Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:7 (kon.) | Nové Zámky – Detva 3:4 (kon.) | Poprad – Zvolen 9:2 (kon.)
B. Bystrica – Trenčín 1:5 (kon.) | Miškovec – Košice 2:7 (kon.) | HC Slovan – Nitra 5:4 (kon.)
DVTK Miškovec
2:7 (0:3, 1:3, 1:1)
HC Košice
Nedeľa 06.12.2020, 17:15 • Ice rink Miskolc • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 20. kola Tipos Extraligy. V nami sledovanom súboji si zmerajú sily DVTK Miškovec a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 17:15.

Maďarský mančaft nevyhral už tri duely po sebe, takže je zrejmé, že v malom cezhraničnom derby by rád bral tri body. Aktuálne je Miškovec až desiaty s 19 bodmi, ako posledný by sa zmestil do osemfinále play-off.

Košičania pokračujú v derby zápasoch. Za posledný týždeň vonku ozbíjali Michalovce i Poprad, v piatkovej odvete však s Podtatrancami prehrali po predĺžení. HC sa tak vyšvihlo na 6. miesto pri zisku 27 bodov. Siedma Detva stráca na východniarov body štyri, má ale duel k dobru.

DVTK Miškovec: Rajna (Lehoczki) – Láda, Vojtkó, Wehrs, Szirányi, Wolff, Kiss, Rauhauser – Révész, Vas, Egle – Ritó, Galanisz, Magosi – Rokaly, Miskolczi, Jordan – Lövei, Osterberg, Csányi

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nagy, Cibák – Demek, Réway, Chovan – Jenyš, Mráz, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič

Rozhodca: Tomáš Orolín, Vladimír Snášel – Martin Ordzovenský, Lukáš Beniač – Rudolf Lauff

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom hokeja. Mikulášske kolo v Tipos Exstralige ponúkne súboj medzi DVTK Miškovec a HC Košice. Tento duel nemá jasného favorita, aj keď v tabuľke je na tom lepšie hosťujúci celok. Verme tak, že uvidíme kvalitné stretnutie.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne. Prajem príjemný športový zážitok!

Dozneli štátne hymny Slovenska a Maďarska. Čoskoro tak bude vhodené úvodné buly.

00:01

00:10
    Prvé tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhrali Košice, ktoré dnes hrajú v tmavých dresoch, domáci Miškovec v bielych.

00:42
    Je tu prvá veľká šanca tohto zápasu a mal ju domáci celok! Košická obrana si nedala pozor na Galanisza, ktorý sa rútil sám na Sedláčka, ale prekonať sa mu ho nepodarilo!

01:10
    Košice sa snažia takisto vymyslieť niečo zaujímavé, momentálne sledujeme kombináciu hosťujúceho celku v útočnom pásme.

01:14
    Domáci budú hrať v oslabení, brankár hostí Sedláček je na lavičke a Košice to skúšajú v šestici, kým sa hra nepreruší.

01:22
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Osterberg – 2 min., hákovanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

02:12
    Hostia už rozbehli kombináciu v útočnom pásme, ale Rajna vyrazil pokus od modrej čiary.

02:34
    Réway našiel prihrávkou Chovana, ale jeho zakončenie netrafilo domácu bránu a Miškovec sa následne oslobodzuje.

03:18
    Pavlin našiel presnou prihrávkou Belluša, ale jeho zakončenie pohodlny kryje brankár Rajna. Zrejme tak hosťujúca presilovka zostane nevyužitá.

03:22
    Domáci v plnom počte.

03:33
    Ofsajd zastavil domáci celok, hra je prerušená. Zatiaľ najväšiu šancu v úvode zápasu mal Miškovec.

04:10
    Postupne sa už Košice dostávajú do útočného pásma, darí sa im presne kombinovať, ale koncovka hosťom stále nejde podľa predstáv.

04:36
    Vas získal puk a snažil sa založiť rýchly útočný výpad domácich, za bránkou súpera však Miškovec puk stráca.

05:52
    Košice dali gól!

Je tu otvárací gól tohto stretnutia a môžme konštatovať, že Košice idú do zaslúženého vedenia! Hostia výborne prešli do útočného pásma, k puku sa následne dostal BRUNO MRÁZ, ktorého prvú strelu ešte súper tečoval, ale následne švihom prekonáva Rajnu – 0:1!
    Asistencia: Pavel Klhůfek.

06:10
    Na rade je tak domáci celok, ktorý musí doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

06:47
    Opäť je však pri puku hosťujúci celok, ktorý je stále aktívny a snaží sa pridať svoj druhý presný zásah v tomto zápase.

07:19
    K odrazenému puku sa dostal Krasničan, ale z uhla nedokázal vyslať presnú strelu. Košice však stále zostávajú v útočnom pásme.

08:05
    Miškovec sa previnil zakázaným uvoľnením a následne aj prehral buly vo vlastnom pásme. Košice však nič nevymysleli a hostia odišli striedať.

08:53
    Domáci pekne zakombinovali pred košickou bránkou, ale Révész nemieril presne a puk sa od zadného mantinely odráža na košické hokejky.

09:41
    Nasleduje reklamná prestávka.

10:05
    Dostávame sa do druhej časti úvodnej tretiny. Košice po góle Bruna Mráza vyhrávajú 1:0!

10:24
    Puk majú momentálne na svojich hokejkách domáci hráči, ale už dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli.

11:10
    Kiss to vyskúšal od modrej čiary, ale brankár Sedláček mal dobrý výhľad a jeho pokus kryje. Miškovec ešte získava buly v útočnom pásme.

11:24

12:16
    Už dlhšiu dobu držia domáci puk častejšie na svojich hokejkách, ale žiadne zaujímavé momenty to neprináša. Košice si tak pohodlne držia svoje tesné vedenie.

13:10
    Slovák to vyskúšal od modrej čiary, ale puk na domácu bránku neprešiel. Košice však pokračujú vo svojom útočnom ťažení.

13:52
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Révész – 2 min., podrazenie).

14:10
    Košice hrajú svoju druhú presilovku v tomto zápase. Tá prvá nebola nijak úspešná, uvidíme čo tá druhá.

14:41
    Hostia prepadili v útočnom pásme, Galanisz sa následne už po druhýkrát rútil v nájazde sám na brankára Sedláčka, ale ani teraz ho nedokázal prekonať!

15:16
    Táto presilovka Košiciam vôbec nevychádza, domáci sú znova pri puku a zbierajú veľmi cenné sekundy.

15:52

16:15
    Ani druhá presilova hostí nebola úspešná, Košice ju zahrali veľmi zle a domáci mali aj veľkú šancu na gól v oslabení.

16:21

Presilovka síce bola zlá, ale teraz prišla krásna kombinácia hostí a je tu druhý presný zásah! Na konci spomínanej kombinácie stál MARIN RÉWAY a ten puk upratal z tesnej blízkosti do siete – 0:2!
    Asistencia: Michal Chovan, Jakub Demek.

17:10
    Miškovec tak krátko pred koncom prvej tretiny prehráva o dva góly a dnes to budú mať domáci veľmi náročné.

17:41
    Košice sú aj naďalej pri puku a kombinujú v útočnom pásme. Hostia zatiaľ pohodlne kontrolujú záver prvej tretiny.

18:20
    Domáci sa stále musia brániť, prípadný tretí gól by už mohol znamenať aj definitívu. Ešte však nepredbiehajme.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

19:07

Ako by som to celé privolal! Košice dávajú v krátkom slede svoj tretí gól v tomto zápase a je to celkom smolný inkasovaný gól pre Miškovec. JAKUB CIBÁK dostal puk na svoju hokejku, následne sa odhodlal na strelu príklepom a tá prešla pomedzi nohy brankára Rajnu za prispetia teču jeho spoluhráča – 0:3!
    Asistencia: Michal Chovan, David Růžička.

20:00

Úvodná tretnia v Miškovci je už minulosťou a po nej tu máme jednoznačný stav 0:3! Košice mali hru v prvej tretine takmer stále pod kontrolou a postupne sa za hostí gólovo presadili Mráz, Réway a Cibák. Za stavu 0:1 mali domáci počas oslabenia veľkú šancu na vyrovnanie, ale Galanisz v nájazde neprekonal Sedláčka.

Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 18:08.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

20:01

20:10
    Druhá tretina je už v plnom prúde, buly vyhral Miškovec. Pred domácimi stojí veľmi náročná úloha.

20:21
    Zakázané uvoľnenie domácich, Košice sa presúvajú do útočného pásma.

21:13
    Miškovec získava puk na svoje hokejky, ale domácim sa nedarí v prechode do útoku. Košice výborne napádajú rozohrávku svojho dnešného súpera.

21:43
    Sedláček musel pokryť nahodenie od modrej čiary, puk mu však neštastne vypadol. Defenzíva Košíc ale bola na mieste a včas zasiahla.

22:02
    Jordan zostal ležať na ľadovej ploche a hra musela byť prerušená. Stalo sa tak po zrážke s Bellušom, ale o faul sa určite nejednalo.

22:27
    Domáci hokejisti pekne kombinovali v útočnom pásme, ale do žiadnej zaujímavej pozície na skórovanie sa nedostali. Košice sa však musia brániť naďalej.

22:46
    Košice posielajú puk do stredného pásma, domáci sa snažia pokračovať vo svojom nápore. Miškovec potrebuje čo najskôr streliť gól a ešte tak tento zápas zdramatizovať.

23:07
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Frič – 2 min., podrazenie).

23:17
    No a je tu prvá presilovka pre domácich v čase, keď Miškovec začína hrýzť. Uvidíme, či ju domáci zúžitkujú na svoj prvý gól v tomto zápase.

24:01
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Jordan – 2 min., nedovolené bránenie).

24:11
    Presilovka domácich sa však skončila a sily na ľade sa vyrovnali. Sledujeme hru 4 na 4 a potom bude nasledovať krátka presilovka hostí.

24:42
    Momentálne sa na ľade nič zajímavého nedeje, je tu veľa nepresností na oboch stranách.

25:04

Je tu štvrtý gól hostí v tomto zápase a začína sa rodiť prípadný debakel pre Miškovec! Tento gól si Rajna za klobúk veru nedá, pretože vyrazil ľahkú strelu pred seba a zle pokrytý ŽIGA PAVLIN ho upratal do siete – 0:4!
    Bez asistencie.

25:07
    Frič je späť na ľadovej ploche a hostia hrajú skrátenú presilovku.

25:39
    Miškovec dostáva puk do bezpečia, Košice začínajú akciu spoza svojej bránky.

26:01
    Hostia v plnom počte.

26:42
    Rajna sa musel mať na pozore, ale pod tlakom dokázal pokryť strelu od Belluša a hra je prerušená. Košice ešte získavajú buly v útočnom pásme.

27:10
    Hra sa teraz trocha upokojila, hostia majú všetko pod kontrolou a nemusia sa nikam ponáhľať.

27:31
    Ofsajd košického celku, vhazdovať sa bude v strednom pásme.

28:10
    Kiss to vyskúšal od modrej čiary, ale Sedláček si pripisuje úspešný zákrok a dnes má zatiaľ namierené za čistým kontom.

28:34
    Miškovec je pri puku, ale domácim sa nedarí v prechode do útočného pásma.

29:14
    Demek prihrával pred domácu bránku, ale na tento puk nedokázal nikto z jeho spoluhráčov na ľade reagovať.

29:51
    Hra sa postupne prelieva z jednej strany na druhú, ale je to bez zakončenia na bránku.

30:10
    Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Košice pohodlne zvládajú druhú tretinu a domácich do žiadnej šance na skórovanie nepúšťa.

30:18
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Vojtkó – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

30:18

30:26

Hostia pokračujú vo svojej kanonáde ďalej a pridávajú svoj piaty gól! Košice konečne využívajú presilovú hru, keď sa na modrej čiare dostal k puku ŽIGA PAVLIN a čistým priestreľom bez teču prekonáva Rajnu po druhýkrát v tomto zápase – 0:5!
    Asistencia: Martin Belluš, Filip Vrábeľ.

31:10
    Predzápasové prognózy hovorili skôr o vyrovnanom súboji, ale napokon je tu už debakel pre Miškovec a Košice sú stále pri chuti.

31:57
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Demek – 2 min., podrazenie).

32:10
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Slovák – 2 min., podrazenie).

32:21
    Ale pozor! Domáci hokejisti hrajú presilovku 5 na 3 a to je veľká šanca na strelenie gólu.

32:36
    Miškovec dal gól!

Miškovcu sa podarilo využiť dvojnásobnú presilovku, ale ešte bola porada rozhodocv, gól však napokon platí! Košice si nedali pozor pred svojou bránkou, k odrazenému puku sa dostal HARALDS EGLE a ten ho upratal do siete – 1:5!
    Asistencia: Erwin Zachary Jordan.

32:36
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jokeľ – 2 min., krosček).

33:10
    Domáci sa dočkali aspoň čestného zásahu v tomto zápase a momentálne hrajú presilovku.

34:36

35:05
    Postupne sa blíži záver druhej tretiny. Miškovec sa ešte snaží niečo v tomto zápase vymyslieť, ale gólový rozdiel je už ťažko zmazateľný.

36:19
    Jordan potiahol puk do útočného pásma, ale jeho zakončenie bolo tečované do bezpečia a k puku sa už dostávajú Košice.

36:46
    Egle dostal krásnu prihrávku na Révésza, ale jeho zakončenie porkyl výborným zákrokom Sedláček!

37:00

Nedáš-dostaneš! Hostia dávajú svoj šiesty gól v tomto zápase a postaral sa o to krásnou individuálnou akciou MICHAL CHOVAN, ktorý sa natlačil s pukom pred domácu bránku a pretlačil ho do siete – 1:6!
    Asistencia: Jakub Demek.

37:15
    O osude zápasu je tak už rozhodnuté, musí sa však ešte dohrať zvyšok druhej tretiny a následne aj celá tretia tretina.

37:40
    Košice sú ešte pri chuti a skúšajú pridať ďalší presný zásah.

38:39
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Mráz – 2 min., hákovanie).

38:49
    Miškovec získal v závere druhej tretiny presilovku. Ak ju nevyužije, kúsok z nej si prenesie do poslednej tretej tretiny.

38:58
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavlin – 2 min., napadnutie).

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

39:15
    Domáci hrajú dnes svoju druhú presilovku v tomto zápase o dvoch hráčov. Tú prvú využili na gól, podarí sa im aj tú druhú?

39:47
    Jordanova strela bola tečovaná na ochranú sieť.

40:00

Druhá tretina bola rovnako bohatá na góly, dokopy v nej padli až 4 góly. Košice majú dnes všetko pod svojou kontrolou a už vyhráva po 40 minútach hry 6:1! Za domácich sa pri presilovke 5 na 3 presadil Egle, menoslov hostí pri strelenom góle doplnili dvakrát Pavlin a Chovan.

O všetkom je tak už rozhodnuté, posledná tretia tretina sa začne približne o 19:08.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

40:01

40:10
    Posledná tretina tohto zápasu je už v plnom prúde, domáci pokračujú v presilovke 5 na 3.

40:39
    Mráz je späť na ľade, Miškovec pokračuje v krátkej presilovke o jedného hráča.

40:58

41:32
    Miškovec ešte pokračuje v nápore, ale strela od Rauhausera nebola presná a pri puku sú už Košice.

42:14
    Opäť však sledujeme kombináciu domáceho tímu, ale Miškovcu sa nedarí v koncovke.

43:00
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Láda – 2 min., hákovanie).

43:15
    Košice hrajú presilovku a je tu teda šanca na navýšenie skóre. Miškovec sa už bráni vo vlastnom pásme.

43:46
    Do zakončenia sa pretlačil Mráz, ale Rajnu sa mu prekonať nepodarilo.

44:21
    Ďalšie zakončenie smerom na domácu bránu vyslal Chovan, ale ani jeho strela nebola gólová.

45:00

45:17
    Košice sú pri chuti a snažia sa ešte pokračovať vo svojom tlaku.

45:34
    V útočnom pásme je už domáci celok, ale hostia sa bránia úspešne a dostávajú puk do bezpečia.

46:10
    Egle sa dostal do zakončenia, ale puk končí len na zadnom mantinely.

46:57
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Baránek – 2 min., krosček).

46:57

47:15
    Miškovec hrá ďalšiu presilovku v tomto zápase, je tu tak šanca na kozmetickú úpravu skóre.

47:48
    Košice však zvládajú oslabenie úspešne a dostávajú puk do bezpečia.

48:09
    Ani teraz Egle nedokázal presne zakončiť, puk poslal len do miest, kde stál pripravený brankár hostí Sedláček.

48:57

49:15

Krátko po skončení presilovky dávajú domáci predsa len gól a znižujú na 2:6! Sledovali sme pekný brejk Miškovca, Révész poslal presnú prihrávku na voľného HARALDSA EGLEHO a ten upratal puk za Sedláčka – 2:6!
    Asistencia: Marcell Révész, Bence Szirányi.

50:10
    Dostávame sa do druhej polovice tretej tretiny. Zápas sa už len dohráva, ale verme, že ešte niečo zaujímavého uvidíme.

51:18
    Miškovec je momentálne pri puku a snaží sa niečo zaujímavé vymyslieť v útočnom pásme.

52:16
    Košice dostávajú puk za bránku súpera a odišli striedať. Domáci v závere tretej tretiny hrajú aktívnejšie.

53:10

53:46
    Z vlastného pásma sa teraz domáci snažia o prechod do útoku, ale hostia výborne napádajú rozohrávku svojho dnešného súpera.

54:12
    Ale veľa nepresností teraz vidíme na oboch stranách, dlhšiu dobu sa už hra neprerušovala.

54:37
    Havrila sa dostal k puku, ale jeho zakončenie spoza modrej čiary bolo veľmi nepresné.

55:06
    Csányi posielal puk pred hosťujúcu bránku, ale ten sa stal ľahkou korisťou súperovej defenzívy.

55:38

Zrodil sa rýchly brejk Košíc v závere tretej tretiny, prečíslenie napokon končí gólovo, keď Michalčin poslal puk na FILIPA VRÁBEĽA a ten sám pred domácou bránkou nezaváhal – 2:7!
    Asistencia: Oliver Jokeľ, Christián Michalčin.

56:10
    Sme už v samom závere tohto zápasu, Košice si domov povzú tri body a veľmi jasné víťazstvo.

56:38
    Nahodenie domácich hokejistov na súperovu bránku nebolo úspešné, k puku sa dostávajú Košice.

57:22
    Teraz však sledujeme boj pri mantilenoch o puk, už sa len čaká na záverečnú sirénu, ktorá ukončí tento zápas.

57:41
    Chovan to skúšal zo zaujímavej pozície, ale brankár Rajna si pripisuje úspešný zákrok.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak aj tohto zápasu!

58:34
    Ešte sú tu krátke útočné výpady na oboch stranách, ale nič zaujímavého nevidíme.

59:21
    Hrajú sa posledné sekundy tohto zápasu, tri body si Košice povezú domov.

Aj v tretej tretine ešte padali góly, po jednom na oboch stranách. Košice dnes od začiatku zápasu mali všetko pod kontrolou a pohodne si pripisujú tri body do tabuľky po jednoznačnom víťazstve 7:2!

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera, rovnako aj úspešný štart do nového pracovného týždňa! (19:41:26)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 33. Egle (Jordan), 50. Egle (Révész, Szirányi) – 6. Mráz (Klhůfek), 17. Réway (Chovan, Demek), 20. Cibák (Chovan, Růžička), 26. Pavlin, 31. Pavlin (Belluš, Vrábeľ), 37. Chovan (Demek), 56. Vrábeľ (Jokeľ, Michalčin)

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nagy, Cibák – Demek, Réway, Chovan – Jenyš, Mráz, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič