Pohronie – Slovan Bratislava 1:2 (kon.) | Trenčín – Senica 0:1 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
1:2 (1:1)
ŠK Slovan Bratislava
Nedeľa 04.10.2020, 18:00 • Žiar nad Hronom • Niké liga • 9. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 9. kola Fortuna ligy medzi FK Pohronie a ŠK Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Proti sebe sa stretnú dva tímy, ktoré figurujú po po nekompletnom 9. kole na opačných póloch tabuľky.

Domáce Pohronie má z ôsmich duelov na konte jednu výhru, štyri remízy a tri prehry pri skóre 9:13. FK teda nazbieralo sedem bodov a je jedenáste. Horšie je na tom iba päťbodová Senica. Na ligovú výhru čaká tím zo Žiaru nad Hronom od 22. augusta, kedy Pohrončanom padla za obeť Žilina.

Slovan je na tom pochopiteľne inak. Aktuálny majster Slovenska postupne doháňa zaváhania z prvých kôl, keď je aktuálne druhý s bilanciou 6-1-1. Z druhej priečky strácajú "belasí" na Dunajskú Stredu päť bodov, majú však k dobru práve stretnutie s Pohroním. Hosťom patrí v súťaži najlepšia defenzíva (5 inkasovaných gólov) a spoločne so Žilinou druhá najlepšia ofenzíva (24 nastrieľaných gólov).

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Badolo, Pavlík (C), Špiriak, Župa – Weir, Chríbik – Blahút, Fadera, Mazan – Bimenyimana.
    Náhradníci: Dovec – Jacko, Kramár, Matić, Petrák, Bangala, Obročník.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Bajrić, Božikov (C), De Marco – de Kamps, Nono – Holman, Daniel, Ratão – Strelec.
    Náhradníci: Šulla – Abena, Lovat, Čavrić, Weiss, Medved, Moha.

Rozhodca: Erik Gemzický – Peter Bednár, Peter Kováč.

1

1
    Úvodný výkop patril Slovanu, ktorý hrá v tradičnej belasej farbe. Domáce Pohronie v žlto-modrej kombinácii.

2
    Hostia sa dostali pred šestnástku súpera, tam ale loptu stratili. Bol z toho brejk, ktorý Bratislavčania ukončili taktickým faulom.

3
    Fadera s vysokým šľapákom na Bajrića, toto Erik Gemzický musel odpískať.

4
    Na druhej strane je tu rohový kop pre Slovan.

5
    Pohronie sa ubránilo, hostia totiž rozohrali nakrátko. Prihrávka bola zachytená, protiútok to nebol zlý, akurát Weir si to pri kľučkách dal ďaleko od nohy.

6
    Na druhej strane sa píska ofsajd mladého Dávida Strelca.

7
    Domáci s vysokým pressingom, s ktorým majú slovanisti veľké problémy.

7
    Dávid Strelec hlavičkuje cez Špiriaka, Tomáš Jenčo reflexívne vyráža loptu nad brvno! Toto mohol byt gól, domáci gólman ale vytiahol bravúrny zákrok!
    7. Dávid Strelec (SBA), Tomáš Jenčo (POH)

8
    Ďalší roh vzruch nepriniesol, domáci futbalisti vystavení do ofsajdu.

9
    Napádanie ukázali aj hráči hosťujúceho ŠK. Špiriak mal problémy s prihrávkou, Slovan získava loptu po súboji v strede poľa.

11
    Sledujeme zápas, ktorý má čo ponúknuť. Pohronie sa nebojí hrať profi aktuálnemu majstrovi, zatiaľ čo ten má v obrane nemalé problémy.

12
    Ťažšie chvíle Slovana pokračujú. Faul hostí na ľavej strane obrany, je z toho štandardka.

13
    Prudký center do ohňa, lopta odvrátená smerom k postrannej čiare. Tam sa jej zmocňuje Peter Mazan.

14
    Bon-Fils Caleb Bimenyimana si poradil s Bajrićom v šestnástke a tvrdo pálil... Iba do bočnej siete.
    14. Bon-Fils Caleb Bimenyimana (POH)

15
    Strelec pretlačil loptu do siete, ale hlavný rozhodca predtým píska ofsajd, prípadne útočný faul na Jenča. Máme sa na čo pozerať.
    15. Ofsajd/faul pri strelenom góle

16
    Mazan s dohovorom po tom, čo nedovolil Nonovi narýchlo rozohrať voľný kop.

17
    Alieu Fadera sa dnes s protihráčmi nemazná. Dohral Nona po odohratí lopty a je len otázkou času, kedy tento futbalista uvidí žltú kartu.

19
    Dlhá lopta za obranu Slovana adresáta nenašla. Defenzíva hostí zbiera loptu a zakladá nový útok.

20
    Belasí prevzali kontrolu nad držaním lopty. Pohronie sa po dobrej štvrťhodine stiahlo viac dozadu.

22
    Tomáš Jenčo ako inak zachraňuje svoj tím od pohromy! Župa si nešťastne zrazil loptu smerom do vlastnej brány a nebyť levieho skoku od domáceho gólmana, bolo by to s istotou 0:1!
    22. Richard Župa (POH), Tomáš Jenčo (POH)

23
    Pohronie sa však pozbieralo a začalo opäť vyššie napádať. To bola úspešná cesta v úvode, ale asi nerealizovateľná počas celého merania síl.

24
    A znovu Jenčo v akcii. Tentokrát musel z brány ďaleko von po presnom centri za obranu svojich spoluhráčov. Ďalší úspešný počin tohto brankára.

25
    Erik Daniel triafa sprava iba do miest, kde bol domáci ochranca svätyne. Hrá sa iba na jednu bránu, vo vzduchu úvodný gól visí už nejakú tú minútu.

26
    Po dlhej dobe nadýchaný center Mazana. Skoro unudený Greif podvihol loptu smerom k druhej strane ihriska.

26
    Rafael Ratão s výborným sklzom proti Bimenyimanovi. Hrozila totiž zaujímavá kontra.

27
    Slovan dal gól!
    Všadeprítomný RAFAEL RATÃO celú akciu založil a napokon aj gólovo ukončil. Ofenzívny futbalista si zbehol za obranu, v šestnástke si zasekol Badola a pravačkou prestrelil Jenča popri pravej tyči!
    27. Rafael RATÃO - 0:1

28
    Spolupráca Mazana s Župom pekná na oko, avšak nemala dlhé trvanie. Dôvodom je neskorší útočný faul jedného z tejto dvojice.

29
    Škoda-preškoda, že ani Bimenyimana, ani Fadera nezakončili. Prvý menovaný ideálnu možnosť preváhal, ten druhý zase nedosiahol na dlhý pas.

31
    Polhodina hry za nami, Pohronie po odkope Kenana Bajrića s rohovým kopom.

31
    Slovan odkopáva, no po ďalšom dlhšom nákope sa roh bude opakovať, akurát z druhej strany. Zahrá ho James Weir.

32
    To už bol lepší center do ohňa. Mazan sa k lopte dostal, vypálil priamo do Špiriaka. Lopta zmenila smer, načahoval sa po nej ešte Bon-Fils Caleb Bimenyimana, no bránu netrafil.
    32. Bon-Fils Caleb Bimenyimana (POH)

33
    Opäť útočný priestupok vedúceho tímu v tomto zápase. Jenčo vyháňa svojich ďaleko na polovicu súpera.

34
    Peter Mazan preveril pozornosť Dominika Greifa. Krížna rana z ľavej strany bola vyrazená skôr pre istotu na roh.
    34. Peter Mazan (POH), Dominik Greif (SBA)

35
    Ani z tohto gól nepadne. Rafael Ratão si pri prechode do útoku vypýtal faul od Jamesa Weira, na prvú žltú kartu si však budeme musieť ešte počkať.

36
    Desať minút do prestávky. Pohronie bolo prv po góle v šoku, teraz ale svoju hru a tlak stupňuje a chce vyrovnať.

37
    Hostia môžu upokojiť hru, Pohronie sa totiž previnilo faulom pred pokutovým územím.

39
    Nonov temer gólový center po štandardke zľava! Lopta skočila pred tromi futbalistami v belasom, tesne pred Ratäom zasiahol Tomáš Jenčo! Obrovská šanca zostáva nevyužitá.
    39. Tomáš Jenčo (POH)

40
    Pohronie dalo gól!
    Aj teraz platí staré-známe: Nedáš, dostaneš! Prv to vyzeralo, že PATRIK BLAHÚT to urobil zle, napokon ale spoločne s Bimenyimanom vybojovali loptu na malom vápne. Blahút následne tvrdou ranou z minimálnej vzdialenosti prekonal bezmocného Greifa, máme vyrovnané!
    40. Patrik BLAHÚT - 1:1

42
    Rafael Ratão nikým nechránený po ďalšej štandardke, tentoraz z pravej strany. Autor otváracieho gólu hlavou trafil iba priestor, kde bol pripravený Jenčo!
    42. Rafael Ratão (SBA), Tomáš Jenčo (POH)

43
    V Žiari nad Hronom sa nám teda dejú veci. Je dosť možné, že aj za dve a pol minúty pred prestávkou uvidíme ďalší gól.

44
    Šancu hostí ale ukončil ofsajd Erika Daniela. Voľný kop z hĺbky poľa rozohrá Jenčo.

44
    Danielov center prešiel na Holmana, ktorého akoby prekvapilo, že sa lopta dostala až k nemu. Moment prekvapenia znamenal, že si Holman loptu nechal odskočiť až za bránkovú čiaru.

45

Na Pohroní sa nenadstavila ani minúta. Domáci vedú so Slovanom vyrovnaný súboj, za ktorý sa vôbec nemusia hanbiť. Belasí sa ujali vedenia po trefe Ratäa, Pohrončania reagovali zásahom Blahúta po skrumáži pred Greifom päť minút pred prestávkou.

Výsledok teda zaslúžený z oboch strán. Sme zvedaví, čo nám toto atraktívne meranie síl prinesie po štvrťhodine oddychu.

Druhý polčas sa začne približne o 19:00.

46

47
    Zatiaľ bez striedaní, no aj tie časom prídu. Slovan sa vyrútil do útoku.

48
    Po ľavej strane ale cesta neviedla. Defenzívny odkop si spracoval telom Bon-Fils Caleb Bimenyimana, ktorého robota znamená aut pre Pohronie.

49
    Rafael Ratão netriafa poloprázdnu bránu, hoci je nutné povedať, že z ťažkej pozície. Dobrý blok od obrancu domáceho celku. Prípadný gól by však aj tak neplatil, išlo totiž o ofsajd.

50
    Špiriak poslal k zemi Erika Daniela. Nasledovala štandardka, ktorú domáci zvládli vybaviť bez problémov.

51
    Pozornosť sa otáča na druhú polovicu ihriska. Dlhý aut až do šestnástky, Bimenyimana však pri súboji padá, čo znamená stratu lopty.

52
    Toto bolo tesné. Peter Mazan si dal loptu na pravačku a technicky to skúsil poslať k ľavej tyči. Len to tak zahučalo na lavičkách, opakovaný záznam potvrdil, že chýbalo naozaj len málo a bolo by to 2:1.
    52. Peter Chríbik (POH)

53
    Nonov center z rohu a už ani neviem ktorá šanca Rataä v pokutovom území súpera. Takéto príležitosti môžu hostí ešte mrzieť.

54
    Alieu Fadera sa nedvíha zo zeme po faule zozadu. Na ihrisko už museli prísť aj lekári Pohronia.

56
    Po minúte pauzy môžeme pokračovať. Domáci zostávajú na ofenzívnej polovici.

57
    Vyše desať minút druhého polčasu o čosi miernejšie čo sa týka vytvárania šancí. Striedania sa ale nezadržateľne blížia, takže môžeme očakávať väčšiu aktivitu od žolíkov z lavičky.

58
    Peter Chríbik podkopol Holmana v stredovom kruhu, voľný kop pre Slovan.

59
    Vynikajúca lopta za obranu od Lukáša Pauscheka! Nono ju dostal nádherne do behu, Jenčo mu vyšiel oproti, čím ale odhalil prázdnu bránu. Nonovi šiel v tandeme RAFAEL RATÃO a ten nemal problém dostať guľaté teleso do siete!

Asistencia: Nono.
    59. Rafael RATÃO - 1:2

61
    Peter Chríbik zachraňuje Pohronie od pohromy. Jenčo opäť vysoko von z brány, jeho odkop zachytený tridsať metrov od bránkovej čiary. Lob smeroval pomaly k bráne, no už sa nedozvieme, či by v nej aj skončil. Chríbik zaskočil Jenča pred bránkovou čiarou.
    61. Peter Chríbik (POH)

63
    Tlak Slovana pokračoval rohom. Domáci si až po jeho odvrátení môžu vydýchnuť.

64
    Sami môžu naopak zahroziť, Weir bude exekútorom štandardky z pravej strany.

65
    Chríbik na jednej strane zabránil gólu, na druhej strane pri zadnej žrdi mohol jeden sám streliť. Lopta mu ale nesadla na kopačku, za čo sa obranca Pohronia sám na seba hnevá.

66
    Alieu Fadera vidí ako prvý hráč v tomto zápase žltú kartu. Už v prvom polčase mal na mále a teraz aj napriek protestom sa jej už nevyhol.

66
    Po protestoch vidí žltú kartu aj niekto z realizačného tímu Pohronia.

67
    Akoby sa nám vrece s kartami roztrhlo. Bon-Fils Caleb Bimenyimana dohral Božikova po odkopnutí lopty, čo sa nepáčilo Erikovi Gemzickému. Možno trochu prísny verdikt.

68
    Jednoznačná karta aj pre Dávid Holman, ktorý takticky podkopol rozbiehajúceho sa Petra Mazana. O pár sekúnd predtým neuspel na hranici šestnástky Strelec.

69
    Tentoraz hostia karte ušli a môžu byť radi, že prečkali aj defenzívnu štandardku.

70
    Faulov pribúda, Badolo na seba nabral Ratäa. Priamy kop pre Slovan z dvadsiatich metrov od brány. Loptu si už stavia na miesto priestupku Nono, blízko je aj Holman.

71
    Nono to zatočil ponad múr. Zdalo sa, že lopta pôjde do brány, napokon však minula pravú žrď zhruba o pol metra.
    71. Nono (SBA)

72
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Peter Chríbik, prichádza Michal Obročník.

73
    Patrik Blahút faulovaný ani nie meter od veľkého vápna. Dočkáme sa vyrovnania? Gólový center sa pokúsi vystrúhať James Weir.

74
    Nacvičený signál zahraný na jednotku! Weir prihral do strany, respektíve na hranicu šestnástky, kde si nabehol Bon-Fils Caleb Bimenyimana. Domáci si pýtali penaltu po údajnej ruke De Marca, rozhodca tieto sťažnosti odmieta.
    74. Bon-Fils Caleb Bimenyimana (POH), Vernon De Marco (SBA)

75
    Žltú kartu dostáva Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava).

75
    Veľké veci sa diali aj po tom. Blahút dostal úder do tváre, na zemi ležať tiež jeden zo slovanistov. Dominik Greif vybehol z brány dobrých štyridsať metrov, len aby sa posťažoval arbitrovi, ktorý mu za to udelil žltú kartu.

76
    Pokračujeme ďalej, rozhodcovská lopta pre domácich. Belasí budú striedať v najbližších minútach.

77
    Nono je ďalším mužom, ktorý videl žltú kartu za posledných dvanásť minút. Akoby skrátený roh pre domácich, zahrá ho Weir.

78
    Jemný oblúčik za zadnú žrď odvrátený, lopta je už mimo hracej plochy.

78
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Žan Medved.
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Vladimír Weiss.

79
    Mazan čisto odstavený od lopty de Kampsom. Svoje tam zohralo aj pošmyknutie na trávniku. Dopredu už idú hostia.

80
    Weiss zakopáva loptu, De Marco zostáva ležať na zemi. Predchádzal tomu kontakt s Mazanom.

81
    A práve Peter Mazan je ďalším potrestaným. Podkopnutie protihráča mimo hlavného diania hry si všimol jeden z asistentov.

82
    Michal Obročník s neskorým sklzom na Nona. Ďalší faul a ďalšia žltá karta. Tie prichádzajú ako na bežiacom páse, pár ich pravdepodobne ešte pribudne.

83
    Alieu Fadera v ofsajde, zbytočne tak domáci zachraňovali na dvakrát loptu, ktorá by inak skončila v aute.

84
    Bimenyimana nemal nárok proti dvojici Božikov – de Kamps. Osamotený hráč Pohronia stratil loptu.

85
    Rohový kop pre domácich, tí ocenia každú takúto štandardku s koncom zápasu.

85
    Mazan to poslal na prednú žrď, potom to skúsil nakrátko. Ani jedna z realizácii želaný úspech nepriniesla, nasleduje odkop od brány a takisto aj striedania.

86
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rafael Ratão, prichádza Myenty Abena.
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Aleksandar Čavrić.

86
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Bon-Fils Caleb Bimenyimana, prichádza Kojo Matić.

87
    Niečo vyše tri minúty do konca. Slovan má loptu pod kontrolou, hrá sa ďaleko od Greifa.

88
    Čavrić krátko po svojom príchode faulovaný. Pokračovať mu nedovolil Richard Župa, ktorý ho stiahol k zemi pri postrannej čiare.

90
    Po menšom ťahaní času od Bratislavčanov sa predsa len domáci dostali do útoku. V ňom ale prišlo zakončenie, ktoré skončilo len za bránou a my sa už dostávame do nadstavenia.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+2
    Hostia budú ešte striedať, pri lopte aktuálne Tomáš Jenčo.

90+2
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Nono, prichádza Lucas Lovat.

90+3
    Špiriak si pomohol ťahaním za dres. Toto nie je dobrá správa pre Pohronie.

90+4
    Zdá sa, že je rozhodnuté. Lopta sa za bránu odrazila od Patrika Blahúta. Roh pre Slovan.

90+4

Máme za sebou naozaj zaujímavý zápas, ktorý mal vysokú kvalitu. Slovan v ňom poráža Pohronie 2:1. Je to v celku zaslúžené, domáci sa však nemajú za čo hanbiť. Od 65. minúty sa navyše na trávniku iskrilo, rozdalo sa deväť žltých karát, avšak posledných dvadsať minút sme už väčšiu šancu nevideli.

Slovan Bratislava skresal stratu na Dunajskú Stredu, Pohronie zostáva v spodnej časti tabuľky. (19:59:16)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa. Viac informácií tu.

Góly: 40. Blahút – 27. Ratão, 59. Ratão (Nono)

Karty:   66. Fadera (POH), 67. Bimenyimana (POH), 81. Mazan (POH), 82. Obročník (POH), 88. Župa (POH) – 68. Holman (SBA), 75. Greif (SBA), 77. Nono (SBA)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 26:13.
    FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Badolo, Pavlík (C), Špiriak, Župa – Weir, Chríbik (72. Obročník) – Blahút, Fadera, Mazan – Bimenyimana (86. Matić).

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Bajrić, Božikov (C), De Marco – de Kamps, Nono (90+2. Lovat) – Holman (78. Weiss), Daniel (86. Čavrić), Ratão (86. Abena) – Strelec (78. Medved).

Rozhodca: Erik Gemzický – Peter Bednár, Peter Kováč

Diváci: Bez divákov