Schalke – Kolín nad Rýnom 1:2 (kon.) | Augsburg – Bayern 0:1 (kon.) | Bielefeld – Stuttgart 3:0 (kon.)
Freiburg – Frankfurt 2:2 (kon.) | Lipsko – Union Berlín 1:0 (kon.)
FC Augsburg
0:1 (0:1)
Bayern Mníchov
Streda 20.01.2021, 20:30 • WWK Arena, Augsburg • Nemecká Bundesliga • 17. kolo

Bayern zvládol vyhrať ďalší zápas po nepresvedčivom výkone, ktorý predviedol hlavne v druhom polčase. Augsburg môže mrzieť zahodená penalta Finbogassona alebo nevyužité príležitosti Niederlechnera a Uduokhaia. Hostia dominovali v prvom polčase, keď ich do vedenia poslal po premenenej penalte Lewandowski. Bayern mal v úvodnom polčase množstvo šancí, ani jednu z nich však nedokázal využiť, a preto sa musel o tesný náskok strachovať až do konca. V druhom polčase hosťom v útoku nevychádzala finálna fáza a Augsburg im svojou zlepšenou hrou robil veľké problémy. Napriek tomu sa domácim nakoniec vyrovnať nepodarilo, takže v tabuľke zostáva až na dvanástom mieste. Bayern víťazstvom potvrdil prvé miesto a udržal si štvorbodový náskok pred Lipskom. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri nemeckej Bundeslige znova nabudúce! (22:33:30)

90+4

90+4
    Caligiuri rozohrával roh, do šestnástky prišiel aj brankár Gikiewicz a píska sa faul na Neuera, čo zrejme definitívne potvrdilo vydretú a šťastnú výhru Bayernu.

90+3
    Teraz sa hra odohráva ďaleko od brány Neuera a vyzerá to, že Bayern už jednogólový náskok ubráni.

90+2
    Jensen poslal center z ľavej strany a k hlavičke sa predral Uduokhai, ale zakončuje nad z veľmi dobrej pozície.

90+1
    Domáci majú väčší tlak a Caligiuriho zakončenie priamo z rohu vyrazil Neuer do bezpečia.

90
    Bayern sa dostal do ofsajdu a začína nám plynúť nadstavený čas, ktorý ešte prinesie snahu domácich o vyrovnanie.

89
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Thomas Müller, prichádza Javi Martínez.

88
    Niederlechner mal možno poslednú šancu na vyrovnanie, ale jeho pohotová strela letela vedľa ľavej tyče Neuerovej brány.

87
    Jensen sa snažil predrať k strele v pokutovom území, ale jeho noha trafila Alabu, preto sa píska faul.

86
    Muller strieľa druhý gól hostí, avšak hra bola prerušená už predtým, pretože Musiala mu prihral už keď bola lopta mimo hry.

85
    Ale všetko sa končí ofsajdom, takže Bayern si môže vydýchnuť a otočiť hru na opačnú stranu.

84
    Faul na Kimmicha sa nepíska a domáci dostávajú jednu z posledných šancí ako sa pokúsiť o vyrovnávajúci gól.

83
    Bayernu však nepomohli v ofenzíve ani striedania a dnes ak vyhrajú, tak znova to bude s veľkou dávkou šťastia.

82
    Augsburg sa zatiaľ po nepremenenej penalte príliš na útočnú polovicu nedostáva, naopak sa musí brániť útokom Bayernu.

81
    Najprv bol faulovaný Hernandéz po zásahu nohou od Finbogassona, ale potom sa pískal ofsajd hostí a nakoniec Bayern nemá ani priamy kop.

80
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Kingsley Coman, prichádza Jamal Musiala.

79
    Čas už plynie pre Augsburg rýchlo, hostia sa už budú snažiť možno aj naťahovať záver zápasu.

77
    Tak to je neuveriteľné šťastie pre Bayern a naopak smola pre Augsburg, pretože už mohlo byť vyrovnané a záver zápasu by bol možno ešte zaujímavejší.

Filip Kosnáč

Góly: 14. Lewandowski

Karty:   62. Uduokhai (AUG)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 9:13. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:11.
    FC Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw (C) (72. Jensen), Uduokhai – D. Caligiuri, R. Khedira (46. Strobl), Gruezo, Iago – Vargas, Hahn (72. Niederlechner) – Richter (72. Finnbogason).
    Náhradníci: Koubek – Gumny, Suchý, Strobl, Pedersen, Jensen, Niederlechner, Sarenren-Bazee, Finnbogason.

Bayern Mníchov: Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Alaba, Lucas Hernández – Kimmich, Goretzka – Gnabry (67. Sané), T. Müller (89. Javi Martínez), Coman (80. Musiala) – Lewandowski (67. Tolisso).
    Náhradníci: Nübel – A. Davies, Süle, B. Sarr, Musiala, Tolisso, Sané, Costa, Javi Martínez.