KFC Komárno – Púchov 0:2 (kon.) | Dubnica – Žilina B 1:1 (kon.) | Bardejov – Košice 1:2 (kon.)
B. Bystrica – Podbrezová 1:0 (kon.) | Trebišov – Skalica 0:0 (odl.)
Partizán Bardejov
1:2 (1:1)
FC Košice
Sobota 13.03.2021, 14:30 • Mestský futbalový štadión Vranov - umelá tráva • MONACObet liga • 20. kolo

Košičania to zvládli, vyhrávajú tretíkrát po sebe po góloch Pačindu z penalty a Junga po rohovom kope 2:1. Bardejov na jar vôbec prvý raz prehráva, na body nestačilo ani vyrovnanie kapitána Horvátha. (16:30:27)

90+2

90+2
    Košice to robia výborne, zdržujú čas a navyše získali rohový kop.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty, Bardejov sa bude pokúšať o vyrovnanie v početnej nevýhode.

90
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Jakub Sedláček (Partizán Bardejov) za vyjadrenie nesúhlasu s rozhodnutím rozhodcu.

90
    Žltú kartu dostáva Jakub Sedláček (Partizán Bardejov).

90
    Tlak Partizána sa končí až faulom na polovici Košíc.

89
    Prichádzajú úplne posledné možnosti na zlom. Matúš Kira sa vyznamenáva a chytá tento pokus z hranice šestnástky.

88
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Gyuhyun Jung, prichádza Peter Kavka.

87
    Košičania kúskujú hru striedaniami, po tom spred troch minút chystajú už ďalšie.

86
    Žltú kartu dostáva Güytho Marcus Renwick Mijland (Partizán Bardejov).

85
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Kamil Karaš, prichádza Samuel Gladiš.

84
    Nie, nie, teraz to Košice ustáli a sú opäť o čosi bližšie trom bodom.

83
    A získali roh. Tak žeby aj štvrtý raz z toho niečo bude?

82
    Až teraz sa Bardejov dostáva k akej-takej príležitosti. Domáci obliehajú šestnástku protivníka.

80
    Ubehla ďalšia minúta a lopta sa ani len nepriblížila k šestnástke Matúša Kiru.

79
    Partizán po inkasovanom góle zaskočený a vôbec sa nevie dostať do ofenzívy. Košice sa riadia heslom, že najlepšia obrana je útok.

77
    Ofsajdové postavenie hosťujúceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

76
    Boli to dva rohové kopy, ktoré dostali Bardejov pred gólom pod tlak. Košičania štvrťhodinu pred koncom vedú 2:1.

74
    Tím FC Košice dal gól!
    Aj tretí gól prichádza po rohu, zaznamenáva ho stále iba 19-ročný Kórejčan GYUHYUN JUNG!

72
    Ten prišiel na prelome minút, keď sme sledovali v poradí už deviate nepresné zakončenie od hráčov v červených dresoch. Košice sa v tomto smere na protivníka nechytajú.

71
    Domáci držia loptu hlboko na svojej polovici a vyčkávajú na vhodný moment na útok.

70
    Žltú kartu dostáva Dávid Keresteš (FC Košice).

68
    Gólman Košíc Matúš Kira aktuálne pri lopte. Po rozohrávke smerom doprava prišiel útočný faul Bardejovčanov.

67
    Skóre sa nemení ani po tomto centri. Partizán vo viacerých štatistikách aktívnejší.

66
    Voľný kop zo stredového kruhu neznamenal prakticky nič, Košice s tým mali lepšie naložiť. Bardejov naopak získava rohový kop.

65
    Až zastávka postranného rozhodcu ukončila nádejnú akciu futbalistu hosťujúceho celku.

63
    Striedanie v tíme Partizán Bardejov: z ihriska odchádza Marko Lukáč, prichádza Ronaldo Lima Duarte Lopes.

63
    Hostia dobre vedia, že musia pridať, inak si tri body domov neodnesú. Toto poznanie vyústilo v poradí do už štvrtej nepresnej strely.

62
    Celok z Horného Šariša dokonca zaútočil, vnikol do pokutového územia, no to bolo asi tak všetko. Aj košická obrana je po vyrovnaní viac pozorná.

61
    Lenže defenzíva Bardejova na čele s kapitánom Horváthom odvrátila nákop do šestnástky a oslobodila sa.

61
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Matej Jakúbek, prichádza Dávid Keresteš.
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Martin Sabol, prichádza Nikola Komazec.

59
    Žlto-modrí z metropoly východu vyrovnávajú stav rohových kopov na 2:2.

57
    Košice musia cúvať, pretože prehrali dva súboje v strede poľa. Rezultovalo to do série vhadzovaní pre Partizán.

56
    Ďalšie strely v stretnutí, Dlugoš musel reagovať. Pokračujeme za stavu 1:1.

55
    Situácia sa opakuje. Ani teraz Košice neodcentrovali do šestnástky a už sa len prizerajú, ako si Dlugoš stavia loptu na odkop od brány.

53
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

52
    Po jednej strele mimo teraz vyslali ako domáci, tak aj hostia.

50
    Tá sa však končí len mimo brány Šarišanov, ktorí môžu situáciu na ihrisku upokojiť.

49
    Tentoraz domáci gólovo neuspeli a dokonca musia šprintovať späť, máme tu kontru košického FC.

48
    Bardejov pokračuje v nastolenom trende z konca prvého dejstva a získava rohový kop.

46

Dva rohové kopy, dva góly. Prv Košice po tom svojom získali penaltu, ktorú premenil Pačinda, s končiacim sa polčasom udrel po centri kapitán Bardejova Horváth.

Druhý polčas sa začne približne o 15:31.

45+2

45+1
    Bardejov dal gól! Je vyrovnané doslova okamih-dva pred odchodom do kabín, postaral sa o to kapitán LUKÁŠ HORVÁTH.

45
    So samým záverom si Partizán vyskúša rohový kop.

44
    Stále sa hrá na polovici Košíc. Tie sa dostali trochu pod tlak.

42
    Bardejovčania ešte vymýšľajú nový atak pred koncom polčasu. Gól do šatne by ich výrazne nabudil.

41
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

40
    Košičania to skúsili, Dlugoša ale neohrozili. Ten po vylúčení Čikoša-Pavlička v Žiline chytá aj dnes.

38
    Hostia získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

37
    Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

36
    Predsa len sa to s kartami trochu rozbehlo. Ak si odmyslíme strelu z penalty od Pačindu, tak na ďalšie ohrozenie priestoru brány čakáme už dobrú polhodinu.

34
    Žltú kartu dostáva Martin Sabol (FC Košice).

34
    Žltú kartu dostáva Miroslav Petko (Partizán Bardejov).

32
    Polhodina stretnutia za nami. Košice školia Bardejov z efektivity, keď si vypracovali penaltu, z ktorej aj udreli. Bardejov o čosi viac na lopte, lenže strelecky sa mu nedarí.

31
    Omyl pri záverečnej prihrávke, domáci útočník už mohol ísť sám na bránu. Nuž, nestalo sa tak.

29
    Vhadzovanie na polovici ihriska, domáci po inkasovanom góle o čosi aktívnejší.

28
    Dlhá nakopnutá lopta za obranu Bardejova Košičanom nevyšla.

27
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku mužstva hostí, po ktorom bude nasledovať odkop od svätyne domáceho brankára.

26
    Favorit sa tak ujíma vedenia ešte pred prvou polhodinou. Budeme zvedaví na odpoveď Partizána, ktorý taktiež potrebuje bodovať. V paralelne hranom dueli totiž trinásta Dubnica vyhráva nad "béčkom" Žiliny, čím by Bardejov po dnešku predstihla.

24
    Na seba to vzal skúsený ERIK PAČINDA, poslal Dlugoša do zlej strany a sám koncovkou k ľavej žrdi otvára skóre stretnutia!

23
    Žltú kartu dostáva Ján Dzurík (Partizán Bardejov).

23
    Po centri do šestnástky nariadil hlavný arbiter Andrej Chromý penaltu pre Košice!

22
    S prvým rohovým kopom duelu prichádzajú Košičania.

21
    Domáci sa po sérii krátkych prihrávok dostali až k bránke súpera, odkiaľ strieľali len mimo bránky. Nasledovať bude odkop.

19
    Šarišania sa vrhli dopredu po krídle, no tam nedokázali vymyslieť finálnu prihrávku.

18
    Už vyše desať minút čakáme na ďalšie zakončenie. Hra sa mierne vyrovnáva.

17
    Veľké množstvo faulov, zatiaľ len jedno potrestanie. Rozhodca Andrej Chromý nastolil prísny meter.

15
    Ďalšie previnenie domáceho hráča, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

14
    Jeden z domácich borcov si prerazil cestu cez protivníka, no len za cenu priestupku.

13
    Lopta končí len vedľa brány Kiru, ktorý tak už rozohráva na svojich spoluhráčov.

12
    Zdá sa, že o čosi viac na lopte sú futbalisti Partizána. Košičania naopak priamočiarejší.

11
    Bardejov postupoval dopredu cez os ihriska. Škoda len, že hostia prečítali tento úmysel, je po šanci.

10
    Futbalista hostí bol netrpezlivý, postranný rozhodca odmával ofsajd.

8
    Päť faulov v prvých ôsmich minútach, tri si pripísali Košičania, dva domáci hráči.

6
    Strelecky to o minútu neskôr skúsili Košičania, lenže zverenci Jozefa Vukušiča svätyňu Dlugoša minuli.

5
    Naopak, ako prvý si zachytal Matúš Kira. Košická jednotka úspešne zasahuje.

4
    Žltú kartu dostáva Matej Jakúbek (FC Košice).

3
    Prvé útočné výpady patria Košičanom, tí však bránu súpera neohrozili.

1

Bardejov na jar ešte neprehral. Víťazstvo nad Popradom a remízy s Liptovským Mikulášom i Púchovom znamenajú pre celok z Horného Šariša dvanástu pozíciu pri zisku 19 bodov zo 17 duelov. Na prvú zostupovú priečku, ktorá patrí trinástej Dubnici, má Partizán k dobru jeden bod a takisto stretnutie navyše. Uplynulý víkend Bardejovčania nehrali, mali dva týždne na prípravu na Košice. Či to ale pomôže, to ťažko povedať...

...pretože Košičania včera definitívne oznámili príchod nového trénera. Do metropoly východu po dvoch rokoch v Juhoafrickej republike prichádza Jozef Vukušič, ktorý predtým na Slovensku pôsobil aj Nitre či v Trnave, s Ružomberkom vyhral v roku 2004 Slovenský pohár, stal sa takisto majstrom Lotyška v roku 2017. Asistentom Jozef Vukušiča bude Ivan Lapšanský, naopak pri prvom mužstve nepokračuje Peter Šinglár. Futbalisti z Košíc si minulú sobotu pochutnali na Trebišove, ktorý doma zdolali 3:0. Hostia budú dúfať v ďalší triumf vo východoslovenskom derby.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 20. kola II. slovenskej futbalovej ligy medzi Partizán Bardejov a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 14:30.