Molde – Granada 2:1 (kon.) | D. Záhreb – Tottenham 3:0 (po pr.) | Arsenal – Olympiakos 0:1 (kon.)
Doneck – AS Rím 1:2 (kon.) | Rangers – Slavia 0:2 (kon.) | AC Miláno – Manchester United 0:1 (kon.)
Villarreal – D.Kyjev 2:0 (kon.) | YB Bern – Amsterdam 0:2 (kon.)
Villarreal CF
2:0 (2:0)
FK Dynamo Kyjev
cz Štvrtok 18.03.2021, 21:00 • Estadio de la Cerámica (Villarreal) • Európska liga • Osemfinále

Villarreal zvládl i druhý zápas s přehledem. I ve druhém zápase se Dynamo Kyjev nedostalo ke vstřelení branky. Domácí dali brzkou branku, následně přidali svou druhou trefu a ta už zcela odrovnala jakékoliv ambice ukrajinského týmu. Ten v posledních dvaceti minutách hry působil odevzdaným dojmem a spíše už hrál jen o to, aby neinkasoval další branku.
    Španělský celek tedy postupuje mezi osmičku nejlepší a je druhým španělským celkem, který se dostal do čtvrtfinále. Vedle Villarrealu se k postupu ještě dostala Granada. (22:50:27)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:11.

90+2

90+1
    Domácí si rozehráli roh na krátko a spíše kombinací drželi míč na svých kopačkách. Následně se hra přesunula k polovině hrací plochy.

Zákroky brankáře Sergio Asenjo: 2.

Zákroky brankáře Georgij Buščan: 1.

90+1
    Nastavený čas činí ještě dvě minuty.

90
    Villarreal v poslední minutě zahrával standardní situaci, po které letěl míč přímo pod horní tyčku. Buščan vyrazil ránu Pareja nad branku.

89
    ...po něm přišla tvrdá rána od De Peny, která však výrazně nevystrašila Asenja v brance a ten útočí na čisté konto v zápase. V tom prvním jej vychytal Rulli.

88
    Možná se ještě něco stane, neboť Kyjev bude zahrávat rohový kop...

87
    Na hřišti už toho není moc k vidění. Oba celky vyhlíží závěr zápasu.

86
    Domácí celek u míče a jejich soupeř už vzdal i jakékoliv pokusy o čestnou branku.

85
    Mario Gaspar vyslal dobrý centr před branku, ale našel jen hlavičku soupeře. Gaspar však následně ještě vyvíjel další aktivitu. Vše nakonec končí hlavičkovým zakončení Baeny, který poslal míč nad branku!

84
    Oba celky mají již vystřídáno a v posledních minutách zápasu už se bude jen zápas dohrávat.

83
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Olexandr Syrota, přichází Denys Popov.
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Mykolenko, přichází Sidcley.

82
    O zakončení nůžkami se pokoušel hostující hráč, ale jeho nůžky nebyly dostatečně ostré a míč neputoval mezi tři tyče.

81
    Domácí se dostali s míčem až před branku, kde jeden z hráčů nebyl daleko od toho, aby dokázal tečovat míč u levé tyčky.

80
    Moreno tedy před malou chvílí střídal a dnešního hattricku se nakonec nedočká. To jej však tolik mrzet nemusí, neboť za zhruba deset minut hry bude moci slavit postup se svým týmem.

79
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Daniel Raba.
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Jaume Costa.

77
    Domácí zahrávali standardní situaci z pravé strany. Tu si Kyjev dokázal bezpečně ubránit.
    76. Kyjev si skoro dal vlastní branku

76
    Zničehonic se kombinace domácích dostala až do vápna a Moreno hezky přihrál před branku, kde se míč skoro odrazil od obránce do branky. Georgij Buščan dokázal zastavit míč včas.

75
    Dokonce zápasu zbývá čtvrt hodiny hry. Mario Gaspar nepokračoval přes polovinu hřiště a ještě vrátil míč směrem dozadu.

74
    Domácí se vystěhovali z poloviny svého soupeře a ten má nyní prostor ke své kombinaci.

73
    Hostující celek už vypadá víceméně odevzdaně. Nyní ani nenapadá kombinaci Villarrealu a spíše vyčkává k čemu se domácí dostanou.

72
    Aktivita Kyjeva směrem dopředu po střídání výrazně opadla. Nyní Villarreal kombinuje na polovině Dynama, ovšem nikam nepospíchají.

71
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Álex Baena.

70
    Étienne Capoue se dostal ke střele, který však postrádala více přesnosti.

69
    Obránce Kyjeva si pohlídal vysoký míč a s přehledem jej rozehrál na brankáře. Ten nebyl napadán a měl dostatek času ke své rozehrávce.

68
    Domácí celek nepodniká přímočaré útoky a spíše zkouší různé kombinace a svým způsobem kontroluje svou hru.

67
    Samuel Chukwueze rozehrál míč na Gaspara, který nedávno střídal. Ale jeho postup po pravé straně neměl dlouhého trvání.

66
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Olexandr Andrijevskij, přichází Volodymyr Šepeljev.
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Bogdan Ledněv.

64
    Villarreal má s postupujícím časem blízko k postupu do čtvrtfinále. Tam už postoupily prozatím celky jako Arsenal, Granada, AS Řím a překvapivě Dinamo Záhřeb, které nakonec dokázalo otočit dvou brankové manko z prvního zápasu proti Tottenhamu!

63
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Yeremi Pino.
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Mario Gaspar.

61
    Domácí přerušili další útok Kyjeva. Nyní kombinují na polovině hrací plochy.

60
    Hodina hry je za námi. Španělský celek si nadále drží vysoké postupové vedení. Villarreal se moc do útoku nežene a dává více prostoru svému soupeři, který se snaží alespoň o čestný zásah.

58
    Z pravé strany se o své kličkové umění pokoušel Samuel Chukwueze, ale obránce jej nakonec nepustil do vápna.

57
    Olexandr Andrijevskij ze vzduchu trefil šikovně míč, ale přesně do míst, kde to Asenjo čekal a ten už byl připraven ke chycení míče!

56
    Jejich další útočný výpad skončil neúspěchem, ale sympatická hra od ukrajinského celku v posledních minutách.

55
    Kyjev má více míč na svých kopačkách a častěji se nyní dostává více do hloubky poloviny svého soka.

53
    Samuel Chukwueze na hranici pokutového území svými kličkami vyučoval dva obránce. Moc nechybělo, aby se nakonec dostal dál do vápna.

52
    Albiol odrazil centr z rohového kopu. Ovšem z pravé strany přišel centr od Serhije Sydorčuka a míč se nebezpečně objevil před brankou a byl domácím hráčem tečován. Asenjo však reflexivně zachytil míč!

51
    Raúl Albiol si pohlídal soupeře, který se pokoušel doběhnout dlouhý míč na levé straně. Nakonec je to roh pro Kyjev!

50
    Samuel Chukwueze chvíli neměl komu přihrát míč a tak se s míčem otočil o 360°a poté rozehrál na svého spoluhráče. Jeho otočka byla hodná k pobavení.

49
    Dlouhý pas si bez problémů sebral Asenjo. Následně míč na krátko rozehrál na svého obránce.

48
    Moreno z první tečoval ve vápně míč, ale poslal jej mimo tři tyče. Moreno se určitě bude chtít snažit zkompletovat hattrick v dnešním zápase.

48
    Zajímavé bude sledovat, zda Villarreal sáhne k nějaké udržovací taktice nebo se bude snažit o další branky.

47
    Manu Trigueros měl snahu vybojovat míč u levého praporku. Nakonec se od něj odrazil míč do autu a Kyjev bude vhazovat aut.

46
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Vladyslav Vanat.

46

Zcela zaslouženě vede Villarreal o dvě branky a celkově již o čtyři! Jejich postup je víceméně na spadnutí a musel by se stát zázrak, aby se Kyjev dostal ke čtyřem trefám a postoupil. V prvním poločase se hosté nedostali do žádné velké šance a defenzíva španělského celku perfektně brání a nehodlá dopustit žádné překvapení.

45+1

45+1
    Gerson Rodrigues se dopustil útočného faulu a ihned poté hlavní sudí ukončil první poločas.

45
    Běží nám poslední minuta a domácí celek se snaží zkušeně dohrát závěr prvního poločasu.

43
    Dani Parejo možná zbytečně nyní rukou stáhl soupeře za ramena a poslal jej na trávník. Kyjevu se sice otevíral prostor do útoku, ovšem vzadu bylo dostatek hráčů domácích. Každopádně je Parejo potrestán žlutou kartou.

42
    Carlos Bacca dostal dobrou přihrávku, ale jeho přímočarý útok nakonec nevyšel. Dostal se již do velkého úhlu, ze kterého se mu nepodařilo zakončit. Otázkou by pak bylo, jestli se Bacca nedostal i do ofsajdové pozice.

41
    Po druhé brance Villarrealu opět sledujeme tak trochu statičtější hru.

40
    Ramiro Funes Mori uklidňuje hru a rozehrává míč až na Asenja, který se tak nyní mohl zapojit do kombinační souhry svého týmu.

39
    Gerson Rodrigues hledal De Penu na levé straně, ale jeho přihrávka nenašla spoluhráče.

38
    Ale i ve fotbale se může stát cokoliv a určitě nepředbíhejme. Dynamo se s míčem nachází poblíž půlící čáry, kde jejich kombinační snaha většinou končí.

37
    Pro kyjevský celek už je tato situace velmi špatná a musel by vstřelit čtyři branky, aby mohl postoupit. Což je vzhledem k jejich dosavadní hře čirá utopie.
    36. Gerard MORENO - 2:0

36
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Domácí celek nyní na soupeře vyvinul velký pressink a ten nakonec v defenzívě chyboval. Ztracený míč přiťukl na GERARDA MORENA Pareja a ten touto šancí nepohrdl a výrazně přiblížil svůj tým k postupu. Asistence: Dani Parejo.

34
    A ta nakonec vypadala skutečně zajímavě, ovšem nebyla dotažená do zdárnějšího konce. Po autovém vhazování se do zakončení dostal Juan Foyth, ovšem nezamířil mezi tři tyče.

33
    Domácí celek kombinuje na polovině Dynama a vypadá to na jejich další zajímavou kombinaci směrem k brance.

32
    Další roh v podání domácích byl bezpečně ubráněn. Centrovaný míč šel na zadní tyč, kde se pokoušel hráč hlavičkovat, avšak tentokrát si Buščan dokázal pohlídat celou situaci.

31
    Carlos Bacca dostal míč do běhu, ale jeho přihrávka před branku byla zneškodněná obráncem. Ten skluzem dostal míč na roh.

30
    Třicet minut hry je minulostí. Španělský celek i nadále drží své postupové ambice. Navíc se v posledních minutách dostává opět blíž k brance soupeře.

29
    Domácí celek mohl po delší době zahrozit před brankářem Buščana, ale jejich rohový kop nepřinesl nebezpečí. Ovšem následná střela v podání Manu Triguerose už si vyžádala zákrok brankáře Kyjeva.

26
    Villarreal nikam nepospíchá a sledujeme hru bez šancí. Kyjev má snahu, ale kromě kombinace se zatím nedostává k žádným zakončením.

25
    Kyjev dostal míč na levou stranu, kde pod tlakem byl nucen zahrávat míč zpět k půlící čáře.

24
    Illja Zabarnyj vyslal dlouhý centr na hranici šestnáctky. Jeho spoluhráč ve snaze zpracovat vysoký míč fauloval a Asenjo bude rozehrávat míč.

23
    Míč byl opět u hostujícího týmu, Villarrealu se stále daří držet svého soka na jeho vlastní polovině, což mu plně vyhovuje.

22
    Domácímu celku však nedělá problémy se dostat do blízkosti branky. Jejich snaha na pravé straně končí útočným faulem.

21
    Přes minutu měli hosté míč na svých kopačkách, ale vůbec se nepřiblížili k brance Asenja.

20
    Dynamo Kyjev ví, že nyní musí střílet branky. Ovšem jejich kombinací na vlastní polovině toho moc nenastřílí. Villarreal jim však hru hodně ztěžuje svým napadáním.

18
    Manu Trigueros ve výskoku fauloval soupeře a je prvním hráčem domácích, který vidí žluté napomenutí.

16
    Hosté zvýšili svůj pohyb, avšak zatím napadají jen soupeře, který se snaží držet míč.

15
    Gerson Rodrigues se rozběhl s míčem, ale byl faulován a jeho celek bude poblíž půlící čáry rozehrávat.

14
    Domácím brzká branka rozhodně pomůže a uklidní svou hru a již může bezpečně strážit svůj tří brankový náskok.
    13. Gerard MORENO - 1:0

13
    Z následného rychlého protiútoku je tu úvodní trefa! Chukwueze z pravé strany přesně nacentroval míč do vápna, kde se k hlavičce dostal GERARD MORENO a ten odrazem o trávník poslal míč do branky. Asistence: Samuel Chukwueze.

12
    Sergio Asenjo nevyběhl včas a nedokázal před Vitalijem Bujalskij ukrýt míč. Hráč Kyjeva se následně pokoušel z pravého úhlu přelobovat brankáře a dostat míč před branku. Sergio Asenjo byl sice mimo branku, ale dokázal lob sebrat do svých rukavic.

11
    Na druhou stranu si musí dávat pozor na útok Dynama, které se nyní snažilo proniknout po pravé straně hřiště.

10
    V úvodních deseti minutách hry mají domácí navrch. Snaží se o rychlou branku, kterou by se rázem přiblížili k postupu do čtvrtfinále.

7
    Hostům se nepodařil přechod půlící čáry a musí pro míč zpět ke své brance. Nyní budou vhazovat aut.

6
    Hráči ve žlutých dresech mají míč pod svou kontrolou a opět předvedli rychlejší postup směrem dopředu. Obrana Kyjeva dokázala včas zastavit jejich postup.

5
    Určitý prostor se ukázal nyní, kdy z pokutového území střílel Gerard Moreno, který však zamířil přesně do obránce. Villarreal se dostal do první větší šance.

4
    Velmi opatrný začátek utkání, domácí cele drží míč a v poklidu hledá cestu směrem k brance Buščana.

3
    Domácí kombinovali na velmi malém prostoru poblíž svého pokutového území. Nakonec se jim podařilo dostat hru na polovinu hřiště.

2
    Samo Dynamo se pokoušelo o první přechod před branku Villarrealu, což se jim nepodařilo.

1
    Hostům se podařilo zastavit první útok Žluté ponorky, který byl zastaven krátce za polovinou hřiště.

1

Villarreal CF: Asenjo – Foyth, Albiol (C), Ra. Funes Mori, Pedraza – Trigueros, Capoue, Parejo – G. Moreno, Bacca, Chukwueze.
    Náhradníci: Jörgensen, Álvarez – M. Gaspar, Raba, Estupiñán, Alcácer, Peña, J. Costa, Moisés Gómez, Pino, Baena.

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Mykolenko, Syrota, Zabarnyj, Kędziora – Andrijevskij, Sydorčuk (C) – De Pena, Bujalskij, Cygankov – Rodrigues.
    Náhradníci: Bojko – Popov, Šepeljev, Šaparenko, Ledněv, Garmaš, O. Karavajev, Sidcley, Tymčyk, Vanat, Besedin, Suprjaha.

Rozhodčí: A. Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (SWE).

Španělský celek vstupuje do odvety s dvou brankovým náskokem z prvního duelu. V prvním zápase se dostal Villarreal do vedení po třiceti minutách hry a krátce po začátku druhého poločasu navýšil své vedení.
    Jejich soupeř měl v zápase několik dobrých šancí ke skórování, ale ani jednu nedokázal přetavit ve svou branku.

FC Dynamo Kyjev

Hosté mohou v odvetném zápase jen překvapit a musí vstřelit alespoň dvě branky a žádnou neinkasovat, jestliže chtějí pomýšlet na postup do čtvrtfinále.
    V prvním zápase měl hodně šancí Rodrigues, který několikrát dostal dobrý míč od svých spoluhráčů, ale na brankáře Rulliho se nepřišel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.