Kiel – Darmstadt 1:1 (7:6 po pen.) | Essen – Leverkusen 2:1 (po pr.) | Brémy – Fürth 2:0 (kon.)
Dortmund – Paderborn 3:2 (po pr.)
Rot-Weiss Essen
2:1 (0:0)
Bayer Leverkusen
cz Utorok 02.02.2021, 18:30 • Stadion Essen • DFB-Pokal • Osemfinále

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (21:08:04)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 4:11. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:8.

Fotbal umí psát strhující příběhy. A jeden takový vzniká i na stadionu v Essenu. Celek ze čtvrté nejvyšší německé soutěže v prodloužení poráží páté mužstvo Bundesligy 2:1. Už jen tato věta zní nemyslitelně, dnes se ovšem stává skutečností. Domácí přežili řadu krizových momentů, skvěle zachytal brankář Davari. Na konci prvního poločasu prodloužení vsítil branku Leon Bailey a vše se zdálo být nad slunce jasné. Jenže když Essenu teklo do bot, přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a ve druhém poločase nadstavbové části dosáhl na dvě branky. Nejprve se trefil Oguzhan Kefkir, zkázu favorita završil Simon Engelmann ranou z ostrého úhlu. Vše dokonáno jest, Essen míří do dalšího kola německého poháru, Leverkusen polyká hořkou pilulku.

120+3

120+3
    Poslední půlminutka. Engelmann vyváží míč společně s Neuwirtem.

120+3
    Harenbrock se ještě dotkl míče, tudíž aut na středu pro hosty. Čas ale nemilosrdně teče.

120+2
    Polovina nastavení je v tahu a Leverkusen se ještě ani nepokusil zakončit. Hráči v černém jsou jako opaření.

120+2
    Tapsoba nakopává míč dopředu, zatím nevidíme dostatečnou snahu hostů propracovat se k vyrovnání.

120+1
    Nastavení poběží ještě asi 180 vteřin. Mezitím se píská ofsajd.

120
    Sudí ještě kontroval potenciální penaltový zákrok před brankou Essenu, soud ovšem nezměnil a domácí tak stále vedou.
    117. ENGELMANN - 2:1

117
    Essen právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že domácí dnes napíší strhující fotbalový příběh. SIMON ENGELMANN nebyl na trávníku příliš vidět, teď ale dává stěžejní branku. Po přiťuknutí Harenbrocka se trefil z ostrého střeleckého úhlu přímo do šibenice. Úžasný obrat v prodloužení! Bude to stačit k vítězství?

116
    Frimpong si po drobném kontaktu s obráncem žádá penaltu, v této fází zápasu by ale podobný pokutový kop vyvolal nemalou kontroverzi.

115
    Frimpong okamžitě snášel svůj centr do vápna, proti je ale Harenbrock. Rohový kop Bayeru nesvědčí a podle toho to také dopadlo.

114
    Bailey mohl být hrdinou Leverkusenu, nyní ale odchází na úkor Frimponga. Hosté věří, že jim závěrečná změna pomůže.

113
    Kefkir necentroval úplně špatně, ale míč přesto zvládla odvrátit obrana Leverkusenu. Z první pak zkoušel pálit Harenbrock, střelu si za rámeček nedá.

113
    I když nerad, rukou se míče jednoznačně dotkl Diaby. Zajímavá standardní situace a šance pro Kefkira.

111
    Dlouhý balon dopředu vystihl Hrádecký, nedobré zpracování ho ale vyhnalo až k půlící čáře. Podobné momenty často nevídáme ani od Ondřeje Koláře ve Slavii.
    108. KEFKIR - 1:1

108
    Je to OGUZHAN KEFKIR, kdo doráží střelu příchozího Platzeka a vrací svůj tým zpátky do hry. Leverkusen se extrémně dlouho pokoušel převrátit misky vah na svou stranu, a když se mu to konečně povedlo, přichází blesková reakce na začátku druhého poločasu prodloužení. Penalty jsou blízko, zároveň ale mohou obě mužstva přijít se závěrečnou dýkou do zad.

108
    Rozvíjející akci soupeře zastavil Heber, Dragović pak nedal šanci nově příchozímu Harenbrockovi.

107
    Nepovedený odkop předvedl Davari, takže Essen musel dlouho bojovat o pozici na středu hřiště. Ztrácí tak cenné desítky vteřin.

106
    Ještě střídání na straně Essenu. Splněno mají Plechaty i Kehl-Gómez, ofenzivu podpoří Platzek, respektive Harenbrock.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Rychlé občerstvení je za námi a jdeme znovu na věc.

105+1
    První prodloužení skončilo.
    105. BAILEY - 0:1

105
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Konečně se hostujícímu celku daří zužitkovat herní převahu a dává kýžený gól. Po rohovém kopu Leverkusen zamkl soupeře v obranné ulitě a exkluzivní pas Dragoviće vybídl ke skórování LEONA BAILEYHO. Ten zahazuje veškerou dosavadní smůlu Bayeru za hlavu a krásnou přízemní ranou k zadní tyči možná rozhoduje tento zápas. Sudí nastaví jednu minutu z první půle prodloužení. 0:1.

104
    Před Diabym se znovu zjevily nohy Felixe Herzenbrucha, takže jen další kop z rohu hrací plochy.

102
    Po pádu Hildebrandta se míč nečekaně odrazil do běhu Kefkira, který si ovšem driblink příliš neužil. Místo toho, aby utkání z protiakce rozhodl, předkopl si balon extrémně daleko a Hrádecký jej v pohodě sebral z rozbořeného trávníku.

102
    Daniel Heber znovu odmítl nebezpečnou přihrávku do vápna, takže Leverkusen se může stěhovat zpátky na obrannou půli hřiště.

101
    Kehl-Gómez už znovu vyběhl na trávník jako laňka, takže možná toto drobné zdržení nebude sudí zohledňovat ani v nastavení.

100
    Diaby běžel s míčem až k brankové čáře, ovšem Neuwirt mu vyškrábl balon zpod nohou. Mezitím si ošetření vyžádal švýcarský kapitán Essenu Kehl-Gómez

99
    Na nerovném povrchu upadl Grote, na faul Aránguize reaguje až podrážděným gestem.

98
    Wendell si vyměnil míč s Demirbayem a Baileym, ale stále chybí vyšší rychlost nebo jakýkoliv moment překvapení.

97
    O průnikovou přihrávku se tentokrát staral Wendell, ale defenzivní čtveřice Essenu by zasloužila za dnešní utkání prémie. Nedělá téměř žádné významnější chyby.

96
    Ani nyní se nepovedla kombinace na hraně vápna. Grote odpaluje merunu do bezpečné vzdálenosti, Demirbay by měl zlepšit přesnost svých pasů.

95
    Přihrávku z nohy Fosu-Mensaha zkoušel za sebe propustit Demirbay. Jenže ke smůle Němce v černém dresu za ním vůbec nikdo nestál.

94
    Neuwirtovi se povedlo odkopnout míč až k půlící čáře a nepřesná kombinace hostů málem dostala Kefkira do zajímavé šance. Diaby totiž naháněl míč u postranní čáry a bez rozmyšlení ho odpálil směrem ke své brance, kde už trpělivě vyčkával právě Kefkir.

92
    Znovu Daniel Heber v poslední chvíli zastavuje stoprocentní možnost. Alario číhal na zadní tyči, aby mohl dotlačil Leverkusen k první brance v utkání. Jenže ležící obránce mu situaci znesnadnil natolik, že se kope jen od rohového praporku.

92
    Na trávník padl Fosu-Mensah, což se sice Kefkirovi moc nelíbí, ale hvizd už stejně nezastaví.

91
    Začínáme v podobném stylu jako do této chvíle. Leverkusen se tlačí vpřed, jenže obrana Essenu prostě funguje. Heber nyní tělem odstavil soupeře a nechal míč proplout až za čáru.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Druhý poločas byl znovu plně v režii hostujícího celku, který ale nezvládl vsítit rozdílový gól, a tak je stav i po 93 minutách stále 0:0. Šancí na rozhodnutí přitom bylo nespočet. V 50. minutě Diaby napálil tyčku, stejný hráč pak v 89. minutě trefil brankovou konstrukci i podruhé. Ještě předtím na něj navázal Tapsoba, kterého pro změnu ve velké příležitosti zastavil Davari. Leverkusen věří, že nepřízeň osudu zvrátí v prodloužení. Essen naopak bojuje o nečekaný úspěch.

90+3
    Druhý poločas skončil.

90+3
    V nastavení už jakoby Leverkusen vzdal svou snahu vsítit gól. Ojedinělý výpad končí daleko od brány.

90+1
    S šancí je tu naopak domácí Kefkir, který po akrobatickém pokusu ještě naznačoval, že se zadák Tapsoba dotkl míče rukou. I opakovačky ale potvrzují, že tomu tak rozhodně nebylo.

90+1
    Nastavení potrvá tři minuty. Zlomí konečně Bayer svou smůlu v zakončení?

90
    Demirbay je dalším mužem na seznamu zklamaných střelců. Z jeho kopačky vyletěl míč jen mimo bránu.
    89. Třetí tyč utkání a pak další skvělý zásah Davariho.

89
    Kde nic není, tam ani gól nepřijde! Diaby potřetí v tomto zápase označkoval tyč, dorážející Wirtz zase trefil brankáře. A aby toho nebylo málo, právě od něj se míč odráží za čáru, a tak Leverkusenu nepatří ani roh.

88
    Skvěle zapracoval zkušený Herzenbruch. Dnes nemá snadnou šichtu, o to lepším dojmem ale působí.

87
    Pánu Bohu do oken vypálil Alario, střela zahučela až na prázdné tribuny. Tímto stylem se úvodní branky v 90 minutách nedočkáme.

86
    Jedna akce jako druhá, hostům chybí k úspěchu nápaditost. Pro míč se znovu až k půlící čáře musel vracet Tapsoba, následný útok obětavým skluzem zastavil Kehl-Gómez.

84
    Skvěle Bailey prosvištěl po levé straně ve stylu francouzského rychlovlaku TGV. Jenže podobně prudký byl i jeho centr, takže těžko mohl nadělat jakékoliv potíže.

82
    Gesto Aránguize bylo nyní více než výmluvné. Jeho rána prošla tečí bránícího hráče, takže Davari musel koordinovat svůj pohyb ve výskoku. Všechno ale zvládl na výbornou a znovu lapil míč do náruče.

81
    Bailey patrně z částečné frustrace sešrotoval Hildebrandta a následuje zasloužený žlutý trest.

80
    Nápaditý centr Fosu-Mensaha ve vápně nedokázal zužitkovat Bailey, k míči měl totiž přece jen o kousek blíže Davari.

79
    Hrádecký si zahraje s míčem aspoň dolními končetinami, domácí ho ve druhém poločase prakticky neprověřili.

78
    Domácí vyrovnávají poměr vystřídaných hráčů, to když Neuwirt přichází na trávník na úkor Grunda, který dnes předvedl velmi obstojné představení.

77
    Diaby si neporadil s dvojnásobnou přesilou na straně mužů v bílém, jeho pas se stal lacinou kořistí pro Hahna.

76
    Už už se zdálo, že se Essenu po delší odmlce povede přechod středu hrací plochy, jenže Herzenbruch se o něj snažil až příliš a přihrávku poslal daleko před plánovaného adresáta.

75
    Křeče položily na trávník Grunda, ještě předtím znovu jen za čáru poslal míč hlavou Hahn. Asi tušil, že od rohového praporku šance hostů prostě nepřichází.

74
    Málokdy vídaná chyba v defenzivě Essenu. Ledabylá rozehrávka poskytla prostor Alariovi a následně Baileymu, ten dnes ale nehraje svůj životní zápas.

73
    Bailey ani tentokrát nenašel dostatečně účinný recept v souboji s Plechatym. A z rohů to zatím hostům vůbec nejde. Ani tento případ není výjimkou.

71
    Hrádecký se uchýlil k poněkud riskantnějšímu výhozu na střed hřiště a byl rád, že ho záložníci Essenu neztrestali. Zvedá se totiž praporek v ruce pomezního.

70
    Herzenbruch obrací svůj pohled na spokojeného trenéra. Essenu se totiž povedlo odvrátit další nebezpečí a to je pro něj stěžejní. Stav 0:0 po 90 minutách by byl vzhledem k poměru střel a šancí určitě více než přijatelný.

68
    Nyní už Wirtz proskákal do palebné pozice a ihned nabídnuté příležitosti využil. Svou ranou ale pouze vyprášil rukavice Davariho.

68
    Hned tři protihráče si svými šikovnými přešlapovačkami povodil Wirtz. Jenže co z toho, když pak stejně zamířil za brankovou čáru a nesnažil se ani o střelu.

67
    Obětavý skluz Kehla-Gómeze se domácím vyplatil. Ale ještě není všem dnům konec, o roh se pokusí Bailey.

65
    Bailey se hlásí o míč, sklonil se před ním totiž Heber. Jenže celé akci předcházelo ofsajdové postavení prvně jmenovaného, a tak je vzrušení naprosto zbytečné.

63
    Rot-Weissu se změna okamžitě vyplácí a přízemní pas Kefkira do vápna musel odvracet Wendell. Ten si tak alespoň částečně spravil chuť poté, co předtím schytal jesličky.

62
    Dvojnásobná změna na straně Essenu. Útočník Young už toho měl dost a místo přenechává Hildebrandtovi. Do péřové bundy už se obléká také Condé, na jeho postu zkusí zaskočit Kefkir.

61
    Na zkušenou se do vápna překvapivě vydal obránce z Nizozemska Fosu-Mensah. Po jeho přihrávce si mezi sebou zahráli kulečník obránci Essenu, zmatky tak raději vyřeší Davari.

60
    Davari se rozchytal k parádnímu výkonu. Z levé strany na něj nyní nabíhal Bailey a ten nemá zrovna zanedbatelnou pumelici. Jenže Davari dělá jakoby nic a nohou míč odpravil na roh.

59
    Po pohledné tancovačce zkoušel pas do vápna posílat Wirtz, ale míč se od obránce Plechateho odráží do autu. Jenže k překvapení Bayeru rozhodčí přisuzuje vhazování domácím fotbalistům.

58
    Střelu z dílny Demirbaye parádně zablokoval Heber, přesně nemíří ani Aránguiz a Rot-Weiss čeká odkop od vlastní brány.

57
    Tapsoba na sebe nalákal Younga, aby míč posunul kolem pravé čáry až k té půlící. Z následného útoku se zkoušel prosadit Alario, ale ve vzduchu byl krátký.

56
    Přihrávku do vápna sice Bailey zpracoval, jenže když už se chystal pálit, podklouzl. O zbytek se postaral Heber.

55
    Po ojedinělé střele domácího celku může rozehrát znovu rodák z Burkiny Faso Tapsoba. Sledujeme dobývání essenské tvrze.
    51. Tapsoba mířil do protipohybu Davariho, ten přesto chytá

51
    To je neuvěřitelné. Po odvráceném rohu se hosté drželi před vápnem a k nebezpečné hlavičce se procpal Tapsoba. Jenže z nějakého důvodu zůstává skóre stále bezbrankové a tím důvodem je v tomto případě brankář Davari. Jeho reflexivní zákrok zachraňuje Essen.
    50. Opět Diabyho zklamala přesnost, nyní napálil tyč.

50
    Essen se prezentoval úžasnou souhrou, jenže pouze na své polovině. A to byl zásadní problém. Po ztrátě míče se znovu do ofenzivy vrhnul Moussa Diaby a za brankářem Davarim podruhé v zápase duní tyč.

49
    Prostrkávačka do vápna nebyla úspěšná ani v případě Baileyho, pokud ovšem domácí něco nepodniknout, inkasovaná branka se blíží.

48
    S míčem si u levé postranní čáry zatančil Wendell, ovšem předávka na Wirtze mu hrubě nevyšla.

47
    Dobrá defenzivní práce celku v černobílém úboru. Demirbay pak založil protiútok a centr Wendella se snažil hlavou trknout do sítě Bailey. Ve vzduchu nicméně ztratil rovnováhu.

46
    Dvojitá změna hostů, kteří se stále nedokázali prosadit. Odnáší to také Patrik Schick, kterého vyměnil trenér za Wendella. Společně s Čechem končí Palacios, jehož nahradil Wirtz.

46

Omlouváme se za technické problémy v prvních deseti minutách, kdy jsme vám bohužel nemohli poskytnout podrobnější komentář. O zásadní momenty jsme ale nepřišli, a to je v tuto chvíli nejdůležitější. Opravdu velká příležitost k otevření skóre se totiž naskytla až v 25. minutě Patriku Schikovi. Český sympaťák vyšplhal do vzduchu a snažil se na zadní tyč umístit exkluzivní pas Bellarabiho, jenže byl až příliš přesný. Míč se zastavil o levou část brankové konstrukce. Leverkusen dál udával tempo a o čtyři minutky později Aránguiz ze středu vápna pořádně protáhl brankáře Davariho. Stejný muž měl štěstí v závěru půle, jelikož střídající Diaby netrefil z ideální pozice branku. Stav je proto nadále bezgólový – 0:0.

45+1
    45+1. Úchvatný pas na několik desítek metrů neproměnil Diaby

45+1
    Z ničeho nic je tu ale ještě závěrečná tutovka. Tapsoba vyslal od půlící čáry neskutečnou přímku, míč dopadl rovnou na nohu nově příchozího Moussy Diabyho. Ten se mohl stát rovnou hrdinou, jenže obrovskou šanci zahodil nepřesnou střelou.

45+1
    Nedobré vhazování Demirbaye zřejmě definitivně rozhoduje o osudu prvního poločasu.

45+1
    Nastavuje se jediná minuta a o útok se snaží Leverkusen.

45
    Diaby se okamžitě dostal do hlavičkové přetlačované s Grundem, domácí barvy byly úspěšnější.

43
    Ze hřiště už odkráčel hostující Bellarabi, který podle všeho špatně dopadl na svou ruku. První střídání manažera Bosze posílá na hřiště Moussu Diabyho.

43
    Rohový kop se moc nepovedl a vpřed vyrazil Bailey. Ovšem nedaří se mu protiútok zužitkovat.

42
    Dragović obdržel pochvalu od Fina se slovenskými kořeny Lukáše Hrádeckého. Špičkou kopačky totiž dokázal odvrátit blížící se nebezpečí, Essen čeká rozehrávka rohu.

42
    Rychlé nohy Plechateho nestačily na hostující beky. Každopádně velmi drzý, dravý průnik domácího obránce.

40
    O přerušení útočné akce Essenu, který se začal zatahovat čím dál tím více do defenzivy, se postaral bez problémů Fosu-Mensah.

38
    Po standardní situaci se Leverkusen usadil před vápnem, ale rána Alaria z levé strany neměla moc šancí na úspěch. Zvlášť když v brance stojí sebevědomý Davari.

37
    Engelmann šikovně provedl míč středem hřiště, zpětnou přihrávkou otevírá prostor pro další kombinaci.

36
    Zajímavá možnost, po které zůstává na trávníku ležet Grund. Krajní obránce domácího mančaftu se hnal za vyhranou hlavičkou Kehla-Gómeze, ruce Bellarabiho ale byly silnější než rovnováha Němce ve službách Essenu.

34
    V tomto případě se Bellarabi neprezentoval tak přesvědčivým centrem, jako když před několika minutami našel hlavu Schicka. Merunu zachytil Davari ve vzduchu.

33
    Sudí Schlager dnes přijel do Essenu ve velmi přísném rozpoložení. Fosu-Mensah si v souboji před vápnem pomohl rukama, padající Engelmann ale píšťalku vůbec nezajímal.

31
    Leverkusen hrozí zejména atraktivními centry, nyní ovšem v ponechané výhodě postával v ofsajdu Alario. Zdvižený praporek a rozehrávka ve prospěch Rot-Weissu.

30
    Teď se hostům rozehrávka tolik nepovedla a Dragović pouze pozdravil dlouhé ruce Davariho. Tlak Bayeru se nicméně stupňuje.
    29. Davari zbavil gólu Aránguize.

29
    Skvělou palebnou pozici dostal Aránguiz, jenže svou bombu namířil po zemi jen do nohy brankáře Davariho. Ten předvádí důležitý zákrok a drží bezbrankový stav.

28
    Do vápna posílal nebezpečný balíček Bailey, Grund nevěděl o situaci za svými zády, a tak zkušeně uklidil míč na roh.

27
    Ještě za běhu si ukryl hlavu do dlaní Američan Young. Tuší, že z jeho průniku na střed šlo vykouzlit mnohem více než nepřesnou přihrávku.

26
    Ani Bailey nedosáhl na zajímavou průnikovou přihrávku z nohy Palaciose, míč pak zalehl Íránec Davari.

26
    Teď Schick nedokázal špičkou prostrčit přihrávku kolem nachystaného Herzenbrucha a hosté budou znovu dobývat území na útočné polovině hrací plochy.
    25. Schikova šance končí na tyči.

25
    Největší šance dosavadního průběhu! Bellarabi poslal do pokutového území vskutku lahůdkový centr, hlavou ho ale do sítě neumístil Patrik Schick. Tady scházely českému útočníkovi centimetry, trefuje pouze levou tyč.

24
    Dobrá práce Aránguize, který v nepřehledné situaci na středu zvolil snadné řešení a míč poslal až k nohám brankáře.

22
    Znovu jen přetažený centr posílal do vápna Grund. I když se Heber snažil, seč mu nohy stačily, nedokázal se k zakončení procpat.

21
    Zajímavý útok hostů nepřinesl ohrožení brány. Soupeře pak daleko od brány vyhnal Condé a Palacios při pokrytí míče nešikovně fauloval.

20
    Dlouhý balon za obranu se Essenu moc nevyvedl, hosté budou znovu po zákroku Hrádeckého rozehrávat od vlastní brány.

17
    Na hranici vápna padá Young, rozhodčí ale ukazuje hrajte dál. O chvíli později další ostrý zákrok na druhé straně, ale ani Alario si nevybojoval penaltu.

16
    Kombinace hostů o středového kruhu. Fosu-Mensah předal míč na Dragoviće, který rozehrál vpřed a na zemi končí Bailey. Sudí ovšem prohřešek neviděl.

15
    Přetažený centr do vápna, o který se pokusil Grund. Hrádecký sbírá míč do rukavic.

14
    Ostrý zákrok u postranní čáry odnesl Grote, zezadu ho nepříjemně dohrál Alario.

13
    Žlutou kartu vidí za svůj faul Palacios.

11
    Dlouhý aut do vápna předvedl Grund, hosté se ale ubránili a vyrazili do nebezpečného protiútoku.

1

Rot-Weiss Essen hraje Regionální ligu – Západ, ve které se nachází na 2. místě s 54 body a na první Dortmund II ztrácí pouhé dva body a bojuje tak o postup do 3. ligy. V prvním zápase poháru zvítězil nad Bielefeldem 1:0. Posléze porazil také Düsseldorf a to poměrem 3:2.

Bayer Leverkusen se v Bundeslize nachází na 5. pozici s 32 body. V poháru se nejprve střetl s Norderstedtem a zvítězil vysoce 7:0. Posléze se utkal s Frankfurtem a i tentokrát vyhrál jednoznačně 4:1.

V osmifinále Německého poháru se proti sobě utkají týmy Rot-Weiss Essen a Bayer Leverkusen. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2009 rovněž v poháru, kdy Leverkusen zvítězil poměrem 1:0. Dnes se bude opět hrát na Stadionu Essen. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.