Brighton – Burnley 0:0 (kon.) | Southampton – Newcastle 2:0 (kon.)
Southampton FC
2:0 (1:0)
Newcastle United
Piatok 06.11.2020, 21:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 8. kolo

Druhý polčas ponúkol rovnako jeden presný zásah. Dočkali sme sa ho však až v 82. minúte, na 2:0 vtedy zvýšil Armstrong a tak Southamton zvíťazil týmto výsledkom nad Newcastlom United. V podstate celý druhý polčas domáci pohodlne kontrolovali a tri body sú zaslúžené.

Ďakujem vám za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera a dobrú noc! (22:51:46)

90+3

90+2
    O osude tohto zápasu je už rohodnuté, tri body zostanú doma.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

90
    Žltú kartu dostáva Sean Longstaff (Newcastle United).

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu je už čoskoro minulosťou. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

88
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Theo Walcott, prichádza Shane Long.

87
    Sme už v samom závere tohto zápasu. Už to teda vyzerá, že domáci získanú tri body.
    86. Joelinton (NEW)

86
    Vôbec prvá veľká šanca hostí prichádza až teraz! Lewis našiel presným centrom Joelinton, ten sa prezentoval peknou hlavičkou, ale brankár McCarthy výborným zákrokom drží čisté konto!

85
    Southampton zahrával rohový kop, ale center od rohovej zástavky nebol nijak nebezpečný.

84
    Ukazuje sa však, že Newcastle ešte tento zápas nevzdáva, ale začína sa prebúdzať zrejme už neskoro.

83
    Konštatovať, že je už rozhodnuté je asi na mieste. Domáci stále jasne dominujú a hostia už zrejme tento zápas budú len dohrávať.
    82. Stuart Armstrong (SOT) - 2:0

82
    Southampton dal gól!
    Domáci sa dočkali druhého gólu v tomto zápase a to celkom zaslúžene! Gól je však pre hostí z kategórie lacných a zbytočných, pretože hosťujúca defenzíva, konkrtétne Longstaff zbytočne stratil loptu vo vlastnom pokutovom území a STUART ARMSTRONG dopravil loptu do siete – 2:0!

81
    Saint-Maximin zostáva po ostrom strete ležať na trávniku a hra je prerušená. Uvidíme, či hosťujúci futbalista bude môcť v tomto zápase pokračovať.

80
    Necelých desať minút zostáva do konca tohto stretnutia. Dočkáme sa ešte presného zásahu?

79
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Jacob Murphy, prichádza Joelinton.

78
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Callum Wilson, prichádza Andy Carroll.

77
    Southampton má loptu na svojich kopačkách, ale stále nemá istotu, že tri body z tohto zápasu vyťaží. Chcelo by to aspoň ešte jeden poisťovací gól.

76
    Walcott padol v pokutovom území na zem a spätne sa táto situácia skúmala na videru. Napokon padlo rozhodnutie, že penalta sa kopať nebude!
    75. Jamaal Lascelles (NEW)

75
    Darlow dobre čítal hru a včas išiel proti centrovanej lopte, žiadnu šancu domácich sme tak v tomto prípade nevideli.

74
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Moussa Djenepo, prichádza Nathan Redmond.

73
    Chystá sa prvé striedanie aj na domácej strane. Čaká sa už len na prerušenie hru.

72
    Začína sa aj priostrovať v osobných súbojoch, v druhom polčase však hlavný rozhodca zatiaľ neudelil ani jednu žltú kartu.

71
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto zápasu. Zatiaľ to vyzerá, že domáci dokážu doma zvíťaziť, aj keď stále to je len 1:0 a stať sa môže čokoľvek.

70
    Po nedovolenom zákroku získali hostia priamy kop. Murphy to vyskúšal priamou strelou, ale jeho strelecký pokus nebol nijak nebezpečný.

69
    Nedávno mal veľkú šancu domáci Bednarek, teraz si však splnil svoje defenzívne povinosti a včas zastavil útok zo strany súpera.

68
    Southampton znova pohodlne kontroluje dianie na ihrisku, domáci futbalisti sa nemusia nikam ponáhľať.

67
    Troška sa začína prevúdzať hosťujúci celok, Saint-Maximin s loptou na kopačke však nič zaujímavého nevymyslel.

66
    Tempo hry začína mierne opadať. Domácim sa teraz nedarí v prechode do útoku, hostia však hrajú bez lopty a vidno, že už fyzicky je to pre nich veľmi náročné.

65
    Nepresný prechod smerom dopredu od hostí, brankár McCarthy sa zapája do kombinácie svojho tímu.

64
    Na obraze hry sa nič nemení, stále sledujeme v druhom polčase obrovskú prevahu domáceho tímu.
    63. Jan Bednarek (SOT)

63
    Druhý gól domácich mohol pridať Bednarek! Po presnom centri od svojho kapitána zakončoval najlepšie ako vedel, ale brankár Darlow vynikajúcim zákrokom podržal svoj celok!

62
    Ako prvý v tomto zápase striedal hosťujúci tréner. Hra Newcastlu musí jednoznačne ožiť, v druhom polčase to je zo strany hostí až moc pasívne.

61
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Jeffrey Hendrick, prichádza Matthew Longstaff.

60
    Hodina na St. Mary's Stadium je už minulosťou. Southampton stále vyhráva po góle Adamsa 1:0! Môžme konštatovať, že toto vedenie je zaslúžené.

59
    No a lopta je opäť v moci domáceho tímu. Southampton tak aj naďalej jednoznačne kontroluje dianie na ihrisku a svoje tesné vedenie si drží bez problémov ďalej.

58
    Rohový kop domáceho tímu už nič zaujímavého neponúkol, hostia si po dlhšej dobe môžu vydýchnuť.

57
    Individuálne sa skúšal presadiť Djenepo, jeho strelecký pokus bol zblokovaný do bezpečia. Nasledovať však bude ďalší rohový kop domáceho celku.

56
    Newcastle sa musí stále brániť, ak to pôjde takto ďalej, zrejme už žiadna dráma z tohto zápasu nebude.

55
    Zakrátko je však Southampton znova pri lopte a snaží sa o ďalší prienik na polovicu svojho dnešného súpera.

54
    Toto útočné ťaženie domáceho tímu nemohlo pokračovať ďalej, Armstrong sa ocitol v postavení mimo hru.

53
    A opäť držia loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti. Southampton v úvode druhého polčasu jasne dominuje a hostia budú mať čo robiť, aby ešte v tomto zápase niečo vymysleli.

52
    Sledovali sme tak ďalší rohový kop, korý hostia už ubránili. No, domáci mali naozaj veľký nápor a škoda pre nich, že z toho nevyťažil svoj druhý presný zásah v tomto zápase.
    51. Karl Darlow (NEW)

51
    V tomto prípade už musel brankár hostí Darlow zasahovať! Po rohovom kope sa opäť dostal do zakončenia Romeu, jeho pokus smerujúci do horných častí brány bol zneškodnený!

50
    Ďalší strelecký pokus sa na bránu domácich pokúsil vyslať Romeu, aj jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.

49
    Ward-Prowse centroval od rohovej zástavky, ale túto loptu hostia dostávajú do bezpečia. Nápor domáceho tímu však môže pokračovať ďalej.

48
    Zakrátko však domáci celok opäť zaútočil a už z toho bola aj šanca. Spoza hranice pokutového územia to vykúšal svojou strelou Walcott, ale jeho pokus je zblokovaný do bezpečia.

47
    Southampton sa pokúsil o rýchly útočný výpad, ale ten zastavuje ofsajd. K lopte sa tak už dostávajú hostia.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mali domáci futbalisti. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo tohto stretnutia je už minulosťou. Napokon sme v ňom videli jeden presný zásah, o ktorý sa v 7. minúte postaral domáci Adams po veľmi aktínvej hre svojho celku. Hra sa potom viac menej vyrovnala, ale predsa len mali menšiu prevahu futbalisti Southamptonu.

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 22:02.

45+1

45
    V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

43
    Žltú kartu dostáva Federico Fernández (Newcastle United).
    42. Theo Walcott (SOT)

42
    Domáci založili rýchly protiútok, na hranici pokutového územia sa do strely oprel Walcoott, jeho pokus len tesne míňa priestor hosťujúcej brány!

41
    Newcastle sa snaží o prechod na útočnú polovicu, ale je to neúspešné. Opäť sa do kombinácie hostí zapája aj brankár Darlow.

40
    Necelých päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Zatiaľ to teda vyzerá, že Southampton si do prestávky svoje vedenie udrží.

39
    Southampton sa po krátkej dobe znova dostáva k lopte, pokúša sa o postupný prienik na útočnú polovicu.

38
    Kapitán domáceho celku Ward-Prowse centroval do pokutového územia hosťujúceho celku, ale táto lopta nebola nijak nebezpečná.

37
    Po chybnej prihrávke už hostia stratili a do rýchleho brejku vyráža Southampton.

36
    Do kombinácie hostí sa teraz zapája aj brankár Darlow. Newcastlu sa nedarí v prechode do útoku.

35
    Celé toto útočné ťaženie domácich skončilo nepresnou prihrávkou a tak Newcastle má teraz šancu niečo vymyslieť.

34
    Domáci zahrávali rohový kop, ale hosťujúca defenzíva bola pozorná a dostáva loptu do bezpečia. Southampton však ešte môže pokračovať v útoku.

33
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu. Zatiaľ to podľa vývoja na ihrisku vyzerá, že na prestávku pôjdu spokojnejší domáci futbalisti.

32
    Southampton drží loptu na svojich kopačkách, snaží sa o postupný prechod na polovicu svojho dnešného súpera.

31
    Nepresná prihrávka do pokutového územia hostí, lopta končí pri brankárovi Darlowovi, ktorý ju už rozohráva na svojich spoluhráčov.

30
    Polhodina na St. Mary's Stadium je už minulosťou. Southampton aj naďalej vyhráva 1:0 po góle Adamsa!

29
    Ward-Prowse centroval do pokutového územia hostí, Walcott sa už dostával k strele, ale pred ním výborne zasiahla obrana a tak sme žiadnu šancu nevideli.

28
    Po faule získava loptu na svoje kopačky hosťujúci celok, ktorý rozbieha postupný útok.

27
    Žltú kartu dostáva Oriol Romeu (Southampton FC).

26
    Hra už pokračuje ďalej. Momentálne je pri lopte domáci celok, ktorý sa postupne presúva na útočnú polovicu.

25
    Na ihrisku zostáva ležať hosuťjúci Almirón. Verme, že to nebude nič vážne a bude môcť v zápase pokračovať.

24
    Domáci sa pokúsili založiť rýchly brejk, ale Adams sa ocitol v ofsajde a tak nemohol v tejto akcii pokračovať.

23
    Strela od Longstaffa zmenu skóre nepriniesla, jeho pokus smeroval len do stredu brány a McCarthy nemal problém s týmtom zákrokom.

22
    Dostávame sa do druhej polovice úvodného dejstva. Postupne sa hra už vyrovnáva mierne navrch začína mať Newcastle. Tak dúfajme, že konečne prídu aj ďalšie zaujímavé situácie.

21
    Na center od rohovej zástavky sa snažil reagovať Wilson, ale jeho strelecký pokus už na bránu neprešiel.

20
    Aktivita Newcastlu pokračuje ďalej, hosťujúci celok bude zahrávať rohový kop.

19
    Hostia založili rýchly útočný výpad, k odrazenej lopte sa dostal Lascelles, ale v ťažkej pozícií nedokázal presne zakončiť.

18
    Na oboch stranách sú tu aj nepresnosti a tie nám kazia dojem z hry. Snáď sa to čoskoro zlepší a uvidíme aj ďalšie zaujímavé momenty.

17
    Zatiaľ tak po strelenom góle nevidíme žiadne ďalšie zaujímavé situácie, domácim to však vadi nemusí, všetko sa vyvíja podľa ich scenára.

16
    Po dlhšej dobe už sledujeme kombináciu Newcastlu, ale hosťom sa nedarí v prechode do útoku. Southampotn je zatiaľ úspešný aj v defenzíve.

15
    Štvrťhodina tohto stretnutia je už za nami, domáci aj naďalej vyhrávajú o jeden gól a prevažne je lopta na ich kopačkách.

14
    Sledovali sme individuálnu akciu domáceho Walcotta, zakončil ju však nepresným strlecký pokusom, ktorý smeroval nad hosťujúcu bránu.

13
    Na obraze hry sa nič nemení, domáci pokračujú vo svojej kombinácií. Newcastle sa tak stále musí naplno venovať svojim povinostiam v defenzíve.

12
    Centrovaná lopta pred bránu nenašla nikoho v červenom drese, táto lopta končí u brankára Darlowa. Ten si tak pripisuje druhý úspešný zákrok v tomto zápase.

11
    Southampton sa postupne presúva na útočnú polovicu, hostia sa tak znova musia brániť. Newcastle sa zároveň snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

10
    Pri lopte je však momentálne domáci celok, ktorý sa naopak nemusí nikam ponáhľať. Southampton zachytil úvod stretnutia a to býva vždy veľmi podstatné.

9
    Na rade sú tak teda hostia, ktorí musia doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Sme však stále len v úvode zápasu, času je tak dostatok.
    7. Che Adams (SOT) - 1:0

7
    Domáci idú do vedenia! Sme svedkami otváracieho gólu tohto stretnutia, Southampton pokračoval po veľkej šanci v tlaku, CHE ADAMS si zbehol do pokutového územia a presný prízemný center upratal do siete – 1:0!

7
    Je tu prvá veľká šanca v tomto zápase! Domáci výborne zakombinovali pred pokutovým územím súpera, z hranice šestnástky to vyskúšal Adams, ale Darlow fantasticky vyrazil loptu do bezpečia!

6
    Útočné ťaženie domácich teraz nemohlo pokračovať ďalej, Stephens sa previnil faulom. Uvidíme, čo sa teraz podarí vymyslieť Newcastlu.

5
    Southampton po vysokom napádaní už získal loptu späť na svoje kopačky, teraz sa domáci smerom dopredu moc neponáhľajú a skúšajú postupný prechod do útoku.

4
    Murphy sa snažil odcentrovať do pokutového územia domácich, defenzíva bola úspešná a dostáva loptu do bezpečia. Newcastle ešte môže pokračovať vo svojom útočnom ťažení.

3
    Hostia na nič nečakajú a okamžite vysoko napádajú súperovu rozohrávku. Southampton stále drží loptu na svojich kopačkách, ale v prechode do útoku sa domácim nedarí.

2
    Newcastlu sa nevydaril rýchly prechod na útočnú polovicu, loptu už má Southampton a ten sa pokúša o rýchle založenie útoku.

1
    Prvý polčas tohto stretnutie je už v plnom prúde, výkop mali hostia, ktorí hrajú v žltých dresoch, domáci v červených.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Southampton FC: A. McCarthy – Bednarek, Vestergaard, J. Stephens – Walker-Peters, Ward-Prowse, Romeu, Djenepo – Walcott, Armstrong – Adams

Náhradníci: Forster – Ramsay, Redmond, Diallo, Tella, S. Long, N'Lundulu

Newcastle United: Darlow – Jacob Murphy, Schär, Lascelles (C), F. Fernández, Lewis – S. Longstaff, Hendrick, Almirón – C. Wilson, Saint-Maximin

Rozhodca: Bankes – Davies, Mainwaring

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Southampton FC a Newcastle United. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Anglická Premier League bude pokračovať ôsmym kolom. Na St. Mary's Stadium sa proti sebe postavia tímy, ktoré od seba delia len dva body.

Southampton FC má na svojom konte 13 bodov a nachádza sa vo vyrovnanej tabuľke na 5. mieste. Na prvý Liverpool strácajú domáci futbalisti len tri body, naposledy Southampton uspel na pôde Aston Ville po divokej prestrelke 4:3. Newcastle United má na svojom konte 11 bodov a nachádza sa vo vyrovnanom strede na 11. mieste. Aj hosta dokázali v poslednom zápase vyhrať, uspeli doma s Evertnom 2:1, čo bolo menším prekvapením.

Podľa vypísaných kurzov je favoritom domáci celok, ale skôr môžme očakavať vyrovnané stretnutie. Ako to napokon dopadne? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.