Isloch Minsk – Belshina 2:1 (kon.) | Vitebsk – Soligorsk 0:0 (kon.) | Smoleviči – Borisov 3:5 (kon.)
Dinamo Brest – Minsk 2:1 (kon.)
FK Smoleviči
3:5 (1:3)
BATE Borisov
cz Nedeľa 10.05.2020, 17:00Bieloruská Vysšaja Liga

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. Na závěr ještě popřeji hodně zdraví v této složité době. (18:56:04)

Hodně divoký zápas běloruské nejvyšší soutěže je u konce a raduje se průběžný lídr z Borisova, který tím poskočil na první místo tabulky. První poločas nabídl čtyři branky, z toho tři vstřelili hostující borci. V tom druhém však pro ně přišla zápletka v podobě dvou branek soupeře a vyrovnání. Vítěznou branku vstřelil až v 80. minutě Milič po přímém kopu nezastavitelného Staseviče. A právě Milič přidal ještě potvrzující branku v nastavení druhého poločasu. BATE tedy poskočilo na první příčku tabulky. Smoleviči je nyní na předposledním 15. místě a příště si zahraje 17.5. na hřišti Ruchu Brest. Borisov příště přivítá 16.5. doma Sluck.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:5. Rohy: 3:6.

90+5

90+5
    Poé míč hodně přetáhl, hosté odkopli a zápas se blíží ke konci.

90+4
    Ještě symbolický rohový kop pro domácí tým.
    90+3. MILIČ - 3:5

90+3
    BATE Borisov právě vstřelil branku!
    Hotovo, je rozhodnuto. Dlouhý nákop do vápna dostal NEMANJA MILIČ, který si poradil se dvěma bránícími hráči a dostal se ke střele, při které umístil míč přesně do branky.

90+3
    Z velké dálky se pokusil vystřelit domácí Poé. Jeho rána byla hodně nepřesná a skončila vedle branky.

90+2
    Z pravé strany se do vápna snažil nacentrovat domácí Makarov, ale jeho unáhlený centr trefil jen prvního soupeře, který v cestě stál.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Začíná poslední minuta hry. Na míči je sice domácí tým, ale nevypadá, že by se nějak snažil dostat dopředu, tak se necháme překvapit.

89
    Domácí posílali dlouhý nákop dopředu. Nikdo však na něho nedokázal reagovat a míč je mimo hřiště.

88
    Míč do vápna centroval dobře hrající Stasevič. Pro jeho centr si došel Filcov a míč vyboxoval pryč.

87
    Rohový kop pro hostující celek.

85
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Nechajčik, přichází Bessmertnij.

84
    Střídání v týmu FC Smoleviči-STI: ze hřiště odchází Šegrikovič, přichází Alexandrovič.

84
    Domácí ještě neskládají zbraně. Makarov se dostal k míči za vápnem a vystřelil. Jeho přízemní pokus letěl těsně vedle branky.

Ondřej Černý

Góly: 1. Barsukov (Turik), 55. Šegrikovič (Bondarenko), 63. Poé – 13. Skavyš (Dragun), 15. Stasevič (Jablonski), 36. Baga (Stasevič), 80. Milič (Stasevič), 90+3. Milič

Karty:   20. Butarevič (SML), 39. Ževrenov (SML), 40. Turik (SML), 52. Poé (SML) – 22. Nastič (BAT), 56. Dragun (BAT), 69. Nechajčik (BAT)

FK Smoleviči: Filcov – Butarevič, Ževnerov, Bondarenko, Alibekov – Makarov, Šegrikovič – Barsukov, Poé, Turik – Veras
    Náhradníci: Gomelko, Alexandrovič, Rusak, Vakulič, Muchamedov, Vasilenok

BATE Borisov: Šerbicki – Filipovič, Volkov, Filipenko, Nastič – Jablonski – Stasevič, Dragun, Baga, Nechajčik – Skavyš
    Náhradníci: Čičkan, Kudravec, Filipovič, Berezkin, Bessmertnij, Willumsson, Dubajič, Milič