Island – Francúzsko 0:2 (kon.) | Dánsko – Rusko 3:0 (kon.) | Chorvátsko – Anglicko 1:2 (kon.)
Švajčiarsko – Portugalsko 0:3 (kon.)
Švajčiarsko
0:3 (0:1)
Portugalsko
cz Streda 31.03.2021, 18:00 • Stadion Stožice, Ljubljana • Majstrovstvá Európy U21 • Skupina D

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:52:50)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.

Je konec. Portugalsko zvládlo tento zápas na jedničku a zvítězilo nad Švýcarskem 3:0. Hosté vstoupili do tohoto zápasu velmi dobře a už ve 3. minutě otevřel brankový účet Diogo Queirós. Posléze se ovšem nebylo moc na co dívat a ve 39. minutě se dostal do šance Tiago Tomás, který ale vedení nezvýšil. V 60. minutě zvýšil vedení hostů na dvě branky Trincão a o pět minut později se trefil také Francisco Conceição. V 72. minutě ještě uviděl červenou kartu domácí Miro Muheim.

90+2

90+2
    Znovu to byl Francisco Conceição, jenž se snažil prodrat po pravém křídle, ale tentokrát mu obránce vystavil stopku.

90+1
    Francisco Conceição se dostal z pravého křídla do vápna, ale jeho následná přízemní střela skončila v moci gólmana.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

90
    Filipe Soares podrazil Jérémyho Guillemenota uprostřed hřiště, ale Švýcarsko dlouho u míče nezůstalo.

88
    Ovšem standardní situace se dnes Švýcarům vůbec nedaří a Portugalci mají znovu míč ve svém držení.

87
    Bastien Toma se nyní dostal ke střele, ale ta byla zblokována mimo bránu a následuje rohový kop.

86
    Další nákop Švýcarů skončil pouze u hostujícího hráče a Portugalsko zvládá konec utkání skvěle.

85
    Domácí mužstvo nyní kombinuje na pravé straně, ale následný centr odkopl do bezpečí Diogo Leite.

83
    Jérémy Guillemenot se posléze vydal do protiútoku, ovšem ani ten neměl nárok na úspěch.

82
    Thierry Correia si chtěl obhodit na pravé straně Leonidase Stergioua, ale ten jeho myšlenku přečetl.

81
    Zápas už se pouze dohrává a ani jeden celek nehraje ne nějaké velké tempo.

79
    Zblokovaná přihrávka z kopačky hostujícího hráče skončila jen u domácího gólmana.

77
    Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel Toni Domgjoni, ale jeho rána letěla hodně vedle.

76
    Thierry Correia zbytečně přišel o míč na své polovině a Švýcarsko posléze vybojovalo rohový kop.

74
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Leonidas Stergiou.

74
    Další nedovolený zákrok ze strany Švýcarska, tentokrát se ho dopustil Dan Ndoye.

73
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Vitinha, přichází Filipe Soares.
    72. Červená karta Muheima po 2. žluté.

72
    Frustrace Švýcarů pokračuje a čeká je ještě velké peklo, protože druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Miro Muheim. Ten tak uviděl obě žluté během tří minut.

71
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Gedson Fernandes.

70
    Miro Muheim nyní uviděl žlutou kartu za dohrání Mária a Švýcaři už by nejraději ukončili tento zápas.

68
    Gonçalo Ramos byl v pokutovém území soupeře příliš dravý a provinil se tak nedovoleným zákrokem.

67
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Alexandre Jankewitz, přichází Jérémy Guillemenot.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Kastriot Imeri, přichází Fabian Rieder.

66
    Krátce po rozehrání hostů přišel nebezpečný nákop Portugalska, ale tentokrát se domácí vymanili a poučili z předešlé chyby.
    65. Francisco CONCEIÇÃO - 0:3

65
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Tak tady je s nejvyšší pravděpodobností o vítězi rozhodnuto! Po autovém vhazování se domácí obránce Jasper van der Werff dopustil obrovské chyby, když svou přihrávku trefil pouze FRANCISCA CONCEIÇÃOA a ten následně zakončil přesně k levé tyči.

63
    Francisco Conceição se nedokázal procpat středem hrací plochy přes obranu soupeře.

62
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází João Mário.
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Trincão, přichází Francisco Conceição.
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Gonçalo Ramos.

61
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Felix Mambimbi, přichází Bastien Toma.
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Andi Zeqiri.
    60. TRINCÃO - 0:2

60
    Přesně po hodině tohoto utkání zvyšují hosté svůj náskok na dvě branky! Fábio Vieira skvělým pasem za obranu dostal do obrovské příležitosti Tiaga Tomáse, kterého sice vychytal Anthony Racioppi, ale následně se k dorážce do zcela prázdné brány dostal TRINCÃO. Asistence: Tiago Tomás.

59
    Jordan Lotomba centroval z pravé strany, ale právě Thierry Correia odhlavičkoval míč do zámezí a následovat tak bude rohový kop Švýcarska.

58
    Thierry Correia předvedl velmi dobrou obrannou práci a následovat tak bude autové vhazování soupeře.

56
    Centr z rohu byl ale velmi přetažený a skončil pouze v zámezí, což znamená odkop od svatyně Anthonyho Racioppy.

55
    Jordan Lotomba centroval z pravé strany, ale jeho pokus zblokoval Diogo Dalot. Švýcaři se domáhali penalty, neboť se měl hostující obránce dopustit ruky, ale nakonec je z toho jen rohový kop.

53
    Ovšem standardní situace Švýcarů nepřinesla nic nebezpečného a míč skončil v rukou brankáře Dioga Costy.

52
    Posléze přišel faul Fábia Vieiry a domácí mužstvo tak má k dispozici volný kop.

51
    Dan Ndoye se snažil prodrat ke střele uvnitř vápna, ale jeho rána byla zblokována.

49
    Diogo Dalot přes sebe nepustil soupeře a následuje tak autové vhazování pro Švýcarsko.

48
    Alexandre Jankewitz se nyní provinil rovněž nedovoleným zákrokem.

47
    Miro Muheim se dopustil na začátku druhé půle faulu na soupeře a hosté tak budou u míče.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

První půle tohoto utkání je minulostí a Portugalsko vede nad Švýcarskem poměrem 1:0. Hosté vstoupili do tohoto zápasu velmi dobře a už ve 3. minutě otevřel brankový účet Diogo Queirós. Posléze se ovšem nebylo moc na co dívat a ve 39. minutě se dostal do šance Tiago Tomás, který ale vedení nezvýšil.

45+1

45+1
    Portugalci nikam nespěchají a mají míč pod dominantní kontrolou.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

44
    Dan Ndoye dostal přihrávku od Mambimbiho na půlkruh vápna, ale jeho následná střela byla velmi nepřesná.

43
    Trincão tentokrát zkoušel vystřelit z pravé strany, ale jeho pokus minul švýcarskou svatyni.

42
    Hosté už budou chtít dohrát tento poločas bez nějaké újmy a znovu drží míč bezpečně v obranné řadě.

40
    Diogo Dalot sice centroval do vápna z levé strany, ale jeho míč byl odvrácen. Posléze přišel další balón před bránu Racioppho, ale znovu si obrana Švýcarska poradila.
    39. Tiago Tomás nedokázal prostřelit Racioppu!

39
    Tiago Tomás se dostal po skvělé přihrávce Pedra Gonçalvese za obranu do velké šance, ale jeho zakončení nakonec dokázal vyrazit brankář Anthony Racioppi!

38
    Následné exekuce standardní situace se ujal právě Kastriot Imeri, ale jeho rána skončila pouze nad bránou Dioga Costy.

37
    Daniel Braganca poslal k zemi Kastriota Imeriho a Švýcaři získali přímý kop.

35
    Následný rohový kop Portugalska ale nepřinesl zkrátka vůbec nic, ovšem Švýcaři odkopli míč pouze na nohy obránců soupeře.

34
    Trincão se snažil uvnitř pokutového území najít Pedra Gonçalvese, ale jeho střela byla zablokována, stejně tak i pokus Dalota posléze.

33
    Jordan Lotomba dával míč do dobré šance pro Dana Ndoyeho, ale ten nedokázal trefit balón, který mu proletěl mezi nohama na hranici vápna.

32
    Diogo Leite nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul, kdy přerušil rozvíjející se brejk Švýcarska.

30
    Půl hodina tohoto velmi důležitého utkání je za námi a Portugalsko vede nad Švýcarskem 1:0 po brzké brance Dioga Queiróse.

29
    Rohový kop hostů ale nepřinesl takřka nic a míč se postupně dostal až k brankáři Diogu Costovi.

28
    Diogo Dalot se na levé straně dostal přes Kevina Rüegga a posléze se snažil šajtlí procpat míč před bránu, ale jeho pokus zblokoval domácí obránce.

27
    Ovšem standardní situace domácího mužstva nepřinesla rovněž nic zajímavého a Portugalci budou znova u míče.

26
    Trincão se dopustil faulu na Miro Muheima a domácí mužstvo tak má k dispozici volný kop z levé strany.

24
    Ovšem následně se Dan Ndoye ocitl jen v ofsajdové pasti a ani nyní se tak nedočkáme nějaké záživnější situace.

23
    Míč skončil pouze v zámezí a Švýcaři tak získali autové vhazování na své polovině.

21
    Posléze sice přišel centr hostů z pravé strany, ale tam se Tiago Tomás dopustil faulu na brankáře Racioppiho.

20
    Portugalsko se opět nikam nežene a spíše vyčkává s míčem na své polovině na napadání soupeře.

19
    Pedro Gonçalves dostal míč na levou stranu, ale posléze přes Bragancu obrátil hru na pravou stranu hrací plochy.

18
    Hosté mají míč opět ve svém držení a bohužel po úvodní brance toho momentálně k vidění moc není.

16
    Švýcaři zvýšili své tempo v posledních minutách, ale další míč do vápna skončil pouze u obránce Dioga Leiteho.

15
    Dan Ndoye se procpal až ke střele, ale tu poslal jen vedle brány soupeře.

13
    Diogo Dalot si ale nedokázal zpracovat skákavý pas na levou stranu a následovat bude odkop od svatyně Anthonyho Racioppy.

12
    Hosté znovu začínají novou útočnou akci bezpečně zpoza své obrany a nechtějí udělat zbytečnou chybu.

11
    Následně se ovšem Portugalci dostali do protiútoku a Tiago Tomás se snažil lobem za obranu najít Vitinhu, ale jeho hlavička nebyla přesná.

10
    Momentálně se toho na hrací ploše v Ljubljani moc neděje, jelikož se balón pohybuje především ve středu hry.

8
    Trincão sice předvedl na pravém křídle skvělou techniku a vedení s míčem, ale posléze zkazil přihrávku na dva metry.

7
    Hostující celek je lehce pod tlakem při rozehrávce na své polovině, ale domácí Felix Mambimbi se následně provinil jen faulem.

6
    Portugalsko má znovu míč na svých kopačkách a Diogo Leite už je zpět na trávníku.

5
    Domácí celek se sice snažil rychle odpovědět, ale nakonec z toho byl pouze ofsajd.

4
    Posléze ještě byla hra chvíli přerušená, neboť Diogo Leite měl nějaké zdravotní problémy a tekla mu krev z nosu.
    3. Diogo QUEIRÓS - 0:1

3
    Skvělý vstup hostujícího celku do tohoto utkání! Standardní situace sice nic nepřinesla, ale posléze přišel centr Vitinha z pravé strany, který přesně našel hlavu DIOGA QUEIRÓSE a ten zakončil k levé tyči. Asistence: Vitinha.

2
    Hosté se snažili něco vymyslet po levé straně, kde byl zfaulován Tiago Tomás.

1

Švýcarsko: Racioppi – Rüegg (C), Bamert, van der Werff – Lotomba, Jankewitz, Domgjoni, Imeri, Muheim – Ndoye, Mambimbi.
    Náhradníci: Fayulu, Köhn – Pusic, Guillemenot, Rieder, Sohm, Stergiou, Stojilković, Toma, Zeqiri, Zesinger.

Portugalsko: D. Costa – T. Correia, D. Queirós (C), Leite, Dalot – Vitinha, Braganca, P. Gonçalves – Vieira – Trincão, Tomás.
    Náhradníci: Maximiano, Virginia – Mota, Conceição, Djaló, G. Fernandes, F. Luís, Mário, P. Pereira, Ramos, F. Soares, T. Tavares.

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist.

Portugalsko

Portugalci zatím na tomto turnaji dominují a jsou na 1. pozici se 6 body a skóre 3:0. V prvním zápase porazili Chorvatsko poměrem 1:0, když se jako jediný trefil Vieira. Ve druhém utkání přišla na řadu Anglie. První poločas sice branku nenabídl, ale v 64. minutě poslal domácí do vedení Dany Mota. O deset minut později potvrdil výhru Portugalska 2:0 z penalty Trincao.

Švýcarsko

Švýcarsko je momentálně ve skupině na 3. místě se 3 body a skóre 3:3. Nejprve si sice poradilo s Anglií poměrem 1:0, ale následně přišlo na řadu Chorvatsko. Už v 8. minutě šli Chorvati do vedení po brance Ivanušece a byl to také jediný gól první půle. V 61. minutě zvýšil vedení Moro z penalty a v 64. minutě poslal domácí do tříbrankového vedení Vizinger. V 79. minutě sice snížil z penalty Imeri a v 89. minutě si dal vlastní gól Kulenovič, ovšem Švýcaři nedokázali vstřelit ještě jednu branku a prohráli 2:3.

Ve 3. kole skupiny D se proti sobě utkají týmy Švýcarsko a Portugalsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2018 v kvalifikaci na Euro, kdy Portugalsko vyhrálo na půdě jeho soupeře 4:2. Dnes se bude hrát na stadionu Stožice v Lublani. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.