Chrudim – Mladá Boleslav 1:1 (6:7 po pen.)
koniec po penal. (6:7)
MFK Chrudim
1:1 (1:0)
FK Mladá Boleslav
cz Štvrtok 08.10.2020, 15:30 • Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim • MOL Cup • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Potřetí za poslední tři roky. Mladá Boleslav je pro Chrudim tradičním pohárovým soupeřem. V roce 2018 ho na domácí půdě dokázala porazit 2:0, před rokem ještě dvacet minut před koncem vedla. Nyní tento příběh napíše třetí pokračování.

„Na zápasy s Mladou Boleslaví vzpomínám velmi rád, protože se pokaždé jednalo o velmi zajímavou zkušenost s ligovým týmem,“ mluvil o nevšední zkušenosti Ondřej Kesner. „Přesvědčili jsme se, že se dá porazit každý a nic není nemožné,“ ví Kesner.

A jaký je tedy recept na ligového soka? „Musíme se opřít o dobrou organizaci hry, rychle přistupovat k hráčům soupeře a zároveň se pokusit hrozit i v útoku. Věřím, že pokud předvedeme to nejlepší, co v nás je, můžeme být pro Boleslav velmi nepříjemným soupeřem,“ přeje si chrudimský kapitán.

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Fofana, Drahoš, Hlavsa – Trávníček, Kesner (C), Krištof, Sokol – Yu, Rybička
    Náhradníci: Šeda, Mašek, Langhamer, Douděra, Pech, Mašek

FK Mladá Boleslav: Markovič – Gabriel, Šimek, Graiciar, Škoda, Kulhánek, Fulnek, Zahustel, Budínský, Marco Túlio, Křapka
    Náhradníci: Mrázek, Dostálek, Havlena, Verner, Breda, Vencl, Mužík

Rozhodčí: Hocek – Vodrážka, Novák.

1

1
    Úvodní okamžiky patří fotbalistům z Boleslavi, kteří se ihned nacpali k pokutovému území Chrudimi.

2
    První akce Chrudimi přinesla postup Petra Rybičky a následně první rohový kop domácího týmu.

3
    Centr do šestnáctky mířil na Ahmeda Fofanu, obránci soupeře si ale s nejvyšším chrudimským hráčem na hřišti poradili.

3
    Rázem zde máme první střelecký pokus, Korejec Yu dostal od Kesnera balon přímo do běhu a poslal směrem na Markoviče první pozdrav. Brankář favorita ale dokázal jeho pokus zkrotit v rukavicích.

4
    Po faulu na Trávníčka nachystali domácí další standardní situaci, ani nyní ale k ohrožení hostující branky nedošlo.

5
    Po slibné první minutě se Mladá Boleslav zatím příliš nemůže dostat do tempa, rozhodně častěji jsou na míči fotbalisté druholigové Chrudimi.

6
    Rybička s Řezníčkem měli chvilinku prostoru na hranici pokutového území, kombinace ale skončila chrudimským ofsajdem.

7
    Série vhazování Chrudimi poblíž rohového praporku, domácí jsou stále na balonu.

8
    A v osmé minutě jsme zde měli první výraznou brankovou příležitost! Obrana Mladé Boleslavi zcela zapomněla na osamoceného Petra Rybičku, kterému dopadl balon na nohu. Nakonec zvolil přímou střelu z voleje, ta ale skončila pár metrů vedle levé tyče. Velká škoda pro Chrudim!

10
    A znovu se útočník Petr Rybička hnal směrem k brance soupeře, tentokrát mu byl odpískán nedovolený zákrok.

13
    Petr Rybička faulován brankářem Markovičem ve vápně, bude to pokutový kop pro Chrudim!

14
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Možná trochu překvapivě si pro balon došla nová posila Chrudim JU KANGHJUN, který se dlouho rozebíhal, nakonec poslal balon po zemi doprostřed a tím také chrudimský výběr do vedení – 1:0!

15
    Hosté se snažili odpovědět akcí z pravé strany, Zahustelův přízemní centr ale bez větších problémů odvrátil Graiciar.

16
    Yu se znovu hnal za nakopnutým balonem, tentokrát byl u míče dříve brankář Markovič.

18
    První zákrok si připsal také Simon Zíma. Ve vápně zůstal nepokrytý Jakub Fulnek, který ale hlavičkoval v záklonu a jeho pokus nenadělal chrudimskému brankáři sebemenší problémy.

19
    Graiciarův centr z pravé strany byl hodně nepřesný, hosté se stále nemohou naladit na správnou notu.

20
    Yu se znovu dostal k ohrožení boleslavské branky, centr od Hlavsy z pravé strany sice skončil hlavičkou nad branku, při zákroku si ale korejský útočník pomohl rukama.

21
    Další centr hostujícího týmu sebral do náruči Zíma, jeho následný centr ale skončil v zámezí.

22
    První rohový kop si vyzkouší také hráči Mladé Boleslavi, na vině je sražený centr Graiciara.

23
    Centr na zadní tyč si defenzíva Chrudimi pohlídala, po nepřesném odkopu Hlavsy ale hosté zůstanou na koni.

24
    Hosté začínají mít optickou převahu, jejich kombinace ve středu hřiště ale zatím nic zajímavého nepřináší.

24
    Další centr z dílny Mladé Boleslavi mířil na nabíhajícího Fulneka, Trávníček odvedl své defenzivní povinnosti bezchybně.

25
    Ke slovu se dostala tak Chrudim, tečovaný centr Sokola z levé strany změnil směr a chyběl jen kousek, aby našel nohu Petra Rybičky.

26
    Další míč z nohy Trávníčka hledal nabíhajícího si Yu, který se ale proti přesile stoperů soupeře k balonu nedostal. A tak se hra vrací zpět na obrannou polovinu Chrudimi.

27
    Trávníček na lajně předskočil Zahustela a zastavil tak další útok Mladé Boleslavi.

28
    Jaroslav Hlavsa nepřesnou rozehrávkou zadělal na výrazné problémy, hosté ihned zaveleli k rychlému protiútoku, který zakončoval Lukáš Budínský z hranice pokutového kopu. Prudká přízemní rána mířila přesně k tyči, kde byl ale připravený pozorný Simon Zíma!

29
    Hrdinou hostujícího týmu po půl hodině hry se mohl stát Marco Túlio, který natáhl z obrovské vzdálenosti a prudkou dělovkou orazítkoval břevno chrudimské branky!

31
    Po dalších dvou minutách přišla další zajímavá šance Mladé Boleslavi! Lukáš Budínský měl na středu hřiště dostatek prostoru, našlápl k brance soupeře a vypálil. Nepříjemný pokus pro Zímu skončil dalším důležitým zákrokem Zímy!

32
    Simon Zíma – Lukáš Budínský 3:0! Chrudimský brankář nyní lapil další obrovskou příležitost hostujícího záložníka, který v pádu hlavičkoval na malém vápně! Hosté byli znovu milimetry od vyrovnání, ale ani tentokrát se nekoná!

34
    Mladá Boleslav výrazně přidala a na hřišti nyní kraluje.

37
    Petr Drahoš nyní podržel unikajícího Graicira a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.

38
    Martin Graiciar už se znovu hnal do dobré příležitosti, rozhodčí mu ale tentokrát zdvihli praporek a zastavili ho pro ofsajd.

39
    Po faulu Ju odvrátil nepříjemný centr do vápna Fofana, domácí ale znovu nedokázali na delší čas udržet balon.

40
    Chrudimští útočníci Rybička s Ju se srdnatě perou se zadáky soupeře, jejich práce byla nyní "oceněna" jen útočným faulem.

41
    Chrudimský Trávníček se dokázal hodně rychle vrátit na svoji pozici, centr Graiciara ho tak trefil do zad. Další roh pro Boleslav.

42
    Držení ve vápně Chrudimi v podání Petra Drahoše, je to pokutový kop také pro Mladou Boleslav!

43
    Simon Zíma znovu neumožnil Budínskému skórovat, jeho balon fantasticky vytáhl ze šibenice a udržel vedení Chrudimi!

44
    Hosté své snažení v první půli ještě nevzdávají a znovu míří k pokutovému území Chrudimi.

45
    Jedna z posledních akcí Chrudimi v prvním poločase končí ofsajdem Petra Rybičky.

45
    Nastavovat se bude ještě jedna minuta.

45+1

Je konec. První poločas v Chrudimi rozhodně nenudil. Domácí se dostali do vedení již ve čtrnácté minutě zásluhou proměněné penalty Ju, hrdinou dalších minut byl rozhodně Simon Zíma, který pochytal řadu šancí a nakonec i pokutový kop Budínského!

46

46
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Šimon Gabriel, přichází Dominik Mašek.

47
    Hosté posílili ofenzivu a hned úvodu poločasu se snaží více tlačit do útoku, Chrudim se bude muset mít hodně na pozoru.

48
    Trávníček rozehrával standardní situaci od levé postranní čáry, jeho centr byl ale příliš nízký a hráči Boleslavi ho ihned odvrátili ven z vápna.

49
    Fofana jako poslední hráč předvedl výborný obranný zákrok proti Škodovi, jehož odstavil čistě od míče.

50
    Zímovi se vůbec nepovedl odkop od vlastní branky, míč skončil na tribuně.

50
    David Šimek (MBL) držel Jua za dres na polovině hřiště při snaze Chrudimi o rychlý protiútok, za což vidí žlutou kartu.

54
    Dominika Maška zastavil v útočném snažení odpískaný ofsajd.

55
    Z pravé strany rozehrával rohový kop Trávníček, jeho centr do vápna hosté rychle odvrátili.

56
    Obrovská příležitost Mladé Boleslavi z rychlého protiútoku! Hosté vyrazili do rychlé protiakce, centrem přenesli hru na pravou stranu a následoval centr do vápna, který ale Mašek nezužitkoval a Drahoš odkopl míč pro domácí do bezpečí.

58
    Mladá Boleslav začíná více zatápět svému soupeři, chrudimská obrana zatím ale pracuje dobře.

58
    Mašek centroval z levé strany do vápna, kde hlavičkoval nepřesně Šimek.

60
    Sokol skončil na trávníku ve vlastním vápně po souboji s Graciarem, kterému byl odpískán nedovolený zákrok.

61
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Vojtěch Řezníček, přichází Tomáš Dostálek.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Ladislav Mužík.

62
    Dlouhý sprint s míčem po levé straně předvedl Trávníček, který těsně před vápnem poslal přihrávku na levou stranu Junovi, jehož centr směřoval na Mužíka, ale na přední tyči byl připraven zakročit brankář Markovič.

63
    Krištof alespoň na chvíli osvobozuje Chrudim svým odkopem na polovinu hřiště.

64
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hostům se jejich aktivita vyplatila a jsou za ni odměněni vyrovnávající brankou. Ze střední vzdálenosti natáhl ke střele LUKÁŠ BUDÍNSKÝ, jenž mířil přesně k pravé tyči, kam se brankář Zíma jen marně natahoval.

65
    Chrudim musí opět více zabrat směrem do útoku, tentokrát se do zakončení nedostala.

68
    Další rána ze střední vzdálenosti protáhla chrudimského brankáře, tentokrát měl více štěstí, když Tulio pálil těsně nad.

69
    Po centru domácích z pravé strany se Chrudim dožadovala odpískání pokutového kopu za hru rukou ve vápně, sudí Hocek ale zůstal pro tentokrát klidný.

70
    Kesner našel dlouhým nákopem rozběhnutého Rybičku, ten musel akci přibrzdit a nakonec pálil z pětatřiceti metrů nad bránu Krištof.

73
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Denis Krištof, přichází Miroslav Verner.

76
    Hra se poměrně vyrovnala, oba týmy mají obdobně ze hry, ale do výraznějších šancí se nedostávají.

79
    Trávníček našel na levé straně parádním centrem Dostálka, který posílal míč do vápna, ale boleslavští ho odvrátili na roh.

80
    Vernerův centr od rohového praporku mířil do malého vápna, kde si balon jako první našel gólman Markovič.

81
    Po dlouhém výkopu od Zimy se k míči dostala Chrudim, která se snaží rychle přejít do útoku.

82
    Centr z levé strany mířil do vápna na Budínského, parádní obranný zákrok ale předvedl stoper Drahoš.

83
    Po rozehrávce od Fofany po faulu hostů si míč dobře pokryl Mužík, jenže jeho centr do vápna už tak dobrý nebyl a balonu se ujímá Mladá Boleslav.

84
    Tulio z levé strany centroval na hranici malého vápna, kde číhal Škoda, po jehož hlavičce vytáhl parádní zákrok Zíma, který zachránil Chrudim od inkasované branky!

86
    Mužík při snaze získat míč fauloval na útočné polovině, hosté rychle rozehráli a dozadu musel sprintovat stoper Fofana, jenž úspěšně odkopl míč do zámezí.

86
    Opět byl v akci Fofana, který hlavičkou ve vápně odvracel centr z pravé strany.

87
    Po nahrávce z pravé strany se dostal do slibné střelecké příležitosti Ju, jeho tvrdá rána mířila ale hodně mimo.

88
    Základní hrací doba utkání mezi Chrudimí a Mladou Boleslavi se blíží ke konci, v případě remízy bude následovat prodloužení.

89
    Na Trávníčkův centr z levého kraje se vápně natahoval Ju, ale na míč nedosáhl a tak doskákal až k brankáři Markovičovi.

90
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ju, přichází David Breda.

90+1
    Nejprve mířil centr do vápna hostů z levé strany, poté posílal míč do ohně z druhé strany Mužík, ale ani napodruhé se Chrudim nedostala k hlavičce.

90+1
    Po nevyužité šanci hostů už hráči jen čekají na odpískání konce druhého poločasu.

90+1
    Druhý poločas skončil.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Martin Graiciar, přichází David Douděra.

92
    Hráče čeká poslední utkání před dlouhou pauzou, mohou se tak plně vydat ze všech sil.

93
    Budínský posílal míč ze standardky na hranici malého vápna, kde se sice hosté dostali do zakončení, ale gólman Zíma míč lapil do náruče.

94
    Mírně aktivnějším celkem je v prodloužení zatím Mladá Boleslav, Chrudimští spíše čekají na možnost rychlého protiútoku.

95
    Bredovu přihrávku srazili hosté do autu, Chrudim je nastěhovaná ve vápně a jeho okolí.

96
    Trávníček si na levé straně narazil míč s Kesnerem a šel na hranici pokutového území do zakončení, jeho střele ale chyběla větší razance.

97
    Mužík se u brány soupeře provinil faulem při snaze udržet míč, k míči se tak dostane brankář Markovič, jenž se chystá na dlouhý výkop.

98
    Zahustelovi odskočil míč od nohy, čehož využil Dostálek, ten se následně dostal do zakončení a Markovič musel vytáhnout míč na roh.

100
    Vernerovi se rozehrávka rohu z pravé strany příliš nepovedla, míč na přední tyči sebrali hosté a hned ho odkopli do bezpečí.

102
    K rozehrávce standardní situace zhruba z pětatřiceti metrů se postavil Budínský, který pálil přímo na bránu, míč ale mířil příliš vysoko.

103
    Ve velké gólové šanci selhal chrudimský kapitán Kesner! Centrem z pravé strany ho na hranici malého vápna našel Mužík, Kesner však z první přestřelil branku.

104
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marco Tulio, přichází Daniel Langhamer.

105
    Rybička to zkoušel z levé strany z poměrně velkého úhlu z vápna, ale nenasměroval míč mezi tři tyče.

105
    První prodloužení skončilo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Mužík se pěkně uvolnil na pravé straně u pokutového území a dostal přihrávku na Rybičku, jenž poté skončil na trávníku, ale hlavní rozhodčí Hocek zůstal klidný.

108
    Před Hlavsou se odkryla cesta do vápna, tak toho využil, po jeho centru na Dostálka budou mít domácí k dispozici roh.

109
    Daniel Langhamer na útočné polovině tvrdým zákrokem poslal k zemi Vernera, za což vidí žlutou kartu.

111
    Domácí se dožadovali odpískání ruku ve vápně soupeře, to opět hlavní rozhodčí nevyslyšel a hosté mířili do rychlého brejku, který zastavil Fofana, jenž hrál na polovině hřiště rukou.

112
    Budínského centr mířil k levé tyči, Mužík musel srazit míč na roh.

113
    Na polovině hřiště byl při hlavičkovém souboji faulován chrudimský útočník Petr Rybička.

114
    Langhamer si ve středu hřiště nerozuměl se svými spoluhráči a míče se znovu ujmou domácí.

116
    Breda byl pozdě v souboji s Kulhánkem, Chrudim se tak bude muset bránit standardní situaci.

117
    Dobrou práci u své branky odvedl Trávníček, jenž zadribloval s míčem a vynutil si faul na Škodovi.

118
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Michal Trávníček, přichází Ondřej Vencl.

119
    Do konce prodloužení zbývá poslední minuta, zkušenosti nyní ukázal Vencl, který před Škodou odhlavičkoval míč do náruče brankáře Zímy.

120
    Budínský dlouhým centrem ze standardky poslal míč do vápna, kde hosté faulovali a navíc se pískal ofsajd.

120+1
    Stoper Fofana musel odehrát míč z vlastního vápna na dlouhou nohu, čímž odvrátil možnou nadějnou šanci Mladé Boleslavi.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o postupujícím nerozhodlo, rozhodnout tak musí penalty.