LA Kings – Arizona 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 3:5 (kon.) | Boston – Minnesota 5:4 (po pr.)
Tampa Bay – Anaheim 6:2 (kon.) | NJ Devils – Detroit 5:1 (kon.) | Carolina – Florida 4:2 (kon.)
Montreal – NY Rangers 5:6 (kon.) | Winnipeg – Columbus 4:3 (kon.) | Dallas – Chicago 2:1 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Nashville 2:4 (kon.) | Vegas – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – NY Islanders 2:1 (po pr.)
Florida – Buffalo 2:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 24.11.2019, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a klidný zbytek noci. (03:51:02)

3. Anthony Cirelli (TBL) 1+1

Zápas je u konce, Tampa splnila roli favorit a Anaheim na domácím ledě porazila 6:2. Zápas ale rozhodně nebyl tak snadný, jak napovídá skóre. Tampě hodně pomohl brankář Vasilevskij, který zachytal skvěle. Anaheim dnes svého soupeře přestřílel 38:27, ale na body mu to nestačilo. Po první třetině bylo skóre nerozhodné 1:1, ve druhé udělala Tampa důležitý krok k vítězství, když se dostala do vedení 4:2. A ve třetí třetině si už svůj náskok zkušeně hlídala a ještě navyšovala. Dala ještě dva góly z přesilovky, nejprve se trefil Anthony Cirelli a pak ještě v samotném závěru Ondřej Palát.

60:00
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Derek Grant – 2 min., hrubost).

59:51
    Anaheim se snažil v útočném pásmu vyprovokovat ještě jednu bitku.

58:51
    Tampa už teď rozhodně nemá kam spěchat, nahození puku a vystřídání, to je to, co jí stačí.
    57:28 Ondřej PALÁT - 6:2

57:28
    Tampa právě vstřelila branku!
    Přichází nejspíš pojistka na vítězství Tampy! Domácí využívají přesilovou hru zásluhou českého útočníka ONDŘEJE PALÁTA. Ten využil toho, že se k němu puk odrazil po Millerově zákroku a v pohodě ho zvedl nad beton brankáře Anaheimu. Asistence: Kevin Shattenkirk, Yanni Gourde.

56:40
    Hostům se povedlo vyhodit puk a stihnou vystřídat.

56:10
    Trestů tedy rozhodčí rozdali požehnaně a je z toho přesilovka pět na čtyři pro Tampu.

55:29
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:29
    Než rozhodčí rozdělí tresty, je tu dnešní poslední komerční přestávka.

55:29
    U mantinelu v útočném pásmu se strhla menší strkanice, kterou musí řešit rozhodčí.

55:02
    Pak ještě z pravého kruhu zkusil štěstí Erik Černák, ale ani on neuspěl.

54:52
    Domácím se nakonec povedlo v útočném pásmu získat puk a od modré čáry nebezpečně vypálil Killorn. Miller zasáhl.

54:30
    Tampa opět jen nahodila puk do útočného pásma a nechává hrát Anaheim.

53:40
    Anaheim to stále nezvládá a snaží se Tampu zatlačit, ale v posledních minutách se mu to vůbec nedaří, do šancí se nedostává.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 17. B. Point (Rutta, Kučerov), 26. Kučerov (Cirelli, Killorn), 33. B. Point (Hedman, Vasilevskij), 35. Maroon (Paquette, Sergačov), 47. Cirelli (Kučerov, Hedman), 58. Palát (Shattenkirk, Gourde) – 18. D. Grant, 28. Rakell (Getzlaf, Fowler)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Černák, Sergačov, Rutta, Coburn – Palát, B. Point, Kučerov – Verhaeghe, T. Johnson, Conacher – Killorn, Cirelli, Joseph – Maroon, Paquette, Gourde.
    Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Guhle, Fowler, Gudbranson, H. Lindholm, Ja. Larsson, Holzer – Rakell, Getzlaf, Terry – Jones, Henrique, Silfverberg – N. Ritchie, Steel, O. Kaše – Rowney, D. Grant, D. Shore.

Rozhodca: Lambert, Sutherland – Murray