Dunajská Streda – Z. Moravce - Vráble 2:0 (kon.) | Michalovce – Nitra 1:1 (kon.) | Sereď – Ružomberok 1:0 (kon.)
Pohronie – Senica 3:0 (kon.) | Žilina – Trnava 2:1 (kon.)
koniec
MŠK Žilina
2:1 (0:0)
FC Spartak Trnava
Sobota 13.03.2021, 18:30 • Štadión MŠK Žilina, Žilina • Fortuna liga • 1. kolo
Predzápasové kurzy
   
  S konštatovaním, že vo výbornom zápase Žiline zvíťazila nad Spartakom Trnava 2:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok soboty. Navyše, do žilinskej nemocnice takto virtuálne posielam želanie skorého uzdravenia nášmu bývalému kolegovi Vladimírovi Goffovi, ktorý bojuje s koronavírusom. Dočítania priatelia! (20:28:51)
   
  Čo k tomuto napísať... Futbal ukázal svoju najkrajšiu tvár Žiline, ale obrovský smútok zavládol v tíme Spartaka Trnava. Domáci dreli do posledných sekúnd, hostia by si za výborný celozápasový výkon bod spod Dubňa zaslúžili. Na výkon sa však nehrá, dôležité sú góly a tie sú dnes dva na konte Žiliny.
   
  90+6
  Koniec zápasu.
   
  90+6
  Žltú kartu dostáva Tibor Slebodník (MŠK Žilina).
   
  90+5
  Žilina dala gól!
  Neuveriteľné!!! Gejzír žilinskej radosti a gejzír trnavského smútku! Po strele Koštrnu nasledoval rýchly kolmý útok Žiliny, Tibor Slebodník vystrelil a lopta sa od nešťastného FILIPA TWARDZIKA odrazila do Kamenárovej bránky!
   
  90+4
  Žltú kartu dostáva Miroslav Gono (MŠK Žilina).
   
  90+3
  Pre mladého hráča Trnavy Lukáša Jendreka je to mimoriadne trpký debut, po druhej žltej karte nasleduje červená. Je to však mladučký futbalista a určite sa z tejto nepríjemnosti čoskoro otrasie.
   
  90+3
  Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Lukáš Jendrek (FC Spartak Trnava).
   
  90+2
  Žilina sa napriek vyrovnaniu snaží o útok, domáci túžia po zisku troch bodov.
   
  90+1
  Miroslav Gono z diaľky preveril pozornosť Kamenára strelou k pravej tyči. Brankár Trnavy ju však pohotovo vyrazil na rohový kop!
   
  90
  V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 5 minút.
   
  89
  Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Dobrivoj Rusov, prichádza Ľuboš Kamenár.
   
  88
  Rusov končí na nosidlách a bude musieť byť vystriedaný. Kapitánovi Trnavy želáme skoré uzdravenie. V bránke Spartaka Trnava ho nahradí skúsený Ľuboš Kamenár.
   
  87
  Žilina dala gól!
  Zrazená lopta smerovala pred bránku Trnavy, kde Rusov minul vo vzduchu loptu aj TAOFIQA JIBRILA, ktorý ju už len doťukol do prázdnej bránky Trnavy! Navyše sa zdá, že Dobrivoj Rusov sa po dopade na trávnik z výskoku nepríjemne zranil!
   
  86
  Ale ešte nie je koniec a domáci to veľmi dobre vedia. Jibril v šestnástky hostí však z otočky trafil len Vahana Bičachčjana.
   
  85
  Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, Žilina stále prehráva na domácom štadióne s Trnavou 0:1. Naposledy Trnava vyhrala v Žiline ešte v auguste 2011 po góle Patrika Čarnotu.
   
  84
  Žltú kartu dostáva Lukáš Jendrek (FC Spartak Trnava).
   
  83
  Žilinčania vsádzajú už všetko na útok, na polovici MŠK je už len jeden jediný hráč a to je brankár Samuel Petráš.
   
  82
  K lopte sa po rohu MŠK dostal Slebodník, ale Rusov nemusel zasahovať.

  Dávid Švec

  Góly: 87. Jibril, 90+5. Twardzik (vla.) – 49. Saymon (Bamidele Isa)

  Karty:   44. Ďuriš (ZIL), 60. Jibril (ZIL), 90+4. Gono (ZIL), 90+6. Slebodník (ZIL) – 84. Jendrek (TRN)   90+3. Jendrek (TRN)


  MŠK Žilina: Petráš (C) – Anang, Kopas, Kiwior, Sluka (77. Goljan) – Bichakhchyan, Myslovič (55. Slebodník), Gono – Ďuriš (63. Iľko), Kurminowski (55. Jibril), Kaprálik (55. Rusnák).
  Náhradníci: Teplan – Jibril, Iľko, Goljan, Slebodník, Nemčík, Rusnák.

  FC Spartak Trnava: Rusov (C) (89. Kamenár) – Grič, Tumma, Twardzik – Koštrna, Savvidis, Kolesár (73. Vlasko), Miković – Saymon, Ristovski (73. Jendrek), Bamidele Isa.
  Náhradníci: Kamenár – Turňa, Nsumoh, Benovič, Iglesias, Olejník, Kóša, Vlasko, Jendrek.

  Rozhodca: Somoláni – Hancko, Straka