Bayern – Schalke 8:0 (kon.)
Bayern Mníchov
8:0 (3:0)
FC Schalke 04
Piatok 18.09.2020, 20:30 • Allianz Arena, Mníchov • Nemecká Bundesliga • 1. kolo

Hlavný rozhodca Zwayer napokon predsa len už nič nenadstavoval a ukončil tak tento galavečer Bayernu Mníchov! Domáci futbalisti v otváracom zápase nového ročníka Bundesligy jednoznačne dominovali a Schalke uštedrili vysoký debakel 8:0! Toto skóre tak hovorí jasnou rečou, zejme bude Bayern v lige zastaviť veľmi ťažké. Budúci štvrtok čaká na Bayern Mníchov zápas v UEFA Super Cup proti víťazovi Európskej ligy Sevilly, lepšie sa už azda domáci futbalisti prirpaviť na toto stretnutie nemohli.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok neskorého večera. (22:23:06)

90

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

88
    Do kombinácie Bayernu sa zapája aj brankár Neuer. Ten sa dnes na čisté konto vôbec nenadrel, tempo hry v posledných minútach opado a zrejme sa už len čaká na záverečný hvizd hlavného rozhodcu.

87
    Uvidíme, či hlavný rozhodca Zwayer bude ešte hostí trápiť nadstaveným časom, alebo to po 90 minútach celé ukončí.

86
    Aj naďalej je lopta na kopačkách domáceho tímu, ktorý sa snaží ešte zapísať do streleckej listiny ďalší gól. Schalke už v duchu odrátava zvyšné minúty.

85
    Otázkou tak zostáva, padne v tomto zápase dvojciferný počet gólov? Čas na to domáci ešte majú, ale sme už v záverečnej časti tohto stretnutia.

84
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Thomas Müller, prichádza Joshua Zirkzee.

83
    Žltú kartu dostáva Benjamin Stambouli (FC Schalke 04).

82
    Bayern dal gól!
    Už sa to ani nedá celé poriadne opísať! Hostia inkasujú ôsmy gól v tomto zápase a zrejme by už hlavný rozhodca mohol ich trapenie radšej ukončiť. Po presnej prihrávke sa k lopte dostal striedajúci JAMAL MUSIALA a krásnou strelou k tyčke upravuje na 8:0!

81
    Približne desať minút zostáva do konca druhého polčasu. Domáci boli pred zápasom veľkým favoritom a dnes to na ihrisku jednoznačne potvrdili.

80
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Amín Harít, prichádza Timo Becker.
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Gonçalo Paciência, prichádza Steven Skrzybski.

79
    Bayern znova kombinuje na útočnej polovici. Uvidíme, čo nám teda ponúkne ešte zvyšok tohto zápasu.

78
    Pavard poslal loptu do pokutového územia, ale nikto na ňu z jeho spolhuhráčov nedokázal reagovať.

77
    Aj naďalej sledujeme rýchle útočné akcie domáceho tímu. Bayern opäť dokazuje, že s ďalším titulom na svojom konte to v tejto sezóne myslí vážne.

76
    Ofsajd teraz zastavil útočné ťaženie hostí. Schalke tak na úvod tohto ročníka Bundesligy nebude spomínať najlepšie.

75
    Schalke čelilo rohovému kopu, ktorý však hostia dokázali ubrániť. Vyzerá to, že Bayern nechce zo svojej aktivity ešte poľaviť.

74
    Domáci tréner realizoval hneď tri stiedania. Za rozhodnutého stavu sa tak na ihrisko môžu dostať aj náhradníci, uvidíme, ako hra Bayernu bude pokračovať ďalej.

73
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Leroy Sané, prichádza Mickaël Cuisance.
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Jérôme Boateng, prichádza Chris Richards.
    Striedanie v tíme Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Serge Gnabry, prichádza Jamal Musiala.

Miroslav Revaj

Góly: 5. Gnabry, 19. Goretzka, 32. Lewandowski (pen.), 47. Gnabry, 59. Gnabry, 70. T. Müller, 72. Sané, 82. Musiala

Karty:   66. Kimmich (BAY) – 30. Kabak (SCH), 83. Stambouli (SCH)

Bayern Mníchov: Neuer – Pavard, J. Boateng (73. Richards), Süle, Lucas Hernández – Kimmich, Goretzka (52. Tolisso) – Sané (73. Cuisance), T. Müller (84. Zirkzee), Gnabry (73. Musiala) – Lewandowski.
    Náhradníci: Ulreich, Nübel – Tolisso, Cuisance, A. Davies, Javi Martínez, Zirkzee, Richards, Musiala.

FC Schalke 04: Fährmann – Rudy, Stambouli, Kabak, Oczipka – Serdar (31. Schöpf), bin Tálib – Matondo (67. Raman), Uth, Harít (80. Becker) – Paciência (80. Skrzybski).
    Náhradníci: Schubert – Kutucu, Thiaw, Skrzybski, Raman, Becker, Ibišević, Mendyl, Schöpf.

Rozhodca: Zwayer – Schiffner, Achmuller