Švédsko – Chorvátsko 2:1 (kon.) | Portugalsko – Francúzsko 0:1 (kon.) | Švajčiarsko – Španielsko 1:1 (kon.)
Nemecko – Ukrajina 3:1 (kon.)
Portugalsko
0:1 (0:0)
Francúzsko
Sobota 14.11.2020, 20:45Liga národov UEFA - Liga A • Skupina 3

Francúzsko zvládlo zápas o všetko a dokázalo zdolať úradujúcich víťazov Ligy národov, čím ich pre tento ročník vyradilo z hry a vybojovalo si miestenku do play-off pre štyri najlepšie mužstvá. Viac z hry malo Francúzsko hlavne v prvom polčase, keď obrovské šance zahodil Martial. Na strane Portugalska mal šance v prvom polčase iba Ronaldo, ale tiež sa gólovo nepresadil. O všetkom rozhodol Kanté na začiatku druhého polčasu, keď dorazil do prázdnej brány Rabiotovu strelu. Domáci mali najväčšiu šancu v zápase keď Fonte trafil tyč po centri Silvu. Následne mal ešte jednu šancu Moutinho, ale Lloris jeho strelu smerujúcu do vinkla fantasticky vyrazil. Znamená to teda, že Portugalsko už vie, že neobháji triumf v tejto súťaži a skončí v tabuľke na druhom mieste, naopak Francúzsko sa pobije o celkové víťazstvo v play-off. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok sobotného večera! (22:45:50)

90+4

90+4
    Griezmann zaviedol loptu na útočnú polovicu a vypýtal si faul, čím zrejme definitívne pochoval nádeje Portugalska v dnešnom zápase.

90+3
    Neviditeľný Jota dnes nepomohol ofenzíve domácich, ale aspoň teraz ešte vybojoval out.

90+2
    Píska sa útočný faul na Lllorisa a polovica z nadstaveného času je už preč.

90+1
    Ešte štyri minúty nádeje pre Portugalsko, Sergio Oliveira sa ocitol v príležitosti, ale bol v postavení mimo hry.

90
    Beží nám posledná minúta riadneho hracieho času, vyzerá to, že hostia sa o víťazstvo nenechajú obrať.

89
    Cancelo zbytočne fauloval a týmto určite nepomáha šanciam, aby sa domácim ešte podarilo aspoň vyrovnať.

88
    Trincao teraz možno aj bol faulovaný Hernandézom na hranici pokutového územia, ale nepadol na zem a hlavný rozhodca nechal v hre pokračovať.

87
    Pogba dokázal vybojovať faul na útočnej polovici a Portugalsko sa v závere zápasu k žiadnemu tlaku nedostáva.

86
    Patricio teraz chyboval pri spracovaní prihrávky a doslova daroval roh hosťom.

85
    Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Danilo Pereira, prichádza Sérgio Oliveira.

85
    Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza João Félix, prichádza Paulinho.
    84.

84
    Ani z tohto rohu sa Portugalsku nepodarilo nič vyťažiť, pretože Trincaove zakončenie malo ďaleko od presného.

83
    Francúzsku sa darí držať loptu a zatiaľ sa nedostáva až pod taký tlak, aký by domáci potrebovali.

82
    Žltú kartu dostáva Lucas Hernández (Francúzsko).

81
    Rabiot získal štandartku, ktorú rozohrával Griezmann, bola odvrátená do bezpečia, ale hostia zostanú na útočnej polovici.

Filip Kosnáč

Góly: 53. Kanté

Karty:   31. Danilo Pereira (POR) – 62. Lloris (FRA), 79. Kanté (FRA), 82. Lucas Hernández (FRA)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 10:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:17.
    Portugalsko: Patrício – Cancelo, J. Fonte, Rúben Dias, Guerreiro – Danilo Pereira (85. S. Oliveira), B. Fernandes (72. Moutinho), W. Carvalho (56. Diogo Jota) – Félix (85. Paulinho), Ronaldo (C), B. Silva (72. Trincão).
    Náhradníci: A. Lopes, Rui Silva – Diogo Jota, Moutinho, Neves, S. Oliveira, Rui, N. Semedo, R. Semedo, Trincão, Paulinho, Neto.

Francúzsko: Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández – Rabiot, Kanté, P. Pogba – Coman (59. Thuram), Martial (78. Giroud), Griezmann.
    Náhradníci: Maignan, Mandanda – Digne, Dubois, Giroud, Lenglet, N'Zonzi, Moussa Sissoko, Tolisso, K. Zouma, Thuram, Aguilar.