Mönchengladbach – Bayern 3:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:2 (2:2)
Bayern Mníchov
Piatok 08.01.2021, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Borussia Mönchengladbach a Bayern Mníchov. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:30.

Nemecká Bundesliga pokračuje 15. kolom a v Borussia-Parku uvidíme veľmi zaujímavé stretnutie. Domáca Borussia Mönchengladbach má momentálne na svojom konte 21 bodov a v nabitej časti tabuľky sa nachádza na siedmom mieste. V poslednom kole dokázali domáci zvíťaziť na pôde Bielefeld 0:1. Súperom domáceho tímu bude Bayern Mníchov, ktorý je aktuálnym lídrom Bundesligy. Hostia majú na svojom konte 33 bodov a dvojbodový náskok pred druhým Lipskom. Bayern sa v poslednom kole postaral o azda najzaujímavejší zápas, keď s Mainzom prehrával po prvom polčase 0:2, ale napokon zvíťazil 5:2.

Oba celky trápi početná maródka. Favoritom zápasu by mali byť hostia, snáď uvidíme zaujímavé stretnutie. Sledujte náš online prenos!

1

1
    Domáci sa pustili hneď rýchlo do zaujímavého útoku, ale prihrávka Embola šla bohužiaľ pre Gladbach iba do ofsajdu.

2
    Konečne sa k lopte dostávajú aj hostia a ako obvykle aj Neuer sa zapája do rozohrávky.

3
    Bayern sa už aj dostával do zaujímavých pozícii okolo šestnástky domácich, ale všetky snahy skončili nepresnými prihrávkami Kimmicha a Goretzku.

4
    Chvíľu sa nám aj nehralo kvôli ležiacemu Hofmannovi po súboji s Mullerom, ale v zápase bude môcť domáci záložník pokračovať.

5
    Bayern má jednoznačnú prevahu na držaní lopty, ale teraz sa hra odohráva len u ich obrancov a zatiaľ sa dopredu hostia neponáhľajú.

6
    Pavard si počínal nedovolene v súboji s Hofmannom, ale domáci si dlho loptu neužili.

7
    Tentokrát sa píska zákrok Lainera na Daviesa, preto znova hráči v červenom budú môcť pokračovať v hľadaní, ako sa presadiť cez domácu obranu.

9
    Stále je to veľmi pomalé zo strany Bayernu a loptu si asi najčastejšie užíva dvojica stopérov Sule a Alaba.

10
    Costa nebol faulovaný a Hofmann vysunul do brejku Bensebainiho, ktorý ešte dokázal vrátiť loptu Hofmannovi na hranicu šestnástky, ale jeho strelu zblokoval Alaba.

11
    Takže prvé varovanie pre obranu Bayernu, pretože Gladbach sa ich dnes bude určite snažiť zaskočiť rýchlymi protiútokmi do otvorenej obrany.

12
    Neuer musel ísť veľmi ďaleko z brány, aby loptu odhlavičkoval pred domácim útočníkom, ale prípadný gól by aj tak neplatil, lebo sa pískal ofsajd.

13
    Po trochu dramatickejších momentoch sa hostia znova uchyľujú k postupnému budovaniu útoku až od vlastnej polovice.

14
    Gladbach sa znova mohol rútiť do zaujímavého brejku, lenže tentokrát zlyhala komunikácia medzi hráčmi a na Stindla smerovala nepresná prihrávka.

15
    Prvý náznak šance hostí, ale Muller center z ľavej strany len jemne pohladil a Sommer nemal problém loptu chytiť do rukavíc.

16
    Pavard šiel do súboja veľmi nešetrne a môže byť rád, že zaň neuvidel žltú kartu.

17
    Davies dokázal vystihnúť rozohrávku domácich a loptu naservíroval Lewandowskému, ktorého však dokázala odzbrojiť presila hráčov v bielom.

18
    Lenže Daviesova prihrávka sa pravdepodobne otrela o Neuhausovu ruku a rozhodca pôjde preveriť situáciu k VAR-u!

19
    Keďže rozhodca potvrdil ruku domáceho hráča a tá bola ešte v pokutovom území, tak Bayern bude zahrávať penaltu!

20
    Bayern dal gól! Penaltu si nemohol zobrať nik iný ako ROBERT LEWANDOWSKI a s absolútnym prehľadom zakončil k ľavej tyči! Sommer sa hodil k opačnej, takže Bayern sa ujíma vedenia!

21
    Bohužiaľ pre domácich to bola nešťastná zhoda okolností, pretože v doterajšom priebehu hostia neboli lepším mužstvom.

22
    Lainer poslal zaujímavý center do šestnástky a Embolo takmer zakončil, následne ešte Sule si mohol streliť vlastný gól, ale Neuer zareagoval.

23
    Muller bol nepríjemne zasiahnutý do tváre, preto sa hráči v červenom stále udržia pri lopte.

24
    Hra sa nám trochu po góle rozprúdila, tak verme, že obidve mužstvá budú takto ofenzívne aj pokračovať.

25
    Kimmich našiel presným centrom hlavu Lewandowského, ale ten zamieril tentokrát nad bránu Sommera.

26
    Bayern dal gól! A hostia sa svojou aktívnou hrou dokázali presadiť už druhýkrát v dnešnom zápase, aj keď zatiaľ určite nedominujú. LEON GORETZKA sa zmocnil lopty v strede poľa, narazil si ju so Saném a následne mal otvorenú cestu k zakončeniu. Trafil to naozaj parádne k pravej tyči a Sommer nemal žiadnu šancu! Asistencia: Sané

28
    Uvidíme aká bude odpoveď Gladbachu, ktorý už naozaj nemôže vyčkávať na protiútoky a naopak musí sám tvoriť.

29
    Domáci mali k dispozícii roh a k hlavičke sa dostal Ginter, avšak zakončoval len do stredu bránu a Neuer chytá.

30
    Krásne prenesenie hry až na Saného, ktorý však pravdepodobne bol v tesnom ofsajde, a preto aj jeho následná strela bola irelevantná.

31
    Hostia sa však napriek dvom gólom neplánujú stiahnuť a naďalej vysoko napádajú, čím znepríjemňujú domácu rozohrávku.

32
    Embolo získal pre Gladbach štandartnú situáciu z dobrej pozície, takže domáci môžu niečo vymyslieť.

33
    Homfann ju rozohrával, lopta sa odrazila až k Bensebainimu, ale jeho strela z ťažkej pozície letela vysoko nad bránu Neuera.

34
    Lewandowski vybojoval loptu pre Bayern svojím výborným napádaním, preto hostia môžu pokračovať v aktivite.

35
    Mönchengladbach dal gól! No lenže domáci z ničoho nič tiež strieľajú gól, ktorým sa môžu vrátiť do zápasu. Tentokrát napádanie Gladbachu dostalo hostí do úzkych, Stindl sa dostal k lopte a našiel JONASA HOFMANNA, ktorý si už v súboji proti Neuerovi vedel rady! Asistencia Stindl

36
    Bayern ihneď reaguje útokom a Goretzka vybojoval roh pre hostí.

37
    Sané vyskúšal zakončiť spoza šestnástky a takmer prekvapil Sommera, ktorý musel rýchlo na zem a ešte stihol predviesť fantastický zákrok.

39
    Domáci reagujú veľkou šancou na vyrovnanie, keď Lainer z pravej strany poslal presný center na Hofmanna do šestnástky, ale ten nepochopiteľne nezakončil a ešte hľadal spoluhráča, ku ktorému lopta neprešla.

40
    Hrá sa nám výborný futbal hore dole, takže táto časť zápasu môže strhnúť divákov.

41
    Bayern sa však snaží kontrolovať hru a nechce povoliť domácim ďalšie šance ešte do konca úvodného polčasu.

42
    Lewandowski si nedokázal spracovať ťažkú loptu v pokutovom území, preto Sommer môže rozohrávať.

43
    Alaba posielal center na Goretzku, ktorý ešte predlžoval na Saného, ktorý však opäť bol v ofsajde.

45+1
    Mönchengladbach dal gól! Tak to je neuveriteľné, čo sa podarilo domácej dvojici. Znova Stindl vybojoval loptu, keď čisto odstavil Kimmicha a JONAS HOFMANN si opäť nabehol v pravej chvíli na jeho prihrávku a v samostatnom nájazde po druhýkrát prekonal Neuera! Takže pred koncom úvodného polčasu sa domácim podarilo zrovnať krok. Asistencia: Stindl

45+2
    Hrať sa nám majú navyše ešte dve minúty a domáci teraz majú celkom určite väčšiu chuť do hry ako Bayern.

45+3
    Gladbach mohol ešte niečo vymyslieť z rohu, ale obrana Bayernu dokázala odvrátiť loptu do bezpečia.

45+4
    Posledné zakončenie v prvom polčase si pripísal Zakaria, ale jeho strela nemala úspech, takže zaujímavý polčas skončil remízou.

45+4

Aj keď to prvú štvrťhodinu na štvorgólovú prestrelku vôbec nevyzeralo, nakoniec sme videli v prvom polčase zápasu medzi Gladbachom a Bayernom výborný a zaujímavý futbal. Všetko odštartovala penalta po ruke Neuhausa, ktorú s prehľadom premenil Lewandowski. Druhý gól Bayernu o chvíľu na to pridal krásnou strelou Goretzka. Lenže domáci sa po dobrom napádaní dokázali vrátiť do zápasu, keď Hofmann prekonal Neuera v samostatnom nájazde. Presne tá istá situácia sa zopakovala aj v závere polčasu, preto je po úvodnom polčase šlágru nemeckej Bundesligy skóre vyrovnané. Druhý polčas začína približne o 21:34.

46

46
    Ani jeden z trénerov sa neodvážil pred druhým polčasom na zmenu, takže pokračujú na hracej ploche základné jedenástky.

47
    Od Bayernu sa však v útočnej fáze očakáva viac ako zatiaľ predvádzajú v dnešnom zápase, preto sa Flick svojich zverencov cez prestávku určite snažil nabudiť.

49
    Mönchengladbach dal gól! Tak a domácim sa podaril fantastický obrat za necelých pätnásť minút, keďže prvý gól strelili v 35. minúte. Útok Gladbachu bol rýchly, nikto proti domácim hráčom nevystúpil a Hofmann našiel FLORIANA NEUHAUSA, ktorý z hranice šestnástky zakončil pravačkou do vinklu! Neuer sa mohol len nemohúcne prizerať. Asistencia: Homfann

50
    Takže Bayern je teraz vo veľkých problémoch a kto by to bol povedal po góle Goretzku na 2:0.

51
    Hostia musia začať predviesť viac smerom dopredu, zrejme už dlho nebudeme čakať na zmenu od Flicka.

52
    Zatiaľ sme stále nevideli žltú kartu v zápase, aj keď tento nebezpečný zákrok Embola si ju určite pýtal.

53
    Domáci sa znova snažili poslať center do pokutového územia, ale Bensebainiho pokus dokázal zblokovať Pavard.

54
    Domáci sa už nikam neponáhľajú, pretože sú na koni a možno už všetko vrhnú na bránenie výsledku.

55
    Útok Bayernu je v druhom polčase ešte viac neviditeľný, hlavne kraje Sané a Costa dnes nehrajú vôbec dobrý zápas.

56
    Naopak domácich to teraz baví a na ihrisku si robia priestor, Bensebaini však nedokázal vybojovať roh, lebo bol posledný, kto sa dotkol lopty.

57
    Sané sa skúsil individuálne uvoľniť a zakončiť, ale strela mu nesadla a neletela do priestoru brány Sommera.

58
    Domáci reagujú rýchlou akciou, keď Lainerovu prihrávku zakončoval z prvej Stindl, ale tiež nepochodil a netrafil ani bránu Neuera.

59
    Hostia sa konečne usadil pred domácim pokutovým územím a môžu sa snažiť vytvoriť tlak.

60
    Ale Goretzka nevybojoval ani roh, takže Gladbach znova bez väčších problémov prežil.

61
    Lewandowski našiel centrom z ľavej strany na hranici pokutového územia Saného, ktorý sklepol Kimmichovi, ale tomu strela nevyšla.

62
    Žltú kartu dostáva Matthias Ginter (Borussia Mönchengladbach).

63
    Žltú kartu dostáva Niklas Süle (Bayern Mníchov).

64
    Sané znova zobral zodpovednosť na seba, ale jeho center bol odvrátený k Lewandowskému, ktorý strieľa nepresne.

65
    Embolo si poradil skúsene v súboji so Sulem a domáci majú roh doslova zadarmo.

66
    Avšak Kramerov center nemal dobré parametre a Neuer chytá do rukavíc.

67
    Sané napriahol veľkou silou a doslova zostrelil Gintera, ktorého trafil do hlavy a ten bude potrebovať ošetrenie.

68
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Douglas Costa, prichádza Kingsley Coman.

69
    Takže máme tú prvú zmenu v zostave Bayernu, Coman môže priniesť do útoku hostí určite oživenie.

70
    A hneď to aj francúzsky útočník potvrdzuje, keď sa k jeho odrazenému centru dostal Alaba, ale jeho pokus bol zblokovaný.

71
    Znova sa do akcie zapojil Coman, ktorý hľadal hlavu Lewandowského a ten sa presadil v súboji s Elvedim, ale hlavičkoval príliš vysoko.

72
    Tlak Bayernu začína silnieť, domáca obrana si nemá čas oddýchnuť.

73
    Sané poslal peknú loptu na Mullera, ktorý však nedokázal uspieť v dôležitom súboji s Lainerom.

74
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Denis Zakaria, prichádza Patrick Herrmann.

75
    Embolo nedokázal loptu vyviezť, takže Sané vybojoval ďalší roh pre Bayern.

76
    Frustrácia hostí sa začína prejavovať, teraz Sané zbytočne zasiahol Bensebainiho do tváre.

77
    Sané našiel Mullera, ktorý možno mohol zakončiť, ale mal to veľmi ťažké a nakoniec to domáca obrana s problémami zvládla.

79
    Gladbach bráni so všetkými hráčmi na svojej polovici, pre Bayern je ťažké dostávať lopty do tak prehusteného priestoru.

80
    Pavard mal priestor na center z pravej strany, avšak Kramer výborne zareagoval.

81
    Teraz domáci záložník Kramer vybojoval aj faul, keď ho zasiahol Sané.

82
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Lars Stindl, prichádza Hannes Wolf.

83
    Bayern dnes zrejme nemá silu a už ani dosť času, aby dokázal otočiť ako sa mu to podarilo v posledných troch kolách proti Wolfsburgu, Leverkusenu a Mainzu.

84
    Sané si vypýtal faul, tak uvidíme, či z tejto štandartnej situácie hostia niečo vymyslia.

85
    Nepodarilo sa a aspoň si na chvíľu domáci môžu oddýchnuť, keď sa dostali lopte a môžu ju chvíľu podržať.

86
    Teraz sa Bayern ani nemôže dostať na útočnú polovicu, čo je ďalšia strata drahocenného času.

88
    Takmer nič zatiaľ Bayernu v útoku v druhom polčase nevyšlo, Sané tentokrát stratil úplne ľahko loptu.

89
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Jonas Hofmann, prichádza Oscar Wendt.

89
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Rámí Binsibajní, prichádza Tony Jantschke.

90
    Sule sa už tiež chcel zapojiť do útoku, ale nedokázal sa dostať k prihrávke od Pavarda.

90+1
    Najprv bola Mullerova strela zblokovaná tesne vedľa brány Sommera a z následného rohu už bol švajčiarsky brankár aj prekonaný, lenže Suleho hlavičku odkopol z bránkovej čiary Ginter.

90+2
    Celkovo štyri minúty nádeje sa nadstavujú ešte pre Bayern, avšak zatiaľ to stále nevyzerá, že sa dostanú aspoň k vyrovnaniu.

90+3
    Gladbach drží loptu v bezpečnej vzdialenosti a vyzerá to už s jeho víťazstvom veľmi nádejne.

90+4
    Muller centroval z pravej strany, avšak domáci znova odvrátili a už to vyzerá pre Bayern beznádejne.

90+5
    Coman sa ako posledný dostal k lopte, ale aj jeho prienik bol zastavený a Gladbach víťazí nad Bayernom po fantastickom comebacku!

90+5

Bayern dnes absolútne a nečakane zlyhal, keď nedokázal udržať dvojgólové vedenie proti Gladbachu. Hostia sa dostali do vedenia po góle Lewandowského z penalty a druhý gól pridal Goretzka krásnou strelou. V tej chvíli sa zdalo, že domáci dnes nemajú žiadnu šancu na úspech. Ale prišiel gól Hofmanna ako blesk z čistého neba a v samotnom závere ten istý hráč strelil aj vyrovnávajúci gól. Dve nádherné asistencie zaznamenal Stindl. Gladbach vstúpil aj do druhého polčasu aktívne a nádherný a nakoniec aj víťazný gól strelil Neuhaus, Bayern bol v druhom polčase v ofenzíve úplne bezradný, svoje šance v závere nedokázali premeniť ani Sule alebo Muller. Dnes to jednoducho nebol vôbec dobrý výkon od mužstva, ktoré v minulej sezóne vyhralo všetko, čo sa dalo. Gladbach sa stal len druhým mužstvom po Hoffenheime, ktorý v tejto sezóne dokázal uspieť nad majstrom a v tabuľke sa bodovo dotiahol na Union Berlín a Wolfsburg. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera! (22:34:27)

Filip Kosnáč

Góly: 35. J. Hofmann, 45+1. J. Hofmann, 49. Neuhaus – 20. Lewandowski, 26. Goretzka

Karty:   62. Ginter (MNC) – 63. Süle (BAY)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:11.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Zakaria (74. Herrmann), Elvedi – Lainer, Kramer, J. Hofmann (89. Wendt), Neuhaus, Binsibajní (89. Jantschke) – Embolo, Stindl (C) (82. H. Wolf).
    Náhradníci: Sippel – Bénes, Beyer, Jantschke, Herrmann, Lang, Traoré, H. Wolf, Wendt.

Bayern Mníchov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Alaba, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Sané, T. Müller, Costa (68. Coman) – Lewandowski.
    Náhradníci: Nübel – J. Boateng, Coman, Lucas Hernández, Choupo-Moting, Musiala, Roca, B. Sarr, Tolisso.