Zenit – Dortmund 1:2 (kon.) | Lazio – Brugge 2:2 (kon.) | Chelsea – FK Krasnodar 1:1 (kon.)
Rennes – Sevilla 1:3 (kon.) | Barcelona – Juventus 0:3 (kon.) | D.Kyjev – Ferencvároš 1:0 (kon.)
Lipsko – Manchester United 3:2 (kon.)
FK Dynamo Kyjev
1:0 (0:0)
Ferencvároš Budapešť
Utorok 08.12.2020, 21:00 • NSC Olimpijskij, Kyjev • Liga majstrov • Skupina G

V druhom polčase už žiadny gól nepadol a tak Kyjev vyhráva toto stretnutie najtesnejším možným rozdielom 1:0! Ukrajinský celok tak postupuje do vyraďovacej fázy v Európskej lige, pre maďarský celok sa európska púť pohármi končí.

Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc! (22:51:22)

90+3

90+2
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Serhij Sydorčuk, prichádza Olexandr Andrijevskij.

90+1
    Veľa minút sa teda nenastavovalo. Zatiaľ to teda vyzerá, že Kyjev postúpi do vyraďovacej fázy Európskej ligy.

90
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

89
    Čoskoro sa naplní riadny hrací čas druhého polčasu. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

88
    Pri lopte je domáci celok a ten kombinuje na útočnej polovici. Toto hosťom vôbec nevyhovuje.

87
    Sme už v samom závere druhého polčasu a tak aj celého tohto zápasu. Udrží si Kyjev toto najtesnejšie možné vedenie?

86
    Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť: z ihriska odchádza Tokmac Nguen, prichádza Franck Boli.

86
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Benjamin Verbič, prichádza Gerson Rodrigues.

86
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Viktor Cygankov, prichádza Bogdan Ledněv.

85
    Žltú kartu dostáva Isael (Ferencvároš Budapešť).

84
    Kyjev sa navyše teraz dostáva k lopte a nikam sa neponáhľa, pohodlne kombinuje na svojej polovici ihriska.

83
    Stále však zo strany hostí neprichádza žiadny tlak, domáci pohodlne tržia svoje vedenie.

82
    Botkov center si domáca obrana postrážila, Ferencvároš však ešte zostáva pri lopte.

81
    Necelých desať minút zostáva do konca tohto stretnutia. Pred malou chvíľou sa na ihrisko dostal slovenský reprezentant Róbert Mak.

80
    Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť: z ihriska odchádza Olexandr Zubkov, prichádza Róbert Mak.

80
    Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť: z ihriska odchádza Gergő Lovrencsics, prichádza Endre Botka.

79
    Kyjev sa tak stále musí mať na pozore, hostia už postupne sústreďujú všetku svoju silu do útoku.
    78. Olexandr Zubkov (FTC)

78
    Hosťujúci Zubkov mohol vyrovnať! Jeho zakončenie z vnútra pokutového územia však smerovalo tesne vedľa domácej brány!

77
    Lovrencsicsov center domáca obrana odvrátila do bezpečia, hostia však ešte zostávajú pri lopte.

76
    Už dlhšie sme nevideli žiadny zaujímavý moment ani na jednej strane, domáci určite neprotestujú.

75
    Hosťujúci tréner siahol hneď k dvojnásobnej výmene. Už nie je na čo čakať, čoskoro bude musieť Ferencvároš viacej riskovať pri prechode do útoku.

74
    Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť: z ihriska odchádza Ihor Charatin, prichádza Isael.

74
    Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť: z ihriska odchádza Myrto Uzuni, prichádza Roko Baturina.

73
    Domáci držia loptu na svojich kopačkách, nikam sa neponáhľajú a kontrolujú priebeh zápasu.

72
    Stále je tu však ešte nejaký ten čas, domáci nesmú nič podceniť a hostia naopak ešte nemajú nič stratené.

71
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto zápasu. Kyjev si drží najtesnejšie možné vedenie a postup do vyraďovacej časti Európskej ligy.

70
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Denis Garmaš, prichádza Volodymyr Šepeljev.

69
    Striedanie v tíme FK Dynamo Kyjev: z ihriska odchádza Carlos De Pena, prichádza Vladyslav Suprjaha.

68
    Lovrencsicsov center nebol nijak nebezpečný, loptu už získavajú domáci futbalisti a tí sa nemajú kam ponáhľať.

67
    Kyjev sa momentálne bráni, ale nie je pod žiadnym výrazným tlakom.

66
    Už vidíme intenzívne sa rozcvičovať hráčov pri postranej čiare. Práve noví hráči môžu priniesť potrebné oživenie do hry.

65
    Zubkov sa previnil útočným faulom a tak Kyjev získava loptu na svojej polovici ihriska.

64
    Stále ani jeden z trénerov nestriedal. My budeme čakať, či sa do hry dostane slovenský reprezentant Róbert Mak.

63
    Ferencvároš sa tak dostal do pozície, kedy musí doťahovať náskok súpera. Snáď ešte do konca zápasu niečo zaujímavé uvidíme.

62
    No a mohlo byť rýchlo vyrovnané! Uzuni sa dostal do zakončenia na domácu bránu, Buščan jeho pokus vytlačil na rohový kop! Ten Ferencvároš už aj realizoval, ale nič zaujímavého neponúkol.
    61. Myrto Uzuni (FTC)

61
    Hodina zo stretnutia v Kyjeve je už minulosťou. Pred malou chvíľou sa domáci ujali vedenia a momentálne sú postupujúcim celkom do šestnásťfinále Európskej ligy.
    60. Denys Popov (DKY) - 1:0

60
    Dynamo Kyjev dalo gól!
    Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Domáci celok po faule zahrával priamy kop z veľmi dobrej pozície, centrovaná lopta našla hlavu DENYSA POPOVA a ten ju usmernil do brány – 1:0!

59
    Žltú kartu dostáva Miha Blažič (Ferencvároš Budapešť).

58
    Na strely na bránu sa to vyrovnalo 1:1. K lopte sa dostal Cygankov, ale jeho pokus do stredu brány nenarobil brankárovi Dibuszovi žiadne problémy.

57
    Útok hostí teraz ťahal Laidouni, ale previnil sa faulom a tak lopta putuje na domáce kopačky.

56
    Vyzerá to, že konečne začína zápas dostávať ten poriadny imulz a tempo sa zvyšuje. Verme, že ďalšie zaujímavé momenty budú len pribúdať.
    55. Tokmac Nguen (FTC)

55
    No a dočkali sme sa prvej strely na bránu v tomto zápase a trvalo to „len“ 55 minút! Nguen sa dostal v pokutovom území k hlavičke, ale jeho pokus Buščan pohodlne pokryl.

54
    Ani predchádzajúca situácia sa však nedá označiť za vyložene gólovú šancu. Na tú stále čakáme, rovnako ako aj na prvú strelu na bránu.

53
    Ferencvároš teraz úspešne zakombinoval, v pokutovom území sa napokon dostal do zakončenia Zubkov, ale trafil len domácich obrancov!

52
    Maďarský celok je pri lopte a rozbieha kombináciu na útočnej polovici. Nuž, ani v druhom polčase sa aktérom zápasu nedarí presadiť v útoku.

51
    Dianie v druhom polčase už pokračuje ďalej, Garmaš sa vrátil späť na trávnik. Uvidíme, kedy príde k prvým výmenam či už na jednej alebo druhej strane.

50
    Hra sa musela prerušiť, v hosťujúcom pokutovom území zostal ležať Garmaš. Penalta sa napokon nepíska, ale domáci hráč hlási zdravotné problémy.

49
    Ferencvároš zvládol ubrániť rohový kop, ale loptu na svoje kopačky hostia ešte nezískali.

48
    Sledovali sme individuálnu akciu domáceho futbalistu Cygankova, hosťujca obrana musela zasiahnúť a Kyjev ešte získava rohový kop.

47
    Žltú kartu dostáva Ihor Charatin (Ferencvároš Budapešť).

46
    Druhý polčas tohto súboja, v ktorom sa rozhodne o postupujúcom do Európskej ligy je už v plnom prúde. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo v Kyjeve je už minulosťou, gól sme napokon nevideli. Musíme konštatovať, že sme nevideli veľa zaujímavých momentov, vyložene gólová šanca nebola, len hostia mali také dve pološance. Verme, že druhý polčas tohto zápasu, v ktorom ide ešte o veľa, bude zaujímavejší, začne sa približne o 22:01.

45

45
    Žltú kartu dostáva Aïssa Laïdouni (Ferencvároš Budapešť).

44
    Popov si nabehol pred bránu hostí na centrovanú loptu po priamom kope, ale jeho hlavička bola veľmi nepresná.

43
    Kyjev však ubránil aj tento rohový kop a získava loptu na svoje kopačky.

42
    Uzuni je určite najaktívnejším hráčom v prvom polčase. Po jeho tečovanom centri prichádza rohový kop pre hostí.

41
    Je to však skôr veľký boj o loptu v strede poľa. Zrejme tak už oba celky len počkajú na koniec úvodného dejstva.

40
    Sme už v závere prvého polčasu. Zatiaľ sme videli len dve pološance hostí. Dočakáme sa presného zásahu ešte v úvodnom dejstve?

39
    Realizáciu rohového kopu si vzal na starosť Uzuni, ale jeho center si domáca obrana postrážila.
    38. Olexandr Zubkov (FTC)

38
    Uzuni sa dostal k centrovanej lopte a snažil sa prekonať vybiehajúceho brankára Buščana, domáca defenzíva však odvrátila loptu na rohový kop!

37
    Žltú kartu dostáva Denis Garmaš (FK Dynamo Kyjev).

36
    Zatiaľ to teda vyzerá, že si na presný zásah budeme musieť počkať do druhého polčasu. Finálna váza ani jednému tímu nevychádza podľa predstáv.

35
    Necelých desať minúť zostáva do konca prvého polčasu. Stále nemal ani jeden tím vyloženú gólovú šancu.

34
    Ferencvároš kombinoval na útočnej polovici, ale po chybe len odovzdal loptu na súperove kopačky.

33
    Domáci zahrávali priamy kop v tesnej blizkosti súperovho pokutového územia. Zabarnyj sa dostal k hlavičke pred bránou, ale tá bola veľmi slabá a Dibusza nijak nepreverila.

32
    Kyjev po faule rozohral priamy kop na útočnej polovici, ale napokon loptu stráca a už sledujeme útočné ťaženie Ferencvárošu.

31
    Keď sa pozrieme do štatistík, tak sme neboli svedkami ešte ani jednej strely na bránu.

30
    Polhodina tohto stretnutia, v ktorom sa hrá o postup do Európskej ligy je už minulosťou. Aj naďalej čakám na otvárací zásah.

29
    Ferencvároš sa po chybe súpera dostáva k lopte, ale svoju kombináciu následne presúva na vlastnú polovicu ihriska.

28
    Opäť sa hra prelieva z jednej strany na druhú, ale kvôli neprenostiam si ani jeden tím nevie vypracovať žiadnu šancu.

27
    Žltú kartu dostáva Carlos De Pena (FK Dynamo Kyjev).

26
    Verme, že podobných momentov bude pribúdať a že v prvom polčase ešte niečo zaujímavé uvidíme.
    25. Tokmac Nguen (FTC)

25
    Prvý náznak gólovej šance v tomto zápase! Domáci kapitán Sydorčuk stratil loptu pred pokutovým územím a po výbornej prihrávke sa otvoril priestor pre Nguena, ktorý však v dobrom postavení bránu domácich prestrelil!

24
    Kyjev po nedovolenom zákroku získava loptu na svojej polovici ihriska a snaží sa o prechod smerom dopredu.

23
    Dostávame sa do druhej polovice úvodného polčasu. Stále čakáme na prvú šancu v tomto zápase, zatiaľ zaujal len sporný moment v pokutovom území domácich.

22
    Útočný faul domácich, lopta putuje späť na hosťujúce kopačky. Ani po prerušení hry sa sporný moment v pokutovom území Kyjeva neskúmal.

21
    Hostia reklamujú ruku domáceho hráča v pokutovom území a chcú pokutový kop! Hlavný rozhodca Ekberg nechal hru plynúť ďalej.

20
    Ferencvároš kombinuje na útočnej polovici, domáci sa tak v tejto chvíli musia brániť.

19
    Nepresnosti sa začínajú kopiť na oboch stranách. Už by to chcelo prvý vážnejší impulz a tak aj oživenie tejto hry.

18
    Hosťujúci Laïdouni sa snažil presadiť individuálne, ale napokon cez obranu domácich neprešiel. Laïdouni reklamoval u rozhodu faul, ale lopta zostáva na domácich kopačkách.

17
    Po dlhšej dobe sa k lopte dostáva domáci celok, ale aj Kyjev má problémy v prechode na útočnú polovicu.

16
    A opäť sa do hosťujúcej kombinácie zapája aj brankár Dibusz. Aj jeho kolega Buščan sú v tejto chvíli bez práce a zatiaľ si na loptu ani poriadne nesiahli.

15
    Ani po štvrthodine hry sme žiadny zaujímavý moment nevideli, tempo navyše začína opadať. Hostia dominujú v štatistike držania lopty, ale na súperovu defenzívu stále nenašli recept.

14
    Na obraze hry sa nič nemení, pri lopte sú aj naďalej hostia, ale neprináša im to želaný efekt.

13
    Ferencvároš sa dostáva k lopte, ale opäť sa hosťom nedarí v prechode na útočnú polovicu. Hostia zapájajú do kombinácie aj brankára Dibuszu.

12
    Môžme konštatovať, že obe defenzívy si zatiaľ plnia svoje úlohy výborne, vyvarujú sa chybám a preto útočné akcie aktérov tohto zápasu zatiaľ nič zaujímavého neponúkli.

11
    Úvodná desaťminútovka tohto súboja je už minulosťou. Zatiaľ čakáme na prvý vážnejší moment, oba celky sa však snažia hrať aktívne.

10
    Svoj prvý rohový kop v tomto zápase zahrávali hostia. Prudký center na prednú tyč odvrátil Popod do bezpečia.

9
    Ferencvároš presunul kombináciu pred svoje pokutové územie a odtiaľ sa snaží znova zaútočiť. Kyjev neustále napáda súpera a hosťom to robí značné problémy.

8
    Momentálne sledujeme kombináciu hosťujúceho celku na útočnej polovici, domáci na nič nečakajú a ihneď vysoko napádajú rozohrávku svojho dnešného súpera.

7
    Začína sa to celkom rozbiehať na oboch stranách, domáci aj hostia majú o motiváciu v tomto zápase postarané.

6
    Zrodil sa rýchly brejk domáceho tímu, Garmash centroval pred hosťujúcu bránu, ale Dibusz úspešne loptu vyboxoval do bezpečia.

5
    Domáci strácajú loptu po nedovolenom zákroku od Verbica. Ferencvároš je znova pri lopte a pokúša sa zaútočiť.

4
    Hostia založili svoj prvý útočný výpad v tomto zápase. Lovrencsics sa napokon odhodlal aj k strele, ale jeho pokus tesne míňa domácu bránu.

3
    Rohový kop napokon žiadnu nebezpečnú situáciu neponúkol, loptu už na svojich kopačkách drží Ferencvároš.

2
    Kyjev sa zmocnil lopty a okamžite sme sledovali rýchly útočný výpad domácich. Kędziorova prihrávka bola zblokovaná a domáci hneď na začiatku zápasu získavajú prvý rohový kop.

1
    Prvý polčas tohto súboja o Európsku ligu sa už naplno rozbehol, výkop mal hosťujúci celok. Slovenský reprezentant Róbert Mak začína na lavičke náhradníkov.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

FK Dynamo Kyjev: Buščan – Mykolenko, Popov, Zabarnyj, Kędziora – Garmaš, Sydorčuk (C), Šaparenko – De Pena, Verbič, Cygankov

Ferencvároš Budapešť: Dibusz – Lovrencsics (C), Blažič, Dvali, Heister – Laïdouni, Charatin, Somália – Uzuni, Zubkov – Nguen

Rozhodca: A. Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (všetci SWE)

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá FK Dynamo Kyjev a Ferencvároš Budapešť. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Cez týždeň opäť pokračuje Liga majstrov, v základných skupinách sa uskutočnia posledné stretnutia a spoznáme mená postupujúcich do vyraďovacej fázy. V Kyjeve sa uskutoční zaujímavý súboj o postup do šestnásťfinále Európskej ligy.

FK Dynamo Kyjev a Ferencvároš Budapešť boli popri Juventusu a Barcelone len do počtu v tejto skupine a na prípadný postup do vyraďovacej fázy mohli veľmi rýchlo zabudnúť. Ich prvý vzájomný zápas sa skončil remízou 2:2, vtedy Kyjev stratilo dvojgólové vedenie v Budapešti. Ich druhý vzájomný súboj tak rozohdne o postupujúcom do Európskej ligy.

Určite sa tak môžme tešiť na zaujímavý duel, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.