Chabarovsk – Barys 4:5 (2:3 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – S.Moskva 4:3 (kon.) | Riga – D. Moskva 5:4 (kon.)
HC Dinamo Riga
5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Dynamo Moskva
cz Pondelok 04.01.2021, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a Dynamo Moskva.

Dynamo Moskva odehrála 41 zápasů s bilancí 21-4-4-12 a získala 54 bodů. V poslední době se týmu daří, z posledních pěti zápasů tým vyhrál hned čtyři. Poradil si s Helsinkami 4:0, Petrohradem 2:1 v prodloužení, Spartakem Moskvou 6:0 a Viťazem 5:1. Tým nestačil na Kazaň 2:7.

Dinamo Riga je v tabulce Západní konference na posledním jedenáctém místě. Odehrálo 39 zápasů s bilancí 3-3-7-26 a získalo 19 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jediný, porazil Spartak Moskvu 5:2. Nestačil na Novgorod 4:6, v prodloužení na Soči 5:6, v prodloužení na Minsk 2:3 a Novgorod 2:3.

Poslední vzájemný zápas tyto celky odehrály 19. listopadu a domácí Moskva vyhrála 6:1. Dmitrij Jaškin tehdy zaznamenal hattrick a připsal si ještě jeden bod za přihrávku.

Dinamo Riga: Voris (Bruveris) – Zile, Scarlett, Maione, Mamčics, Ošenieks, Jaks – Indrašis, Darzinš, Paršin – Rihards Bukarts, Dzierkals, Švanenbergs – Roberts Bukarts, Skvorcovs, Gračov – Jelisejevs, Larionovs, Lipon – Gegeris, Berzinš.

Dynamo Moskva: Garipov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov, Volkov, An. Sergejev, J. Zajcev, Vereščagin – Jaškin, Kagarlickij, Šipačov – Igumnov, Šipov, Tarasov – Jefremov, Alexejev, Muranov – Raševskij, Kruglov, O. Zajcev – Pankratov.

Rozhodčí: Belov, Kudrjasovs – Kučava, Nikolajev.

00:01

00:10
    Domácí celek hraje ve hnědých dresech, hosté oblékli bílou variantu.

00:37
    Dmitrij Kagarlickij (Dynamo Moskva) se jako první dostal do střelecké pozice, ale domácí brankář si dokázal poradit.

00:49
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Denis Paršin – 2 min., držení).

01:11
    Přesilovku hraje domácí celek, ten se probojoval do útočného pásma, ale propracovat se ke střele nedokázal.

01:38
    Denis Paršin (Riga) se pohyboval v dobré střelecké pozici, ale obrana si dokázala poradit. Následně se hra dostala až za branku domácích.

02:23
    Janis Švanenbergs (Riga) zakončoval dobrou akci svého celku, ale nedokázal prostřelit hostujícího brankáře. Emil Garipov (Dynamo Moskva) byl připravený.

03:48
    Sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme.

04:00
    Dynamo se usadilo v útočném pásmu, ale nedokázalo nic vymyslet před brankou soupeře.

04:24
    Vladislav Jefremov (Dynamo Moskva) hledal dobrou přihrávkou před brankou spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.

05:29
    Martinš Dzierkals (Riga) pálil z dobré střelecké pozice mezi kruhy, s jeho ránou si snadno dokázal hostující brankář poradit.

05:41
    Emil Garipov (Dynamo Moskva) kryl i následnou ránu od modré čáry, snadná práce pro brankáře Moskvy.

06:03
    Komerční přestávka

07:26
    Domácí celek se usadil před brankou soupeře, kde se pokoušel něco vymyslet. Obrana si počínala dobře a nenechala soupeře vypálit.

08:51
    Kristaps Zile (Riga) pálil velmi dobře od modré čáry, ale jeho pokus vyrazil brankář před sebe, a pak už hrála obrana.

10:31
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, aktuálně stále platí bezbrankový stav. Nyní to mohl změnit Dmitrij Raševskij (Dynamo Moskva), jehož pokus končí po zásahu brankáře nad brankou.

11:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, delší dobu se už nepřerušovalo, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

12:01
    Moskva rozehrávala od své branky, domácí dobře napadali, ale k puku se dostat nedokázali.

12:34
    Ilja Kruglov (Dynamo Moskva) se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale po souboji za brankou u mantinelu přišel o kotouč, směr hry se tak mohl otočit.

13:09
    Denis Paršin (Riga) pálil z dobré pozice, Emil Garipov (Dynamo Moskva) přerušuje hru, komerční přestávka.

13:20
    Denis Paršin (Riga) vystihl rozehrávku soupeře, ve středním pásmu se zmocnil kotouče, ale nedokázal sám v útočné třetině něco vymyslet.

14:00
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se prosazuje jako první v tomto zápase. Dmitrij Kagarlickij našel před brankou najetého a volného DMITRIJE JAŠKINA, který uklidil kotouč k tyči a snadno skóroval. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Michal Čajkovský.
    14:00 Dmitrij JAŠKIN - 0:1

14:18
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jevgenij Gračov – 2 min., hákování).

15:00
    Dmitrij Raševskij (Dynamo Moskva) pálil z dobré pozice, jeho pokus betonem tak tak vyrazil domácí brankář do roku kluziště.

15:51
    Další hostující rána od modré čáry končí těsně vedle branky. Gólman Rigy tentokrát zasahovat nemusel.

16:18

16:37
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Moskvy. Emil Garipov (Dynamo Moskva) musí být pozorný.

17:03
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Miks Indrašis – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Muranov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

17:11
    Střela hostujícího celku od modré čáry se odrazila za brankou od mantinelu, a tak mohl z bezprostřední pozice dorážet do odkryté části branky JEGOR ZAJCEV. Asistence: Andrej An. Mironov a Ilja Kruglov.
    17:11 Jegor ZAJCEV - 0:2

17:42
    Riga právě vstřelila branku!
    Při hře čtyři na čtyři se prosazuje také domácí celek. Po rychlém přenesení hry se ze středu levého kruhu trefuje přesně na bližší tyč MARTINŠ DZIERKALS. Asistence: Janis Švanenbergs a Robert Mamčics.
    17:42 Martinš DZIERKALS - 1:2

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

20:00

Hostující celek si v první třetině vypracoval dvoubrankový náskok, úvodní gól zápasu vstřelil Dmitrij Jaškin. Druhou přihrávku měl Michal Čajkovský. Následně přidalo Dynamo druhou branku. Pak ale domácí snížili, prosadil se Martinš Dzierkals.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje dál, začala druhá třetina, úvodní buly pro domácí.

20:31
    Janis Švanenbergs (Riga) dostal kotouč do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit, domácí ani nevystřelili na branku.

21:24
    Robert Mamčics (Riga) byl sám před brankou, čekal na přihrávku, ale pas byl na poslední chvíli zblokovaný.

21:32
    Hosté se nyní dostali před branku soupeře, ale Andrej An. Mironov (Dynamo Moskva) nedokázal důrazněji ohrozit branku.

22:50
    Sledujeme aktivnější hru hostujícího celku, který se usadil před brankou soupeře a pokoušel se něco vymyslet.

23:13
    Vadim Šipačov (Dynamo Moskva) přihrával před branku, tam si sjel jeho spoluhráč, ale rána byla zblokovaná. Následně musel po střele Šipačova zasahovat brankář Janis Voris.

24:02
    Hraje se rychlý hokej, na nějakou výraznější šanci ve druhé třetině zatím čekáme. Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Rigy.

25:12
    Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) rozehrával od své branky, následně přihrál do střední třetiny, kde souboj o kotouč jeho kolegové prohráli.

26:33
    Riga se po delší době nastěhovala do útočného pásma, ale nedokázala nic vymyslet. Po ztrátě kotouče se směr hry rychle otáčí.

27:15
    Po rychlé akci je krátce před polovinou první třetiny vyrovnáno. Postaral se o to po pěkné Maioneově přihrávce ROBERTS BUKARTS. Kličkou se zbavil obránce, dostal se sám před branku, a pak přesně zakončoval. Asistence: Mathew Maione.
    27:15 Roberts BUKARTS - 2:2

28:42
    Domácí celek se rychle dostal do útočného pásma. Janis Jaks (Riga) od modré čáry vybruslil před branku, ale netrefil. Nepřesný byl i jeho spoluhráč.

30:01
    Aktivní hra Rigy pokračuje dál, ale vedoucí branku zatím vstřelit nedokázala. Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

30:43
    Jevgenij Gračov (Riga) prodloužil kotouč na modré čáře na spoluhráče, ale obrana si dokázala snadno poradit. Dinamo nenechala vypálit.

31:12
    Sledujeme rychlý hokej, 9:16, tak vypadá statistika střel na branku. Aktivnější jsou hosté, ale platí vyrovnaný stav.

31:47
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinovali, ale pokus od modré čáry byl zblokovaný.

32:19
    Miks Indrašis (Riga) měl se svými spoluhráči velkou šanci, ale tento hráč nedokázal po bekhendové kličce prostřelit brankáře. Stav zůstává vyrovnaný. Komerční přestávka.

33:16
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější střelecké příležitosti.

34:00
    Dmitrij Raševskij (Dynamo Moskva) vedl zajímavou akci svého celku, Ilja Kruglov (Dynamo Moskva) si sjel před branku, ale spoluhráči k němu puk nedostali. Ten získal až Andrej Sergejev, jehož rána od modré končí vedle.

34:54
    Domácí hokejisté se dostávají do vedení. Po bleskové akci už mohl Roberts Bukarts zakončovat, ale ještě prodloužil na spoluhráče. Tím byl J. C. LIPON, jehož rána mířila do odkryté části branky. Asistence: Roberts Bukarts a Jevgenij Gračov.
    34:54 J. C. Lipon - 3:2

35:55
    Domácí brankář nyní rozehrává od své branky, pokoušel se zrychlit rozehrávku, což se mu příliš nepodařilo, a tak je hra zastavená ve středním pásmu.

36:22
    Moskva se usadila v útočném pásmu, ale Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) nedokázal přesněji přihrát před branku, a proto hrát mohou domácí.

37:00
    Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, Daniil Tarasov (Dynamo Moskva) se k puku ale nedostal.

37:20
    Daniil Tarasov (Dynamo Moskva) dál motal hlavy domácím obráncům, ti už jsou dlouho na ledě, ale až o dvacet vteřin později mohli vystřídat.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:37
    Dmitrij Kagarlickij (Dynamo Moskva) vedl útoéčnou akci hostujícího celku, ale jeho pas před branku zastavila domácí obrana, který vyvezla kotouč, a pak mohla vystřídat.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:42
    Hra je přerušena pro zásah střídačky. Osmnáct vteřin před koncem proběhne komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.

40:00

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetiny a domácí hokejisté dokázali otočit stav zápasu. Roberts Bukarts (Riga) nejprve vyrovnal, a pak připravil vedoucí branku pro Lipona. Po čtyřiceti minutách hry tak vede Riga 3:2.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Emil Garipov, přichází Alexandr Jerjomenko.

40:23
    Hostující celek se probojoval do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet, ale obrana Rigy si dokázala dobře poradit.

41:16
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznějších střeleckých příležitostí.

42:07
    Riga rozehrává od své branky, Ernests Ošenieks (Riga) rozehrál na spoluhráče, ale ti přešli špatně do útočného pásma. Píská se ofsajd.

42:24
    Z kraje třetí třetiny je vyrovnáno. Postaral se o to tvrdou ránou od modré čáry ANDREJ SERGEJEV. Brankář nic moc neviděl, a tak kapituloval. Asistence: Oleg Zajcev.
    42:24 Andrej SERGEJEV - 3:3

43:51
    Moskva dokázala na ledě Rigy vyrovnat, dramatický zápas pokračuje dál a třetí třetina bude rovněž zajímavá.

44:05
    Buly před brankou hostů. Alexandr Jerjomenko musel po střele soupeře od modré čáry zasahovat.

44:43
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

46:00
    Šest minut hry je pryč, nyní se sice domácí celek probojoval do útočného pásma, ale ke střele se hráči ve tmavých dresech nedostali.

46:39
    Janis Voris (Riga) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

47:03
    Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva) pálil z dobré pozice, měl před sebou odkrytou část útočného pásma. Jeho ránu s vypětím všech sil kryje brankář Rigy.

47:31
    Andrej An. Mironov (Dynamo Moskva) pálil od modré čáry, jeho pokus zastavil brankář Dinama. Buly před domácí brankou.

48:24
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

49:35
    Juuso Hietanen (Dynamo Moskva) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči rychle protečovali kotouč do útočného pásma, ale nikdo nedokázal vypálit.

50:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, aktuálně je stav zápasu vyrovnaný.

50:35
    Andrej Alexejev (Dynamo Moskva) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat přes obránce do střelecké pozice.

51:04
    Domácí celek se znovu dostává do vedení. Tentokrát po pěkné přihrávce spoluhráče před branku pálil z bezprostřední blízkosti RIHARDS BUKARTS. Na jeho ránu gólman nedosáhl. Asistence: Martinš Dzierkals.
    51:04 Rihards BUKARTS - 4:3

51:18
    Bleskově po vhazování se znovu prosazuje domácí celek. Střelu od modré čáry dokázal velmi dobře tečovat ROBERTS BUKARTS. Jeho pokus brankář Dynama sice ztlumil, ale nedokázal jej zastavit. Asistence: Reece Scarlett a J. C. Lipon.
    51:18 Roberts BUKARTS - 5:3

52:23
    Janis Voris (Riga) musí být pozorný, vhazuje se před jeho brankou. Domácí souboj o kotouč prohráli, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.

52:45
    Riga se dostala do vedení o dvě branky a momentálně má výrazně blíže k výhře v tomto utkání.

53:41
    Je sníženo na rozdíl jediné branky, dobře to nyní sehrál hostující celek. Andrej Sergejev vypálil od modré čáry, jeho projektil velmi dobře dokázal před brankou tečovat ILJA ŠIPOV. Asistence: Andrej Sergejev.
    53:41 Ilja ŠIPOV - 5:4

54:35
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se nyní bude před brankou domácích.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hosté mají ponechanou výhodu.

55:14
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., hákování).

55:55
    Hostující celek hraje dobře přesilovku, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím na nějakou výraznější šanci čeká.

56:16
    Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) nedokázal zpracovat kotouč na modré čáře, a tak jeho tým musí útočnou třetinu vyklidit.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí celek, který se tak tak brání, vyhazuje přes všechny čáry.

57:15

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, domácí celek vede o jednu branku.

58:00
    Jevgenij Gračov (Riga) se po chybě soupeře dostal do brejku, měl na hokejce další branku, ale trefil jen natažený beton brankáře.

58:39
    Další velkou šanci nedokázali domácí hokejisté proměnit, následně na druhé straně trefil tyčku Jaškin.

58:46
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

59:08
    Oddechový čas pro domácí.

59:24
    Domácí celek hraje takticky velmi dobře. Drží hru co nejdál od své branky.

59:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:52
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Reece Scarlett – 2 min., podrážení).

Dramatický zápas vyhrává domácí celek 5:4. Moskva se dostala do vedení 2:0, domácí pak dokázali stav zápasu otočit a vedli 3:2. Dinamo pak srovnalo na 3:3. Následně ale dokázala Riga vstřelit dva góly a navýšila své vedení. V závěru hosté snížili, ale vyrovnat už nedokázali. Body bere Riga.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 18. Dzierkals (Švanenbergs, Mamčics), 28. Roberts Bukarts (Maione), 35. Lipon (Roberts Bukarts, Gračov), 52. Rihards Bukarts (Dzierkals), 52. Roberts Bukarts (Scarlett, Lipon) – 14. Jaškin (Kagarlickij, Čajkovský), 18. J. Zajcev (Mironov, Kruglov), 43. An. Sergejev (O. Zajcev), 54. Šipov (An. Sergejev)

HC Dinamo Riga: Voris (Bruveris) – Zile, Scarlett, Maione, Mamčics, Ošenieks, Jaks – Indrašis, Dārziņš, Paršin – Rihards Bukarts, Dzierkals, Švanenbergs – Roberts Bukarts, Skvorcovs, Gračov – Jeļisejevs, Larionovs, Lipon – Gegeris, Berzinš.
    Dynamo Moskva: Garipov (41. Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov, Volkov, An. Sergejev, J. Zajcev, Vereščagin – Jaškin, Kagarlickij, Šipačov – Igumnov, Šipov, Tarasov – Jefremov, Alexejev, Muranov – Raševskij, Kruglov, O. Zajcev – Pankratov.

Rozhodca: Belov, Kudrjasovs – Kučava, Nikolajev