20 17 25 25 15
Česko
2
25 25 16 19 9
cz Nedeľa 27.09.2020, 18:30 • Sportovní hala Kuřim • Mistrovství Evropy do 20 let • Skupina 1

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou! (20:31:35)

Je konec! Češi i v druhém utkání na Mistrovství Evropy prohrávají po pěti setech. Přitom dnes to měli rozjeté skvěle, vždyť vedli 2:0 na sety. Poté se však zlepšila hra Srbů, zatímco Čechům se tolik nedařilo. Zástupci Srbska to navíc nevzdali a povedlo se jim otočit stav zápasu, a tak berou dva body z dnešního utkání.

Konec zápasu

15:9
    Je rozhodnuto! Vodička to chtěl poslat tvrdou ranou, jenže trefil jen bloky a míč padá na českou půlku! Škoda, Češi vedli 2:0 na sety...

14:9
    Češi ještě žijí, Srbové předvedli špatné podání.

14:8
    Srbsko bude mít k dispozici několik mečbolů! Špatný příjem znamenal úspěšný útok Srbska.

13:8
    Češi nyní hráli parádně v obraně, ale ani to nestačilo! Srbsko je dva míče od vítězství.

12:8
    Oddechový čas pro Česko.

12:8
    Naopak, přichází úspěšný blok Srbů!

11:8
    Škoda! To vypadalo na úspěšný blok, jenže balón šel nakonec na českou polovinu.

10:8
    Drahoňovský se s tím ani trochu nepáral. Svou tvrdou smeč otřel o ruku blokujícího hráče.

10:7
    Jenže podání míří jen do sítě.

9:7
    Nyní je to zase o dva body! Naděje ještě žije.

9:6
    Krásná zalívka končí na české palubovce.

8:6
    To bylo prasátko v podání Vodičky! Srbsko to sice dokázalo zahrát, ale následně se Češi prezentovali blokem.

8:5
    Podání do sítě ze srbské strany.

8:4
    Srbsko předvádí další úspěšný atak.

7:4
    Tady byla jasná teč srbského hráče, od kterého se balón odrazil do autu.

7:3
    A s Čechy to nyní vypadá hodně nahnutě!

6:3
    Dlouhé podání končí v autu.

6:2
    Balón spadl na českou stranu, a tak boduje Srbsko.

5:2
    Baláž je nyní úspěšným smečařem, a tak Češi snižují náskok soupeře na tři body.

5:1
    Srbové trefují bloky a vedou ve zkráceném setu už o čtyři body! Vypadá to s nimi dobře.

4:1

3:1
    Konečně zapsali Češi úspěšný útok!

3:0

3:0
    Ne, tady žádná teč nebyla a s Čechy to nevypadá zrovna ideálně! Je to totiž aut!

2:0
    Filip Ureš dal do své smeče moc síly, a tak balón končí v autu...

1:0
    A hned první útok českého týmu není úspěšný! Srbsko se totiž prezentovalo dobrým blokem.

0:0
    Začal pátý set.

Srbové předvedli skvělý comeback do dnešního utkání a rozhodli o tom, že vítěz tohoto utkání bude brát jen dva body. Uvidíme totiž pět setů!

25:19
    Vítězem této sady je Srbsko! To předvedlo další povedený útok, který končí na lajně. Dnes uvidíme rovnou pět setů a každý tým má alespoň bod.

24:19
    Dlouhé podání znamená ještě jiskřičku naděje na české straně.

24:18
    Srbsko má rovnou pět setbolů!

23:18
    Srbové vytloukli bloky a jsou velmi blízko zisku druhé sady, otočí to ještě Češi?

22:18
    Oddechový čas pro Srbsko.

22:18
    Eso Drahoňovského!

22:17
    Útok středem byl na české straně úspěšný.

22:16
    Drahoňovského smeč skrze šíři hřiště byla moc daleko, Srbsko se přibližuje setbolu.

21:16
    Tvrdá smeč po lajně na straně Srbska, to jde do konce sady s podstatným náskokem.

20:16
    Špatná nahrávka Srbů znamená bod pro jejich soupeře.

20:15
    Tentokrát se nikdo nachytat nenechal, aut Čechů.

19:15
    Ureš poslal svou smeč hodně vysoko, ale stejně do ní dal jeden ze soupeřů ruce, bod pro Čechy.

19:14
    Krásná smeč v podání srbského hráče! Ta šla přesně do zadního vzdálenějšího rohu.

18:14
    Úspěšné bloky na české straně!

18:13
    Filip Ureš předvedl dlouhý let, načež poslal míč přesně na lajnu!

18:12

18:12
    A další bod pro Srby!

17:12
    Bekrić se vyšplhal vysoko a nekompromisní ranou trefuje zadní část palubovky.

16:12
    Tvrdá smeč znamená bod na straně Česka.

16:11
    Niketić předvedl pěknou a přesnou smeč, na kterou nemohl nikdo z českého týmu dosáhnout.

15:11
    Tvrdý útok Ureše končí nechytatelně na palubovce soupeřů.

15:10
    Eso na srbské straně!

14:10
    Češi se sice radovali, ale Ureš tuto smeč tečoval, takže podávat budou Srbové.

13:10
    Parádní blok končí bodem Čechů!

13:9
    Tvrdá rána Drahoňovského končí bodem. Stejný hráč se rovnou postaví na podání.

13:8
    Útok ze zadní pozice končí úspěšné pro Srby.

12:8
    Češi dostali míč mezi blok a síť.

12:7
    Útok středem sítě úspěšný nebyl, jelikož balón končí mimo vymezené území.

11:7
    Špulák trefuje jen síť.

10:7
    Konečně přišla nečekaná nahrávka dozadu! Parádní útok, který končí na lajně.

10:6

10:6
    A znovu stejná situace! Srbsko je v současné době na koni a působí jistějším dojmem.

9:6
    Vodička byl zblokován, když měl proti sobě trojblok.

8:6
    Srbové znovu vedou o dva body!

7:6
    Na české straně jsme viděli podání do sítě.

6:6
    Jeden z Srbů spadl, což znamená bod pro Česko! Právě padající hráč měl totiž nahrávat...

6:5
    Následně ale Češi snižují.

6:4
    Vodička to zkoušel uhrát na teč, ovšem tady nebyla šance. Je to aut pro český tým.

5:4
    Útok přes střed sítě znamená bod pro Srby.

4:4
    Dvakrát Srbsko odolalo atakům soupeře, ale na třetí pokus Vodička vytloukl bloky.

4:3
    Ulívka na straně Česka úspěšná nebyla, ovšem na druhé straně už ano.

3:3
    Tentokrát Srbové lízli svůj atak o pásku a Češi na to nedokázal zareagovat.

2:3
    Tvrdý útok Ureše končí nechytatelně na zemi!

2:2
    Jenže to moc dlouho trvat nebude. Češi dělali v obraně, co mohli, ala nakonec museli kapitulovat.

1:2
    Vytlučené bloky znamenají vedení Čechů.

1:1
    Následný bod získává Srbsko.

0:1
    Skvělý odhad Baláže! Ten totiž vládl nad sítí, když rovnou poslal balón na zem.

0:0
    Začal čtvrtý set.

Je za námi i další set, ve kterém se dnes poprvé v utkání radují Srbové! Ti snížili svou ztrátu na jediný set a budou si chtít zahrát i pátý.

25:16
    Tato smeč byla tečována, a tak Srbsko využívá svůj druhý setbol a posílá zápas do čtvrtého setu! Nejspíše to bude ještě dramma.

24:16
    Česko vytlouká bloky.

24:15
    Podání do sítě.

23:15
    Tvrdý útok přes střed, ale Češi přihrávají o osm bodů...

23:14
    Tentokrát je to bod pro Srby.

22:14
    Nečekaná přihrávka za nahrávače byla následována smečí po lajně.

21:14
    Po delší době vidíme chybu na podání.

21:13
    Aut na straně Česka! Na českých reprezentantech nyní je hodně velká deka...

20:13
    Další eso na srbské straně!

19:13
    A se Srbskem to v tomto setu vypadá hodně dobře! Tvrdý útok končí jasným bodem.

18:13

17:13
    Úspěšný blok v podání Srbska, to půjde do koncovky s lepším bodovým ziskem.

16:13
    Jenže následuje podání do sítě.

15:13
    Po delší době berou dva body za sebou Češi!

15:12
    Filip Ureš se s tím nemazal a přes šíři hřiště trefuje parádní ranou čáru!

15:11
    Osamocený Čeketa neměl moc šancí jako jediný v bloku. Srbsko vede o čtyři body.

14:11
    Lukáš Čeketa vyskočil vysoko a tvrdou ranou zapisuje bod českému týmu.

14:10
    Útok středem Čechům nevyšel, ale na druhé straně už to bylo značně povedenější.

13:10
    Špulák poslal parádní plachtu, ale srbská smeč vytloukla český trojblok.

12:10

12:10
    Úspěšné bloky Česka a Špulák bude pokračovat na podání! Ten předvedl velmi svižný servis.

12:9
    Nyní už je to zase jen o tři body.

12:8
    Po tvrdém podání Srbsko jen vrátilo balón, ale následná smeč míří daleko za koncovou čáru.

11:8
    A Srbové nyní míří vedle.

11:7

11:7
    Vodička je již potřetí za sebou zablokován, nejspíše to bude občas chtít změnit strany.

10:7
    Česko hrálo trochu zmateně v obraně, což znamená ztrátu a úspěšný útok Srbska.

9:7
    Úspěšné bloky v podání Srbů.

8:7
    Tvrdý útok Srbska končí na polovině Česka. Zatím je to přetahovaná o každý bod.

7:7
    Ale podávat zase bude Česko, podání končí v síti.

7:6
    Škoda! Češi se dostali do sítě, takže bod pro Srby.

6:6
    Tentokrát končí tvrdý útok Čulibrka bezpečně na palubovce.

5:6
    Parádní práce českého týmu znamená vedení! Tento atak srbského týmu totiž končí jen v autu.

5:5
    A už je zase srovnáno! Útok Srbska byl moc dlouhý, a tak Češi budou nadále podávat.

5:4
    Filip Ureš vytlouká bloky! Začátek setu je stejně dramatický jako začátky ostatních.

5:3
    Srbsko už zase vede o dva body.

4:3
    A už je to zase jen o bod! Čeketa zastavil útok a Jan Vodička dokončil jeho práci smečí.

4:2
    Česko dostalo dvě možnosti na svůj útok a druhá je využita, když byl úspěšný Čeketa.

4:1

4:1
    Vypadalo to, že Filip Ureš silou procpal míč na půlku, ale bod je nakonec přiznán Srbsku!

3:1
    A ten se znovu dostává do dvoubodového vedení!

2:1
    Nyní zaútočili čeští reprezentanti jen do pásky, takže z toho je bor pro soupeře.

1:1
    Také Srbsko je při svém prvním ataku úspěšné.

0:1
    Česko začíná set dobře, když využívá možnosti prvního útoku.

0:0
    Začal třetí set.

Zatím je to paráda na straně Čechů! Ti bylo považováni za favority tohoto utkání, což zatím jasně potvrzují, když vedou už 2:0 na sety!

17:25
    Češi vítězí i v druhém setu, když znovu využívají první setbol! Míč se znovu dotkl konstrukce po špatném příjmu srbského hráče!

17:24
    Eso znamená šest setbolů!

17:23
    Češi jsou jen krůček od vítězství v dalším setu! Baláž totiž úspěšně zakončil útok středem.

17:22
    Eso na straně Srbska!

16:22
    Naprosto jasný útok na straně Srbska. Proti tomu česká reprezentace neměla šanci.

15:22
    Následně jsou to však vytlučené bloky!

15:21
    Za takovou obětavost si Srbové bod zasloužili! Z těžké pozice balón alespoň přehodili, načež český hráč zaútočil jen do pásky.

14:21
    Tvrdá smeč Srbů končí v autu!

14:20
    A už je tu dvacátý bod! Petr Špulák si naskočil na smeč na střed sítě a nekompromisně zatloukl.

14:19
    Moc dlouhá smeč Čechů, ale nevadí. Je tu velká náskok.

13:19
    Neskutečná práce v obraně, Češi nyní zahráli skoro nemožné výměny. Následně zasmečoval Čeketa a bylo vymalováno.

13:18
    Úspěšné bloky na české straně! Češi jsou tak na koni a vytvářejí si skvělý náskok na konci setu!

13:17
    Eso v podání Vodičky!

13:16
    Vodička to měl nyní hodně složité, když to měl daleko od sítě i daleko od ruky, přesto boduje!

13:15
    Oddechový čas Srbsku vyšel, jelikož následoval přesný útok přesně na lajnu.

12:15

12:15
    Další parádní podání Ureše! Srbsko jen odevzdalo balón přes síť, načež přišel útok z první, který končí na zemi!

12:14
    Eso v podání Ureše!

12:13
    Oddechový čas pro Srbska.

12:13
    Paráda, Češi se po delší době dostávají do vedení, a to po úspěšném útoku.

12:12
    Už je zase srovnáno! To byla moc silná smeč v podání Srbů, která končí v autu.

12:11
    Parádní útoku v podání Vodičky! Ten zatloukl balón nekompromisně do země a zase snižuje stav..

12:10
    Tenhle míč nakonec skončil ve hřišti, a tak je to bod pro Srby.

11:10
    Vytlučené bloky na druhé straně! Znovu to vypadá na velmi dramatický set.

11:9
    Tvrdé podání míří jen do sítě.

10:9
    Útok středem sice trefil ruku jednoho blokaře, ale ten tečoval míč mimo dosah srbského hráče.

10:8
    Vytlučený blok znamená další bod pro Srbsko.

9:8
    Už je to zase jen o bod! Tentokrát se úspěšnou smečí prosadil Baláž!

9:7
    Nyní však přichází snížení po úspěšném útoku středem.

9:6
    Srbové vedou už o tři body, a to poprvé v tomto utkání! Tvrdý útok šel sice na českého hráče, ale ten nedokázal nahrát.

8:6
    Trefená síť také na české straně.

7:6
    Dlouhý míč v podání Srbska.

7:5
    Nic složitého pro Srbsko. Nikolić předvedl tvrdý útok, který neměli šanci Češi chytit.

6:5
    Už to vypadalo, že Srbsko zvládne i tuto složitou výměnu, ale nakonec balón dopadl na jejich střídačku.

6:4
    Ajajaj, je tu stejná situace jako v prvním setu. Dlouhý útok znamená dvoubodové vedení Srbů.

5:4
    Neúspěšný útok v podání Čechů.

4:4
    Škoda! Bekrić to neměl jednoduché, přesto dostal míč mezi ruce českého týmu a síť.

3:4
    Paráda v podání Petra Špuláka. Ten si zjistil, kde je míč, načež tam balón také poslal.

3:3
    Chvilku to vypadalo na prasátko v podání Česka, ale míč nakonec pásku nepřelezl.

2:3
    To stejné jsme viděli také na druhé straně. Dnešní utkání opravdu plyne velmi rychle.

2:2
    Podání do sítě znamená srovnání.

1:2
    Ureš znovu vytlouká bloky!

1:1
    Škoda! Český hráč to měl na ruce, ale nakonec na tuto smeč nedosáhl. Srbsko srovnalo.

0:1
    Matyáš Toman je jako první na podání. To si navíc zopakuje, jelikož Ureš vytlouká bloky!

0:0
    Začal druhý set.

První set nám trval nějakých dvacet tři minut, mělo opravdu rychlý spád. Neviděli jsme moc dlouhé výměny, ale Češi mohou být spokojenější, jelikož vedou 1:0 na sety. Potvrdí roli mírného favorita i v další sadě?

20:25
    A hned první setbol je úspěšný! Srbsko si to nerozehrálo dobré a spíše takové plácnutí skončilo mimo hřiště! Češi vedou v tomto utkání 1:0 na sety!

20:24
    Eso Petra Špuláka znamená setbol!

20:23
    Lukáš Čeketa tomu ale ukončil přítrž. Jeho tvrdý útok šel totiž přesně mezi dva soupeře.

20:22
    Další úspěšné bloky na straně Srbska, to ještě dramatizuje koncovku prvního setu!

19:22
    Oddechový čas pro Čechy.

19:22
    Škoda! Tento míč nebyl tečován, takže velká rána českého smečaře končí těsně za koncovou čárou.

18:22
    Blokovaná nahrávka na české straně, bod pro Srbsko.

17:22
    Následně jsme viděli podání do sítě.

17:21
    Skvělé bloky v podání Srbska znamenají další bod.

16:21
    Také Srbsko se konečně dočkalo, když vytlouklo bloky. Nevypadá to s ním však dobře v tomto setu.

15:21
    Parádní česká série pokračuje! Lukáš Čeketa letěl dlouho ve vzduchu, načež smečoval přesně.

15:20
    Srbové museli jen odevzdat balón na druhou stranu. Češi překvapili, když to vzali rovnou z druhé, což nikdo na srbské straně evidentně nečekal.

15:19
    Nepovedený útok v podání Srbska končí v autu! Velmi zajímavé vedení pro českou repre, vede o čtyři body.

15:18

15:18
    A s Čechy to ke konci prvního setu nevypadá špatně, Srbsko totiž útočí jen do sítě!

15:17
    Filip Ureš se vyšplhal vysoko, načež poslal nechytatelnou ránu na polovinu soupeře.

15:16
    Srbové stahují na rozdíl jednoho bodu. Bekrić našel místečko, kde nikdo nemohl být.

14:16
    Jan Vodička zkoušel jen přehodit bloky, ale ty to vyčetly. Takže poslaly míč zpět za síť, kde to Češi už nestihli.

13:16
    Parádní práce Česka v obraně! Následně se po doteku Srbska míč dotýká konstrukce, což znamená bod pro Čechy.

13:15
    Které však následuje podání, které mířilo daleko za hrací plochu. Na podání se nyní představí Baláž.

13:14
    Úspěšné bloky na straně Srbů.

12:14
    Čeketa sice vyslal solidní ránu, ale Srbové si s tím poradili a zase prohrávají o dva body.

11:14
    První útok sice nevyšel, ale český hráč to ještě poté zachránil, načež jsme viděli úspěšnou smeč.

11:13
    Podání do sítě v podání Čechů.

10:13
    Špatné zpracování v podání srbského hráče a Češi stihli zformovat trojblok, který byl úspěšný!

10:12

10:12
    Česká republika předvedla dva skvělé bloky, načež vytloukla bloky soupeře, parádní práce!

10:11
    Paráda! Srbsko totiž znovu nezvládlo svůj útok, když se míč odrazil od pásky do autu!

10:10
    Češi srovnávají stav utkání, když na to stačil jediný hráč na bloku.

10:9
    Konečně se prosazují také Češi! Vodička si naskočil hodně vysoko a zatloukl míč do země.

10:8
    Poprvé v utkání vidíme dvoubodový náskok! Češi měli velké problémy s příjmem, které ukončila srbská smeč.

9:8
    Tentokrát český útok končí v autu!

8:8
    Češi sice měli možnost útoku po svém podání, ale skvělý blok předvedli Srbové, kteří srovnávají.

7:8
    Hra nám plyne a dlouhé výměny nevidíme. Tentokrát poslal míč na zem Čeketa.

7:7
    Chvíli to vypadalo na aut, ale nakonec míč nejspíše lízl čáru, takže útok Srbska je úspěšný.

6:7
    Kapitán Petr Špulák se dostal k útoku středem, který skončil nechytatelně na palubovce.

6:6
    A už je zase srovnáno! Srbský smečař sice trefil bloky, ale míč stejně spadl na eskou půlku.

5:6
    Tvrdý příjem nyní musel řešit český tým, ale zvládl to a připisuje si bod na své konto.

5:5
    Moc dlouhé podání v podání Baláže znamená bod pro Srby.

4:5
    Alija Bekrić nyní nezvládl svůj útok ze středu hřiště, kterým trefil jen síť.

4:4
    Jenže stejný hráč posílá další míč jen do sítě.

4:3

3:3
    Velká škoda pro český tým. Nikolić zkusil lehkou smeč, která otřela prsty blokaře a míč šel pak do zámezí.

2:3
    Podobně si vedl na druhé straně Filip Ureš. Parádní smeč do druhé poloviny palubovky.

2:2
    Naprosto nekompromisní smeč v podání Nikoliće! Zde česká obrana neměla šanci.

1:2
    Češi zůstanou u podání! Poprvé v tomto utkání se dostávají do vedení, ale je to teprve.

1:1
    Nyní už to bylo ze strany české lepší, jelikož byly vytlučeny bloky, a tak je srovnáno.

1:0
    Srbsko jako první podávalo a jako první se dočkalo bodu, když Češi trefili jen bloky.

0:0

Srbsko: Kopecký, M. Toman – Drahoňovský, Unzeitig, Vodička, Ureš – Baláž, Špulák, Staněk – Mikulenka, Čeketa – L. Toman

Česko: Rudić, Kozić, Niketić, Bekrić, Vidovć, Cetković, Mašulović, Nikolić, Bojovic, Fet, Mišković, Ćulibrk..

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Mistrovství Evropy ve volejbale do dvaceti let! V tomto duelu se spolu podíváme na zápas mezi Českou republikou a Srbskem. Úvodní podání je naplánován na 18:30 a my budeme u toho.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.