Novosibirsk – Vladivostok 1:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 2:3 (po pr.) | Ufa – Kazaň 3:4 (2:3 po s.n.)
Jekaterinburg – CSKA Moskva 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novgorod 4:0 (kon.) | Soči – Riga 2:3 (po pr.)
Helsinki – Jaroslavľ 2:3 (1:2 po s.n.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
CSKA Moskva
cz Nedeľa 24.11.2019, 13:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání ruské KHL, v němž AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG přivítá na svém ledě CSKA MOSKVA.

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG
    Jekatěrinburg se po velmi dobrých výsledcích z poslední doby dokázal dostat mezi elitní osmičku týmů Východní konference, která je od desátého místa až do pátého nesmírně vyrovnaná a týmy na těchto místech dělí pouhé čtyři body! Avtomobilist se, po skvělém vstupu do nového ligového ročníku, dostal do velké krize na konci září, z níž nedokázal vybřednout déle, jak jeden měsíc. Během této doby prohrál ze čtrnácti zápasů hned dvanáct! Strašlivou sérii zlomil až poslední říjnový den, kdy uspěl v kazašské Astaně (nyní Nur-Sultanu). Od té doby nasbíral pět výher ze šesti zápasů.

CSKA MOSKVA
    Moskevské CSKA vládne své Západní konferenci, ovšem také CSKA si prošlo velmi nepříjemným obdobím. Klopýtat začalo již na konci října, po domácí prohře 0:3 s Jokeritem, po níž následovala série sedmi zápasů, v nichž hned pětkrát CSKA prohrála. V součtu se zápasem s Jokeritem tak CSKA prohrálo pět ze sedmi zápasů a to je na takový klub hodně špatná bilance. Naposledy vyhrálo CSKA v ostře sledovaném duelu na ledě rivala Viťazu, bude to ten správný impulz k obratu?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov, Batyršin, Gurkin, Valitov – Dawes, Golyšev, Macek – Sexton, Holland, Litovčenko – Dacjuk, Bělousov, A. Garejev – Platt, Chripunov, Ovčinnikov – Obidin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – A. Romanov, Nestěrov, Marčenko, Kiselevič, Dahlbeck, M. Robinson, Naumenkov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Slepyšev, Andronov, Kalinin – Tolčinskij, P. Karnauchov, Mamin.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Bersenjov, Judin.

00:01

00:18
    Po levé straně zkouší domácí zaútočit, ale puk získává soupeř.

00:52
    Hraje se ve středním pásmu, puk získávají domácí.

01:20
    Jefim Gurkin (Jekatěrinburg) rozehrává zpoza vlastní branky.

01:53
    Hra přerušena, bude se vhazovat ve střední třetině.

02:10
    Čtvrtá pětka Avtomobilistu se na chvíli dostala do třetiny CSKA, ale opravdu jen na chvíli.

03:02
    Ofsajdem končí útočná akce CSKA.

03:32
    Dan Sexton (Jekatěrinburg) a jeho průnik po pravé straně, zakončený střelou, Ilja Sorokin (CSKA Moskva) chytá a přerušuje hru.

04:12
    Oba týmy střídají, puk za brankou Jakuba Kováře.

04:45
    CSKA je zatím více aktivnější, Jakub Kovář má více práce, než jeho protějšek Ilja Sorokin.

05:38
    Zakázané uvolnění Avtomobilistu, hra se vrací před Jakuba Kováře.

05:58
    Rozehrávka Avtomobilistu, domácí se po pravé straně dostávají do třetiny CSKA.

06:27
    Peter Holland (Jekatěrinburg) udělal otočku na pravé straně a pak trefil prvního bránícího hráče, který stál před ním.

08:10
    Vhazování po levici Sorokina, vyhrávají domácí.

08:44
    Pavel Karnauchov (CSKA Moskva) zkoušel překvapit Jakuba Kováře z pravé strany, ale český gólman má puk kdesi ve své výstroji.

09:32
    CSKA trochu zvyšuje obrátky a Avtomobilist se nyní nedokáže vymanit z vlastní třetiny.

10:00
    První desetiminutovka první třetiny patřily hostům, kteří jsou zatím mnohem důraznější a přímočařejší.

10:29
    Anatolij Golyšev (Jekatěrinburg) se snaží napadat při rozehrávce CSKA.

10:51
    Anatolij Golyšev (Jekatěrinburg) se dostal ke střele z pravé strany, Sorokin trochu akrobaticky vyráží.

11:40
    Avtomobilist nepřešel přes střední třetinu, CSKA ve třetině domácích.

12:25
    Anton Slepyšev (CSKA Moskva) v ofsajdu, sudí přerušují hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.

12:57
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) pomáhá za vlastní brankou s rozehrávkou.

13:52
    Další nepřesná rozehrávka domácích, CSKA se snadno dostává k puku.

15:05
    Je tu poslední pětiminutovka první třetiny, stále čekáme na první gól, blíže k němu měli hosté.

15:47
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) na ledě, kdesi pod lapačkou má puk po střele Garejeva, každopádně hra přerušena.

16:05
    Avtomobilist vyhrál vhazování po pravici Sorokina, ale domácí se ke střele nedostali, CSKA vyhazuje puk ze třetiny.

17:04
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., držení).

17:15
    CSKA od úvodních vteřin své přesilové hře v útočném pásmu, Michail Grigorenko pálí od modré, z pravé strany, Kovář chytá a přerušuje hru.

17:40
    CSKA opět v útočném pásmu.

17:59
    Linden Vey (CSKA Moskva) netrefil z levé strany odkrytou branku domácích!

18:38
    Domácím se nyní daří držet CSKA mimo vlastní třetinu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Jakub Kovář (Jekatěrinburg) si poradil se střelou Marčenka z mezikruží.

19:04

19:27
    Domácí vyhrávají vhazování ve vlastním pásmu a dostávají se s pukem do střední třetiny.

20:00

Je za námi první třetina nijak zajímavého utkání, v němž mají převahu hosté. Ti si ale vypracovali maximálně dvě zajímavé šance, domácí ani jednu a není tak divu, že na ukazateli skóre svítí bezbrankový stav.

Další třetina začne přibližně v 13:53.

20:01

20:30
    CSKA to zkouší po pravé straně, v tuto chvíli ale neúspěšně.

21:22
    Další pokus hostů o získání útočného pásma je již úspěšný.

21:36
    Linden Vey (CSKA Moskva) nahazuje kotouč na branku Jakuba Kováře, který puk chytá a raději přerušuje hru.

22:20
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., vysoká hůl).

22:40
    CSKA v útočném pásmu, tak uvidíme, zda se CSKA propracuje k prvnímu gólu.

22:52
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru poté, co neskutečná dělovka KIRILLA KAPRIZOVA skončila nad levým ramenem Jakuba Kováře přesně v růžku domácí branky, od kterého se puk odrazil a bleskově opustil branku, takže v jednu chvíli nikdo nevěděl, zda to gól byl či nikoliv.
    22:52 Po střele Kaprizova opustil puk velkou rychlostí branku Jakuba Kováře. Sudí nejprve odpískali gól, následně ho ale anulovali.

22:52
    Tak pozor, rozhodčí po prostudování videozáznamu rozhodl, že to gól nebyl!

23:32
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) má puk ve své moci a přerušuje hru, pak se tam ale strhla bitka.

23:32
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost). Trest odpyká Kirill Kaprizov.
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., hrubost).

23:54
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., držení).

24:18
    CSKA nevyužilo přesilovou hru čtyři na tři, nyní se již vrátil vyloučený Trjamkina domácí jsou ve čtyřech.

25:20
    CSKA s pukem v útočném pásmu.

25:35
    Oba týmy jsou již v plném počtu, puk na hokejkách hráčů CSKA.

26:56
    Avtomobilist se v podstatě vůbec není schopen dostat přes útočnou modrou.

27:25
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) má v brance domácího týmu plné ruce práce, nyní si poradil i s nájezdem Okulova, parádní zákrok holí domácího gólmana.

28:25
    Puk míří za branku Sorokina, který je v dosavadním průběhu druhé třetiny v podstatě bez práce.

28:55
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    No vida, tak Sorokin si v podstatě zatím nesáhl ve druhé třetině na puk a najednou ho loví ze své branky! Z pravého kruhu pro vhazování ho totiž zaskočil VJAČESLAV LITOVČENKO. Asistence: Peter Holland.
    28:55 Vjačeslav LITOVČENKO - 1:0

30:00
    Jsme přesně v polovině zápasu, v němž jsou hosté lepší, ale co je to platné, když zatím nedokázali překonat Jakuba Kováře a po gólu Litovčenka prohrávají 0:1.

30:50
    Avtomobilist v útočném pásmu, hosté se ale ubránili a dostávají puk ze třetiny.

32:05
    Vhazování po pravici Jakuba Kováře, domácí dostávají puk ze třetiny.

32:39
    Anatolij Golyšev (Jekatěrinburg) pálí od modré čáry, ale střela je zablokována.

33:15
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu, hra se tak vrací před Jakuba Kováře.

34:05
    CSKA se nedaří rozehrávka, puk získávají celkem snadno domácí.

34:25
    Jenže ani Avtomobilistu se nedaří přechod přes střední pásmo.

35:29
    Domácí v útočném pásmu, ale je to opět jen souboj u mantinelu a poté ztráta puku.

37:02
    A hra se opět dostává do svého obvyklého tempa, kdy je to bruslení ze strany na stranu...

37:30
    Po šanci Kaprizova (CSKA) a gólu domácích to chvíli vypadalo, že by se mohl konečně začít hrát pohledný hokej, ale tempo vydrželo sotva pár minut.

38:23
    Hosté s pukem za vlastní brankou, Michail Naumenkov čeká na dostřídání.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Alexej Marčenko (CSKA Moskva) znovu neuspěl, tentokrát Jakub Kovář jeho střelu vyráží vyrážečkou vysoko nad branku.

39:49
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., hákování).

40:00

Druhá třetina končí vítězstvím domácích, kteří sice nejprve inkasovali z hole Kaprizova, nicméně to nakonec gól nebyl, o čemž rozhodlo video. Poté, byť hosté měli převahu, však Avtomobilist přece jenom skóroval, když Sorokina dokázal překvapit Litovčenko, který gólmana CSKA překvapil střelou z pravého kruhu pro vhazování.

Další třetina začne přibližně v 14:51.

40:01

40:10
    V úvodu třetí třetiny mají domácí výhodu přesilové hry, při vyloučení Dahlbecka.

40:48
    Puk míří ze třetiny CSKA, hosté bleskově střídají.

41:20
    Avtomobilist se opět dostává do útočného pásma, přidají domácí druhý gól?

41:49

42:20
    Vhazování po pravici Sorokina, puk získávají hosté, kteří ho dostávají ze třetiny.

43:10
    Hraje se ve středním pásmu, domácí drží puk, ale přechod do útočného pásma se jim nedaří.

44:05
    Avtomobilist v útočném pásmu, znovu je to ale pouze souboj u mantinelu, tak, jako většinu zápasu na obou stranách.

45:00
    První pětiminutovka třetí třetiny za námi, hokej se hraje stále stejný – bruslí se ze strany na stranu a akce končí většinou v rozích nebo u mantinelu.

45:22
    Maxim Šalunov (CSKA Moskva) se dostal ke střele, z levé strany ale nepřekonal Jakuba Kováře.

46:25
    Středem to nyní zkouší hosté, ale naráží na zformovanou obranu Avtomobilistu.

47:16
    Vhazování po pravici Jakuba Kováře, hosté získávají puk a bojují ve třetině soupeře.

48:25
    Souboj za brankou Avtomobilistu, puk nakonec končí v lapačce Jakuba Kováře.

49:42
    Veledůležitý gól Avtomobilistu, kdy se z levé strany prosazuje střelou z voleje DAN SEXTON. Asistence: Georgij Bělousov a Jefim Gurkin.
    49:42 Dan SEXTON - 2:0

50:15
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté již ztrácejí dva góly ve skóre a jsou blízko další porážce.

51:25
    Puk ve třetině CSKA, hosté rychle přistupují a nenechávají domácím prostor na zakončení, ti puk ztrácejí.

52:15
    Dělovka domácích od modré, z pravé strany, Michail Mamkin ale netrefuje branku CSKA.

52:43
    KIRILL KAPRIZOV to udělal velmi šikovně, zbavil se za brankou soupeře bránícího Bodrova a střelou zpoza branky, o masku Jakuba Kováře, posílá puk do branky, neskutečný gól. Asistence: Linden Vey a Bogdan Kiselevič.
    52:43 Kirill KAPRIZOV - 2:1

53:39
    CSKA se po pravé straně dostává do útočného pásma, hosté usilují o vyrovnání.

54:20
    Před Avtomobilistem je těžká úloha, ubránit těsný náskok před CSKA, které nyní vrhá všechny své síly do útoku.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny před námi, Klas Dahlbeck (CSKA Moskva) čeká za svou brankou na dostřídání a hosté znovu budou útočit.

55:24
    Sergej Andronov (CSKA Moskva) se natlačil před Jakuba Kováře, kterého ale nedokázal překonat.

56:20
    Pomalu se blíží okamžik, kdy hosté sáhnou ke hře bez brankáře.

56:48
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) nyní neuvěřitelným zákrokem podržel svůj tým, po střele Robinsona, kdy se doslova převaloval na brankovišti, parádní zákrok!

57:15
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) bleskově odehrál puk holí, který mířil k brance domácích.

57:30
    CSKA má ale velký tlak, který se může znásobit při hře bez gólmana.

58:05
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) stále zůstává v brance.

58:41
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) sprintuje na střídačku, hosté to zkouší v šesti.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:10
    CSKA zůstává v útočném pásmu.

59:34
    Cenné vteřiny pro Avtomobilist, který nyní získal puk ve středním pásmu.

59:41
    Oddechový čas pro hosty.

59:47
    Zakázané uvolnění CSKA, Sorokin se vrací do brány, bude se vhazovat po jeho levici.

59:48
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Geoff Platt – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

Je konec, Avtomobilist v dramatickém závěru udržel těsné vedení a díky tomu si připisuje plný počet bodů. Pro CSKA je to další nepříjemná porážka, navíc v zápase, v němž hosté rozhodně nebyli horší, naopak. Nicméně převaha byla hostům málo platná, v brance Avtomobilistu totiž zářil Jakub Kovář, který dnes za svá záda propustil jedinou střelu.

Dnešní utkání sledovalo 5 545 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (15:42:49)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 29. Litovčenko (Holland), 50. Sexton (Belousov, Gurkin) – 53. Kaprizov (Vey, Kiselevič)

Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov, Batyršin, Gurkin, Valitov – Dawes, Golyšev, Macek – Sexton, Holland, Litovčenko – Dacjuk, Belousov, A. Garejev – Platt, Chripunov, Ovčinnikov – Obidin.
    CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – A. Romanov, Nesterov, Marčenko, Kiselevič, Dahlbeck, M. Robinson, Naumenkov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Slepyšev, Andronov, Kalinin – Tolčinskij, P. Karnauchov, Mamin.

Rozhodca: Bělov, Naumov – Bersenjov, Judin

Diváci: 5 545