Česko – Nemecko 1:2 (po pr.)
Česko
1:2 (0:0)
Nemecko
cz Štvrtok 21.05.2020, 10:00 • Stadion Wembley (Londýn) • Mistrovství Evropy 1996 • Finále
    95. Oliver BIERHOFF - 1:2

95
    Německo právě vstřelilo branku!
    Je konec! Český tým přichází o naději na zisk zlaté medaile z Mistrovství Evropy 1996. Německo rozhoduje gólem OLIVERA BIERHOFFA v 95. minutě v prodloužení. Celá akce začala prodlouženou hlavičkou Bierhoffa na Klinsmanna, který se rychle zorientoval a poslal míč zpět do pokutového území. Vyzval právě Bierhoffa, který si pokryl balón tělem, rychle se otočil a šikovnou střelou levou nohou zařídil Němcům zisk zlata. Petr Kouba si míč celkem nešťastně srazil ke vzdálenější tyči. Ke smůle České republiky se balón od tyče odrazil za brankovou čáru. 1:2 po prodloužení.
    73. Oliver BIERHOFF - 1:1

73
    Německo krátce po začátku 73. minuty vyrovnává po standardní situaci! Centrovaný míč z kopačky Christiana Ziegeho popadl k čerstvému OLIVERU BIERHOFFOVI, který se z bezprostřední blízkosti prosadil. Proti hlavičce německého fotbalisty byl Petr Kouba bezmocný. Finálové utkání je tak znovu nerozhodné. 1:1.
    59. Patrik BERGER - 1:0

59
    Česko právě vstřelilo branku!
    Český tým se ve finále Mistrovství Evropy ujímá vedení! PATRIK BERGER ukázal, že má nervy ze železa. Jeho rána levačkou sice nebyla nikterak přesná, ale důrazná byla natolik, že Andreasi Köpkemu míč pronikl mezi rukou a tělem. Česko se tak s velkým štěstím dostává do vedení! 1:0.