YB Bern – Kluž 2:1 (kon.) | CSKA Sofia – AS Rím 3:1 (kon.) | Dundalk – Arsenal 2:4 (kon.)
Rapid Viedeň – Molde 2:2 (kon.) | Leverkusen – Slavia 4:0 (kon.) | Be'er Sheva – Nice 1:0 (kon.)
Liége – Benfica 2:2 (kon.) | Lech Poznań – Rangers 0:2 (kon.) | Eindhoven – Omonia Nikózia 4:0 (kon.)
Solún – Granada 0:0 (kon.) | Neapol – Sociedad 1:1 (kon.) | Rijeka – Alkmaar 2:1 (kon.)
Braga – Zorja Luhansk 2:0 (kon.) | Celtic – Lille 3:2 (kon.) | Sparta Praha – AC Miláno 0:1 (kon.)
Villarreal – Karabach 0:0 (odl.) | Tel Aviv – Sivasspor 1:0 (kon.) | Tottenham – Antverpy 2:0 (kon.)
Razgrad – Linz 1:3 (kon.) | D. Záhreb – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Wolfsberger – Feyenoord 1:0 (kon.)
Hoffenheim – Gent 4:1 (kon.) | Liberec – CZ Belehrad 0:0 (kon.) | Leicester – AEK Atény 2:0 (kon.)
CSKA Sofia
3:1 (2:1)
AS Rím
cz Štvrtok 10.12.2020, 18:55 • Nacionalen Stadion Vasil Levski, Sofia • Európska liga • Skupina A

S konstatováním, že CSKA Sofiasi při svém posledním vystoupení v letošní Evropské lize připisuje výhru 3:1 nad vítězem skupiny A a postupujícím AS Římem, se s Vámi loučí a hezký fotbalový čtvrtek přeje Tomáš Lysý. (20:54:25)

Červené karty: 0-0.

Ačkoliv CSKA Sofia obrala AS Řím v obou případech o body (ve věčném městě remízou 0:0, dnes výhrou 3:1), končí ve skupině poslední s pěti body a Římané jdou z první pozice a se třinácti body dále.

Ve druhém utkání skupiny přišlo pořádné drama. Kluž potřebovala na hřišti Young Boys Bern vyhrát, aby postoupila dále. V 84. minutě vstřelila kýženou vedoucí branku, jenže stejně v Evropské lize končí. V 90. minutě totiž gólman Kluže netrefil míč, ale zasáhl soupeře, dostal červenou a nařízenou penaltu proměnil ve třetí minutě nastavení Nsamé. Poté následovala červenka pro domácí, gól Bernu na 2:1 a ještě jedna červená, tentokrát opět na straně Kluže. Spolu s AS Řím tak jde dále Young Boys Bern, byť s hodně odřenými uši, a pro Kluž Evropská liga končí.

Domácí položili základ svému vítězství v prvním poločasu. V páté minutě se po nepovedené střele prosadil Tiago Rodrigues a i když AS Řím za dalších sedmnáct minut vyrovnal mladíkem Tommasem Milanesem, šli domácí do kabin spokojenější. Ve 34. minutě totiž Ali Sowe využil chybné rozehrávky Diawary, naběhl si rychle na přihrávku od Gefersona a propálil dalšího debutanta v sestavě AS, gólmana Boera.

Na začátku druhé poloviny měli Římané obrovský tlak, jenže překonat brankáře Busatta se jim nepodařilo. Přišel tak trest. Jen se domácí dostali za půlku, dal zkušený kapitán Federico Fazio otřesnou malou domů. Nahrál přímo na nohy Ali Soweho a ten obstřelil brankáře Boera. CSKA Sofia se poté dobře zaměřila na bránění a hráči AS Řím se k vážnějšímu ohrožení branky soupeře nedostali. Snad jen Mayoral měl dvě slibné šance, ale v 73. minutě ani v nastavení se neprosadil – 3:1.

90+3

90+3
    Výborný zákrok Gustava Busatta. Z levé strany šel do vápna přízemní centr, který si našel Mayoral, ale gólman domácích skvěle zabránil gólu. A když vzápětí lapil i střelu Carlese Péreze, bylo jasné, že zápas skončí 3:1.

90+3
    AS končí utkání s míčem na kopačkách. V poměrně kombinované sestavě dnes Římané, kteří již měli postup zajištěn, proti bulharskému týmu neuspěli.

90+1
    Bradley Mazikou svým pokusem nevystrašil debutanta v sestavě AS Pietra Boera, míč mířil hodně vedle.

90
    Ve druhém poločasu se bude hrát o 3 minuty navíc.
    90. Nepovedený přímý volný kop Carlese Pereze

90
    Carles Perez sice dal míč přes zeď, ale až příliš ho zvedl a kulatý nesmysl prolétl pět metrů nad břevnem.

89
    Valentin Antov předvedl těsně před vápnem ukázkové sáňky, když zajel do nebohého Pedra Rodrígueze, jenž už se připravoval ke střele. Jasná žlutá karta a dobrá pozice hostí ke snížení stavu.

88
    Kdepak, domácí se zatím brání skvěle a až na jednu výjimku pracují v obraně velmi dobře. Je to paradox. AS Řím, který vyhrál skupinu, ztratil doposud body pouze s CSKA za domácí remízu 0:0. Nyní to vypadá, že Sofia, jenž po tomto zápasu v Evropské lize skončí, nad Italy rovnou vyhraje.

87
    Karsdorp místo centru do vápna volil přihrávku do středu hřiště, kde bylo území přehuštěné hráči. Naopak po levé straně byl útok AS nebezpečnější a Carles Pérez jde na roh.

86
    Utkání se pomalu blíží ke svému konci a zdá se, že se jen dohrává. AS se zatím k žádné velké otočce nemá, dvoubrankový náskok Sofie není v ohrožení.

83
    To je hodně rychlé, po faulu na Antova dostal Filippo Tripi žlutou kartu. Na placu byl sotva půl minuty.

82
    Střídají také hosté. Bruno Peres dohrál, na deset minut si trávník v hlavním městě Bulharska vyzkouší Filippo Tripi.

81
    Další hrdina dnešního mače v podání domácích, Tiago Rodrigues, jde dolů. Místo něj přichází Henrique.

78
    Smalling našel na chvilku volného Fazia, který ještě přiťukl balon pro Villara. Jeho dlouhý centr na levou stranu pro Bruna Perese ale nebyl přesný a právě tento hráč AS se nyní musí rychle vracet po lajně zpět.

Tomáš Lysý

Góly: 5. Rodrigues (Sankharé), 34. Sowe (Geferson), 53. Sowe – 22. Milanese (B. Mayoral)

Karty:   89. Antov (SOF) – 83. Tripi (ASR)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.
    CSKA Sofia: Busatto – Antov, Mattheij, Zanev (C) – Jomov (63. Vion), Youga (74. Galabov), Geferson, Mazikou – Rodrigues (81. Henrique) – Sowe (74. Ahmedov), Sankharé (63. Beltrame).
    Náhradníci: Jevtimov – Henrique, Carey, Beltrame, Vion, Peñaranda, Turicov, Ahmedov, Galabov.

AS Rím: Boer – Kumbulla (46. Smalling), Fazio (C), Juan Jesus – Peres (82. Tripi), Milanese (62. Villar), Diawara, Bamba (62. Karsdorp) – C. Pérez, Pedro – B. Mayoral.
    Náhradníci: Pau López, Berti – Karsdorp, Smalling, Villar, Bove, Ciervo, Tripi.

Rozhodca: Irfan Peljto – Senad Ibrisembegović, Davor Beljo (vš. Bosna a Hercegovina)