Plzeň – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Hradec Králové 0:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 9:1 (kon.)
Liberec – Třinec 5:0 (kon.) | Olomouc – Litvínov 3:1 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
koniec
HC Olomouc
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC VERVA Litvínov
cz Piatok 06.12.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény, na viděnou! (20:27:33)
   
  Střely na branku ve třetí třetině:
  Olomouc – 4 (celkem 29)
  Litvínov – 15 (celkem 27)
   
  Poslední třetina ještě nabídla velké drama. Litvínov se tlačil za snížením a v 58. minutě při přesilové hře zvýrazněné odvoláním Januse, se mu to i podařilo. Samson Mahbod využil zmatků v Lukášově brankovišti a dorazil puk do nehlídané sítě. Verva pokračovala ve hře bez brankáře, napodruhé už jí to však nevyšlo a Petr Kolouch přidal pojistku v podobě třetí branky.
   
  Nejlepší hráči utkání:
  Tomáš Dujsík (OLO)
  Viktor Hübl (LIT)
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Knotek přes celé hřiště minul odkrytou klec. Tři vteřiny před koncem se tak ještě bude vhazovat před Lukášem.
   
  59:30
  Hanzl prověřil Lukášovu vyrážečku. Janus opět vyrazil na střídačku.
   
  59:20
  Litvínovský útok zastavuje ofsajd.
  58:30 Petr KOLOUCH - 3:1
   
  58:30
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Domácí vyrazili do protiútoku a Irgl předložil puk PETRU KOLOUCHOVI, který ho poslal do odkryté sítě. Nutno podotknout, že navzdory tomu, že mu nikdo nebránil ve střele, zamířil přesně do šibenice. Asistence: Zbyněk Irgl, Rostislav Olesz.
   
  58:18
  Kubát trefil jen brusli jednoho z domácích hráčů.
  57:37 Samson MAHBOD - 2:1
   
  57:37
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Branka platí! Olomouc tak přichází o možnost oddechového času. Jeden z litvínovských hráčů opět horlivě dorážel na hranici brankoviště, až se puk odrazil na druhou stranu k SAMSONU MAHBODOVI, který už měl jednoduchou práci. Asistence: Martin Hanzl, František Lukeš.
   
  Dnešní utkání sleduje 3468 diváků.
   
  57:37
  Litvínov právě vstřelil branku! Rozhodčí se ale ještě půjdou podívat na videozáznam, zřejmě kvůli postavení hráče v brankovišti.
   
  57:11
  Trávníček dorážel na hranici brankoviště a dostal Lukáše z postavení, puk se poté dostal na modrou čáru k Jánošíkovi, ale ten trestuhodně trefil tyč!
   
  57:00
  Janus spěchá na střídačku!
   
  56:54
  Jarůšek se dostával do šance a Ondrušek mu padl do střely. Hostující útočník už se mu nedokázal vyhnout a přepadl přes něj. Rozhodčí tak poslali Jiřího Ondruška (OLO) na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.
   
  56:35
  Burian hledal na ose Strapáče, ale jeho přihrávka postrádala razanci.

  Martin Vavruša

  Góly a asistencie: 11. Klimek (Dujsík), 40. Kolouch (Olesz, Jaroměřský), 59. Kolouch (Irgl, Olesz) – 58. Mahbod (M. Hanzl, F. Lukeš)


  HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Strapáč, Skladaný.
  HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – L. Doudera (A), Jánošík, T. Pavelka, Kudla, Kubát, J. Říha, Baránek – F. Lukeš (C), V. Hübl, Petružálek – Jarůšek (A), M. Hanzl, Mahbod – Kašpar, J. Mikúš, Myšák – Trávníček, Helt, Válek.

  Rozhodca: Šír, Kubičík – Gebauer, Lederer

  Diváci: 3468