Lipt. Mikuláš – Detva 2:0 (kon.) | Zvolen – Miškovec 9:2 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 5:4 (2:0 po s.n.)
Nitra – HC Slovan 1:4 (kon.) | Nové Zámky – Michalovce 5:4 (po pr.) | Budapešť – Poprad 2:3 (kon.)
koniec
MAC Budapešť
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
HK Poprad
Piatok 14.02.2020, 19:00Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  Posledná dvadsaťminútovka napokon jasne rozhodla v prospech kamzíkov. Poprad nezačal stretnutie vôbec dobre, inkasoval dvakrát, v poslednej tretine však predviedol úspešnú hru. V 44. minúte vyrovnával Bjalončík a o zisku troch bodov pre Poprad rozhodol v 49. minúte Mercier. (21:24:50)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:37
  Macaulay nahodil puk do útočného pásma a hráči Budapešti už sú v šestici!
   
  59:14
  Presilová hra Popradu sa skončila, hostia majú puk pod kontrolou v útočnom pásme a zbierajú čas.
   
  58:46
  Chris Bodó sa dostal k puku v pásme a okamžite vyhadzoval preč z obrannej tretiny. Popradu takáto hra vyhovuje.
   
  58:31
  Dalhuisen posunul puk Larkinovi za ľavý kruh. Odtiaľ jeho koncovka vôbec presná nebola, Poprad však získal puk opäť.
   
  57:54
  Popradčania vyhrali vhadzovanie v pásme a kombinujú. Svitana nastreľoval puk z pravého kruhu, o dorážku sa snažil Brejčák, ale gólman Bernard bol pripravený.
   
  57:12
  Budapešťania si situáciu výrazne komplikujú. István Terbócs odchádza za faul na Réwaya na dve minúty za podrazenie.
   
  56:49
  Matúš Paločko to urobil jednoducho. Presunul sa medzi kruhy a odtiaľ nahodil na Bernarda, ktorý pokryl lapačkou. Uvidíme buly v obrannom pásme MAC.
   
  56:14
  Macaulay v útočnom pásme bol zastavený Brejčákom. Brejčák ihneď krížom posúval puk na Zagrapan, ktorý iba jemne nahodil do pásma.
   
  55:46
  Bodó zachytil puk v strednom pásme, dostal sa po krídle do útočného pásma a strieľal spoza kruhu. Jeho pokus však nebol presný.
   
  55:28
  Popradčania sa už veľmi nemusia ponáhľať. Kamzíci teraz čakajú vo vlastnom obrannom pásme na čerstvé sily zo striedačky.
   
  54:18
  Matej Kristín sa už zrejme rozchytal. Teraz dokázal výborne betónmi pokryť dve strely. Najprv ľavým vyrazil strelu Sofrona spoza pravého kruhu a potom aj pokus Stretcha z opačnej strany.
   
  53:54
  Trojica Popradčanov napádala rozohrávku Budapešti a podarilo sa im pozdržať hráčov súpera.
   
  53:16
  Róbert Huna sa k puku z hokejky Bjalončíka nedostal a Poprad teda neukázal ďalšie zakončenie. Hra bola potom prerušená v strednom pásme.
   
  52:38
  Dalhuisen tiež ukázal prehľad v hre a poradil si s dvojicou napádajúcich hráčov. Prehadzoval puk na krídlo Réwayovi, ktorý však už krížnou prihrávkou nikoho nenašiel.
   
  51:37
  Svitana v obrannom pásme zachytil puk na svoju hokejku a počkal na čerstvých spoluhráčov zo striedačky, keďže sa už skončilo popradské oslabenie.
   
  51:13
  Kamzíci úspešne bránia toto oslabenie. Terbócs sa nepresadil proti Ulrychovi a popradský obranca ihneď oslobodil svoj tím.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Góly a asistencie: 1. Stretch (Klempa), 8. Sofron (Klempa, Stretch) – 12. Lapšanský (Matúš Paločko), 44. Bjalončík, 49. Mercier (P. Svitana, Zagrapan)


  MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Garát, Macaulay, Carlisle, Bugár, Pozsgai, Orbán, Szücs – Orban, Terbócs, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Majoross, Szigeti – Lakatos, Nagy, Loczi
  HK Poprad: Kristín (Vošvrda) – Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Česánek – P. Svitana, Zagrapan, Králik – Kundrik, Réway, Lapšanský – Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko – Ri. Huna, Ró. Huna, Matej Paločko – R. Svitana

  Rozhodca: Tvrdoň, Snášel – Kacej, Rojík

  Diváci: 895