Mönchengladbach – Bayern 3:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:2 (2:2)
Bayern Mníchov
Piatok 08.01.2021, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga • 15. kolo

Bayern dnes absolútne a nečakane zlyhal, keď nedokázal udržať dvojgólové vedenie proti Gladbachu. Hostia sa dostali do vedenia po góle Lewandowského z penalty a druhý gól pridal Goretzka krásnou strelou. V tej chvíli sa zdalo, že domáci dnes nemajú žiadnu šancu na úspech. Ale prišiel gól Hofmanna ako blesk z čistého neba a v samotnom závere ten istý hráč strelil aj vyrovnávajúci gól. Dve nádherné asistencie zaznamenal Stindl. Gladbach vstúpil aj do druhého polčasu aktívne a nádherný a nakoniec aj víťazný gól strelil Neuhaus, Bayern bol v druhom polčase v ofenzíve úplne bezradný, svoje šance v závere nedokázali premeniť ani Sule alebo Muller. Dnes to jednoducho nebol vôbec dobrý výkon od mužstva, ktoré v minulej sezóne vyhralo všetko, čo sa dalo. Gladbach sa stal len druhým mužstvom po Hoffenheime, ktorý v tejto sezóne dokázal uspieť nad majstrom a v tabuľke sa bodovo dotiahol na Union Berlín a Wolfsburg. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera! (22:34:27)

90+5

90+5
    Coman sa ako posledný dostal k lopte, ale aj jeho prienik bol zastavený a Gladbach víťazí nad Bayernom po fantastickom comebacku!

90+4
    Muller centroval z pravej strany, avšak domáci znova odvrátili a už to vyzerá pre Bayern beznádejne.

90+3
    Gladbach drží loptu v bezpečnej vzdialenosti a vyzerá to už s jeho víťazstvom veľmi nádejne.

90+2
    Celkovo štyri minúty nádeje sa nadstavujú ešte pre Bayern, avšak zatiaľ to stále nevyzerá, že sa dostanú aspoň k vyrovnaniu.

90+1
    Najprv bola Mullerova strela zblokovaná tesne vedľa brány Sommera a z následného rohu už bol švajčiarsky brankár aj prekonaný, lenže Suleho hlavičku odkopol z bránkovej čiary Ginter.

90
    Sule sa už tiež chcel zapojiť do útoku, ale nedokázal sa dostať k prihrávke od Pavarda.

89
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Rámí Binsibajní, prichádza Tony Jantschke.

89
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Jonas Hofmann, prichádza Oscar Wendt.

88
    Takmer nič zatiaľ Bayernu v útoku v druhom polčase nevyšlo, Sané tentokrát stratil úplne ľahko loptu.

86
    Teraz sa Bayern ani nemôže dostať na útočnú polovicu, čo je ďalšia strata drahocenného času.

85
    Nepodarilo sa a aspoň si na chvíľu domáci môžu oddýchnuť, keď sa dostali lopte a môžu ju chvíľu podržať.

84
    Sané si vypýtal faul, tak uvidíme, či z tejto štandartnej situácie hostia niečo vymyslia.

83
    Bayern dnes zrejme nemá silu a už ani dosť času, aby dokázal otočiť ako sa mu to podarilo v posledných troch kolách proti Wolfsburgu, Leverkusenu a Mainzu.

82
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza Lars Stindl, prichádza Hannes Wolf.

81
    Teraz domáci záložník Kramer vybojoval aj faul, keď ho zasiahol Sané.

80
    Pavard mal priestor na center z pravej strany, avšak Kramer výborne zareagoval.

Filip Kosnáč

Góly: 35. J. Hofmann, 45+1. J. Hofmann, 49. Neuhaus – 20. Lewandowski, 26. Goretzka

Karty:   62. Ginter (MNC) – 63. Süle (BAY)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:11.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Zakaria (74. Herrmann), Elvedi – Lainer, Kramer, J. Hofmann (89. Wendt), Neuhaus, Binsibajní (89. Jantschke) – Embolo, Stindl (C) (82. H. Wolf).
    Náhradníci: Sippel – Bénes, Beyer, Jantschke, Herrmann, Lang, Traoré, H. Wolf, Wendt.

Bayern Mníchov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Alaba, A. Davies – Goretzka, Kimmich – Sané, T. Müller, Costa (68. Coman) – Lewandowski.
    Náhradníci: Nübel – J. Boateng, Coman, Lucas Hernández, Choupo-Moting, Musiala, Roca, B. Sarr, Tolisso.