Čile – Peru 2:0 (kon.) | Brazília – Venezuela 1:0 (kon.)
Čile
2:0 (2:0)
Peru
cz Sobota 14.11.2020, 00:00 • Santiago De Chile • Kvalifikácia MS (Južná Amerika) • 3. kolo

Domácí celek potvrdil roli mírného favorita a vyhrává tento zápas 2:0. Chile zaslouženě tento duel dokázalo vyhrát, o obě branky se v prvním poločase postaral aktivně hrající Vidal. Právě on se dnes ukázal jako rozhodující hráč. V Santiagu de Chile tento zápas skončil něco málo po desáté hodině večer. Fanoušci Chile tak mohou jít spokojeně spát, naopak peruánští příznivci příliš spokojení nejsou. Domácí brankář Bravo předvedl velmi dobrý výkon. (02:09:04)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 0:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:16.

90+8

90+8
    Vše je v pořádku, brankář Bravo bude vykopávat od své branky.

90+6
    Nyní se do hry dostává VAR, řeší se situace před brankou Chile.

90+5
    Dostáváme se do poslední nastavené minuty, volný kop z velké dálky rozehrává hostující celek. Centr se snesl před branku, ale k zakončení se Peru nedostalo, píská se ofsajd.

90+4
    Rozehrávat tedy bude hostující brankář Pedro Gallese. Ten přenechal míč obráncům, kteří se pokouší otočit směr hry.

90+3
    Jean Meneses rozehrál nakrátko, následně se u rohového praporku dopustil domácí celek útočného faulu.

90+2
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, obrana po Mensesově akci odehrála míč do zámezí, uvidíme rohový kop.

90+1
    Chilští fotbalisté se propracovali rychle na útočnou část hrací plochy, ale jejich akce končí nepřesným centrem do předbrankového prostoru.

90+1
    Celkem pět minut uvidíme navíc ke druhému poločasu.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, hosté sice míč nyní dostali do branky, ale gól padl z ofsajdového postavení, branka tedy neplatí.

89
    Po souboji s Luisem Advinculou zůstává na hrací ploše ležet domácí Jean Meneses. Sudí přerušuje hru a jde se podívat, jak na tom domácí hráč je.

88
    Hosté rozehráli situaci nablízko. Následoval centr do pokutového území, kde si ale jeden z útočících hráčů počínal nedovoleně. Hrát tak bude gólman Bravo.

86
    Žlutou kartu dostává Rodrigo Echeverría (Chile). Domácí hráč hodně důrazně dohrál souboj se soupeřem poblíž půlící čáry, a tak budou hrát hosté.

86
    Další nepřesný dlouhý míč na nabíhajícího domácího hráče. Toto jsou přesně ty momenty, které sráží takticky velmi dobře hrající domácí celek.

85
    Velkou šanci nedokázal proměnit domácí hráč, na druhé straně pak obrana zblokovala centr před branku. Alexis byl tím hráčem, která z bezprostřední blízkosti neprostřelil brankáře Peru.

84
    Domácí fotbalisté se pokouší vrátit k aktivní hře z prvního poločasu, zatím se jim ale nedaří zejména přihrávky do běhu. Peruánská obrana mnoho práce díky nepřesnostem nemá.

84
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Filipe Mora, přichází Alexis Sanchez.
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Mauricio Isla, přichází Niklas Castro.

82
    Peru hraje aktivně, pokouší se zdramatizovat zápas, ale obrana Chile je zatím pozorná.

81
    Chile bude mít k dispozici rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit.

80
    Dostáváme se do posledních deseti minut zápasu, domácí celek se nyní pokoušel vybojovat rohový kop, to se podařilo.

79
    Žlutou kartu dostává Christofer Gonzales (Peru).

79
    Mnozí čekali, že Chile bude pokračovat v aktivní hře, ale ve druhém poločase má mírnější převahu hostující celek.

76
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Fabian Orellana, přichází Jonathan Andia.

75
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Miguel Araujo, přichází Christofer Gonzales.
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Andy Polo.

75
    Dobrá rána hostujícího celku, Bravo vyrazil míč na rohový kop. Centr se rychle před branku, ale obrana si poradila.

74
    Vidal hledal spoluhráče dlouhým centrem, ale obrana Peru jeho akci dokázala zastavit a vybojovat míč.

72
    Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do střeleckých pozic. Sledujeme klidnější pasáž hry.

70
    Aktivněji nyní hraje domácí celek, který má převahu, ale na nějakou nebezpečnější akci čeká.

69
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Ceasar Pinares, přichází Rodrigo Echeverría.
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Eric Pulgar, přichází Claudio Baeza.

69
    Peruánskou akci na polovině hrací plochy nyní překazil pomezní sudí, píská postavení mimo hru. Ofsajd následně zastavil také zajímavě vypadající akci Chile.

68
    Rychle to zkoušeli hosté, ale brankář Bravo byl u míče první, a tak si snadno dokázal poradit a získal míč.

67
    Gallese rozehrává od své branky, přenechal míč obráncům, kteří se pokouší otočit směr hry.

65
    Po delší době se domácí celek nastěhoval před branku soupeře, kde se pokoušel něco vymyslet. Obrana Peru ale byla pozorná a dokázala si poradit.

63
    Peruánci rozehrávali rohový kop, centr se snesl před branku, následnou tvrdou ránu zblokoval Mauricio Isla.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, domácí celek vede o dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase. Chile ovšem nehraje už tak aktivně jako v prvním poločase.

59
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Edison Flores, přichází Marcos Lopez.
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Raul Ruidiaz, přichází Gianluca Lapadula.

59
    Peru bude brzy střídat, připravení jsou dva hráči.

59
    Po faulu na polovině hrací plochy na domácího Arturo Vidala viděl hostující hráč žlutou kartu a příliš se nemůže divit.

57
    Žlutou kartu dostává Renato Tapia (Peru).

55
    Bravo rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou část hrací plochy. Následně se ale Vidal vydal do souboje se dvěma obránci, který prohrál.

52
    Peruánští fotbalisté se usadili po rychlém přechodu střední části na útočné polovině, ale na nějakou výraznější šanci čekají.

50
    Pět minut hry je z druhého poločasu pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nikam nežene.

48
    Hostující celek rozehrává od své branky, Luis Abram se pokoušel rychle přenést směr hry, ale obrana si s jeho akcí poradila.

47
    Zdá se, že ani jeden celek nevystřídal hráče, a tak pokračují v zápase stejné jedenáctky.

46
    Utkání pokračuje druhým poločasem, Chile vede o dva góly.

46

Zde v Santiagu de Chile naprosto zaslouženě vede domácí celek o dva góly. Oba vstřelil aktivně hrající Vidal. Peruánský celek měl šanci v závěru poločasu, ale střelu výborně vyrazil gólman Bravo.

45+3

45+3
    Obrovská šance pro Peru. Bravo v brance domácích se nyní vyznamenal. Po dobré přihrávce vypálil Raul Ruidiaz, jehož pokus výborně vyrazil Bravo, obrana Chile dorážku nepřipustila.

45+2
    Chilská obrna se dokázala ubránit a dostala hru na polovinu hrací plochy, zde se pokouší něco vymyslet. Následně vybojovala rozehrávku.

45+1
    Tři minuty uvidíme navíc k prvnímu poločasu. Hostující celek se nyní usadil před brankou soupeře, kde se pokouší něco vymyslet.

44
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, ten vychází podle plánu domácím. Ti vedou o dva góly a mají zápas dobře rozehraný.

43
    Volný kop rozehráli hosté nakrátko. Následně po přihrávce spoluhráče pálil Miguel Truaco, jehož rána na vzdálenější tyč končí výrazně mimo branku.

41
    Žlutou kartu dostává Jean Beausejour (Chile). Hodně zbytečný faul a žlutá karta pro domácího hráče. V souboji měl převahu, ale pomohl si rukou, kterou zasáhl soupeře.

39
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Aquino, přichází Cueva.

37
    Hostující celek měl velkou šanci, po střelecké pozice se dostal Ruidiaz, ale jeho ránu výborně zastavil brankář Bravo.Domácí gólman nedovolil dorážku.

36
    Chile pokračuje v aktivní hře, hraje lépe, ale nemůže se dostat do střeleckých pozic, aby navýšilo své vedení.

34
    Chile právě vstřelilo branku!
    Krásná akce domácích a stav je 2:0. Po centru před branku dostal míč do branky u tyče nedostatečně obsazený ARTURO VIDAL. Domácí kapitán dává druhou branku v tomto zápase. Gólman zasáhnout nedokázal.
    34. Arturo VIDAL - 2:0

32
    Brankář je ošetřován zdravotníky, vypadá to, že rozhodně není ve své kůži. Podle všeho ale bude v zápase pokračovat. Jeho výraz ve tváři se příliš pozitivně vyložit nedá.

30
    Dvě zajímavé šance měli domácí, ale nedokázali je proměnit. Hostující brankář při zákroku dostal z mezprostřední blízkosti míčem do slabin. Pedro Gallese prožil ve svém životě už radostnější chvilky.

28
    Domácí Ceser Panares se propracoval ke střele z hranice velkého vápna, ale jeho rána byla zblokovaná.Při obranné hře si pravděpodobně nějak ublížil se třináctkou hrající peruánský Renato Tapia.

28
    Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy. Peruánskou hru brzdí celá řada nepřesností.

27
    Domácí celek se pokouší vrátit se k aktivní hře, ale obrana Peru zatím dobře brání a nedává soupeři mnoho prostoru.

23
    Peruánský tým se nastěhoval na útočnou polovinu, kde se pokoušel něco vymyslet, centr z levé strany se snesl před branku. Následovala nepřesná rána.
    20. Arturo VIDAL - 1:0

20
    Gól, domácí celek vede. Krásnou ránou ze střední vzdálenosti se prosazuje chilský kapitán ARTURO VIDAL. Na jeho ránu hostující brankář reagovat nedokázal.

19
    61 vs 39. Tak vypadá procento držení míče. Domácí fotbalisté mají v tomto ohledu převahu, ale zatím na nějakou výraznější šanci v prvních dvaceti minutách čekají.

17
    Další rohový kop, už čtvrtý pro hostující celek. Chile má optickou převahu, ale Peru hraje nátlakově.

16
    Peruánští fotbalisté nedokázali vybojoval míč na útočné polovině, a tak od své branky budou rozehrávat domácí. Isla uvedl míč do hry, směr hry se tedy otáčí.

13
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.

12
    Domácí měli k dispozici volný kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Vypadalo to na hru rukou, ale sudí nechává hru plynout dál.

10
    Ještě jeden roh, hostující celek se nyní stabilněji nastěhoval před branku soupeře. Domácí obrana si dokázala poradit.

9
    Peru rozehrávalo rohový kop, centr se snesl před branku, ale gólman Bravo vyboxoval míč mimo hrací plochu. Je z toho roh z druhé strany.

7
    Paiulo Diaz rozehrává od své branky, sledujeme postupnou akci domácích fotbalistů. Ti se po straně pokoušeli dostat do střelecké pozice, ale peruánská obrna odehrála na aut.

6
    Peru vhazovalo na útočné polovině, následně Andre Carrillo zkoušel centrovat před branku, ale míč končí mimo branku. Rozehrávat bude domácí brankář.

5
    Nyní se k míči dostal hostující celek, který se pokouší něco vymyslet. Na útočné polovině ale přišel o míč, a tak akce peruánských končí.

4
    Fabian Orellana vedl zajímavou akci domácích, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

1
    Jako první se do šance dostali domácí, ale brankář Peru si dokázal poradit se střelou ze střední vzdálenosti.

1

Jdeme na to.

Nejprve minuta ticha za fotbalistu Carlose Compoe Silvu.

Hráči už nastupují na trávník Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos. Zde v Santiagu De Chile za malý moment zápas začne.

Chile: Bravo – Maripan, Isla, Diaz, Beausejour, Vidal (C), Meneses, Pinares, Pulgar, Mora, Orellena
    Náhradníci: Cortes, Carabali – Díaz, Andia, Vegas, Beaza, Echeverría, Parra, Sanchez, Vilches, Palacios, Castro

Peru: Gallese – Abram Araujo, Trauco, Advincula, Tapia, Yotun, Aquino, Rudiaz, Carrillo, Flores
    Náhradníci: Solís, Carvallo – Corzo, Santamaria, Lopéz, Callens, Cueva, Cartenena, Gon zales, Polo, Lapadula

Rozhodčí: Ostojich,, Tejera, Trinidad Diaz Mendez.

Hrát se bude na Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos v Santiagu de Chile.

Jihoamerická kvalifikační skupina má deset týmů. První čtyři postoupí přímo, pátý musí do baráže.

Hráči Chile na úvod kvalifikace prohráli s Uruguayí 1:2. V domácím mači s Kolumbií sehráli remízu 2:2, díky čemuž získali svůj první a zatím jediný bod ve skupině. Tento tým je sedmý a má jeden bod a skóre 3:4.

Peru vstoupilo do kvalifikace utkáním s Paraguayí. Na půdě soupeře peruánští fotbalisté remizovali 2:2. V rámci prvního kvalifikačního domácího zápasu nestačili na favorizovanou Brazílii 2:4. Aktuálně má Peru jeden bod, osmé místo ve skupině a skóre 4:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky jihoamerického fotbalu. V tomto zápase kvalifikace na MS proti sobě nastoupí Chile a Peru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.