20 17 25 25 15
Česko
2
25 25 16 19 9
cz Nedeľa 27.09.2020, 18:30 • Sportovní hala Kuřim • Mistrovství Evropy do 20 let • Skupina 1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Mistrovství Evropy ve volejbale do dvaceti let! V tomto duelu se spolu podíváme na zápas mezi Českou republikou a Srbskem. Úvodní podání je naplánován na 18:30 a my budeme u toho.

Srbsko: Kopecký, M. Toman – Drahoňovský, Unzeitig, Vodička, Ureš – Baláž, Špulák, Staněk – Mikulenka, Čeketa – L. Toman

Česko: Rudić, Kozić, Niketić, Bekrić, Vidovć, Cetković, Mašulović, Nikolić, Bojovic, Fet, Mišković, Ćulibrk..

0:0

1:0
    Srbsko jako první podávalo a jako první se dočkalo bodu, když Češi trefili jen bloky.

1:1
    Nyní už to bylo ze strany české lepší, jelikož byly vytlučeny bloky, a tak je srovnáno.

1:2
    Češi zůstanou u podání! Poprvé v tomto utkání se dostávají do vedení, ale je to teprve.

2:2
    Naprosto nekompromisní smeč v podání Nikoliće! Zde česká obrana neměla šanci.

2:3
    Podobně si vedl na druhé straně Filip Ureš. Parádní smeč do druhé poloviny palubovky.

3:3
    Velká škoda pro český tým. Nikolić zkusil lehkou smeč, která otřela prsty blokaře a míč šel pak do zámezí.

4:3
    Eso na srbské straně!

4:4
    Jenže stejný hráč posílá další míč jen do sítě.

4:5
    Alija Bekrić nyní nezvládl svůj útok ze středu hřiště, kterým trefil jen síť.

5:5
    Moc dlouhé podání v podání Baláže znamená bod pro Srby.

5:6
    Tvrdý příjem nyní musel řešit český tým, ale zvládl to a připisuje si bod na své konto.

6:6
    A už je zase srovnáno! Srbský smečař sice trefil bloky, ale míč stejně spadl na eskou půlku.

6:7
    Kapitán Petr Špulák se dostal k útoku středem, který skončil nechytatelně na palubovce.

7:7
    Chvíli to vypadalo na aut, ale nakonec míč nejspíše lízl čáru, takže útok Srbska je úspěšný.

7:8
    Hra nám plyne a dlouhé výměny nevidíme. Tentokrát poslal míč na zem Čeketa.

8:8
    Češi sice měli možnost útoku po svém podání, ale skvělý blok předvedli Srbové, kteří srovnávají.

9:8
    Tentokrát český útok končí v autu!

10:8
    Poprvé v utkání vidíme dvoubodový náskok! Češi měli velké problémy s příjmem, které ukončila srbská smeč.

10:9
    Konečně se prosazují také Češi! Vodička si naskočil hodně vysoko a zatloukl míč do země.

10:10
    Češi srovnávají stav utkání, když na to stačil jediný hráč na bloku.

10:11
    Paráda! Srbsko totiž znovu nezvládlo svůj útok, když se míč odrazil od pásky do autu!

10:12
    Česká republika předvedla dva skvělé bloky, načež vytloukla bloky soupeře, parádní práce!

10:12
    Oddechový čas pro Srbsko.

10:13
    Špatné zpracování v podání srbského hráče a Češi stihli zformovat trojblok, který byl úspěšný!

11:13
    Podání do sítě v podání Čechů.

11:14
    První útok sice nevyšel, ale český hráč to ještě poté zachránil, načež jsme viděli úspěšnou smeč.

12:14
    Čeketa sice vyslal solidní ránu, ale Srbové si s tím poradili a zase prohrávají o dva body.

13:14
    Úspěšné bloky na straně Srbů.

13:15
    Které však následuje podání, které mířilo daleko za hrací plochu. Na podání se nyní představí Baláž.

13:16
    Parádní práce Česka v obraně! Následně se po doteku Srbska míč dotýká konstrukce, což znamená bod pro Čechy.

14:16
    Jan Vodička zkoušel jen přehodit bloky, ale ty to vyčetly. Takže poslaly míč zpět za síť, kde to Češi už nestihli.

15:16
    Srbové stahují na rozdíl jednoho bodu. Bekrić našel místečko, kde nikdo nemohl být.

15:17
    Filip Ureš se vyšplhal vysoko, načež poslal nechytatelnou ránu na polovinu soupeře.

15:18
    A s Čechy to ke konci prvního setu nevypadá špatně, Srbsko totiž útočí jen do sítě!

15:18

15:19
    Nepovedený útok v podání Srbska končí v autu! Velmi zajímavé vedení pro českou repre, vede o čtyři body.

15:20
    Srbové museli jen odevzdat balón na druhou stranu. Češi překvapili, když to vzali rovnou z druhé, což nikdo na srbské straně evidentně nečekal.

15:21
    Parádní česká série pokračuje! Lukáš Čeketa letěl dlouho ve vzduchu, načež smečoval přesně.

16:21
    Také Srbsko se konečně dočkalo, když vytlouklo bloky. Nevypadá to s ním však dobře v tomto setu.

17:21
    Skvělé bloky v podání Srbska znamenají další bod.

17:22
    Následně jsme viděli podání do sítě.

18:22
    Blokovaná nahrávka na české straně, bod pro Srbsko.

19:22
    Škoda! Tento míč nebyl tečován, takže velká rána českého smečaře končí těsně za koncovou čárou.

19:22
    Oddechový čas pro Čechy.

20:22
    Další úspěšné bloky na straně Srbska, to ještě dramatizuje koncovku prvního setu!

20:23
    Lukáš Čeketa tomu ale ukončil přítrž. Jeho tvrdý útok šel totiž přesně mezi dva soupeře.

20:24
    Eso Petra Špuláka znamená setbol!

20:25
    A hned první setbol je úspěšný! Srbsko si to nerozehrálo dobré a spíše takové plácnutí skončilo mimo hřiště! Češi vedou v tomto utkání 1:0 na sety!

První set nám trval nějakých dvacet tři minut, mělo opravdu rychlý spád. Neviděli jsme moc dlouhé výměny, ale Češi mohou být spokojenější, jelikož vedou 1:0 na sety. Potvrdí roli mírného favorita i v další sadě?

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Matyáš Toman je jako první na podání. To si navíc zopakuje, jelikož Ureš vytlouká bloky!

1:1
    Škoda! Český hráč to měl na ruce, ale nakonec na tuto smeč nedosáhl. Srbsko srovnalo.

1:2
    Ureš znovu vytlouká bloky!

2:2
    Podání do sítě znamená srovnání.

2:3
    To stejné jsme viděli také na druhé straně. Dnešní utkání opravdu plyne velmi rychle.

3:3
    Chvilku to vypadalo na prasátko v podání Česka, ale míč nakonec pásku nepřelezl.

3:4
    Paráda v podání Petra Špuláka. Ten si zjistil, kde je míč, načež tam balón také poslal.

4:4
    Škoda! Bekrić to neměl jednoduché, přesto dostal míč mezi ruce českého týmu a síť.

5:4
    Neúspěšný útok v podání Čechů.

6:4
    Ajajaj, je tu stejná situace jako v prvním setu. Dlouhý útok znamená dvoubodové vedení Srbů.

6:5
    Už to vypadalo, že Srbsko zvládne i tuto složitou výměnu, ale nakonec balón dopadl na jejich střídačku.

7:5
    Nic složitého pro Srbsko. Nikolić předvedl tvrdý útok, který neměli šanci Češi chytit.

7:6
    Dlouhý míč v podání Srbska.

8:6
    Trefená síť také na české straně.

9:6
    Srbové vedou už o tři body, a to poprvé v tomto utkání! Tvrdý útok šel sice na českého hráče, ale ten nedokázal nahrát.

9:7
    Nyní však přichází snížení po úspěšném útoku středem.

9:8
    Už je to zase jen o bod! Tentokrát se úspěšnou smečí prosadil Baláž!

10:8
    Vytlučený blok znamená další bod pro Srbsko.

10:9
    Útok středem sice trefil ruku jednoho blokaře, ale ten tečoval míč mimo dosah srbského hráče.

11:9
    Tvrdé podání míří jen do sítě.

11:10
    Vytlučené bloky na druhé straně! Znovu to vypadá na velmi dramatický set.

12:10
    Tenhle míč nakonec skončil ve hřišti, a tak je to bod pro Srby.

12:11
    Parádní útoku v podání Vodičky! Ten zatloukl balón nekompromisně do země a zase snižuje stav..

12:12
    Už je zase srovnáno! To byla moc silná smeč v podání Srbů, která končí v autu.

12:13
    Paráda, Češi se po delší době dostávají do vedení, a to po úspěšném útoku.

12:13
    Oddechový čas pro Srbska.

12:14
    Eso v podání Ureše!

12:15
    Další parádní podání Ureše! Srbsko jen odevzdalo balón přes síť, načež přišel útok z první, který končí na zemi!

12:15

13:15
    Oddechový čas Srbsku vyšel, jelikož následoval přesný útok přesně na lajnu.

13:16
    Vodička to měl nyní hodně složité, když to měl daleko od sítě i daleko od ruky, přesto boduje!

13:17
    Eso v podání Vodičky!

13:18
    Úspěšné bloky na české straně! Češi jsou tak na koni a vytvářejí si skvělý náskok na konci setu!

13:19
    Neskutečná práce v obraně, Češi nyní zahráli skoro nemožné výměny. Následně zasmečoval Čeketa a bylo vymalováno.

14:19
    Moc dlouhá smeč Čechů, ale nevadí. Je tu velká náskok.

14:20
    A už je tu dvacátý bod! Petr Špulák si naskočil na smeč na střed sítě a nekompromisně zatloukl.

14:21
    Tvrdá smeč Srbů končí v autu!

15:21
    Za takovou obětavost si Srbové bod zasloužili! Z těžké pozice balón alespoň přehodili, načež český hráč zaútočil jen do pásky.

15:22
    Následně jsou to však vytlučené bloky!

16:22
    Naprosto jasný útok na straně Srbska. Proti tomu česká reprezentace neměla šanci.

17:22
    Eso na straně Srbska!

17:23
    Češi jsou jen krůček od vítězství v dalším setu! Baláž totiž úspěšně zakončil útok středem.

17:24
    Eso znamená šest setbolů!

17:25
    Češi vítězí i v druhém setu, když znovu využívají první setbol! Míč se znovu dotkl konstrukce po špatném příjmu srbského hráče!

Zatím je to paráda na straně Čechů! Ti bylo považováni za favority tohoto utkání, což zatím jasně potvrzují, když vedou už 2:0 na sety!

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Česko začíná set dobře, když využívá možnosti prvního útoku.

1:1
    Také Srbsko je při svém prvním ataku úspěšné.

2:1
    Nyní zaútočili čeští reprezentanti jen do pásky, takže z toho je bor pro soupeře.

3:1
    A ten se znovu dostává do dvoubodového vedení!

4:1
    Vypadalo to, že Filip Ureš silou procpal míč na půlku, ale bod je nakonec přiznán Srbsku!

4:1
    Oddechový čas pro Česko.

4:2
    Česko dostalo dvě možnosti na svůj útok a druhá je využita, když byl úspěšný Čeketa.

4:3
    A už je to zase jen o bod! Čeketa zastavil útok a Jan Vodička dokončil jeho práci smečí.

5:3
    Srbsko už zase vede o dva body.

5:4
    Filip Ureš vytlouká bloky! Začátek setu je stejně dramatický jako začátky ostatních.

5:5
    A už je zase srovnáno! Útok Srbska byl moc dlouhý, a tak Češi budou nadále podávat.

5:6
    Parádní práce českého týmu znamená vedení! Tento atak srbského týmu totiž končí jen v autu.

6:6
    Tentokrát končí tvrdý útok Čulibrka bezpečně na palubovce.

7:6
    Škoda! Češi se dostali do sítě, takže bod pro Srby.

7:7
    Ale podávat zase bude Česko, podání končí v síti.

8:7
    Tvrdý útok Srbska končí na polovině Česka. Zatím je to přetahovaná o každý bod.

9:7
    Úspěšné bloky v podání Srbů.

10:7
    Česko hrálo trochu zmateně v obraně, což znamená ztrátu a úspěšný útok Srbska.

11:7
    Vodička je již potřetí za sebou zablokován, nejspíše to bude občas chtít změnit strany.

11:7

11:8
    A Srbové nyní míří vedle.

12:8
    Po tvrdém podání Srbsko jen vrátilo balón, ale následná smeč míří daleko za koncovou čáru.

12:9
    Nyní už je to zase jen o tři body.

12:10
    Úspěšné bloky Česka a Špulák bude pokračovat na podání! Ten předvedl velmi svižný servis.

12:10

13:10
    Špulák poslal parádní plachtu, ale srbská smeč vytloukla český trojblok.

14:10
    Útok středem Čechům nevyšel, ale na druhé straně už to bylo značně povedenější.

14:11
    Lukáš Čeketa vyskočil vysoko a tvrdou ranou zapisuje bod českému týmu.

15:11
    Osamocený Čeketa neměl moc šancí jako jediný v bloku. Srbsko vede o čtyři body.

15:12
    Filip Ureš se s tím nemazal a přes šíři hřiště trefuje parádní ranou čáru!

15:13
    Po delší době berou dva body za sebou Češi!

16:13
    Jenže následuje podání do sítě.

17:13
    Úspěšný blok v podání Srbska, to půjde do koncovky s lepším bodovým ziskem.

18:13

19:13
    A se Srbskem to v tomto setu vypadá hodně dobře! Tvrdý útok končí jasným bodem.

20:13
    Další eso na srbské straně!

21:13
    Aut na straně Česka! Na českých reprezentantech nyní je hodně velká deka...

21:14
    Po delší době vidíme chybu na podání.

22:14
    Nečekaná přihrávka za nahrávače byla následována smečí po lajně.

23:14
    Tentokrát je to bod pro Srby.

23:15
    Tvrdý útok přes střed, ale Češi přihrávají o osm bodů...

24:15
    Podání do sítě.

24:16
    Česko vytlouká bloky.

25:16
    Tato smeč byla tečována, a tak Srbsko využívá svůj druhý setbol a posílá zápas do čtvrtého setu! Nejspíše to bude ještě dramma.

Je za námi i další set, ve kterém se dnes poprvé v utkání radují Srbové! Ti snížili svou ztrátu na jediný set a budou si chtít zahrát i pátý.

0:0
    Začal čtvrtý set.

0:1
    Skvělý odhad Baláže! Ten totiž vládl nad sítí, když rovnou poslal balón na zem.

1:1
    Následný bod získává Srbsko.

1:2
    Vytlučené bloky znamenají vedení Čechů.

2:2
    Jenže to moc dlouho trvat nebude. Češi dělali v obraně, co mohli, ala nakonec museli kapitulovat.

2:3
    Tvrdý útok Ureše končí nechytatelně na zemi!

3:3
    Tentokrát Srbové lízli svůj atak o pásku a Češi na to nedokázal zareagovat.

4:3
    Ulívka na straně Česka úspěšná nebyla, ovšem na druhé straně už ano.

4:4
    Dvakrát Srbsko odolalo atakům soupeře, ale na třetí pokus Vodička vytloukl bloky.

5:4
    Útok přes střed sítě znamená bod pro Srby.

6:4
    Vodička to zkoušel uhrát na teč, ovšem tady nebyla šance. Je to aut pro český tým.

6:5
    Následně ale Češi snižují.

6:6
    Jeden z Srbů spadl, což znamená bod pro Česko! Právě padající hráč měl totiž nahrávat...

7:6
    Na české straně jsme viděli podání do sítě.

8:6
    Srbové znovu vedou o dva body!

9:6
    Vodička byl zblokován, když měl proti sobě trojblok.

10:6
    A znovu stejná situace! Srbsko je v současné době na koni a působí jistějším dojmem.

10:6

10:7
    Konečně přišla nečekaná nahrávka dozadu! Parádní útok, který končí na lajně.

11:7
    Špulák trefuje jen síť.

12:7
    Útok středem sítě úspěšný nebyl, jelikož balón končí mimo vymezené území.

12:8
    Češi dostali míč mezi blok a síť.

13:8
    Útok ze zadní pozice končí úspěšné pro Srby.

13:9
    Tvrdá rána Drahoňovského končí bodem. Stejný hráč se rovnou postaví na podání.

13:10
    Parádní blok končí bodem Čechů!

14:10
    Češi se sice radovali, ale Ureš tuto smeč tečoval, takže podávat budou Srbové.

15:10

15:11
    Tvrdý útok Ureše končí nechytatelně na palubovce soupeřů.

16:11
    Niketić předvedl pěknou a přesnou smeč, na kterou nemohl nikdo z českého týmu dosáhnout.

16:12
    Tvrdá smeč znamená bod na straně Česka.

17:12
    Bekrić se vyšplhal vysoko a nekompromisní ranou trefuje zadní část palubovky.

18:12
    A další bod pro Srby!

18:12

18:13
    Filip Ureš předvedl dlouhý let, načež poslal míč přesně na lajnu!

18:14
    Úspěšné bloky na české straně!

19:14
    Krásná smeč v podání srbského hráče! Ta šla přesně do zadního vzdálenějšího rohu.

19:15
    Ureš poslal svou smeč hodně vysoko, ale stejně do ní dal jeden ze soupeřů ruce, bod pro Čechy.

20:15
    Tentokrát se nikdo nachytat nenechal, aut Čechů.

20:16
    Špatná nahrávka Srbů znamená bod pro jejich soupeře.

21:16
    Tvrdá smeč po lajně na straně Srbska, to jde do konce sady s podstatným náskokem.

22:16
    Drahoňovského smeč skrze šíři hřiště byla moc daleko, Srbsko se přibližuje setbolu.

22:17
    Útok středem byl na české straně úspěšný.

22:18
    Eso Drahoňovského!

22:18

23:18
    Srbové vytloukli bloky a jsou velmi blízko zisku druhé sady, otočí to ještě Češi?

24:18
    Srbsko má rovnou pět setbolů!

24:19
    Dlouhé podání znamená ještě jiskřičku naděje na české straně.

25:19
    Vítězem této sady je Srbsko! To předvedlo další povedený útok, který končí na lajně. Dnes uvidíme rovnou pět setů a každý tým má alespoň bod.

Srbové předvedli skvělý comeback do dnešního utkání a rozhodli o tom, že vítěz tohoto utkání bude brát jen dva body. Uvidíme totiž pět setů!

0:0
    Začal pátý set.

1:0
    A hned první útok českého týmu není úspěšný! Srbsko se totiž prezentovalo dobrým blokem.

2:0
    Filip Ureš dal do své smeče moc síly, a tak balón končí v autu...

3:0
    Ne, tady žádná teč nebyla a s Čechy to nevypadá zrovna ideálně! Je to totiž aut!

3:0

3:1
    Konečně zapsali Češi úspěšný útok!

4:1
    Dlouhé podání končí v autu.

5:1
    Srbové trefují bloky a vedou ve zkráceném setu už o čtyři body! Vypadá to s nimi dobře.

5:2
    Baláž je nyní úspěšným smečařem, a tak Češi snižují náskok soupeře na tři body.

6:2
    Balón spadl na českou stranu, a tak boduje Srbsko.

6:3

7:3
    A s Čechy to nyní vypadá hodně nahnutě!

7:4
    Tady byla jasná teč srbského hráče, od kterého se balón odrazil do autu.

8:4
    Srbsko předvádí další úspěšný atak.

8:5
    Podání do sítě ze srbské strany.

8:6
    To bylo prasátko v podání Vodičky! Srbsko to sice dokázalo zahrát, ale následně se Češi prezentovali blokem.

9:6
    Krásná zalívka končí na české palubovce.

9:7
    Nyní je to zase o dva body! Naděje ještě žije.

10:7
    Jenže podání míří jen do sítě.

10:8
    Drahoňovský se s tím ani trochu nepáral. Svou tvrdou smeč otřel o ruku blokujícího hráče.

11:8
    Škoda! To vypadalo na úspěšný blok, jenže balón šel nakonec na českou polovinu.

12:8
    Naopak, přichází úspěšný blok Srbů!

12:8

13:8
    Češi nyní hráli parádně v obraně, ale ani to nestačilo! Srbsko je dva míče od vítězství.

14:8
    Srbsko bude mít k dispozici několik mečbolů! Špatný příjem znamenal úspěšný útok Srbska.

14:9
    Češi ještě žijí, Srbové předvedli špatné podání.

15:9
    Je rozhodnuto! Vodička to chtěl poslat tvrdou ranou, jenže trefil jen bloky a míč padá na českou půlku! Škoda, Češi vedli 2:0 na sety...

Konec zápasu

Je konec! Češi i v druhém utkání na Mistrovství Evropy prohrávají po pěti setech. Přitom dnes to měli rozjeté skvěle, vždyť vedli 2:0 na sety. Poté se však zlepšila hra Srbů, zatímco Čechům se tolik nedařilo. Zástupci Srbska to navíc nevzdali a povedlo se jim otočit stav zápasu, a tak berou dva body z dnešního utkání.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou! (20:31:35)