Novosibirsk – Jaroslavľ 3:4 (po pr.) | Barys – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Omsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Kazaň – Jekaterinburg 2:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
Barys Nur-Sultan
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Viťaz Moskovská oblasť
cz Nedeľa 06.12.2020, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V neděli jsou na programu čtyři zápasy KHL. V pravé poledne našeho času bude vhozeno úvodní buly souboje Barysu Nur-Sultan a Viťazu. Oba celky se ve svých konferencích nacházejí těsně pod čarou postupu do play off.

HC Viťaz Moskevská oblast:
    Viťaz sehrál 32 zápasů a nasbíral stejný počet bodů při skóre 90:94. V tabulce Západní konference se nachází na devátém místě těsně za příčkami, které zaručují postup do play off. Celek z Podolsku naposledy odehrál tři utkání na domácím stadionu. Jokerit zdolal 4:3 po nájezdech, Rigu porazil 4:1 a naposledy podlehl 2:3 Nižnému Novgorodu.

Barys Nur-Sultan:
    Kazašský celek uhrál z 29 zápasů 31 bodů při skóre 63:76 a v tabulce Východní konference mu patří deváté místo. Oproti osmému Novosibirsku ale odehrál hned o čtyři duely méně. Hráči Barysu se po slabším období v posledním týdnu rozjeli a dokázali třikrát v řadě zvítězit. Na svém ledě postupně udolali 2:1 Spartak Moskva, 2:0 Soči a 3:1 Jaroslavl. To je tedy velmi dobrá vizitka pro obranu a brankáře.

Československá stopa

Jakub Jeřábek (VIT) – 18 zápasů, 2 body (1+1)

Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Samat Danijar, Heatherington, Metalnikov, Kleščenko, Makljukov (A), Orechov, Gajtamirov – Varone, Frattin, Musorov – Videll (A), Valk, Lilja – R. Starčenko (C), Sagadejev, Michajlis – Petuchov, Grenc, Akolzin – Šestakov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Jeřábek, Pylenkov, Katičev, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Voronkov – Danforth, Daugavinš (A), Tedenby – A. Sjomin (C), Malychin, Mojsejev – Grebenščikov, Děrgačov, Šaporev – Smolin, V. Popov, Laričev – Ivanjuženkov.

Rozhodčí: Fatejev, Judakov – Ivanov, Novikov.

Dozněly národní hymny Ruska a Kazachstánu, čímž se vyčerpal předzápasový program. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:19
    První šance hostí! Po nahrávce z rohu kluziště zakončoval zblízka Justin Danforth. Puk ale končí ve výstroji brankáře Joniho Ortia.

01:03
    Zakázané uvolnění hostí.

01:43
    Nahození od modré čáry tečoval před hostující brankou Anton Sagadejev. Puk zamířil vedle klece Viťazu a hosté následně vyhodili na icing.

02:50
    Hosté nahodili puk za branku soupeře. Tam si pro něj zajel Ortio, který rozehrává na své spoluhráče.

03:13
    Hráči Viťazu se dopustili postavení mimo hru.

03:39
    Domácí Lilja hledal spoluhráče Curtise Valka na zadní tyčce. Ten na kotouč nedosáhl.

04:03
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají rychlého vedení! Na ose kruhů se po přihrávce Malychyna dostal ke kotouči LINUS HULTSTRÖM, který zápěstím zamířil mimo dosah vyrážečky brankáře Ortia. Asistence: Fjodor Malychin a Kaspars Daugavinš.
    04:03 Linus HULTSTRÖM - 0:1

05:30
    Domácí v poslední době moc gólů nedávají. Vítězí s čistým kontem nebo jednou obdrženou brankou. To, že prohrávají, je tedy pro ně z tohoto pohledu nepříjemné.

06:26
    Už to vypadalo, že Barys bude ztrácet dva góly! Brankář Ortio si nepohlídal odraz od zadního hrazení a sám před ním se objevil Justin Danforth. Ten ho nepřekonal, k dorážce se však ještě dostal Mattias Tedenby. Ten udělal bekhendovou kličku, po níž už měl před sebou prázdnou klec, kterou ale nedokázal trefit!
    06:26 Velká šance hostí. Dorážející Tedenby netrefil prázdnou klec.

07:14
    Hru uklidňuje hostující brankář Ježov, který skryl na hrudi puk po střele Leonida Metalnikova. Následuje reklamní přestávka.

07:59
    Jegor Petuchov uvolnil zadovkou spoluhráče Pavla Akolzina, jehož střelu z pravé strany vyrazil Ježov až do ochranné sítě.

08:49
    Hosté zajíždějí s kotoučem k vlastní brance. Jakub Jeřábek čeká, až mu spoluhráči dostřídají.

09:41
    Roman Starčenko obkroužil s kotoučem útočné pásmo a nakonec pálil od modré. Hostující branku netrefil.

10:18
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Ježovovu branku.

11:29
    Artjom Ivanjuženkov se výborně natlačil mezi beky a ocitl se sám před Ortiem! V tísni ho nepřekonal, vybojoval ale faul na svou osobu.

11:29
    Všechno je jinak! Podle rozhodčích Ivanjuženkov úmyslně narazil do brankáře Ortia a on je tedy hráčem, který půjde na trestnou lavici.

12:05
    Z levého kruhu střílel Starčenko, zamířil vedle bližší tyčky.

12:32
    Střelám Barysu v přesilovce zatím schází přesnost. Domácí to už několikrát zkusili, Ježov ale nemusel zasahovat.

13:19
    Michajlis minul poloodkrytou branku, o chvíli později pálil zase vedle! Tohle je ale obrovský tlak Barysu, který za celou přesilovku neopustil útočné pásmo a nedovolil hostům vystřídat!

13:32
    Hosté jsou v plném počtu. Po zákroku Ježova, který přikryl puk, mohou konečně střídat.

14:40
    Domácí přitlačili svého soupeře. Střelu od modré vyrazil do rohu Ježov.

15:12
    Od modré čáry střílel na domácí branku Daniil Pylenkov. Ortio puk dobře viděl a sáhl si pro něj lapačkou.

16:40
    Hra se po docela rušných minutách poměrně uklidnila a hraje se bez dalších šancí.

17:16
    Puk byl po střele jednoho z domácích hráčů sražen do ochranné sítě za brankou.

17:48
    Arťomovi Borodkinovi praskla při střele hůl. O to měl ale možná brankář Ortio složitější práci. S vrtícím kotoučem měl totiž problémy a byl rád, že ho stačil před dojíždějícími protihráči zalehnout.

18:36
    Ortio vykopl kotouč po střele od modré před sebe. Dorážející Kaspars Daugavinš následně těsně minul levou tyčku z pohledu gólmana Nur-Sultanu!

18:59
    Domácích bylo na ledě moc a jejich hráčská lavice dostává dvouminutový trest. Ten odsedí Michajlis.

19:07
    Po vyhraném buly se dostal k puku mezi kruhy Danila Mojsejev. Nakonec do něho spíše jen plácl a hrací předmět se obloučkem snesl do lapačky Ortia.

20:00
    Ještě střela Laričeva z pravého kruhu. Před Ortiem pracoval Malychin, ale domácí brankář měl přitisknutý levý beton na tyčce, takže útočník Viťazu neměl kudy procpat puk za čáru.

20:00

První třetina je za námi. Hosté se dostali poměrně rychle do vedení, už v čase 4:03 přesně střílel Linus Hultström. O chvíli později mohl zvýšit Tedenby, který z dorážky netrefil bekhendem odkrytou klec. Pak už byli nebezpeční i hokejisté Barysu, kteří hrozili zejména v přesilové hře. Tu celou odehráli v útočném pásmu, skórovat ale zatím nedokázali.

21:00
    Domácí přežili druhou polovinu oslabení, které rozdělila přestávka. Už jsou kompletní.

22:24
    Druhá třetina zatím plyne bez přerušení hry.

22:51
    Linus Videll obkroužil hostující branku a posílal nabídku přes brankoviště. Kotouč ale nikdo ze spoluhráčů nezasáhl.

23:02
    Nyní se dostal Videll ke střele z levé strany, kterou pokryl Ježov.

24:20
    Signalizované vyloučení na domácí straně. Hosté zatím mají puk a hra tedy pokračuje jejich výhodou.

25:24
    Až teď byla dlouhá výhoda hostí ukončena. Na trestnou lavici odchází Leonid Metalnikov za hákování.

26:12
    Hosté jsou zatím bez pásma. Nyní se tam znovu snaží dostat puk.

26:38
    Děrgačov hledal křížným pasem Justina Danfortha, který na levém kruhu netrefil dobře puk.

26:56
    Linus Hultström střílel od modré čáry. Ortio měl volný výhled a svým zákrokem přerušil hru.

27:15
    Další rána Hultströma, kterou opět pokryl Ortio.

27:25

27:48
    Střely na branku ve 2. třetině – 1:8

28:21
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Ježova.

28:53
    Ivan Laričev se jednou rukou natahoval po puku, který mířil před domácí branku. Zakončit nedokázal a volný kotouč pak přikryl Ortio.

29:00
    Hultström vypálil od modré čáry, Ortio puk vyrážečkou vytěsnil mimo hřiště.

29:59
    Dopředu vyrazil domácí útočník Matt Frattin. Zkusil to sám, jeho střela však byla zablokována.

30:20
    Zápasy Barysu jsou v poslední době na góly chudé. Zdá se, že ani dnes to nebude jiné.

31:16
    Daniil Pylenkov vyprodukoval spíše propagační střelu, po níž Ortio přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

31:47
    Leonid Metalnikovsi vybruslil do střelekcé pozice. Jeho rána však byla sražena do ochranné sítě.

32:12
    Domácí honili puk v útočné třetině, ale většinou po mantinelech. Obrana Viťazu jim nic nebezpečného nepovolila.

32:31
    Mattias Tedenby dostal trest za držení. Domácí si tak zahrají přesilovku.

32:55
    V oslabení zahrozili hosté! Nejprve střílel nebezpečně Ivan Laričev a poté ještě zaměstnal Ortia Fjodor Malychin.

33:46
    Teď už hosté ve vlastním oslabení udeřili! Dostali se do přečíslení 2 na 1, které vyřešil Alexandr Děrgačov nahrávkou na zleva najíždějícího KASPARSE DAUGAVINŠE a ten střílel do odkryté branky – 0:2. Asistence: Alexandr Děrgačov.
    33:46 Kaspars DAUGAVINŠ - 0:2

34:32
    Hosté jsou v plném počtu.

35:32
    Barys ve druhé třetině trefil jen jednou prostor mezi tyčemi. To je na skórování samozřejmě zoufale málo.

36:08
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

36:16
    Linus Hultström si počínal nedovoleně proti Frattinovi, kterému vysekl z rukou hokejku. Domácí si tak zahrají další přesilovku.

36:41
    Od modré čáry vypálil Valerij Orechov. Kotouč je ve výstroji připraveného Ježova.

37:10
    Nyní se domácí sami zbavili pásma nepřesností v rozehrávce.

37:36
    Hosté jdou do tří! Po bekhendové střele Vidella se snažil dorážet Lilja a Kaspars Daugavinš mu v tom zabránil krosčekem!

37:52
    Alexej Makljukov z pravé strany těsně minul branku!

38:17
    Hosté už hrají ve čtyřech!

38:36
    Viťaz jde opět do tří! Fjodor Malychin vyhodil puk do hlediště a okamžitě se chytil za hlavu. Hned věděl, co bude následovat.

38:55
    Střelu Orechova zablokoval Hultström, který dokázal i vyhodit!

39:40
    Barys právě vstřelil branku!
    Domácí snižují v momentě, kdy už na led skočil Daugavinš jako čtvrtý hráč Viťazu! Nikita Michajlis přenesl hru na pravý kruh, odkud pálil Anton Sagadejev. Ježov vyrazil kotouč jen před sebe a dorážka MATTA FRATTINA už za jeho zády skončila – 1:2. Asistence: Nikita Michajlis a Anton Sagadejev.
    39:40 Matt FRATTIN - 1:2

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli po gólu na každé straně. Barys tak prohrává s Viťazem 1:2. Hosté už vedli dokonce o dva góly. Ve vlastním oslabení se dostali do úniku 2 na 1 a po přihrávce Děrgačova střílel do odkryté klece Kaspars Daugavinš. V závěru periody ale přišla série vyloučení na hostující straně a za to soupeře potrestal 20 sekund před přestávkou Matt Frattin. Vše je tak stále otevřené.

40:49
    Linus Hultström se dostal k puku na pravé straně útočného pásma a z nápřahu vypálil. Trefil ale jen nohy obránce Barysu.

41:42
    Z pravé strany střílel na hostující branku Linus Videll. Ježov byl pozorný.

42:18
    Na přihrávku od zadního mantinelu si sjížděl Matt Frattin. Puk ale končí pod lapačkou brankáře Ježova.

42:52
    O zmatky před domácí brankou se postaral Kaspars Daugavinš. Ortio vyrazil jeho střelu před sebe a po následném závaru stejný hráč i dorážel. Gólman Barysu vše přestál bez inkasovaného gólu.

43:13
    Na druhé straně to zkoušel po zadovce spoluhráče Phil Varone. Ježov byl na místě.

43:58
    Domácí srovnávají stav! Skvěle to udělal Nikita Michalis, který sebral puk za brankou a dokázal si vyjet až před Ježova. Už mohl střílet, místo toho ale ještě nahrával ROMANOVI STARČENKOVI a ten už to měl velice snadné. Střílel do prázdné klece – 2:2. Asistence: Nikita Michajlis.
    43:58 Roman STARČENKO - 2:2

45:00
    Zápas tedy začíná od znovu. Domácí by měli být v psychické výhodě poté, co vymazali dvougólové manko.

46:39
    Tvrdou střelu od modré čáry musel vyrážet hostující Ilja Ježov.

47:30
    Linus Videll střílel z levé strany do ochranné sítě za hostující brankou. Reklamní přestávka.

48:40
    Danila Mojsejev zavezl puk do útočného pásma po levém křídle a střelou z úhlu málem překvapil Ortia. Tomu zřejmě pomohla i tyčka!

49:16
    Curtis Valk přibrzdil háčkem Hultströma a věnoval hostům přesilovku!

49:18
    Právě Hultström vypálil z osy hřiště. Ortio předvedl dobrý zákrok a stačil puk neutralizovat.

50:01
    Do dalšího pokusu Linuse Hultströma ještě vkládal hůl Děrgačov. Ortio si ale poradil i s tím a zakročil.

50:38
    Po sražené střele Mojsejeva přišel další pokus hostí z levého kruhu. Ortio se stačil včas přemístit.

51:06
    Velmi dobrá přesilovka Viťazu. Joni Ortio zatím odolává.

51:17
    Domácí oslabení přestáli, už jsou kompletní.

51:40
    Střely na branku ve 3. třetině – 5:9

51:46
    Justin Danforth si to drze namířil mezi trojici domácích hráčů. Dokonce stačil v tísni zakončit, s tím už ale Ortio velké problémy neměl. Po jeho zákroku následuje reklamní pauza.

52:10
    Jakub Jeřábek to zkusil od modré čáry. Jeho pokus se také neujal.

53:21
    Pomalu vstupujeme do závěrečné fáze třetí třetiny. Nikdo už moc nechce riskovat a po zbytečné chybě ztratit bod.

54:00
    Kaspars Daugavinš se snažil najít Mattiase Tedenbyho. Tomu ale přizvedl hůl vracející se Starčenko.

54:59
    Posledních pět minut třetí třetiny. Na kotouči hosté.

55:07
    Od modré čáry střílel Borodkin. Ortio svým zákrokem přerušil hru.

55:16
    Linus Hultström ani Mattias Tedenby teď zblízka nedostali puk za dezorientovaného Ortia. Hlavně při dorážce druhého jmenovaného už gólman Barysu neměl tušení, co se děje a kde puk je! Obrovské štěstí domácích.

56:26
    Po delší době musel předvést zákrok Ilja Ježov. Z pravého kruhu na něj střílel Nikita Michajlis.

57:25
    Hosté jsou v závěru aktivnější. Mají puk a jsou usazeni v útočném pásmu.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:13
    Ivan Laričev prověřil Ortia střelou z větší vzdálenosti. Domácí brankář jistým zákrokem zastavuje časomíru.

58:55
    Hosté hodně střílejí, většinou ale z dálky. Pylenkovův pokus slupnul Ortio do své lapačky jako malinu.

59:01
    Už běží poslední minuta třetí třetiny.

59:38
    Hosté drží puk daleko od brány soupeře a zřejmě čekají na prodloužení.

59:56
    Ještě zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tedy bude před Ortiem...

60:00

Ve třetí třetině se prosadil jen domácí Roman Starčenko, který zužitkoval výtečnou práci Michajlise a za stavu 2:2 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku – 23:35 (8:10, 9:10, 6:15)

60:01

60:26
    Valk v souboji 1 na 1 neprošel přes obránce. Zkusit to mohou hosté.

61:20
    Z levé strany střílel nepřesně Roman Starčenko.

61:36
    Danila Mojsejev najížděl zleva na domácí branku. Trefil Ortia!

61:58
    Hosté v postavení mimo hru.

62:15
    Mattias Tedenby si vykroužil do střelecké pozice. Bekhendem zamířil do vyrážečky Joniho Ortia!

63:03
    Kaspars Daugavinš se z pravé strany natlačil před branku soupeře. Udělal dlouhou forhendovou kličku, ale už nezvedl puk přes pravý beton Ortia!

63:25
    Hosté jsou v prodloužení lepší. Barys drží brankář Ortio.

64:00
    Poprvé v prodloužení musel zasahovat Ježov. Linus Videll mířil z mezikruží do jeho ramene.

64:45
    Tedenby s Hultströmem ujeli do přečíslení 2 na 1. Proti zakončení druhého jmenovaného se přesunul výtečný Ortio!

64:58
    Za držení je vyloučen Nikita Michajlis. Hosté už ale nemají moc času na využití přesilovky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení gól nepadl. O držiteli druhého bodu tak rozhodnou až nájezdy!

0:0
    Grenc pro změnu nepřekonal Ježova po kličce do forhendu.
    Dmitrij GRENC

2. séria
    0:0
    Mojsejev nevymíchal Ortia. Ten zakročil koncem hole.