Pittsburgh – NJ Devils 4:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:1 (kon.) | Washington – Vancouver 1:2 (0:1 po s.n.)
Philadelphia – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.) | LA Kings – Arizona 2:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:7 (2:3, 1:2, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
cz Sobota 23.11.2019, 12:15 • RT TORAX ARENA • ELIOD Extraliga dorostu (CZ) • Skupina Východ

Z dorosteneckého utkání je to pro tento den vše a těším se na Vás u zápasu HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Motor České Budějovice, který začíná v 16 hodin.

Proto se z RT TORAX ARENY ještě neloučím, jen přeji krásné sobotní odpoledne. (14:31:15)

Třetí třetinu, do které se herně vrátil porubský gólman Marek Slíž, jednoznačně ovládly Vítkovice. Diktovaly hru a vše pečetily dvěma góly, které přidal do součtu Jan Schauer a v úplném závěru třetiny Šimon Bialy. Ne že by si Porubané šance nevypracovaly, jen nebyly střelecky přesní.

59:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    ŠIMON BIALY poslal kotouč pod horní tyč. Gólman seděl v tu chvíli na ledě, když odrazil několik střel. Asistence: Filip Holaník a Josef Krejsa.

59:58
    Poruba ve čtyřech.

59:55
    Slíž zázračně vytěsnil betonem střelu Pavelce.

Proč si závěr utkání nezpestřit hrou ve třech....

59:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Hlaváč – 2 min., podrážení).

59:03
    Kosina blokoval Rajčanovu střelu a dostává kotouč z třetiny.

58:17
    Střela Řepy se odráží od mantinelu a dojíždějícího Krejsu zastavuje před dorážkou Hlaváč.

57:58
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Halata – 2 min., podrážení).

57:53
    Po krátké návštěvě v pásmu Ridery je hra opět u porubské brány.

57:13
    V porubském pásmu se otevřela střelnice. Puky se odráží jen od mantinelu. Do sítě se netrefil Přibyl ani Kotásek.

56:31
    Puk z hole Krejsy těsně míjí pravou Slížovu tyč.

55:47
    I betony vítkovického gólmana nebudou od prachu. Poklepal je střelou Hlaváč a následně i Koudelný.

55:22
    Nenápadná střela Rajčana těsně nad ledem je odražena betony do levého rohu.

54:38
    Stibor blokoval střelu Bialeho a následně Slíž ukončil akci zadržením puku po střele Vřeského. Před brankou ještě clonil Přibyl.

54:21
    Slížovy betony jsou vyprášeny střelou Krejsy z otočky na středu hřiště.

53:32
    Puk končí u Bartošáka. Střelu Koudelného drží v lapačce. Bude se vhazovat po pravici.

53:11
    Macias nezkrotil střílenou nahrávku Kosiny a připravil se tak o slibnou možnost zakončit bez přípravy. Před ním už stála jen brána a gólman.

52:35
    Vítkovice objíždí porubské pásmo až se samy dostávají do střední třetiny.

52:01
    Bystroň hledal Schauera a puk posílá na icing.

51:49

51:16
    Michalčík střílí od modré. Trefuje betony a v dalším sledu je hra přerušena, když vítkovický gólman chytá střelu zleva od Halaty.

50:07
    Domácí rozehrávají od vlastní brány. Vcelku lehce se dostávají zpět do útočné třetiny, kde střelecky nekončí gólem ani Hlaváčova dělovka, ani následný pokus Kosiny.

49:49
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Pavelec – 2 min., hákování).

49:01
    Vehovský nahrávku Stibora ukončil střelou. Trefil jen připraveného Bartošáka.

48:51
    Ridera se dostala do ofsajdu.

47:36
    Halata dobře přečetl Přibylův úmysl. Puk zachytil před modrou čarou a spolu s Vehovským a Stiborem hledali cestu k bráně. Obrana Vítkovic byla ale soudržná.

47:07
    RT TORAX zahrál zakázané uvolnění. Dlouhá nahrávka na Stibora nebyla přesná.

46:49
    Slíž má puk v lapačce po střele Holaníka. bude se vhazovat nalevo od porubské brány.

46:27
    Krzysztof Macias napadá u vítkovické brány a Bystroně nenechává v klidu rozehrát.

45:40
    Poruba ubránila další útočné výpady městského rivala a sama měla možnost Bartošáka překonat. Při dalším vítkovickém útoku bylo pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

43:02
    JAN SCHAUER se protáhl brankovištěm a přestože Slíž kotouč betony zastavil, propadl mu a zakutálel se za brankovou čáru. Asistence: Filip Holaník a Josef Krejsa.

42:28
    Domácí se brání vítkovickému tlaku. Mantinely duní po střetech a osobních soubojích.

41:46
    Slíž chytá schovanou střelu Bystroně.

40:32

40:01
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba: ze hřiště odchází Drabčík, přichází Slíž.

40:01

I druhé dějství přineslo dramatické chvíle a to nejen v počtu gólů. Vítkovice vytěžily dvoubrankové vedení díky Alexi Kotáskovi. O dvě minuty později se ale krásně prosadil houževnatý Jakub Ślusarczyk když svou střelu stihl dorazit k pravé tyči Bartošákovy brány. Vítkovice se už radovaly z dalšího úspěšného počinu, ale sudí Novotná viděla dosažení rukou, takže gól neuznala. Jan Schauer ale stejně týmu osm minut před koncem třetiny vystřelil dvoubrankové vedení. V přesilovce se Porubě nedařilo. Hosté se dostali i ve čtyřech do útoku, kde vznikla situace, že gólman fauloval a zároveň se zranil a na scénu musel jít místo Slíže Drabčík.

40:00

39:26

39:05
    Hned čelil střelám Holaníka a Pavelce.

38:32
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba: ze hřiště odchází Slíž, přichází Drabčík.

38:32
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Slíž – 2 min., podrážení).

38:32
    V dalším sledu hry se Ridera i ve čtyřech držela v pásmu až vše ukončil Slíž vyjetím z brány. Jenže to sudí posoudila jako faul. Navíc se domácí brankář i zranil. Krejsa se z ledu zvedá ztuha, ale bude zřejmě v pořádku.

38:00
    Stibor napravil svou chybu vytvořenou v útočné třetině a čistě zastavil únik vítkovického hráče.

37:26
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Pavelec – 2 min., sekání).

36:27

36:22
    Rajčan dělal za porubskou brankou brzdy. Nakonec se tedy rozhodl vyjet zpoza brány a krátkou střelou zakončit, ježe puk se přibrzdil o brusle Kosiny a Slíž puk mohl lehce zakrýt.

35:30
    Krejsa láme hůl. Slíž nemusí čelit prudké střele z levé strany.

35:01
    Ridera je vykázána z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

34:47
    Rajčan trefuje brusle Černého. Puk letí do rohu.

34:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Križ – 2 min., držení).

34:11
    Vítkovický útočník se tak opřel do střely, až ji přelomil.

33:38
    Bartošák přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

31:45
    Domácí se v útočné třetině moc dlouho nezdrželi. Síly museli vložit do obrany a po několika střeleckých pokusech dokázal dostat kotouč do brány JAN SCHAUER. Využil přetlaku před brankovištěm, kdy Slíž jen těžko hledal, kde kotouč je. Asistence: Filip Řepa a Josef Krejsa.

30:54
    Ridera je v útočné třetině vytlačena k mantinelu. Kotásek zkouší objet bránu a buď zasunout puk kolem tyče nebo nahrát mezi kruhy. Ani jedno se nezdařilo.

29:47
    Koudelný drží puk na hokejce a šikovně dostává Kosinu do výhodné pozice ke střele. Ten ale jen puk posouvá špičkou hole více do pásma, kde následně bojuje o jeho držení Hlaváč.

29:28
    Rajčan už nemůže dorážet střelu Přibyla. Je odpískáno.

28:14
    Slíž vyrazil střelu z levé strany v podání Krejsy, který následně puk dopravil za brankovou čáru. Rozhodčí Novotná ale branku neuznává pro dosažení rukou.

26:40
    Vítkovický gólman si připsal další zákroky, které zaváněly i gólem. Porubští se ale netlačili dost důrazně do brány, aby doráželi.

26:00
    Porubané získali po středovém vhazování puk a Bartošák měl co dělat, aby Hlaváče a posléze Krzysztofa Maciase vychytal. Raději pak připustil vhazování po své levé ruce.

25:52
    Poruba právě vstřelila branku!
    JAKUB ŚLUSARCZYK se prosmýkl kolem střídaček a vystřelil tak, že Bartošák puk vyrazil opět na jeho hůl a z dorážky jej už viděl za svými zády. Asistence: David Lambert.

25:14
    Bartošák vyráží střelu Halaty.

24:50
    Slíž chytá puk po střele Schauera. bude se vhazovat po pravici porubského gólmana.

23:53
    Poprvé jsou hosté ve dvoubrankovém vedení, které střelou od mantinelu zařídil ALEX KOTÁSEK. Asistence: Matěj Přibyl.

22:45
    Kotásek nepustil do útoku Hlaváče a následně se sám dostal do gólového zakončení, když si puk ohlídal tělem i před dotírajícím Kosinou.

21:34
    Porubané se před Bartošákem moc dlouho nezdrželi. V obraně jim pak pomohlo i pomyslné hokejové štěstí, když Kotásek netrefil klouzající puk. Mohl skórovat do odkryté poloviny brány.

20:10
    Černý zblokoval střelu Schauera, který vysunutý na útočné modré převzal nahrávku z hloubi své třetiny od Bystroně.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:02.

Gólově bohatá třetina je minulostí. Zdálo se, že domácí budou hrát více defenzívně, ale po prvním vítkovickém gólu z hole Alexe Kotáska se položili i do útoku a z několika střel na Bartošáka vytěžil ve dvanácté minutě vyrovnání Martin Stibor. Pak přišlo vyloučení, které Rivera okamžitě trestala. Do opětovného vedení dostal Vítkovice Marek Vřeský, ale i na tohle dokázal RT TORAX odpovědět. Při hře 4/4 střílel od modré Kryštof Borkovec. Jenže hosté se s vyrovnaným stavem nehodlali smířit a v poslední minutě zatlačili Porubu do pásma. 14 vteřin před ukončením prvního dějství vedou Vítkovice druhým gólem Kotáska.

20:00

19:46
    Na dorážku ALEXE KOTÁSKA těsně u brankoviště už ale Slíž nedosáhl. Ridera jde do kabin přeci jen s jednobrankovým náskokem. O to zřejmě v poslední minutě i usilovala. Asistence: Filip Řepa a Samuel Rajčan.

19:15
    Ridera dostává soupeře do kolotoče a skoro se jí daří obranu Poruby rozhodit. Slíž vyráží puky nejen betony.

18:41
    Oba týmy v plném počtu.

18:02
    Ofsajd Vítkovic poté, co se ubránily tlaku Poruby.

17:26
    Icing Vítkovic.

17:13
    Hra čtyři na čtyři vyhovuje lépe domácímu týmu. KRYŠTOF BORKOVEC využil nahrávku Stibora k tvrdé střele, kterou zastavila až branková síť za Bartošákem. Asistence: Martin Stibor.

16:41
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Lambert – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Schauer – 2 min., držení).

16:02
    Velmi rychle využitá přesilovka střelou nad ledem v podání MARKA VŘESKÉHO. Asistence: Alex Kotásek a Michal Bystroň.

15:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Halata – 2 min., vysoká hůl).

15:43
    Halatovi se nepodařilo vyvést puk z pásma. Pavelec jej tak dlouho obtěžoval až puk získal a vybídl ke střele Krejsu.

14:50
    Na druhé straně netrefil bránu přesně Pavič a po vhazování se puk otřel o ochrannou síť po střele Pavelce.

14:04
    Domácí jsou vyrovnávací brankou ještě víc nabuzeni a zkouší střílet ze všech pozic. Z úhlu to zkusil Vehovský. Bartošák lapačkou puk vytěsnil do protějšího rohu.

11:30
    Halata vyhrál vhazování ve své třetině. Gelnar pak dostal kotouč z pásma na MARTINA STIBORA, který se prohnal následně brankovištěm a vystihl, kdy udělá Bartošák mezeru mezi betony a tam mu kotouč poslal. Asistence: Ondřej Gelnar a Matěj Halata.

11:09
    Po vyhraném buly střílí Řepa. Trefuje boční konstrukci brány a Slíž raději přerušuje hru. Puk má pod příložníkem.

10:59
    Nahrávka na Hlaváče od červené je posouzena jako zakázané uvolnění. Ridera je zadara v pásmu.

10:28
    Icing Poruby dostává hru zpět před Slíže. Vhazovat se bude po jeho pravici.

10:14
    Hraje se nekompaktně na obou stranách a to proto, že Poruba sází na defenzívu a Vítkovicím dost znemožňuje její kombinační hru.

08:39
    Vítkovice hrají na dlouhé nahrávky. Lobem, kdy puk skoro dosáhl stropu areny, vysunul vítkovický obránce až do útočné třetiny Rajčana, kde ovšem kotouč s pomocí rukavice získal Kosina.

07:12
    Schauer se prokličkoval jak středním pásmem, tak obranným a v zakončení jen špatně mířil. Možná se kotouč otřel o Slížovy betony, ale každopádně puk končí v pravém rohu porubského pásma.

06:50
    Icing Poruby.

06:10
    Kotásek s Rajčanem jeli dva na jednoho. Akci dobře vyřešil Gelnar a následně Halata puk zpod bruslí dostal do své moci.

05:29
    Vehovský dostal krásnou nahrávku na útočnou modrou a střelou přes obránce se pokusil vyrovnat. Proti byl dobře stojící Bartošák. Bude se vhazovat po jeho pravici.

04:44
    RT TORAX obývá útočné pásmo, ale ke střelbě není puštěn. Obrana Ridery drží hru na mantinelu.

03:30
    Protiútok zakončuje ALEX KOTÁSEK střelou z pravého kruhu nad Slížovo rameno. Asistence: Michal Bystroň.

02:37
    Útočnou akci Poruba zakončila střelou. Bartošák puk vyrážečkou vytěsnil.

01:05
    Slíž nemusel zasahovat proti střele Schauera. Puk se odrazil od zadního mantinelu a Križ jej následně vyvezl z pásma.

00:34
    Domácí ice puk získali, ale Vítkovice si pro něj za vlastní bránu dojely a započaly útočnou akci. Obrana Poruby soupeře ale přes modrou čáru nepustila.

00:01

Vítám Vás u sledování posledního kola základní části ELIOD extraligy dorostu!

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Černý, Kosina, Gelnar, Michalčík, Kríž, Borkovec, Bechný – Kr. Macias, Hlaváč, Koudelný – Vehovský, Halata, Stibor –Ślusarczyk, Lambert, Chovanec – Stodůlka

HC Vítkovice Ridera: D. Bartošák (Münch) – Bystroň, Bialy, Pavič, Řepa, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Rajčan, Pavelec, Schauer, Skřipčák, Irgl

Rozhodčí: Novotná – Rychlý, Zicháček.

V RT TORAX ARENĚ utkání začíná čtvrt hodiny po poledni, kdy rozhodčí Ilona Novotná vhodí úvodní buly. Na čarách ji budou asistovat Pavel Rychlý a Marek Zicháček.

TOP hráči Vítkovic:
    Všech sedmnáct utkání odehrál Josef Krejsa a nastřádal v nich 23 bodů za 11 gólů a 12 asistencí. V nahrávkách je NEJLEPŠÍM hráčem a spolu s Filipem Holaníkem, který má taktéž na kontě 11 branek, jsou NEJLEPŠÍ STŘELCI.
    V obraně vede statistiky Denis Puchala (2+8), gólově je aktivnější Michal Bystroň se čtyřmi střelami mezi tři tyče.
    V gólmanském řemesle vyniká Darek Bartošák, který odchytal 687 minut, zastavil 254 střel a obdržel 33 gólů. Jeho průměr je 2.88 a procentuální úspěšnost má 88.50.

TOP hráči Poruby:
    Mezi obránci mají shodně 5 kanadských bodů (2+3) Vojtěch Černýa Kacper Macias, ale prvně jmenovaný k tomu potřeboval jen 13 utkání oproti 16, které odehrál starší z bratrů Maciasových.
    To v útočných řadách je o prvním místě jasno! Filip Hlaváč, v začátcích hokejové kariéry obránce, nasbíral v 15 zápasech 7 gólů – NEJLEPŠÍ STŘELEC – a 3 asistence a celkově vede s 10 body kanadské bodování kabiny.
    O druhé místo se dělí hned dva snajpři. 9 bodů mají Krzysztof Macias (6+3) a Jakub Ślusarczyk, který je navíc s pěti asistencemi NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ. K tomu má na kontě čtyři góly.
    Mezi tyčemi se nejvíc pohyboval Marek Slíž. Odchytal 659 minut, šlo na něj 493, z toho inkasoval 46 krát, takže průměr má 4,19 a procentuální úspěšnost 94,73.

Poslední vzájemný zápas 10. října:
    V Ostravar Aréně to bylo dramatické utkání, které nakonec zvládli gólově lépe domácí borci a vyhráli 7:5.

Poslední kolo základní části soutěže dorostu, ELIOD Extraliga, je zde!
    S dvanácti body poslední HC RT TORAX Poruba bude na svém ledě hostit aktuálně první tým skupiny Východ HC Vítkovice Ridera. S 41 body vedou Vítkovice před Havířovem, který ztrácí na první místo jediný bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Gabriela Juříková

Góly a asistencie: 12. Stibor (Gelnar, Halata), 18. Borkovec (Stibor), 26. Ślusarczyk (Lambert) – 4. Kotásek (Bystroň), 17. Vřeský (Kotásek, Bystroň), 20. Kotásek (Řepa, Rajčan), 24. Kotásek (Přibyl), 32. Schauer (Řepa, Krejsa), 44. Schauer (Holaník, Krejsa), 60. Bialy (Holaník, Krejsa)

Rozhodca: Novotná – Rychlý, Zicháček