Watford – Tottenham 0:0 (kon.) | Manchester City – Crystal Palace 2:2 (kon.) | Norwich – Bournemouth 1:0 (kon.)
Southampton – Wolverhampton 2:3 (kon.) | West Ham – Everton 1:1 (kon.) | Arsenal – Sheffield Utd. 1:1 (kon.)
Brighton – Aston Villa 1:1 (kon.) | Newcastle – Chelsea 1:0 (kon.)
Manchester City
2:2 (0:1)
Crystal Palace FC
Sobota 18.01.2020, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom futbalu! Anglická Premier League pokračuje 22. kolom a to prinesie aj súboj na Etihad Stadium, kde domáci Manchester City privíta Crystal Palace. Úvodný výkop je naplánovaný na 16:00.

Domáci celok má momentálne na svojom konte 47 bodov a to stačí na druhé miesto v tabuľke. Liverpool má na čele už ohromný náskok a aj podľa slôv hráčov City je to už bez šance zabojovať o ligový titul. City však aj naďalej musí bojovať o druhú priečku s Leicestrom, pred ktorým má náskok len dva body.

Hostia sa nachádzajú v pokojných vodách tabuľky. So ziskom 29 bodov im patrí deviate miesto. Táto časť tabuľky je však veľmi nabitá a každá bodová strata, či naopak zisk, môže znamenať premiešanie pozícii. Posledné tri zápasy Crystal Palace len remizoval.

Favoritom zápasu je teda určite domáci celok, ale hostia budú chcieť o prípadné body zabojovať. Sledujte náš online prenos!

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Fernandinho, B. Mendy – De Bruyne, Gündoğan, D. Silva (C) – B. Silva, Agüero, Sterling

Náhradníci: Bravo – Walker, Otamendi, Rodri, Jesus, Mahrez, Foden

Crystal Palace FC: Guaita – Kelly, Tomkins (C), Cahill, Riedewald – Kouyaté, James McCarthy, McArthur – Zaha, J. Ayew – Tosun

Náhradníci: Hennessey – J. Ward, Dann, Woods, Pierrick, Wickham, McGregor

Rozhodca: Graham Scott – Neil Davies, Derek Eaton

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

1

1
    Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril domácemu celku, ktorý je v tomto zápase papierovým favoritom.

2
    City na nič dlho nečakalo a okamžite sa pokúsilo o rýchly útočný výpad. Dlhý nákop od Fernandinha však svojho adresáta nenašiel.

3
    Hostia si však dlho loptu na svojich kopačkách neudržali a tak už opäť sledujeme útočné ťaženie favorita zápasu.

4
    Dlhá prihrávka tentokrát svoju adresáta našla, De Bruyne sa potom oprel do strely z prvej, ale jeho pokus míňa priestor hosťujúcej brány.

5
    Prvýkrát sme mohli sledovať aj útočný výpad zo strany hostí. Ederson však dobre čítal hru, včas išiel zo svojej brány a lopta tak končí v jeho rukaviciach.

6
    Potom sme mali možnosť sledovať idividuálnu akciu domáceho Sterlinga, ale cez pozornú obranu súpera prejsť nedokázal.

7
    Bol tu ďalší rýchly útok zo strany domácich, ale centrovaná lopta končí u brankára Guaitu. Ten už stihol rozohral loptu na svojich spoluhráčov.

8
    Momentálne domáci celok kombinuej len na svojej polovici ihriska. Musí navyše čeliť vysokému napádaniu zo strany súpera.

9
    Už sa črtal nádejný útok pre domácich, ale zlá prihrávka doputovala len k súperovi. Crystal Palace sa teraz nikam neponáhľa.

10
    Sledovali sme zaujímavú kombináciu domáceho tímu, ale pozorná defenzíva súpera sa prekvapiť nenechala a všetko včas vyriešila.

11
    Vôbec prvýkrát sme mohli vidieť niečo zaujímavejšie. Agüero sa dostal do zakončenia, ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne sa ešte k strele dostal Silva, ktorý však mieril nepresne.

12
    Aj naďalej sa však domáci celok drží s loptou na súperovej polovici. Je zrejme len otázkou času, kedy si vypracuje ďalšiu zaujímavejšiu príležitosť.

13
    Žltú kartu dostáva James McArthur (Crystal Palace FC).

14
    A je tu prvá veľká šanca tohto stretnutia! City zahrávalo priamy kop, k lopte sa postavil De Bruyne, ale jeho strela skončila len na brvne hosťujúcej brány!
    14.

15
    Zakrátko domáci zahrávali aj rohový kop, ale ten už nič zaujímavého neponúkol.

16
    Hosťujúci Zaha padol v pokutovom území domáceho celku k zemi, ale penalta sa nepíska. Došlo aj ku komunikácii s VAR, ale to verdikt hlavného rozhodcu Scotta bol správny.

18
    Dlhšiu dobu teraz domáci obliehali pokutové územie súpera, ale k ničomu zaujímavému to neviedlo. Nijaké vzrušenie nepriniesol ani rohový kop.

19
    Výbornú prácu v obrane teraz predviedol Cahill, ktorý zastavil nebezpečne vyzerajúci útok domáceho celku. City však ešte ostáva aj s loptou usadené na polovici svojho dnešného súpera.

20
    Crystal Palace sa po zisku lopty na svoje kopačky nikam neponáhľa a pohodlne kombinuje v okolí stredového kruhu.

21
    Sledovali sme individuálnu akciu od hosťujúceho Zahu, ale tá nič zaujímavého neponúkla.

22
    Dostávame sa už za polovicu prvého polčasu. Na Etihad Stadium sa hrá stále bez gólov, najväčšia šanca patrila domácim, ale De Bruyne poslal loptu len do konštrukcie brány súpera.

23
    Do pokutového územia hosťujúceho celku centroval Gündoğan, ale jeho lopta takisto nič zaujímavého neponúkla.

24
    Opäť tu bol individuálny prienik od Zahy, tentokrát aspoň presúva ťaženie svojho celku na útočnú polovicu.

26
    Žltú kartu dostáva Jordan Ayew (Crystal Palace FC).

27
    Gündogan si skvelo nabehol do pokutového územia, následne aj získal loptu, ale už s ňou nedokázal nič zaujímavého vymyslieť.

28
    Ani tento útok nebol zo strany domácich úspešný, hostia sa tak aj naďalej bránia úspešne a držia nerozhodný stav.

29
    Sledovali sme hlavičkové zakončenie od Sterlinga, ale to sa stalo ľahkou korisťou pre brankára Guaitu.

30
    Cahill s ďalším veľmi dobrým obraným zákrokom, ktorým zabránil De Bruynemu v zakončení.

31
    Polhodina zo stretnutia na Etihad Stadium je už minulosťou. Stále čakáme na prvý presný zásah.

32
    Aktivita je však jednoznačne na strane domáceho celku. Hostia sa od úvodného výkopu len bránia, čo však zvládajú úspešne.

34
    Silva vyslal center do pokutového územia súpera, City získava rohový kop.

35
    Rohový kop nič zaujímavého neponúkol, hostia naopak išli do rýchleho brejku. Ten však nedokázali dotiahnuť do úšpeného konca.

36
    Prvý polčas sa už pomaly blíži k svojmu záveru. Stále čakáme na prvý presný zásah tohto stretnutia. City pokračuje vo svojej aktivite a chcelo by ísť na prestávku s gólovým náskokom.

37
    Agüero sa teraz nedokázal presadiť individuálne. City však môže ešte kombinovať na útočnej polovici.

39
    Po dlhšej dobe tu bol útok hosťujúceho celku, po ktorom bude nasledovať rohový kop.

39
    Crystal Palace dal gól!
    Tak to je teda veľký šok na Etihad Stadium! Hostia zahrávali rohový kop, loptu späť do ohňa vratil Kelly, tá sa dostala k CENKOVI TOSUNOVI a ten ju bezpečne upratal do siete – 0:1!
    39. Cenk Tosun (CRP) - 0:1

40
    Necelých 5 minút ostáva do konca prvého polčasu. Podarí sa domácim pred prestávkou vyrovnať?

42
    City pridáva na svojej aktivite, ale hostia sa aj naďalej úspešne bránia a držia si svoje tesné vedenie o jeden gól.

43
    Teraz však brankár hostí Guaita zasahovať musel, pripisuje si ale úspešný zákrok a City krátko pred koncom prvého polčasu stále prehráva 0:1!
    43.

45
    V prvom polčase sa ešte nadstavujú dve minúty!

45+2

Na Etihad Stadium sa skončil prvý polčas a po ňom svieti prekvapujúci stav. Manchester City prehráva s Crystal Palace 0:1 aj napriek tomu, že počas celého prvého dejstva boli domáci aktívnejší. Svoje šance na gól však premeniť nedokázali, naopak hostia tú jednu jedinú využili a tak sú momentálne v lepšej pozícii.

Je tu však ešte druhý polčas, ktorý to môže všetko zmeniť. Začne sa približne o 17:02.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

46

47
    Druhý polčas na Etihad Stadium sa už naplno rozbehol. Výkop mali hostia, ani jeden z trénerov nestriedal.

48
    Do individuálnej akcie sa znova pustil Agüero, ale ani v tomto prípade sa cez obranu súpera presadiť nedokázal.

49
    Túto útočnú akciu domácich založil Fernandinho, ale ani jeho prihrávka nebola presná a k žiadnemu ohrozeniu brány súpera nedošlo.

50
    Crystal Palace ustálo tlak zo strany súpera a už drží loptu na svojich kopačkách. Hostia sa nemusia nikam ponáhlať, zatiaľ sa všetko vyvíja v ich prospech.

52
    David Silva prihrával na Sterlinga, ale jeho pokus nijak bránu súpera neohrozil.

53
    Vo väčšim zmätku sa najlepšie v pokutovom území zorientoval Bernard Silva, ale jeho zakončenie z uhla brankár Guaita vyrazil do bezpečia.

54
    Nápor domáceho celku pokračuje ďalej, City získava výhodu rohového kopu.

55
    Rohový kop dokázali hostia ubrániť a pohodlne dostávajú loptu do bezpečia.

56
    City tak stále nemôže byť spokojné s doterajším vývojom zápasu. Aj napriek väčšej aktivite domáci stále prehrávajú a stratiť body doma v pláne určite nebolo.
    56.

57
    Veľa nechýbalo a hostia mohli teraz navýšiť svoje vedenie! Zaha našiel presnou prihrávkou Tosuna, ale jeho strelu dokázal pokryť brankár Guaita a hosťujúci futbalista tak svoj druhý presny zásah v tomto zápase nezaznamenal!

58
    Žltú kartu dostáva Benjamin Mendy (Manchester City).

60
    Hodina zo stretnutia na Etihad Stadium je už minulosťou. Stále svieti prekvapujúci stav, City prehráva doma s Crystal Palace 0:1!

61
    Zaha si prebral loptu a pokúsil sa o individuálny prienik. Prejsť cez obranu domácich sa mu však nepodarilo.

62
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Gabriel Jesus.

64
    Nový muž na ihrisku Jesus sa okamžite zapojil do útočnej akcie a napokon aj vystrelil. Jeho poks však zaraďaujeme do kategórie nepresných.

65
    City je aj naďalej častejšie pri lopte a pokúša sa čo najskôr vyrovnať. Hostia však dnes predvádzajú úspešnú prácu v defenzíve.

66
    Sterling centroval do pokutového územia hostí, City získava rohový kop.

67
    Rohový kop nič zaujímavého neponúkol, k lopte sa už dostávajú hostia.

69
    Fernandinho vysokým napádaním získal loptu a pokúsil sa o strelu z veľkej diaľky. Napokon však bolo toto zakončenie veľmi nepresné.

70
    Crystal Palace tak aj naďalej drží svoje tesné vedenie o jeden gól a smeruje za prekvapením kola. Ešte však domáci určite nemajú nič stratené.

71
    Hostia momentálne držia loptu na svojich kopačkách a nikam sa neponáhľajú.

72
    Hra sa teraz prerušila! Hlavný rozhodca Scott smeruje k videu a ide posúdiť prípadný nedovolený zákrok od Riedewalda.

73
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Bernardo Silva, prichádza Riyad Mahrez.

74
    Dianie na Etihad Stadium už pokračuje ďalej, penalta sa napokon nepíska.

75
    Na hranici pokutového územia sa k lopte dostal Jesus, ale jeho pokus nebol úspešný a brankár Guaita vôbec nemusel zasahovať.

76
    Zakrátko tu bol ďalší útok domácich, ale v tomto prípade lopta končí u brankára hostí.

77
    City zahrávalo rohový kop, lopta však končí len u Cahilla, ktorý ju bezpečne upratal do bezpečia.

78
    Hostia sa pokúsili o rýchlu útočnú akciu, ale tá napokon nič zaujímavého nepriniesla.

80
    Desať minút ostáva do konca druhého polčasu, určite sa však ešte bude niečo nadstavovať. Na Etihad Stadium to stále vyzerá na prekvapujúci výsledok.

81
    Domáci futbalista Jesus sa previnil nedovoleným zákrokom a tak je lopta prisúdená hosťujúcemu celku.

81
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Cenk Tosun, prichádza Connor Wickham.

82
    Dnešné stretnutie sleduje 54439 divákov.

83
    Manchester City dal gól!
    Domáci celok sa predsa len dočkal zakončenia! Jesus poslal presnú prihrávku do pokutového územia súpera, tam sa k lopte dostal SERGIO AGÜERO a presnou strelou prekonáva Guaitu – 1:1!
    83. Sergio Agüero (MAC) - 1:1

84
    Do samotného koncu zápasu ešte nejaký ten čas ostáva a tak je to ešte na oboch stranách otvorené. Uvidíme, čo všetko nás ešte čaká.

85
    City ešte stále pokračuje vo svojej útočnej aktivite, to sa určite dalo aj čakať. S jedným bodom by určite na Etihad Stadium spokojný neboli.

86
    De Bruyne sa dostal k lopte a pohotovo zakončil, ale jeho strela ide len tesne nad brvno hosťujúcej brány.

88
    Výtužený obrat skóre sa City predsa len podaril! City pokračovalo vo svojom nápore a SERGIO AGÜERO dáva aj svoj druhý gól v tomto zápase, keď si skvelo vyskočil na centrovanú loptu a tú napokon upratal do siete – 2:1!
    88. Sergio Agüero (MAC) - 2:1

88
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Jaïro Riedewald, prichádza Joel Ward.

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa už čoskoro skončí. Zatiaľ to teda vyzerá, že tri body zostanú doma.

89
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Rodri.

90
    Je vyrovnané! Opäť je tu nerozhodný stav, s čím sa asi už moc ani nerátalo. Zaha centroval do pokutového územia, FERNANDINHO sa snažil upratať loptu do bezpečia, ale miesto toho si ju zrazil do vlastnej siete – 2:2!
    90. Fernandinho (CRP) - 2:2

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!

90+2
    Veľký boj na Etihad Stadium taj stále pokračuje. Hostia sú zrejme s takýmto výsledkom spokojní.

90+3
    Crystal Palace úspešne odráža všetky útoky svojho súpera. Už to teda vyzerá na končenú deľbu bodov.

90+4
    Čoskoro sa naplní avizovaný nadstavený čas.

90+6

Druhý polčas ešte ponúkol veľa zaujímavého, ale všetko podstatné sa odohralo v jeho záverečnej časti. Najprv sa City podarilo zásluhou Agüero vývoj zápasu otočiť, ale hostia predsa len vytúžený bod získali, keď v 90. minúte padol vlastný gól Fernandinha. Domáci hrali o dosť aktívnejšie, ale hostia sa pozorne bránili a z minima vyťažili maximum, takže sa po výsledku 2:2 budú body deliť.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera! (17:56:06)