Buffalo – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Anaheim 3:2 (po pr.) | Tampa Bay – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Florida – Vegas 2:7 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 0:5 (kon.) | NY Islanders – LA Kings 5:3 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:2 (kon.)
Calgary – Nashville 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:6 (kon.)
Edmonton Oilers
3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
San Jose Sharks
cz Piatok 07.02.2020, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Edmonton vyzve na domácím ledě San Jose a v dresu hostujícího týmu poutá obrovskou pozornost útočník Patrick Marleau, který může v historické tabulce NHL překonat Mikea Modana a posunout se v počtu gólů na 25. místo. Oilers vyhráli 8 z posledních 12 zápasů.
    Pozvánka na páteční střetnutí mezi Edmontonem a San Jose

Hokejisté Edmontonu Oilers vyhráli osm z posledních dvanácti zápasů poté, co z předchozích deseti utkání vyhráli pouze dvakrát. Oilers nabrali skvělou formu a v jejich bráně nastoupí Mikko Koskinen. Connor McDavid během posledních deseti zápasů zaznamenal patnáct bodů za sedm gólů a osm asistencí. Prosadí se i dnes?
    Edmonton má za sebou dvojici náročných zápasů proti Calgary

Hokejisté Sharks dosahují jednoho milníku za druhým. Joe Thornton bodoval v zápase proti Calgary a dosáhl jubilejního 1500. bodu v NHL. Patrick Marleau má na svém kontě aktuálně 561 gólů a v historické tabulce střelců může překonat Mikea Modana. Ve hře je 25. místo. Sharks vyhráli dva z posledních sedmi zápasů.
    Joe Thornton dosáhl jubilejního 1500. bodu a stal se legendou

Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v letošní sezóně NHL dvakrát během listopadu a body si spravedlivě rozdělily. San Jose doma nejprve vyhrálo, následně však prohrálo.

Československá stopa v utkání:

Radim Šimek (SJS) 32 zápasů, 1+6, +/- -10

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – A. Larsson, Klefbom, Bear, Nurse (A), Benning, Lagesson – J. Archibald, McDavid (C), Gagner – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Kassian, Sheahan, Khaira – Chiasson, Haas, Benson. Hlavní trenér: Dave Tippett.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), Dillon, E. Karlsson (A), Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Marleau, Goodrow, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Meier – Noesen, Gambrell, M. Karlsson – Letunov, True, Sörensen. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Wes McCauley, Francois StLaurent. Čároví: Ryan Galloway, Darren Gibbs.

00:01

00:16
    Marc-Édouard Vlasic na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl sražen vedle pravé tyče brány.

00:56
    Ryan Nugent-Hopkins odpověděl střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, Aaron Dell šel ale na přední tyči rychle do kolen, aby puk vyrazil.

01:37
    Leon Draisaitl vzápětí vystřelil z podobného místa, Aaron Dell byl ale na přední tyči opět připravený a pravým betonem kotouč vyrazil za svou bránu.

02:19
    Sharks se dostali na levém křídle k nahození, které zamířilo do lapačky připraveného Mikka Koskinena.

03:15
    Connor McDavid se ocitl před bránou San Jose úplně sám a bekhendem mířil k pravé tyči, jenže Aaron Dell ho senzačně vychytal levým betonem!

04:04
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Aaron Dell předvedl v rychlém sledu tři skvělé zákroky, jenže vzápětí ho z dorážky překonal SAM GAGNER! Oilers vstoupili do zápasu velice dobře a vedou tak nad hosty ze San Jose rychle 1:0. Asistence: Darnell Nurse a Kailer Yamamoto.
    04:04 Sam GAGNER - 1:0

05:08
    Alex Chiasson se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a Oilers nemohli pokračovat v útočné akci.

05:20
    CONNOR MCDAVID nyní nabral na levém křídle obrovskou rychlost a po objetí dvou protihráčů z blízkosti vymetl levý horní roh brány! Domácí Oilers vedou rychle 2:0. Asistence: Darnell Nurse.
    05:20 Connor MCDAVID - 2:0

05:56
    Erik Karlsson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mikko Koskinen puk vyrazil pravým betonem do ochranné sítě. Oilers vedou nad Sharks o dva góly.

06:26
    Hokejisté San Jose nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům se tedy pískalo zakázané uvolnění.

07:56
    Timo Meier na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Mikko Koskinen puk na přední tyči snadno vyrazil.

08:15
    Darnell Nurse teď dostal dvě minuty za hození hole a Sharks si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.

08:50
    Erik Karlsson vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Mikko Koskinen puk na přední tyči vyrazil.

10:00
    Brent Burns se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, první z levého kruhu minula přední tyč, zatímco druhá z vrcholu mezikruží skončila na hrudi Mikka Koskinena.

10:27
    San Jose úvodní přesilovou hru nevyužilo a kotouč skončil v hledišti. Následuje komerční přestávka.

11:01
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Brent Burns na pravém křídle vystřelil od modré čáry a před bránou parádně clonil TIMO MEIER, který puk parádní tečí ve vzduchu sklepl mezi betony Mikka Koskinena! Sharks dokázali snížit na 2:1. Asistence: Brent Burns a Brenden Dillon.
    11:01 Timo MEIER - 2:1

11:44
    Marc-Édouard Vlasic a Erik Karlsson v rozpětí několika sekund vystřelili od modré čáry, obě střely hokejistů San Jose z pravého křídla ale byly zablokovány.

12:25
    Brenden Dillon vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil v lapačce Mikka Koskinena.

13:00
    Oscar Klefbom vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím skončila v náručí Aarona Della, který byl na přední tyči připraven.

13:21
    Brent Burns fauloval ve středovém kruhu a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilová hra pro domácí Oilers.

14:28
    Sharks se podařilo vyhodit a Oilers musí rozjíždět další útočnou akci od vlastní brány Mikka Koskinena.

14:49
    Connor McDavid vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk skončil na masce Aarona Della.

15:23
    Sam Gagner na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk skončil v náručí Aarona Della. San Jose už je v plném počtu a následuje komerční přestávka.

15:43
    Sharks odpověděli střelou z levého křídla a pokus z ostrého úhlu skončil na výstroji Mikka Koskinena.

16:33
    Melker Karlsson teď byl v levém rohu útočného pásma zasažen vysokou holí a Oscar Klefbom dostal 4 minuty.

17:05
    Patrick Marleau se ocitl před bránou ve slibné šanci, jeho střela ale těsně minula pravou tyč brány.

17:25
    Riley Sheahan vypálil na bodu pravého kruhu a mohl skórovat během oslabení, Aaron Dell ale dokázal jeho ostrou ránu s příklepem vyrazil mimo bránu.

18:19
    EVANDER KANE nyní před bránou tečoval střelu Brenta Burnse z vrcholu levého kruhu pro buly a puk pod levou rukou Mikka Koskinena zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Sharks využili přesilovou hru a vyrovnali na 2:2. Dvoubrankové manko je tak pryč. Asistence: Brent Burns a Joe Thornton.
    18:19 Evander KANE - 2:2

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Edmonton prožil fantastický vstup do zápasu, když se v rozmezí 1 minuty a 16 sekund prosadili Sam Gagner a Connor McDavid, jenže v polovině úvodní části snížil Timo Meier a krátce před úvodní přestávkou během přesilové hry vyrovnal Evander Kane. Skóre po první třetině zápasu. Edmonton Oilers 2 San Jose Sharks 2.
    Sharks smazali dvoubrankové manko a vyhlíží druhou třetinu

Druhá třetina začne přibližně v 4:40.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-15; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 37%-63%; Hity: 8-6; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 6-2.

20:01

20:33
    Vyloučený Oscar Klefbom opustil trestnou lavici a San Jose zbytek čtyřminutové přesilové hry nevyužilo.

21:36
    San Jose hraje po inkasování dvou branek skvěle a Timo Meier nyní vystřelil na pravém křídle, jeho střela z úhlu ale skončila v náručí Mikka Koskinena.

22:48
    Kailer Yamamoto spěchal za nahozeným pukem, jenže jako první u něj byl hostující obránce Brenden Dillon.

23:32
    Evander Kane rozehrával podél střídaček a puk zasáhl jednoho z hráčů na ní, hra tedy byla přerušena.

23:43
    Riley Sheahan na pravém křídle vystřelil od hrazení a puk mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Aaron Dell byl ale pozorný a puk vyrážečkou vyrazil.

24:13
    Útočník Riley Sheahan se ocitl před bránou v obrovské šanci a na vzdálenější pravé tyči chtěl puk zasunout do sítě, jenže bekhendem těsně minul a puk skončil vedle ležícího Aarona Della!
    24:13 Riley Sheahan a jeho velice slibná branková příležitost!

24:59
    Sam Gagner se dostal v rychlém sledu ke střele na levém a poté pravém křídle, Aaron Dell ale jeho první střelu z ostrého úhlu podržel a druhou poté vyrazil.

25:33
    Oba brankáři si snadno poradili s nahozením a přerušili hru. Nejprve Mikko Koskinen a vzápětí Aaron Dell.

26:45
    Marcus Sörensen se pokusil otočit utkání na stranu San Jose střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, kotouč ale minul vzdálenější levou tyč brány.

27:07
    Mikko Koskinen sice zasáhl proti zakončení Erika Karlssona z pravého kruhu pro vhazování pěkně pravým betonem, jenže z dorážky a otočky ho překonal MAXIM LETUNOV! Jeho první gól v NHL, který znamená obrat v zápase! Hosté teď vedou 3:2. Asistence: Erik Karlsson a Marcus Sörensen.
    27:07 Maxim LETUNOV - 2:3

27:22
    Timo Meier mohl skórovat podruhé v zápase, Mikko Koskinen ho ale u levé tyče vychytal!

28:43
    Sam Gagner mohl skórovat po střele z bodu levého kruhu pro vhazování, Aaron Dell ale puk vyrazil lapačkou.

30:29
    Kevin Labanc mířil střelou z pravého kruhu k přední tyči, Mikko Koskinen šel ale rychle do rozkleku a lapačkou puk skvěle vytáhl mimo!

31:13
    Hráči Edmontonu se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a prostor nyní dostává reklamní přestávka.

32:31
    Alexander True vyhrál důležitý souboj za bránou Oilers a u levé tyče se z blízkosti prosadil STEFAN NOESEN! San Jose skórovalo čtyřikrát za sebou – 2:4. Asistence: Alexander True a Melker Karlsson.
    32:31 Stefan NOESEN - 2:4

33:23
    Edmontonu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím se tedy pískalo zakázané uvolnění.

33:59
    William Lagesson se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici, jenže jeho prudká střela zápěstím minula pravý horní roh brány hráčů San Jose.

34:37
    Patrick Marleau sice dostal dvě minuty za hákování, jenže souběžně s ním byl za filmování vyloučen Oscar Klefbom. Po komerční přestávce je tedy hra 4 na 4.

35:30
    Brent Burns vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu a jeho ostrá rána s příklepem byla zablokována.

36:37
    Vyloučení Patrick Marleau a Oscar Klefbom opustili trestnou lavici a oba týmy tedy hrají opět v plném počtu.

37:07
    Riley Sheahan se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže puk se od Radima Šimka odrazil do lapačky Aarona Della. Následuje komerční přestávka.

38:38
    Sharks nepřesně rozehráli podél trestných lavic, zakázané uvolnění se ovšem vzápětí nepískalo.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Sharks v úvodu zápasu rychle inkasovali dva góly, jenže poté skórovali čtyřikrát za sebou a dovršili fantastický obrat, o který se po první přestávce postarali Maxim Letunov a Stefan Noesen. První jmenovaný útočník vstřelil svůj první gól v NHL, zatímco Alexander True zaznamenal v NHL první bod. Skóre po druhé třetině pěkného klání. Edmonton Oilers 2 San Jose Sharks 4.
    Útočník Maxim Letunov vstřelil svůj první gól v zámořské NHL!

Třetí třetina začne přibližně v 5:31.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-25; Zablokované střely: 11-6; Vhazování: 58%-42%; Hity: 14-17; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 8-4.

40:01

40:53
    Ethan Bear zpomalil hru za vlastní bránou a počkal, až jeho spoluhráči z domácího Edmontonu dostřídají.

41:08
    Oilers rozehráli podél střídaček, v útočném snažení ovšem nemohli pokračovat kvůli postavení mimo hru.

42:06
    Marc-Édouard Vlasic na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Mikko Koskinen na přední tyči zasáhl hrudí. Brankář Oilers dobře zasáhl a zmrazil puk pod lapačkou.

43:30
    Alex Chiasson byl před dnešním zápasem oceněn za dosažení milníku 500 utkání v zámořské NHL.

44:36
    Gaëtan Haas vystřelil na bodu pravého kruhu a prudkou střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, Aaron Dell byl ale pozorný a puk vyrazil pravým betonem mimo.

45:05
    TIMO MEIER si najel v levém kruhu na odražený puk od hrazení za bránou a střelou bez přípravy propálil Mikka Koskinena! San Jose už vede 5:2! Asistence: Kevin Labanc a Marc-Édouard Vlasic.
    45:05 Timo MEIER - 2:5

45:36
    Oscar Klefbom vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Aaron Dell jeho ostrou střelu vyrazil.

46:33
    ETHAN BEAR se pomazlil s kotoučem v pravém kruhu pro buly a nádhernou střelou zápěstím nad lapačkou Aarona Della vymetl přední horní roh! Asistence: Jujhar Khaira a Riley Sheahan.
    46:33 Ethan BEAR - 3:5

47:04
    Mikko Koskinen si bez problému poradil s nahozením Sharks z pravé strany a následuje reklamní přestávka.

48:57
    Melker Karlsson na pravém křídle bojoval o puk, jenže souboj u hrazení prohrál a Edmonton vyhodil.

49:45
    Patrick Marleau se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče a Mikko Koskinen ho dokázal vychytat.

50:30
    Oilers nyní na pravém křídle vypálili od modré čáry a tečovaný puk těsně minul vzdálenější levou tyč brány.

51:32
    Edmonton má během posledních okamžiků zápasu více ze hry a snaží se o vstřelení kontaktního gólu.

52:19
    Timo Meier si nyní najel mezi kruhy na přihrávku zpoza brány a zdálo se, že zkompletoval střelou bez přípravy hattrick, jenže jeho ránu pak těsně před bránou tečoval KEVIN LABANC a ukradl mu ho! Asistence: Timo Meier a Joe Thornton. (3:6)
    52:19 Kevin LABANC - 3:6

53:18
    Sharks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.

53:38
    Sam Gagner vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování, Aaron Dell byl ale připraven a puk vyrazil.

54:39
    Aaron Dell dnes nastoupil ke svému jubilejnímu 100. utkání v NHL a nyní bez problému zmrazil volný kotouč! Následuje komerční přestávka.

56:05
    Timo Meier byl zřejmě hráčem, který vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Mikko Koskinen byl ale pozorný a puk podržel. Komerční přestávka.

57:18
    Zack Kassian vypálil na vrcholu levého kruhu pro buly, jenže jeho ostrá rána s příklepem byla zablokována.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Edmonton vstoupil do zápasu parádně, když v rychlém sledu vstřelil dva góly, jenže San Jose poté skórovalo pětkrát v řadě a po skvělém obratu už si vítězství utéci nenechalo. Timo Meier vstřelil dvě branky a byl velice blízko vstřelení hattricku, jenže mu ho nechtěně ukradl Kevin Labanc. Konečný výsledek pěkného střetnutí v Rogers Place je. Edmonton Oilers 3 San Jose Sharks 6.
    San Jose se zvedlo ze dna na vrchol a přesvědčivě dnes vyhrálo

Statistiky: Střely na bránu: 32-31; Zablokované střely: 16-10; Vhazování: 58%-42%; Hity: 22-27; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 8-4.

Tři hvězdy utkání:

1. Timo Meier (SJS) 2+1
    2. Connor McDavid (EDM) 1+0
    3. Erik Karlsson (SJS) 0+1

Radim Šimek (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:39 (06:07:59)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 5. Gagner (Nurse, Yamamoto), 6. McDavid (Nurse), 47. Bear (Khaira, Sheahan) – 12. Meier (Burns, Dillon), 19. E. Kane (Burns, J. Thornton), 28. Letunov (E. Karlsson, Sörensen), 33. Noesen (True, M. Karlsson), 46. Meier (Labanc, Vlasic), 53. Labanc (Meier, J. Thornton)

Rozhodca: Wes McCauley, Francois StLaurent. Čároví: Ryan Galloway, Darren Gibbs

Diváci: 17175