovské příležitosti Tiaga Tomáse, kterého sice vychytal Anthony Racioppi, ale následně se k dorážce do zcela prázdné brány dostal TRINCÃO. Asistence: Tiago Tomás.
    60. TRINCÃO - 0:2

61
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Felix Mambimbi, přichází Bastien Toma.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Andi Zeqiri.

62
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází João Mário.
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Trincão, přichází Francisco Conceição.
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Gonçalo Ramos.

63
    Francisco Conceição se nedokázal procpat středem hrací plochy přes obranu soupeře.

65
    Tak tady je s nejvyšší pravděpodobností o vítězi rozhodnuto! Po autovém vhazování se domácí obránce Jasper van der Werff dopustil obrovské chyby, když svou přihrávku trefil pouze FRANCISCA CONCEIÇÃOA a ten následně zakončil přesně k levé tyči.
    65. Francisco CONCEIÇÃO - 0:3

66
    Krátce po rozehrání hostů přišel nebezpečný nákop Portugalska, ale tentokrát se domácí vymanili a poučili z předešlé chyby.

67
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Alexandre Jankewitz, přichází Jérémy Guillemenot.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Kastriot Imeri, přichází Fabian Rieder.

68
    Gonçalo Ramos byl v pokutovém území soupeře příliš dravý a provinil se tak nedovoleným zákrokem.

70
    Miro Muheim nyní uviděl žlutou kartu za dohrání Mária a Švýcaři už by nejraději ukončili tento zápas.

71
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Gedson Fernandes.

72
    Frustrace Švýcarů pokračuje a čeká je ještě velké peklo, protože druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Miro Muheim. Ten tak uviděl obě žluté během tří minut.
    72. Červená karta Muheima po 2. žluté.

73
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Vitinha, přichází Filipe Soares.

74
    Další nedovolený zákrok ze strany Švýcarska, tentokrát se ho dopustil Dan Ndoye.

74
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Leonidas Stergiou.

76
    Thierry Correia zbytečně přišel o míč na své polovině a Švýcarsko posléze vybojovalo rohový kop.

77
    Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel Toni Domgjoni, ale jeho rána letěla hodně vedle.

79
    Zblokovaná přihrávka z kopačky hostujícího hráče skončila jen u domácího gólmana.

81
    Zápas už se pouze dohrává a ani jeden celek nehraje ne nějaké velké tempo.

82
    Thierry Correia si chtěl obhodit na pravé straně Leonidase Stergioua, ale ten jeho myšlenku přečetl.

83
    Jérémy Guillemenot se posléze vydal do protiútoku, ovšem ani ten neměl nárok na úspěch.

85
    Domácí mužstvo nyní kombinuje na pravé straně, ale následný centr odkopl do bezpečí Diogo Leite.

86
    Další nákop Švýcarů skončil pouze u hostujícího hráče a Portugalsko zvládá konec utkání skvěle.

87
    Bastien Toma se nyní dostal ke střele, ale ta byla zblokována mimo bránu a následuje rohový kop.

88
    Ovšem standardní situace se dnes Švýcarům vůbec nedaří a Portugalci mají znovu míč ve svém držení.

90
    Filipe Soares podrazil Jérémyho Guillemenota uprostřed hřiště, ale Švýcarsko dlouho u míče nezůstalo.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

90+1
    Francisco Conceição se dostal z pravého křídla do vápna, ale jeho následná přízemní střela skončila v moci gólmana.

90+2
    Znovu to byl Francisco Conceição, jenž se snažil prodrat po pravém křídle, ale tentokrát mu obránce vystavil stopku.

90+2

Je konec. Portugalsko zvládlo tento zápas na jedničku a zvítězilo nad Švýcarskem 3:0. Hosté vstoupili do tohoto zápasu velmi dobře a už ve 3. minutě otevřel brankový účet Diogo Queirós. Posléze se ovšem nebylo moc na co dívat a ve 39. minutě se dostal do šance Tiago Tomás, který ale vedení nezvýšil. V 60. minutě zvýšil vedení hostů na dvě branky Trincão a o pět minut později se trefil také Francisco Conceição. V 72. minutě ještě uviděl červenou kartu domácí Miro Muheim.

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:52:50)